Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zar je to poslovna etika, gospodine Ušjak?
 Post Poslato: 19 Sep 2011 22:07 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 19 Sep 2011 21:39
U petak, 16. septembra popodne, kupio sam termostat za svoju škodu u trgovini rezervnim delovima Ušjak, u ulici Ćirila i Metodija. Platio sam ga nešto više od šesto dinara, proizvođač je iz Francuske. Ugradio termostat, nasuo novi antifriz i u subotu ujutro se zaputio prema Novom Sadu autoputem, e da bi mi na nekoliko kilometara iza naplatne rampe temperatura motora skočila "u crveno" i iscurila prilična količina tečnosti. Nove! Onda se temperatura spustila, dolio sam vodu iz posude za brisače i nastavio. Pred benzinskom pumpom u Beškoj, ponovo isto! Tu sam stao i izvadio onaj termostat i nastavio bez.
E, sad! Danas donosim taj termostat u originalnoj ambalaži i sa računom (bacio sam ga u korpu u radioni i, hvala lenosti, nisam je istresao!) u radnju gde je kupljen a vlasnik kaže da "ne može da uzme natrag deo, jer je isti korišćen". I još mi kaže da je trebalo da mi termostat ugradi neki majstor, bez obzira što ja škode vozim i sam sebi servisiram već više od dvadeset godina!!!! Također mi je majstor Ušjak kazao da nije termostat pokvaren, nego je kriva glava motora!!
Sve u svemu, ništa ni od drugog termostata, ni od povrata novca, a da o eventualnoj naknadi štete za prosut antifriz ni ne govorim!
Toliko o Ušjakovoj poslovnoj etici!

Vrh 

Tema posta: Re: Zar je to poslovna etika, gospodine Ušjak?
 Post Poslato: 19 Sep 2011 23:24 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
Ne branim Usjaka,ali ako vec sam odrzavas svoj auto i ako si resio da promenis termostat,onda si trebao da ga testiras pre nego sto ces ga ugraditi i sto ce on posle ugradnje izgledati iskoristeno. Jedan od trikova je da ga jednostavno stavis na ringlu sporeta,ukljucis ringlu i cekas da on otvori. Svojevremeno dok sam bio mladji i zezao se sa raznoraznim ficama i kecevima,to je bio metod za proveru. Inace,mislim da ne postoji garancija za kupljeni termostat vec jednostavno(na zalost) dobra volja trgovca da ti zameni.

Vrh 

Tema posta: Re: Zar je to poslovna etika, gospodine Ušjak?
 Post Poslato: 14 Jul 2012 12:38 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 14 Jul 2012 12:32
Pa zar treba nove delove proveravati druze :hammer:
ja sam tekodje fasovao Usjakove delove,krajevi spona izdrzali citavu nedelju cak :thumbup: ......kako sam ja trebao proveriti??????
A tek naplacivanje okvira tablica koje nose logo radnje..........to samo kod nas ima :frost:

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku