Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2009 03:08 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
branexer je napisao:
Pa, dobro. Slažem se- nemojte biti èlan mafije, budi te ANTIljudi- budite èlan radikala!

Apsolutno se slažem. :)

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2009 03:16 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jul 2007 22:02
Nemoj choveku falsifikovati :lol: :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 20 Avg 2009 18:01 

stajke66 je napisao:
Nemoj choveku falsifikovati :lol: :lol:

Ma, neka falsifikuje. Neka vide ljudi da 'demokrate' nisu na falsifikovanje navikli, veæ su o njemu ovisni postale!

Poslednji put menjao branexer dana 20 Avg 2009 19:03, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Tema posta: Re:
 Post Poslato: 21 Apr 2011 01:18 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2011 08:09
Srga je napisao:
Ovo je jedna sasvim normalna pojava ne samo u nasem drustvu nego svuda u svetu.

I po USA imas x primera gde ce pre posao da dobije lik koji se isao na isti koledz kao i shef - pa jos ako navijaju za isti tim, pa jos ako su bili u istom bratstvu ......

Cim negde "pripadas" onda se u daljini podrazumeva da ce se "tvoji" kada budu u prilici pobrinuti za tebe pre negoli za nekoga sa strane.
Apsolutno je nevazno da li je po stranackoj liniji, ili ste iz istog plemena (sisli sa iste planine) ili ste mason :) ili slicno ...

I kad se nadjete u toj situaciji da vam neko "pomogne" onda nikom nista - jos ste i zahvalni sto su vam se tako poklopile kockice - a problem nastaje samo onda kada se to dogadja nekom drugom a ne vama ;)

Slicno kao sto i pandure non stop pljujemo kako su korumpirani - a onda prvom prilikom kad slucajno/namerno napravimo neko sranye u saobracaju, uvek prvo probamo da jednom "crvenom" izgladimo situaciju ;)

Tako da Squirrel nema potrebe da te cela situacija previse tangira - to je samo princip na kome radi ovaj nas svet. Jeste za osudu - ali bolje je gledati kako sama da nadjes foru za prolaz - nego da ides protiv vetrenjacha ...

P.S.
To ti ja onako .... bez laznog morala ;)

P.P.S.
Ako sam dobro shvatio ti hoces da se bavis prevodom ili slicno. Kontaktiraj predstavnistva stranih firmi i malo se izreklamiraj. Tu se uvek nadje posla za nekoga ko vesto barata stranim jezikom. A sto se tice posla u Pazovi - bolje je ne zanositi se idejom da to moze da bude korektna prica...

slažem se u potpunosti

Vrh 

Tema posta: Re: Necu da budem clan mafije - partijaske kartice i poslovi
 Post Poslato: 21 Apr 2011 12:33 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2011 13:04
to nije ista situacija kao kod nas. u usa je mnogo manja nezaposlenost . samim tim procenat skolovanih nezaposlenih je marginalan. kao i procenat vrednih koji znaju i hoce da rade a nemaju visoko obrazovanje.

poznanstvo jeste prednost , ali ne i uslov.

kod nas je clanstvo za rad u drzavnoj instituciji, uslov bez kog se ne moze.

Vrh 

Post Poslato: 01 Maj 2011 21:39 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 09 Avg 2008 19:34
Veverica je napisao:
Ne znam da li to samo ja gledam ili ste i vi primetili, ali cela ova situacija sa uclanjivanjem u raznorazne stranke zarad dobijanja posla me zasmejava i rastuzuje... Ne zelim da ulazim u detalje, jer je to ocigledno u Pazovi javna tajna, ali licno znam ljude koji su radno mesto (drzavno) dobili TEK nakon sto su pokazali partijsku kartu.

Mogu jos i da kazem, sto se moje struke tice, bar dok sam ja trazila posao u skolama, nije bilo tog uslovljavanja jer pretpostavljam da po tim institucijama ima jos ljudi kojima su ostali pri zdravom razumu i etici, ali na primer prevod u jednoj 'uglednoj' krucijalnoj drzavnoj instituciji u nasem 'selu' moze da radi neko ko ima 0 strucnog znanja dok 5 mladih ljudi koji odlicno poznaju strani jezik, 5 godina su drvili po knjigama o jeziku, prevodu, tehnikama i cemu sve ne, posto nemaju partijsku knjizicu nisu ni uzeti u razmatranje.

Eto, sve je to tuzno. Mene licno ne dotice jer tamo gde stanujem grabe se za one koji znaju i umeju - bez mafije :) Ali osecam onaj bunt 90tih... bolest jos nije izlecena :-x Jel znate i vi za ovakve slucajeve ili ja gresim?

Da, i ovo je jos uvek aktuelno.
Radi bivsa dadilja, sa masnom kosom, a ti se, Veverice, sa svojim fakultetom, snadji. Jel'?!
A, bogami, i kolege forumasi (cast izuzecima!) na to gledaju kao nesto "potpuno prirodno", ono kao: "Pa, tako je i u AmeriKi... Sta sad to ima veze... Ja tebi, ti meni... Snadju se ljudi..."
Srbijo, zemljo.... :clap:
Krshhhhhh...

Vrh 

Post Poslato: 03 Maj 2011 22:57 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Највећа карта за улазак у свет запослења је чланска карта ДС-а.

Vrh 

Post Poslato: 08 Maj 2011 15:01 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Sada ds,pre,sps,spo...

Vrh 

Post Poslato: 12 Jun 2011 14:47 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Država na kvarno zaposlila 1.300 činovnika
Blic - Pre sat i minut

BEOGRAD - Država je od 2009. godine u ministarstvima, upravama i agencijama zaposlila oko 1.300 službenika. Sada izdržava oko 30.000 činovnika što je više od maksimalno propisanog broja od 28.400. Inače, jedan službenik sa prosečnom platom od 40.000 dinara, državu, odnosno građane, godišnje košta više od 800.000 dinara. :hammer:

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku