Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Buka u Novim Banovcima
 Post Poslato: 02 Avg 2011 15:49 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 24 Nov 2008 16:27
Da li još nekom u Novim Banovcima buka koja dolazi iz pravca Dunavske terase ,danima i noćima ,predstavlja problem? Naime, poslednjih nekoliko vikenda, preko dana imamo svadbe a noću žurke do cirka pet sati ujutro. Mislim ,lepo je da se deca druže i tako to :D ali šta je sa ostalim narodom koji bi da se odmori .Mislim zamislite na šta liči svadbena muzika slušana sa strane .Zamislite to zavijanje i falširanje namenjeno za goste pod gasom koji od siline ozvučenja više ne znaju ni gde se nalaze ,a koje se čuje ,savršeno kilometar niz ulicu (Beogradsku).Blago rečeno ,užas!

Vrh 

Tema posta: Re: Buka u Novim Banovcima
 Post Poslato: 02 Avg 2011 17:21 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Zakonom je zabranjeno da ugostiteljski objekat ima ozvučenu muziku posle ponoći, osim ako nije registrovan kao noćni klub u kom slučaju mora d aispuni mnoge uslove izmedju ostalog i audio izolaciju. Ukoliko posle ponoći glasna muzika smeta bilo kome, jedan poziv policiji bi trebao da reši problem. Nekoliko takvih intervencija za redom par dana bi i dugoročno mogao rešiti problem.

Vrh 

Post Poslato: 03 Avg 2011 07:47 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Tačno tako.Ukoliko gazda nije dobar sa policijom,komunalcima,opštinskim činovnicima...

Vrh 

Post Poslato: 03 Avg 2011 10:13 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Čim policija sama ne dolazi znači da je dobar. Ali sve da je brat sa načelnikom policije, zvanične prijave ne mogu da se ignorišu, postoji procedura za sprovođenje istih..

Vrh 

Post Poslato: 03 Avg 2011 12:07 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Dunavska terasa je poznat restoran,i samim tim gazda "zna" dosta ljudi. :D Ali stoji to što si rekao,prijave ne mogu da se ignorišu.

Vrh 

Post Poslato: 06 Avg 2011 10:31 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Пријавиш мурији и после мрак ти покуца на врата. :lol:

Vrh 

Post Poslato: 18 Avg 2011 02:42 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Meni vise smeta nesnosna jutarnja buka aviona sa Batajnickog aerodroma, njihovo nadletanje naselja na maloj nadmorskoj visini

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 11:42 
Novi Kolač
Novi Kolač

garnet je napisao:
Dunavska terasa je poznat restoran,i samim tim gazda "zna" dosta ljudi. :D Ali stoji to što si rekao,prijave ne mogu da se ignorišu.

A što su potrebne prijave ?Ako policajci koji patroliraju tuda a trebalo bi da patroliraju , ne čuju tu buku treba hitno da idu na sistematski pregled . Poenta je da neko prima platu za održavanje javnog reda i zašto bi onda trebali građani da se zvanično suprotstavljaju nekakvim kontroverznim biznismenima tako što će da im kvare posao od koga lepo žive . Sa druge strane mislim da nije u redu da svojim poslom uznemiravaš gomilu drugih ljudi .Sa treeće strane verovatno posle prve jutarnje posete policije sa prijavom za remećenje javnog reda i mira , kontroverzni biznismen bi sa lakoćom došao do podataka o podnodsiocu prijave i promptno angažovao za siću lokalne narkomane u zikri koji bi podnosioca prijave maltretirali dok se boje ne rastope a on bi se cerio zadovoljno sa terase ...

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 12:47 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

E onda ne znam šta da vam kažem. Žalosno je što uopšte postoji takva situacija, ja sam vam ponudio logično rešenje, ali zbog sindroma miša situacija se neće promeniti. Pa gde je bre, majku mu, taj naš brendirani srpski inat :D Kada bi se komšije dogovorile pa njih 40 isto veče u razmacima od po 2 minuta prijavilobuku teško da bi se našlo dovoljno narkomana za čitav blok :)

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 13:02 
Novi Kolač
Novi Kolač

Ne treba 40 narkomana , treba mnogo manje jer tih 40 komšija treba neko da organizuje a to je par ljudi....U ostalom , nebitno poenta je da običan čovek bude zaštićen od bahatosti a ne da vlast ima razumevanja prema bahatom ,kontroverznom biznismenu zato što su oni koji treba da ga kazne na njegovom platnom spisku .Kakav sindrom miša , kakvi bakrači pa taj sindrom miša i jeste karakterističan za društva poput našeg gde vlada zakon jačeg , korupcija na svim nivoima .Primitivno društvo gde se stvari rešavaju pukom silom ili na finiji način , korupcijom, sistem vrednosti postavljen potpuno naopačke čine da je običan svet odavno gurnunt na margine društva a to je problem koji mora država kroz institucije sistema da vrati u normalu. Nije normalno da neko ne sme da podnese prijavu iz straha od odmazde a tvrdim da je to glavna kočnica kod ljudi.

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 13:08 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pa da, sindrom miša :) Niko nije ni probao, ali svi žive u tom ubeđenju da će im ineko napakostiti zbog mita i korupcije i bla bla bla, i onda nam ostaje samo da anonimno na lokalnim forumima pljujemo društvo jer je u situaciji da niko neće da se pobuni protiv siledžija.
Da sam ja taj lik sa tom kafanom, i ja bih imao muziku do jutra jer znam da i ako smeta komšijama, oni će sedeti sa jastukom preko glave i niko se neće pobuniti. Što da ne?

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 15:16 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pa što neće da se pobuni baš niko ?Otkud toliko miševa ? I daj objasni zašto ne reaguje murija nakon neposrednog zapažanja ? Možda je to i odgovor na prvo pitanje .

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 15:24 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pa to je već odgovoreno u mom prvom postu. Čovek verovatno ima veze u policiji, ali sa druge strane 40 prijava ne može da ignoriše policija sve da mu je načelnik brat blizanac.
A miševa ima jer svi misle da ako ostalih 39. komšija skupi petlju da podnese prijavu, onda ta jednja četrdeseta ne igra neku presudnu ulogu, a problem će biti sređen. Svi dbi da budu i jebeni i pošteni.

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 15:59 
Novi Kolač
Novi Kolač

Ne treba niko da bude ni jeben niti su svi pošteni .to jednostavno nije posao za građane . A rešava se prosto kad se hoće , uvođenjem anonimne prijave komunalnoj policiji . Pa neka posle kazne ide da urla na predsednika opštine . Sad možeš prvo pomisliti da bi svaka šuša ili miš počela slati prijave za sve i svašta ali se varaš ta institucija anononimne prijave bi imala ogromno preventivno dejstvo jer bi potencijalni bahati komšija tada znao da miševi više ne bi imali problem dali će biti jebeni .Tako se radi u civilizovanim zemljama gde je polusvet marginalizovan i gde sistem vodi računa o svemu pa i o komunalnom redu

Vrh 

Post Poslato: 23 Avg 2011 18:20 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Da li si probao(la) da uputiš anonimnu prijavu? Siguran sam da je moguće. Sa neke halo govornice ili sa skrivenog broja možeš prijaviti buku i odbiti da kažeš svoje podatke i policija je svakako dužna da ispita slučaj.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku