Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » Humanost

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Da podvu
 Post Poslato: 31 Dec 2009 14:45 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Kažu, ekonomska kriza prolazi, polako ali sigurno. Kažu, ova teška godina je za nama, biæe bolje. kažu da je mnogo ljudi ostalo bez posla, bez krova nad glavom, bez osnovnih sredstava za život.
Pa hajde da napravimo rezime ove 2009.!

Šta ste poslednje humano uradili? Kome ste pomogli, na koji naèin ste bili humani u 2009.?

Da krenem od sebe. Dva puta sam dao krv, kupio sam par onih bojanki/èasopisa za decu bez roditelja, poslao sam bar 20ak sms-ova na razne akcije tipa - 1 sms, 1 obrok... (a ni jedan sms za Farmu, Veliki Brat...) Nije mnogo, znam, mogao sam i više, mnogo više, ali sam bar na neki mikro naèin uèestvovao u humanitarnim akcijama, i nekako se lepo oseæam zbog toga..

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 31 Dec 2009 15:35 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2006 01:56
Ucestvovao sa kolezama bajkerima na nekoliko dobrotvornih akcija (davanje krvi,deda mraz)..radio na Univerzijadi,sluzio vojsku u CK :)
Dosta od mene :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Jan 2010 12:54 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 17 Dec 2007 16:36
Kupio par puta one cestitke il sta su vise od kojih se skuplja novac za decu bez roditelja.Kupio par puta beskucnicima hleb kad su stajali ispred pekare.
Skromno od mene ali potrudio sam se da se na svaku akciju odazovem.

Iskreno mislim da ne treba nikome davati milostinju vec mu treba dati samo ono sto je njegovo ostnovno ljudsko pravo a to je pravo na zivot,krov nad glavnom,pravo na obrazovanje i ostale osnovne ljudske potrebe koje su u najskromnijem smislu dovolje za slobodu i normalan materijalni i mentalni razvoj individue.Ser*m se po onim burzujima sto navodno pomazu sirotinju sto je samo maska (mito,zatvaranje usta) u cilju dalje eksplatacije istih.

Najbolji nacin da pomognete onima kojima je pomoc potrebna je da stanete sa njima rame uz rame kada ostanu bez kuce,posla..I da znaju da je neko sa njima!Davanje milostinje je samo provokacija koju moraju da sazvacu!
Da me ne shvatite pogresno svaka pomoc je dobra ali pokazati tim ljudima da nisu sami je najveca! :thumbup:

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Index boarda » Ostale teme » Humanost