Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Stop izgradnji opasnog postrojenja
 Post Poslato: 07 Feb 2014 21:20 
Počasni član Foruma
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006 13:12
http://www.peticije24.com/za_zdravu_optinu_stara_pazova

Vrh 

Tema posta: Re: Stop izgradnji opasnog postrojenja
 Post Poslato: 08 Feb 2014 11:57 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Ima lepa grupa na fejsbuku protiv ovog mogućeg zločina, zove se za zdraviju i lepšu opštinu S. Pazova.

Učlanite se, tu ćete dobijati sve informacije o ovom problemu. Bunt ako treba.

Vrh 

Post Poslato: 08 Feb 2014 14:20 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ne znam šta će im mail za peticiju, al ajde.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 08 Feb 2014 14:37 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 08 Feb 2014 13:59
Postrojenje ne može biti gore od postojećeg "sistema prerade" koji koristi JKP Čistoća. Čistoća jednostavno spaljuje otpad, na otvorenom, bez ikakvog postrojenja, i filtracije vazduha. Svi ti otrovi idu direktno u vazduh, i sve nas koji isti udišemo. Bolje je da se otpad preradi, i da postoji makar nekakva filtracija, nego da se otpad uopšte ne prerađuje, i da se spaljuje na otvorenom. Ne znam kako je u drugim naseljima, ali u Staroj Pazovi ste bar desetak puta, u poslednjih godinu dana, mogli da osetite nesnosan smrad. To se oseća u svim delovima Pazove, a prouzrokovano je upravo gore pomenutim "sistemom prerade". Opština nema para za proširenje deponije, a garež zauzima manje mesta. To znači da ćemo i dalje biti izloženi istom otrovnom dimu, ako neko ne dođe da taj otpad preradi.

Ko je prolazio pored one deponije, na putu za Sase, video je da ta deponija ni na koji način nije izolovana od svog okruženja. Kad padne kiša, otrovi se direktno ulivaju u zemlju, i podzemne vode. Obe Pazove se vodom snabdevaju upravo iz podzemnih voda. Takođe, ne postoji postrojenje za preradu otpadnih voda. Svaki put kad perete posuđe, ili ubacite nešto u mašinu za veš, voda zagađena deterdžentima i sredstvima za čišćenje se uliva u zemljište, i podzemne vode. Svaki put kad pravite supu, ili sipate česmovaču u čašu, imajte na umu da u tome plivaju delići Merix-a, Ferry-ja, i nečeg što je trulilo na deponiji.

U obe Pazove imamo, u sred naselja, veliki broj postrojenja za preradu plastike. PVC i druge plastične materije su kancerogene, i uopšte, otrovne. Niko se ne buni, i ne traži da se plastičari izmeste u industrijsku zonu. Pored moje kuće imam dvojicu. Ponekad iz njihovih hala dopire smrad otrovnih osparenja. Zvao sam komunalnu inspekciju(dvaput). Naravno, niko nije došao.

Da rezimiramo. Mi već udišemo zatrovan vazduh, i pijemo zatrovanu vodu. Izbor nije između života u čistoj, ili zatrovanoj sredini. Biramo da li ćemo biti trovani, a da imamo još neka radna mesta, ili ćemo biti trovani bez tih radnih mesta. Jasno je šta je ovde razuman izbor. Međutim, pošto taj izbor zahteva da se ljudi rukovode logikom, umesto utiscima i predubeđenjima, sasvim je izvesno da će većina zahtevati upravo suprotno.

Ko želi da živi u čistoj sredini, mora da se preseli u neko izolovano planinsko selo.

Vrh 

Post Poslato: 08 Feb 2014 16:01 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2008 01:13
RicMan je napisao:
Ne znam šta će im mail za peticiju, al ajde.

Mislim das je to uobičajeni postupak, nakon "potpisivanja" stiže ti mejl u kom je link i tek kada klikneš na taj link tvoj potpis je važeći. (Valjda zaštita od mašina i zaludnih potpisivača.)

Vrh 

Post Poslato: 08 Feb 2014 22:00 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Ovde će se uništavati i medicinski otpad. Ako ih već braniš,trebao bi da znaš i tu informaciju. Pa ako je to tebi ok. šta da ti kažem.

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 03:51 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
garnet je napisao:
Ovde će se uništavati i medicinski otpad. Ako ih već braniš,trebao bi da znaš i tu informaciju. Pa ako je to tebi ok. šta da ti kažem.

Pa šta treba da radimo sa medicinskim otpadom, da ga jedemo? :)

Msm, ne znam, pitam.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 09:53 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
grimfandango je napisao:
Postrojenje ne može biti gore od postojećeg "sistema prerade" koji koristi JKP Čistoća. Čistoća jednostavno spaljuje otpad, na otvorenom, bez ikakvog postrojenja, i filtracije vazduha. Svi ti otrovi idu direktno u vazduh, i sve nas koji isti udišemo. Bolje je da se otpad preradi, i da postoji makar nekakva filtracija, nego da se otpad uopšte ne prerađuje, i da se spaljuje na otvorenom. Ne znam kako je u drugim naseljima, ali u Staroj Pazovi ste bar desetak puta, u poslednjih godinu dana, mogli da osetite nesnosan smrad. To se oseća u svim delovima Pazove, a prouzrokovano je upravo gore pomenutim "sistemom prerade". Opština nema para za proširenje deponije, a garež zauzima manje mesta. To znači da ćemo i dalje biti izloženi istom otrovnom dimu, ako neko ne dođe da taj otpad preradi.

Ko je prolazio pored one deponije, na putu za Sase, video je da ta deponija ni na koji način nije izolovana od svog okruženja. Kad padne kiša, otrovi se direktno ulivaju u zemlju, i podzemne vode. Obe Pazove se vodom snabdevaju upravo iz podzemnih voda. Takođe, ne postoji postrojenje za preradu otpadnih voda. Svaki put kad perete posuđe, ili ubacite nešto u mašinu za veš, voda zagađena deterdžentima i sredstvima za čišćenje se uliva u zemljište, i podzemne vode. Svaki put kad pravite supu, ili sipate česmovaču u čašu, imajte na umu da u tome plivaju delići Merix-a, Ferry-ja, i nečeg što je trulilo na deponiji.

U obe Pazove imamo, u sred naselja, veliki broj postrojenja za preradu plastike. PVC i druge plastične materije su kancerogene, i uopšte, otrovne. Niko se ne buni, i ne traži da se plastičari izmeste u industrijsku zonu. Pored moje kuće imam dvojicu. Ponekad iz njihovih hala dopire smrad otrovnih osparenja. Zvao sam komunalnu inspekciju(dvaput). Naravno, niko nije došao.

Da rezimiramo. Mi već udišemo zatrovan vazduh, i pijemo zatrovanu vodu. Izbor nije između života u čistoj, ili zatrovanoj sredini. Biramo da li ćemo biti trovani, a da imamo još neka radna mesta, ili ćemo biti trovani bez tih radnih mesta. Jasno je šta je ovde razuman izbor. Međutim, pošto taj izbor zahteva da se ljudi rukovode logikom, umesto utiscima i predubeđenjima, sasvim je izvesno da će većina zahtevati upravo suprotno.

Ko želi da živi u čistoj sredini, mora da se preseli u neko izolovano planinsko selo.

Pitanje glasi:
Da li to postrojenje, koje je planirano da se gradi, samo za otpad iz naše opštine ili za otpad iz cele RSrbije i okolne regije?

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 10:48 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

RicMan je napisao:
garnet je napisao:

Pa šta treba da radimo sa medicinskim otpadom, da ga jedemo? :)

Msm, ne znam, pitam.

Ne razumem šta si sa ovim hteo da kažeš,pitaš?

Tebi je ok da se medicinski otpad iz cele Srbije uništava u tvom gradu?

Ja sam tipu lepo objasnio šta će ovde da se radi,a ako je to njemu i tebi ok,onda ili ne znate šta je medicinski otpad ili ste za ovo.Ja nisam.
I prerada običnog otpada je ktastrofa, a tek medicinski.

Kada se on transportuje,na toj ambalaži imate onaj fini znak koji označava visoko toksične materije.

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 10:49 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

http://www.google.rs/imgres?sa=X&espv=2 ... =0&ndsp=15

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 11:45 
Novi Kolač
Novi Kolač

garnet, ne sporim da je otpad otrovan. Tu se slažemo. Ne slažem se sa načinom na koji se to predstavlja u javnosti. Kao, ako se izgradi postrojenje nastaće ekološka katastrofa, a bez tog postrojenja neće biti ekološke katastrofe. U svom prvom postu, pisao sam o tome da ovde već postoji ekološka katastrofa. Katastrofa je da se otpad spaljuje na ovorenom. Katastrofa su i sve one druge stvari koje sam pomenuo. Ono što sam želeo tim postom da kažem je da smo svi mi, nažalost, već poprilično otrovani, i da je stoga, sa stanovišta zdravlja i ekologije, manje-više svejedno da li će se tako nešto izgraditi, ili neće. Bićemo trovani i bez tog postrojenja, a ako se postrojenje napravi, i ako se sve bude filtriralo kako treba, situacija može da bude čak i bolja nego što je sad, i bar će neko da dobije posao tamo.

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 12:10 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
A niko da spomene industrijski otpad iz Gorenja.Iz njihove emajlirnice otpadna voda direktno u neki kanal i onda ko zna gde....verovatno u naše česme preko vodovoda. Šta s tim da radimo?Niko nije smeo ništa da kaže dok je Dinkić,koji ih je doveo,vedrio i oblačio na političkoj sceni. Zašto se sada to ne razotkrije...

Poslednji put menjao pa80 dana 10 Feb 2014 23:53, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2014 12:42 
Novi Kolač
Novi Kolač

Ako se želi čista životna sredina, onda bi trebalo modifikovati peticiju, i uključiti u nju sve izvore zagađenja. Ako zaustavimo izgradnju ovog postrojenja, a sve drugo ostane kao što je sad, onda ništa nismo postigli (osim nedobijanja nekih radnih mesta). Peticijom bi trebalo zahtevati od opštine da se završi kanalizacioni sistem, da se izgrade postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda, postrojenje za filtraciju vode u vodovodu(fabrika vode) i deponije koje su propisno izolovane, čime bi se sprečilo kontaminiranje okolnog zemljišta, i podzemnih voda. Mogli bismo da govorimo o čistoj sredini, tek kad se sve to izgradi.

Već sad možete da naslutite zašto je ovo nemoguće. To su velika ulaganja. Opština nema para, a privatni investitor neće da radi za džabe, nego za profit. Imajući u vidu obim ulaganja, moralo bi doći do višestrukog poskupljenja vode, kanalizacije, i odnošenja smeća. Odmah bi se protiv toga digla kuka i motika, i to bi bilo stopirano. Hoće ljudi da sve bude čisto, al' neće da plate čistača. Zato je to, bar za sad, nemoguće.

Možda bi postalo moguće, nakon dugotrajne kampanje, i rada na prosvećivanju naših sugrađana.

Vrh 

Post Poslato: 10 Feb 2014 20:25 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
grimfandango je napisao:
a ako se postrojenje napravi, i ako se sve bude filtriralo kako treba, situacija može da bude čak i bolja nego što je sad,
А може да буде чак и гора него што је сад. Кад почну колоне камиона из целе Србије да пристижу у Стару Пазову шта мислиш о томе.

5 општина у Србија је одбило овај пројекат. Ако је тако бајно и сјајно да ли су они луди.

Vrh 

Post Poslato: 10 Feb 2014 21:36 
Novi Kolač
Novi Kolač

Opštine su odbijale pod pritiskom stanovnika, a stanovnici su pritiskali jer ne shvataju da su već otrovani. Regionalni centri za preradu i uništavanje otpada postoje u razvijenim zemljama. Da li su Nemci, Japanci, Kanađani itd. ludi što otpad prerađuju i uništavaju, u posebnim postrojenjima koja su za to namenjena, ili smo ludi mi koji spaljujemo otpad na otvorenom? Što bi rekao jedan bivši ministar: "Slažemo se da se ne slažemo."

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku