Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Lasta Stara Pazova.
 Post Poslato: 06 Okt 2011 06:59 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Apr 2006 17:09
Kakvo imate iskustva sa njima? Ovi sto rade na salterima i nisu toliko neljubazni,ali vecina lastinih vozaca je krajnje neljubazna,bezobrazna,drska i primitivna. Vozio sam se lastom kad sam isao u srednju skolu u Staru Pazovu i nagledao sam se svega.

Secam se jednom kad sam usao pred kraj cetvrtog razreda srednje i imao sam samo sitnis u kovanicama tada je karta bila 70 dinara i vozac stariji nadrndan je krenuo drcnim i prepotentnim tonom da me ismeva i govori nismo na pijaci sta ja da radim sa ovim sitnisom.

Krivo mi sto ga tad nisam iznabadao pesnicama,cuo sam da su vec par puta dobili dobre batine. Onda je drugi put drugi vozac video na sedistu je neko napisao Kosta ustao je i dosao kod nas i rekao ko je taj Kosta da mu polomim Kosti. Takodje ima na youtube snimak kada lastin vozaca hoce da tuce nekog dedu u Slankamenu.

Inace su veliki lopovi karta im je bila skupa i pre pet godina a i sada je,do Zemuna je oko 100 dinara u jednom pravcu,dok je do Novog Sada 370 dinara!

Vrh 

Tema posta: Re: Lasta Stara Pazova.
 Post Poslato: 06 Okt 2011 11:52 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Baš juče išao busom posle par godina pošto mi je auto na servisu.

35 dinara stanična usluga :hail: Svetski bezobrazluk, svaka čast.

Karta do Nove 90 dinara. Dakle, do nove za 125 dinara. Možda malo puno.

Ne znam kakvi su im busevi, al msm da se ne raspadaju kao pre kada u januaru idem kući sa posla is edim pored otvorenih vrata na -10.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 06 Okt 2011 16:55 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
Samo da se nadovežem na predhodni post - svetski bezobrazluk je karta za ulazak na peron za glavnu autobusku u Bgd..250din.

Vrh 

Post Poslato: 06 Okt 2011 17:16 
WitchKing
Korisnikov avatar

pa80 je napisao:
Samo da se nadovežem na predhodni post - svetski bezobrazluk je karta za ulazak na peron za glavnu autobusku u Bgd..250din.

Jel to moguće? Oni su bolesni ljudi. Znam da je tamo uvek bilo dranje belosvetsko, šta oni misle? :(

Vrh 

Post Poslato: 06 Okt 2011 18:20 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Apsolutno netačna informacija, na glavnoj autobuskoj stanici BAS peronska karta iznosi 130 din.što je naravno preterano, a na lastinoj verujem da je mnogo manje, ne znam gde su mi karte od prošlog meseca kada sam išao za Split da vidim koliko je prenoska na lastinoj st.

Vrh 

Post Poslato: 07 Okt 2011 20:43 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Идем бусом само кад морам, кад је киша или лед нпр. Користим максимално мопед јер ми на 59 км потроши литар бензина.

Vrh 

Post Poslato: 08 Okt 2011 00:46 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Mislim da je i u Ljubljani slicna cena karte za ulazak na peron.

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 10 Okt 2011 07:50 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Sve kad sabereš,to je skupo.Oni se ugrađuju i na svaku kupljenu kartu,na sve objekte koje iznajmljuju u okviru svojih stanica,+ ti ovoliko naplate ulazak na peron?!Strašno.

Vrh 

Post Poslato: 10 Okt 2011 20:07 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Na glavnoj stanici u Beogradu (BAS) je peronska 5 puta skuplja :) a šta ta stanica više nudi od ove naše? Prostitutke možda ;) Lastina stanica u Staroj Pazovi je najlepša u Sremu. Od svoje 12. godine sam putnik. Prvo školarac, pa srednjoškolac, student pa zaposleni, i znam koliko sređena stanica u Staroj Pazovi vredi. Sve klupe su čitave, informacije rade, zimi čekaonica ima grejanje, wc je koliko toliko upotrebljiv. Postoji prodavnica sa nenafuranim cenama. I treba da košta, ko neće da plati neka ide na Dunav stanicu (a mnogi to rade). Zamislite kako je Novopazovčanima koji se pod onim pečurkicama smrzavaju i kuvaju u zavisnosti od godišnjeg doba.

Vrh 

Post Poslato: 10 Okt 2011 23:09 
WitchKing
Korisnikov avatar

Dobro Božo, ta priča bi bila na mestu da se vozimo za džabe. Ali ne, karte se plaćaju, i to ne zanemarljivo, NAPROTIV. To što ima prodavnica me baš briga, ona postoji da oni zarade a ne ja. A i wc im nije zaražen, super. :)

Računaj 20, 25 puta po 35 dinara, nije to zanemarljivo, ali ok, nije ni nešto što uništava budžet.

Mislim da bi 20ak dindži bilo najpoštenije.

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 09:49 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Pa samo kažem da nemam ništa protiv da plaćam 35 din da bih imao sve to što niko odavde do Beograda nema. Onima koji ponekad putuju nije problem.. 35 din gore/dole.. A oni koji redovno putuju imaju mesečnu kartu. Pa i da nemaju, sama činjenica da su redovni putnici znači da znaju da cene kvalitet stanične usluge :) jer to i plaćamo, staničnu uslugu.
Što da bude za džabe? Džabe je ono što Novopazovčani imaju. A čak i za ljude koji hoće džabe, imaju i tu varjantu na Dunav Stanici.
Prodavnica i te kako znači kada ti po vrućini poadne šećer ili dehidriraš. Ili kasneći na posao nisi stigao da nešto kod kuće ubaciš u usta, ili ti je jednostavno dosadno pa hoćeš suncokret ili novine. BEzbroj puta sam kešto kupio u toj prodavnici i ne razmišljam o tome ko tu zarađuje već kako je dobro što je prodavnica tako blizu peronu.
Po kom kriterijumu je 20 dindži najpoštenije? Ono - dnevni troškovi održavanja i plata podeljeno sa brojem ljudi? Ili je tvoje subjektivno mišljenje da je 20 din zanemarljivo malo. Čoveče, u Beogradu je 150 ili 200 din da uđeš na peron.

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 11:01 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Kada uzmeš u obzir po kojoj ceni nabavljaju naftu,tj, dotiranje iz budžeta,pa zakupi,karte,markice i drugo,mogli bi i da spuste.Zašto uvek moramo da se upoređujemo sa nekim.Ko naši političari o cenama kada nešto treba da poskupi,znate cene u evropi i regionu su skuplje,mi plaćamo jeftinije,bla,bla...

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 11:59 
WitchKing
Korisnikov avatar

bozapub je napisao:
Pa samo kažem da nemam ništa protiv da plaćam 35 din da bih imao sve to što niko odavde do Beograda nema. Onima koji ponekad putuju nije problem.. 35 din gore/dole.. A oni koji redovno putuju imaju mesečnu kartu. Pa i da nemaju, sama činjenica da su redovni putnici znači da znaju da cene kvalitet stanične usluge :) jer to i plaćamo, staničnu uslugu.
Što da bude za džabe? Džabe je ono što Novopazovčani imaju. A čak i za ljude koji hoće džabe, imaju i tu varjantu na Dunav Stanici.
Prodavnica i te kako znači kada ti po vrućini poadne šećer ili dehidriraš. Ili kasneći na posao nisi stigao da nešto kod kuće ubaciš u usta, ili ti je jednostavno dosadno pa hoćeš suncokret ili novine. BEzbroj puta sam kešto kupio u toj prodavnici i ne razmišljam o tome ko tu zarađuje već kako je dobro što je prodavnica tako blizu peronu.
Po kom kriterijumu je 20 dindži najpoštenije? Ono - dnevni troškovi održavanja i plata podeljeno sa brojem ljudi? Ili je tvoje subjektivno mišljenje da je 20 din zanemarljivo malo. Čoveče, u Beogradu je 150 ili 200 din da uđeš na peron.

Po kriterijumu da je "stanična usluga" koja košta 35 dinara tj trećinu i više cene prevoza najčešćih destinacija do prvog okolnog mesta verovatno prevelika, niti vidim šta dobijam sa njom za te pare. Da poredimo sa Beogradom je apsolutno bespredmetno, to je klasična pljačka.

Još jednom, doro je što ima prodavnica, ali ona nije napravljena da ti imaš gde da kupiš nešto kada ti padne šećer već da oni zarade. A ima kiosk na 50 metara od te prodavnice, nije baš da je stanica u pustinji. Super je što ima i topla čekaonica, ali to je naša sreća što smo u "centrali" a ne nešto što treba da se naplaćuje ne znam koliko. Uostalom, neka naplaćuju onda samo zimi, ako je to kriterijum.

Naravno da je moje subjektivno mišljene da je 20 dinara neka normalna cena. Možda sam u pravu, možda ne. Neka cassius intervjuiše dikrektora laste što je ta cena tolika, ja ću rado ramotriti argumente i prihvatiti ih ako si iole logični i razumni. :)

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 21:52 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 10 Okt 2011 20:35
Cist lopovluk! Stanicna usluga je previsoka, cene markica takodje! Naplacuju nam ko da idemo na mars! Autobuse mogu da pohvalim u poslednje vreme su stvarno solidni, a na salterima sem sto nam kradu po 5 dinara svakog meseca na markicu nema nista protiv...

Vrh 

Post Poslato: 13 Okt 2011 20:45 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 13 Sep 2011 18:21
Autobusi u poslednje vreme stvarno jesu solidni ali ovaj sto sam se danas njime vozio u 14:20 za Golubince je gori od najgoreg autobusa beogradskog GSP-a. Mislim da uopste nema amortizere a dim koji je u njemu bio mogao je da se prakticno sece nozem. Jos uvek osecam u ustima ukus tog dima. A umesto da krene na vreme , jos je i kasnio 15 min. Zbog cega? Zbog toga sto uvek kad je u Krnjesevcima sahrana ovaj polazak kasni 15-20-30 min,sto se desilo vec 3-4 puta. A i karta u lasti je stvarno skupa. Nije mi jasno kako "Dunav prevoz" ,koji ima mnogo manje putnika,kartu od Stare Pazove do Beograda naplacuje 160 din a Lasta 210. Da ne spominjem da u "Dunav prevozu" nije guzva i da je autobus zaista solidan. Cak je i u feniksu karta 200 din.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku