Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kvalitet vode
 Post Poslato: 05 Okt 2011 16:14 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Ne znam kakva je situacija kod vas al'kod mene u Novim Banovcima čitavo leto iz česme izlazi voda koja podseća na mleko, koncentracija hlora je enormno visoka, upropastili su vodu koja je bila idealna za piće, znam jer komšija radi u Coca coli i par puta je nosio vodu na analize.
Dobro je poznato koliko je hlor u većoj koncentraciji opasan i rizik od pojave malignih bolesti njegovim korišćenjem se povećava za nekih 30 %
Inače zvao sam vodovod al'su mi rekli da oni za to nisu zaduženi i da se žena koja ispituje kvalitet vode nalazi na bolovanju.

Vrh 

Tema posta: Re: Kvalitet vode
 Post Poslato: 06 Okt 2011 08:54 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Kod mene u Starim je ok.Boja,miris,ukus.

Vrh 

Post Poslato: 06 Okt 2011 09:19 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Apr 2006 17:09
Nije los ukus ali nije bas pitka,pitkija je rosa i ostale flasirane vode,ali ne volim da kupuje od tih hostaplera kad imam cesmusu.

Vrh 

Post Poslato: 06 Okt 2011 11:48 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Voda kod mene u STP je blago rečeno katastrofa.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 09 Okt 2011 13:55 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Ja vec godinama ne pijem vodu iz pazovačke česme.
Ta voda je sve samo ne neutralana. Ima i miris i ukus, a u zadnje vreme i žutu boju.

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 09 Okt 2011 23:31 
WitchKing
Korisnikov avatar

bigfoot je napisao:
Ja vec godinama ne pijem vodu iz pazovačke česme.
Ta voda je sve samo ne neutralana. Ima i miris i ukus, a u zadnje vreme i žutu boju.

+1, minakva all the way.

Vrh 

Post Poslato: 10 Okt 2011 20:09 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Možda sam ja u nekom privilegovanom delu Stare Pazove, ali kod mene u kući se bez ikakvih problema pije "česmuša" i nisam osetio nikakve fizičke smetnje zbog toga. Sticajem okolnosti poznajem osobu zaduženu za kvalitet vode u Staroj Pazovi, i kod nje se u kući isto pije voda iz česme. Ne znam kako je po celoj Staroj Pazovi, ali kod srpske crkve je ok.

Vrh 

Post Poslato: 10 Okt 2011 23:07 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pa možda možeš da je piješ i da ne oboliš :D ali stvarno, što kaže bigfoot, ima i ukus i miris jbt.

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 07:48 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Najveća je fora što svi misle da su flaširane vode ,čiste,ispravne,bakteriološki i u svakom drugom smislu,da imaju sve te minerale i bućkuriše što piše na njima! :D

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 09:58 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Ja sam probao vodu bez mirisa i ukusa. radio sam jedno vreme u firmi koja se bavila onim prečišćivačima vode, i stvarno je ogole do prostog H2O.. Ja 3 gutljaja nisam mogao da popijem. Odvratno. Kao i na jednoj drugoj temi, poredim nas sa Beogradom. I to centrom, ne nekom periferijom. Primetilite drugačiji "ukus" vode u Beogradu? Ima neka razlika. Ali primetite ukus. A ukus je u stvari dobrim delom miris, jer nas mozak zeza (pokušajte da jedete smoki zatvorenog nosa i videćete da nema ukus). U svakom slučaju, voda kod nas se razlikuje od vode u Beogradu, a posebno od vode u Subotici. U Subotici se voda prečišćava sumporom, kod nas hlorom. Oni kad dođu ovde tvrde da je naša voda užasna, a ja tamo ne mogu da približim čašu nosu.
U svim ovim slučajevima pričam o ispravnoj vodi za piće.
Što ne menja činjenicu da je zaista moguće da ponekad, u ponekom delu Pazove teče ona žuta smrdljiva voda, i da ona nikako nije ispravna.

Vrh 

Post Poslato: 12 Okt 2011 06:13 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Знам људе који у кући пију воду из апарата за пречишћавање, али никад не кувају кафу са том водом јер им је бљутав укус. Зато ради чесмовача. :D

Иначе та вода пречишћена никако да проври, треба јој 30-ак минута дуже од чесмоваче. Сећам се да сам једне године тестирао са оним пластичним кувалом на струју. Чесмовачи је требало 3 минута, а пречишћеној дуже од 30. Интересантно. :wacko:

Vrh 

Post Poslato: 12 Okt 2011 10:07 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2011 11:46
Voda u celoj Staroj Pazovi potice sa istog izvora, razlika u kvalitetu i boji dolazi od cevi kroz koje prolazi kao i da li neko zivi u kraju gde postoji slepo crevo vodovoda, pa je tu manja protocnost, a to samim tim utice na kvalitet vode.

Vrh 

Post Poslato: 12 Okt 2011 23:27 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2008 01:13
srek je napisao:
Иначе та вода пречишћена никако да проври, треба јој 30-ак минута дуже од чесмоваче. Сећам се да сам једне године тестирао са оним пластичним кувалом на струју. Чесмовачи је требало 3 минута, а пречишћеној дуже од 30. Интересантно. :wacko:

Hajde ponovi postupak, ali meri temperaturu!
Davno je bilo, ali koliko se sećam iz škole, beše fizika ili hemija...
Voda u plastičnom kuvalu na struju "proključa" na nižoj temperaturi od 100°C!!! Ima se utisak da ključa, ali to radi zbog elektrolize koja je moguća samo ako u vodi postoje razne nečistoće , iliti neki dodaci. U vodi bez minerala i nečistoća je otežana elektroliza, i zato je toj vodi potrebno više vremena da provri u takvom grejaču.
Za dobro poređenje da li se prečišćena i neprećišćena voda zagreju do 100°C za različito vreme (kao što se ima utisak u pomenutom kuvalu) moraš ih grejati na pravi način a ne puštati struju kroz vodu.
(Znaš da se u vodu koja se greje u tim kuvalima ne sme dodavati ništa. Znam čoveka koji je greškom sipao so u to kuvalo, pa mu je crko osigurač! čim je uključio grejač.)

Vrh 

Post Poslato: 12 Feb 2012 23:29 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Поздрав свима!
Јуче сам направио мали експеримент. У две идентичне чаше истог произвођача налио сам до врха воду. Једна је напуњена филтрираном водом из кућног апарата а друга водом чесмовачом. Обе су постављене на солинар од гасне пећи, тако рапоређене су грејане истом температуром. Чекао сам други дан да вода услед топлоте испари до краја и ево резултат који сам добио. Мислим да није потребно да кажем у којој чаши је сипана чесмовача. :)

Slika

Slika

[url=http://imageshack.us/photo/my-images/854/img0045gi.jpg/]
Slika[/url]

Slika

Vrh 

Post Poslato: 13 Feb 2012 12:36 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Zanimljivo.. A sad probaj isto to sa kupovnom flaširanom vodom (nekom za čiju ispravnost i kvalitet ne sumnjaš) i sa prečišćenom vodom. I dobićeš istu stvar, odnosno u kupovnoj vodi će biti talog, a u prečišćenoj neće. Razlika između česmuše i flaširane vode je što kod flaširane ti znaš da se taj talog sastoji od toliko i toliko miligrama kalcijuma, magnezijuma, kalijuma.. A kod česmuše se taj odnos ne zna, odnosno mi ga ne znamo.
Pojava suvog ostatka posle isparivanja vode je baš ono o čemu sam pričao. Prečišćena voda je ogoljena do prostog H2O. Izvučene su sve one navodno štetne stvari, ali su svakako izvučeni i svi oni minerali koji su i te kako potrebni nama. Ok, postoje onda prečišćivači koji veštači vodu obogaćuju željenom mešavinom minerala, ali tek mi je to besmisleno. Kupujem filter koji će to izvući iz vode, a zatim dokupljujem minerale da se vrate u vodu..

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku