Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Necu da budem clan mafije - partijaske kartice i poslovi
 Post Poslato: 08 Avg 2009 00:05 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
Ne znam da li to samo ja gledam ili ste i vi primetili, ali cela ova situacija sa uclanjivanjem u raznorazne stranke zarad dobijanja posla me zasmejava i rastuzuje... Ne zelim da ulazim u detalje, jer je to ocigledno u Pazovi javna tajna, ali licno znam ljude koji su radno mesto (drzavno) dobili TEK nakon sto su pokazali partijsku kartu.

Mogu jos i da kazem, sto se moje struke tice, bar dok sam ja trazila posao u skolama, nije bilo tog uslovljavanja jer pretpostavljam da po tim institucijama ima jos ljudi kojima su ostali pri zdravom razumu i etici, ali na primer prevod u jednoj 'uglednoj' krucijalnoj drzavnoj instituciji u nasem 'selu' moze da radi neko ko ima 0 strucnog znanja dok 5 mladih ljudi koji odlicno poznaju strani jezik, 5 godina su drvili po knjigama o jeziku, prevodu, tehnikama i cemu sve ne, posto nemaju partijsku knjizicu nisu ni uzeti u razmatranje.

Eto, sve je to tuzno. Mene licno ne dotice jer tamo gde stanujem grabe se za one koji znaju i umeju - bez mafije :) Ali osecam onaj bunt 90tih... bolest jos nije izlecena :-x Jel znate i vi za ovakve slucajeve ili ja gresim?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Avg 2009 01:14 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Pazova je relativno mala sredina gde se svi medjusobno znaju...tako drug koji je u jednoj stranci ce naci posao za svog drugara i tako dalje...mislim da se to svugde desava..ne bi trebalo....

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Avg 2009 02:58 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jul 2007 22:02
Otkrivena topla voda!!!!!! :D :D :D

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 11 Avg 2009 21:11 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Jeste otkrivena vrela voda, i izgleda da bas nikoga to ne interesuje. Epa, neka je onda tako jos "300 godine!" :bye: :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 11 Avg 2009 21:21 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jul 2007 22:02
Veverice!!!!!!!!!! nemoj tako, napao te je jedan majmun i to opasno ali sam mu objasnio neke stvari i obrisani samo obojica. :roll: To za toplu vodu je ironija jbg.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 00:12 
Industrijski rakun

Pridružio se: 05 Maj 2007 19:41
Gadi mi se sve ovo. :pukel:
Dobra tema, ko ima jak zeludac nek pise, ja slabo varim ove partijske pomije.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 00:39 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

:) OK, razumem... ali ne treba cutati, ljudi, to je nepotizam po politickoj liniji i nikada (nikada!:) ) necemo biti Evropa ako budemo to prihvatali kao normalnu pojavu.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 00:41 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Ovo je jedna sasvim normalna pojava ne samo u nasem drustvu nego svuda u svetu.

I po USA imas x primera gde ce pre posao da dobije lik koji se isao na isti koledz kao i shef - pa jos ako navijaju za isti tim, pa jos ako su bili u istom bratstvu ......

Cim negde "pripadas" onda se u daljini podrazumeva da ce se "tvoji" kada budu u prilici pobrinuti za tebe pre negoli za nekoga sa strane.
Apsolutno je nevazno da li je po stranackoj liniji, ili ste iz istog plemena (sisli sa iste planine) ili ste mason :) ili slicno ...

I kad se nadjete u toj situaciji da vam neko "pomogne" onda nikom nista - jos ste i zahvalni sto su vam se tako poklopile kockice - a problem nastaje samo onda kada se to dogadja nekom drugom a ne vama ;)

Slicno kao sto i pandure non stop pljujemo kako su korumpirani - a onda prvom prilikom kad slucajno/namerno napravimo neko sranye u saobracaju, uvek prvo probamo da jednom "crvenom" izgladimo situaciju ;)

Tako da Squirrel nema potrebe da te cela situacija previse tangira - to je samo princip na kome radi ovaj nas svet. Jeste za osudu - ali bolje je gledati kako sama da nadjes foru za prolaz - nego da ides protiv vetrenjacha ...

P.S.
To ti ja onako .... bez laznog morala ;)

P.P.S.
Ako sam dobro shvatio ti hoces da se bavis prevodom ili slicno. Kontaktiraj predstavnistva stranih firmi i malo se izreklamiraj. Tu se uvek nadje posla za nekoga ko vesto barata stranim jezikom. A sto se tice posla u Pazovi - bolje je ne zanositi se idejom da to moze da bude korektna prica...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 01:27 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

OK, Srqa, kapiram da je to opsta pojava u svetu, ALI JE U PAZOVI OPSTIJA :D

Ne bavim se trenutnoi prevodom, ja sam skroz u drugoj 'oblasti', nisam ni trazila posao prevodioca u opstini ili bilo gde, samo sam dala primer... Secam se trazenja posla u Srbiji i trazenja posla u Slovackoj (koja nije bogznakako spasenija od nas), gde su stvari mnogo transparentnije... Ne znam, samo me je cela situacija razljutila, kao sto me razljuti svaka nepravda :)

S druge strane, sto bih ocekivala da ce jos neko da se pojavi ko ce navesti primer iz svog okruzenja, jer i sam kazes, opsta je pojava, pa je mozda svako od nas ovde clan mafije :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 01:43 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Hehehe dovoljan je samo primer nase opstine kad posle izbora zamene kompletan kadar sa sve tetkicama.

Na RSP se isto non stop smenjivali direktori u zavisnosti ko je bio u tom trenutku na vlasti.

Ma primera na svakom koraku - a realno nikom nije u interesu da bilo sta bude transparentno. Ta rec se samo koristi u retorici - nikada u praksi !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 08:52 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Pa naša opštinska uprava je godinama sama po sebi TROM aparat u koji su zaseli razni stranaèki sledbenici. I to ne samo zaseli nego se, takoreæi prekotili. Pa onda imate em preveliku, em sporu, sa tim jako, jako neefikasnu i jako, jako, skupu opštinksu upravu.
Èuvena je ona prièa, kad trebaš nešto da uradiš u opštini, moraš da se dobro psihièki pripremiš na torturu koja te tamo oèekuje. A to je posledica, što je rekla Veverica, zbog neadekvatnih ljudi (polunepismenih) na tako važnom mestu, koji su uz pomoæ lokalnih politièkih moænika došli tu gde jesu. Èast izuzetcima!!
Stara prièa, koja mnogo boli.

Pre par godina, sluèajno upoznah, nekog opštinskog èinovnika koji mi se "pozalio" da ne zna šta da radi, odnosno da mu je dosadno u zivotu. Naime njega je zaposlila jedna stranka, kao nekog tamo opštinskog palamuda. I sad èovek meni prièa, kako kad dodje ujutru na posao, proèita novine, popije kafu, ode na doruèak,vrati se, popije opet kafu...i onda ne zna šta da radi.
Zaista mi je èovek to prièao.

Prema tome, možemo samo da se jedimo!

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 15:29 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2008 19:54
bigfoot je napisao:
Pa naša opštinska uprava je godinama sama po sebi TROM aparat u koji su zaseli razni stranaèki sledbenici. I to ne samo zaseli nego se, takoreæi prekotili. Pa onda imate em preveliku, em sporu, sa tim jako, jako neefikasnu i jako, jako, skupu opštinksu upravu.
Èuvena je ona prièa, kad trebaš nešto da uradiš u opštini, moraš da se dobro psihièki pripremiš na torturu koja te tamo oèekuje. A to je posledica, što je rekla Veverica, zbog neadekvatnih ljudi (polunepismenih) na tako važnom mestu, koji su uz pomoæ lokalnih politièkih moænika došli tu gde jesu. Èast izuzetcima!!
Stara prièa, koja mnogo boli.

Pre par godina, sluèajno upoznah, nekog opštinskog èinovnika koji mi se "pozalio" da ne zna šta da radi, odnosno da mu je dosadno u zivotu. Naime njega je zaposlila jedna stranka, kao nekog tamo opštinskog palamuda. I sad èovek meni prièa, kako kad dodje ujutru na posao, proèita novine, popije kafu, ode na doruèak,vrati se, popije opet kafu...i onda ne zna šta da radi.

Prema tome, možemo samo da se jedimo!

Ili da se uclanimo u partiju :thumbup: sto je mnogo bolja opcija od jedjenja.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Avg 2009 16:37 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2009 00:20
bigfoot je napisao:

E zbog ovakvih ja radim za trojicu!!! Znao bih ja sta bih sa njim i njemu slicnima da se ja pitam! A ovako, on se tretira kao nesposoban, pa se meni prebacuje i njegov posao, a primamo istu platu!!!!!! :angry:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Avg 2009 19:47 

Pa, dobro. Slažem se- nemojte biti èlan mafije, budi te ljudi- budite èlan radikala!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Avg 2009 22:15 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
branexer je napisao:
Pa, dobro. Slažem se- nemojte biti èlan mafije, budi te ljudi- budite èlan radikala!

fuj bljak :pukepink: :raspad:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku