Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PLIN
 Post Poslato: 04 Nov 2011 18:44 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 27 Okt 2011 18:04
Hteo bih da pitam one koji koriste plinske peci. vec 12-15god koristim takvo grejanjei i do sadada svake zime ih preko dana drzim na 7(max) i cini mi se da mnogo lose greju u poslednje 2 do 3 god nocu u spavacim sobama drzimo od 3-4 (kome koliko odgovara) i to je ok.Ali preko dana i to sada dok je jos u plusu nije ok temperatura. Dali je moguce da je gas toliko los?

Vrh 

Tema posta: Re:
 Post Poslato: 04 Nov 2011 20:12 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
То су му купили грађани општине.

Rogi je napisao:
Pa samo pogledajte u Feromontu sta gazda vozi,ima vise auta,ni jedan nije ispod 30.000 eura,a da ne govorim da ima auto i od 100.000 eura.....nemam nista protiv da poseduje i avion,samo da su cene gasa normalne.

Vrh 

Post Poslato: 05 Nov 2011 22:23 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 13 Sep 2011 18:21
RIK je napisao:
Hteo bih da pitam one koji koriste plinske peci. vec 12-15god koristim takvo grejanjei i do sadada svake zime ih preko dana drzim na 7(max) i cini mi se da mnogo lose greju u poslednje 2 do 3 god nocu u spavacim sobama drzimo od 3-4 (kome koliko odgovara) i to je ok.Ali preko dana i to sada dok je jos u plusu nije ok temperatura. Dali je moguce da je gas toliko los?

Pa koliko ti placas gas mesecno? 100 000 dinara? Ja imam dve peci od kojih jednu drzim preko dana na 4(na 5,6 i 7 nikad nije radila) a nocu na 1-2 dok druga radi samo oko 2-3 sata dnevno na 4 ili 5.Sve to placam oko 10 000-11 000 mesecno a temperatura u sobi je oko 18*C. A sto se tice kavliteta gasa i ja mislim da je puno losiji nego pre nekoliko godina. I tada sam grejao na 4 a cini mi se da je bilo dosta toplije.

Vrh 

Post Poslato: 06 Nov 2011 09:02 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Ја сад држим пећ на 3 - 3,5, а кад су зиме хладне оковане ледом не прелази 4,5-5. Ове године је гас неквалитетан, као да су га "разводнили". Није калоричан. Веома често укључује пламен а температуре напољу су преко дана око плус 15. Нешто је ту много сумњиво. Не верујем ја лоповима из Феромонта. :-x

Vrh 

Post Poslato: 06 Nov 2011 09:04 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Clementoni je napisao:
A sto se tice kavliteta gasa i ja mislim da je puno losiji nego pre nekoliko godina. I tada sam grejao na 4 a cini mi se da je bilo dosta toplije.
Истина.

Vrh 

Post Poslato: 06 Nov 2011 11:22 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2011 11:46
Koliko sam ja saznao gas pri sagorevanju treba da ima cist plavicast plamen, ko ima peci sa prozorcetom videce da je pola plamena zute boje, e sad ili generalno dobijamo los gas, ili ga neko "krsti".

Vrh 

Post Poslato: 06 Nov 2011 11:46 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Verovatno filip "krsti" sa kompresorima u podstanicama pa brojilo malo vrti i vazduh. Gledajuci jednu emisiju SAT kada su sa Alvirovicem isli da uzimaju uzorke auto gasa po pumpama na svakoj pumpi su im rekli da je to prvi put da im neko kontrolise kvalitet goriva. Auto gasne pumpe su u ekspanziji jos od 2005 a i pre toga ih je bilo dosta. Pa se pitam dali je Feromont imao nekad neku inspekciju za zastitu potrosaca u svojim podstanicama da izmere kvalitet. Mislim da bi ta kontrola gasa trebala redovno da se odvija pa samim tim ako gas nema dobar kvalitet po nekom normativu da se i racuni koriguju. Ali to bi bilo cisto zaludjivanje za nas posto bi se uzorci vadili iz nekog pecenja u restoranu i za uzvrat debele koverte. a nesto sto je tada proslo nemoze se opet iskontrolisati.

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 08:45 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Ko da ga kontroliše?Ovi iz vlasti što mu to dopuštaju( i ne samo njemu)pa se posle tale u kafanici sa sve jagnjetinom pride. :dry:

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 09:56 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Корупција проблем сваке власти. Безобразним и бахатим зликовцима нема ко да стане на пут.

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 11:14 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

More,biće njima po metodu Čaušeskua!Samo,mnogo nešto čekamo.Ili je prava istina to što nema ko da povede narod,svi su povezani.Sve partije plus sindikati.Sve ista govna.

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 15:56 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2008 01:13
debeli sremac je napisao:
Koliko sam ja saznao gas pri sagorevanju treba da ima cist plavicast plamen, ko ima peci sa prozorcetom videce da je pola plamena zute boje, e sad ili generalno dobijamo los gas, ili ga neko "krsti".

Žuta boja plamena može da bude i zbog nečistoća na plameniku, zato treba produvavati plamenik. Tek kada je plamenik sasvim čist može se govoriti o boji plamena i o tome koliko je gas kvalitetan, čist, mešan ili šta već. Kod mene je plamen lepo plavičast.

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 19:38 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

garnet je napisao:
More,biće njima po metodu Čaušeskua!Samo,mnogo nešto čekamo.Ili je prava istina to što nema ko da povede narod,svi su povezani.Sve partije plus sindikati.Sve ista govna.
Нема оног покретачког духа у народу који је био пре 5. октобра да се сруши неки режим. Наступила је летаргија, равнодушност, апатија у народу. Ови опозиционари су метиљави.

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 19:39 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Enka je napisao:
Žuta boja plamena može da bude i zbog nečistoća
:lol: :roll2:

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 20:26 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Srek verujem da ima pokretackog duha mnogo vise nego tada ali nema spoljne logistike i ko to da finansira jer neverujem da su to sami izveli 5 oktobra. zato nam sada i jeste ovako zato sto su mnogi verovali da je to njihova sposobnost.

a pitanje prljavog plamena neznam kako bi se organizovalo pa i to da se ocisti i ispita nezavisno u podstanicama i kod nekih satova u domacinstvima sta kroz njih protice koj procenat gasa a koj vazduha.

Vrh 

Post Poslato: 08 Nov 2011 08:52 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Sad će Soroš da ruši Tadića i ekipu koja njemu i sličnima kroji "evropske" :roll: zakone, koji im omogućuju da legalno pljačkaju i otimaju. :whistle: Možda Kinezi ulete u priču oko otpora 2! :lol: Javna je tajna da se gas meša sa vazduhom,to se radi već deset godina,i tu mi nažalost ništa ne možemo da uradimo.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Trn u oku