Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » X-Files! Mistika, Ezoterija, teorije zavere

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 167 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 28 Jan 2010 17:58 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2010 15:45
„Teoriju zavere“ smatram etiketom koja ima za cilj da diskredituje,omalovaži i èak ismeje sve ljude kritièkog duha koji nisu priklonjeni „zvaniènim i neprikosnovenim istinama“ Svetskih medija,zvaniènog diskursa „istine“ vodeæih Svetskih država i država uopšte.Time se želi da se postigne cilj da se stvori „poslušna masa“ koja æe samo da veruje u „zvaniène istine“ beza ikakvog razmišljanja jer zaboga „kad oni to kažu,to mora da je istina“…“neæe valjda da tako odvratno lažu“…i da se tako prikriju laži,obmane i prevare tih istih „garanta“ istine.

Èim se neko kritièkog i slobodnog duha „usudi“ da ,svojom analizom na osnovu relevantnih èinjenica i argumenata na osnovu dogaðaja i fakata koji su neosporivi èak i od tih „garanta“ istine, dovede u sumnju…odmah mu se u nedostatku kontra argumenata prilepi,to je teorija zavere…!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Jan 2010 19:00 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2007 18:05
Ricman, nikad nisam pomišljao da æeš odgovoriti potvrdno na moje pitanje. Samo sam hteo da ti ukažem na situaciju u kojoj ti gledaš sa visine na ljude koji rade i žive potpuno isto kao i ti, samo zato što oni ne tresu jednom-dvaput dnevno pesnicom ka nebu vièuæi "masoni!!" ili nešto slièno...

@Tandrèak: Ok, je sve to. Podržavam istraživanje svega, razotkrivanje istine i sve to; samo se nadam da uzimaš u obzir da svi ljudi mogu da lažu, ne samo oni na vlasti... :)

Say something once, why say it again?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Jan 2010 19:03 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2010 09:36
Ja sam slobodni zidar, a nisam mason. :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Jan 2010 19:16 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Moj drugar je slobodni zidar 33-eg stepena u julu :z7: :roll2:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 00:11 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2007 00:44
Citiraj:
A to ko sam ja i šta sam, znam vrlo dobro. Èovek, stanovnik planete zemlje. Sve podele, religiozne, nacionalne, rasne, samo su dovodile do sve više leševa. Ako Srbi nisu najebali zbog svog nacionalizma, i kvazi patriotizma, ne znam ko je.

Ne govori se o toj vrsti pripadnosti naciji, mada bilo koji Amerikanac æe teško reæi da je pripadnik planete Zemlje pre nego li Amerikanac.. i ja ne širim nikakvu nacionalistièku prièu kao prvo jer me to ne zanima u kontekstu na koji ti misliš, na kraju krajeva ja i nisam "èist" Srbin... tata mi je katolik, polu maðar, polu-bunjevac. Moje prezime je èisto katolièko tako da se uvek izješnjavam kao Jugosloven, ne zbog toga što sam Yu-nostalgièan, veæ što sam zaèet i roðen u toj zemlji koja je bila dom višenacionalnih sredina, ako neko kaže da se to ne pika, da Juge više nema i da ne mogu biti Jugosloven, uvek pitam.. kako to da Cigan može biti Cigan iako ciganska zemlja ne postoji (osim Indije za koju se veže njihovo poreklo, ali ih ovde niko ne zove Indusima)...

A prièa o sijalicama je bila metafora... u smislu.. uradi nešto dobro za svoju okolinu ako ti je stalo za poboljšanje kvaliteta života ljudi, a ne da trubiš o neèemu za šta ni sam nisi siguran šta je i ko stoji iza te "velike stvari"....

A to da su Amerikanci i Bin Laden u saradnji, to može da predpostavi neko ko pogleda dnevne vesti, ne trebaju mu tzv. razokrivanja od strane nekih budi-bog-snama struènjaka... Sve što vidiš u vestima, okreni na suprotnu stranu iliti.. sagledaj negativ fotografije i sve æe ti se ukazati jasno... Pre neki dan je ubijen Iranski nuklearni nauènik, Iran je optužio Ameriku, a raznesen je sa 5 kg dinamita.. da su Amerikanci hteli da ga ubiju, verovatno bi se vodio kao "nestao"...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 01:28 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
vincent je napisao:
@Tandrèak: Ok, je sve to. Podržavam istraživanje svega, razotkrivanje istine i sve to; samo se nadam da uzimaš u obzir da svi ljudi mogu da lažu, ne samo oni na vlasti... :)

Što se onda ponašaš kao da samo "naši" lažu?

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 11:00 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009 13:15
Citiraj:
na kraju krajeva ja i nisam "èist" Srbin... tata mi je katolik, polu maðar, polu-bunjevac. Moje prezime je èisto katolièko tako da se uvek izješnjavam kao Jugosloven, ne zbog toga što sam Yu-nostalgièan, veæ što sam zaèet i roðen u toj zemlji koja je bila dom višenacionalnih sredina

Pa gde si brate??!!!

6 istina o zivotu:

1) Ne mozes dotakniti sve svoje zube sa svojim jezikom
2) Svi idioti nakon citanja prve istine to i pokusaju
3) Prva istina je laz.
4) Sad se smejes jer si shvatio da si idiot.
5) Uskoro ces ovo poslati sledecem idiotu.
6) Jos uvek je smesak na tvojem licu jer znas da ces od nekog napraviti idiota!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 12:33 
WitchKing
Korisnikov avatar

dzabar.jabjab je napisao:
A prièa o sijalicama je bila metafora... u smislu.. uradi nešto dobro za svoju okolinu ako ti je stalo za poboljšanje kvaliteta života ljudi, a ne da trubiš o neèemu za šta ni sam nisi siguran šta je i ko stoji iza te "velike stvari"....

Naravno da sam sam siguran šta je, i u velikoj meri se i zna ko stoji iza te stvari, za razliku od tebe, ja sam informisan po datom pitanju.

Citiraj:
A to da su Amerikanci i Bin Laden u saradnji, to može da predpostavi neko ko pogleda dnevne vesti, ne trebaju mu tzv. razokrivanja od strane nekih budi-bog-snama struènjaka...

Pa bravo. Još samo da se zapitaš kako i zašto su u saradnji, koji su planovi i posledice te saradnje, i eto ti jedne jako kvalitetne teorije zavere u istinitom obliku. Jer, ako su u talu, a svakako jesu, znaèi da postoji razlog što pokušavaju da ubede ceo svet da su šatro najveæi moguæi neprijatelji koji postoje, meni je poprilièno jasno zašto, ne znam tebi ili ostalima.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 20:07 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Jao bre Mariæu.. što šuruju? Pa zbog nafte, sutra æe zbog neèeg drugog, ne oni, nego možda Kinezi.. (kao što naterali Evropljane da pokupuju vakcine protiv ptièijeg gripa) nekada se to radilo tako što Indijancima odneseš èaršafe, šatro da im pomogneš, a u stvari poture èaršafe i æebad sa Bog zna kojim boleštinama..
Danas se to radi manipulacijom javnosti putem medija.. tako da se svetom uvek manipulisalo na "razne kreativne" naèine, a da su to radili uvek isti ljudi.. to je debela zabluda...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 21:36 
WitchKing
Korisnikov avatar

Ja Vrlo dobro znam zašto oni šuruju. A vidim da znaš i ti barem neke od razloga.

Onda lepo priznaj da je 9/11 ISTINITA teorija zavere, jer mislim da æeš se složiti sa mnom da BIn Laden nema sa tim ama nikakve veze, ko još uništava svog poslovnog partnera, haha. Našli bi do sada boga oca, a nekog starca koji životari po planinama.

I nisu to radili uvek isti ljudi, naravno, proseèan životni vek je kratak za tako nešto. 8-) Ali svakako su to UVEK ljudi iz odreðenih grupacija tj društava.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 21:58 

Svetom vladaju sex, droga i glupost. Taèka.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2010 22:06 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Naravno da je istina.. ali vi sve teorije zavere pripisujete jednoj grupi ljudi, što je totalna budalaština, zavere kuju svi koji se sete na kugli zemaljskoj, samo su razlike o obimu koristi i nivou štetnosti.. jer u svakoj toj zaveri, neko mora biti žrtava... ja samo govorim da je gubljenje vremena raspetljavati takve stvari i optzuživati 100 ili 150 ljdi koji su "kreatori" tih stvari..
Kako ti ojašnjavaš npr. navod u novinama koje sam letos èitao da su Belgija, Francuska i Holandija kupile milione i milione vakcina protiv ptièijeg gripa za vackinaciju životinja (ne ljudi) od Kineza.. A gde je ptièiji grip? Davno je "pase", što bi rekli braæa Francuzi... Kinezi su pumpali tu prièu na Evropskim medijima i popalili evroopsku javnost da pritisne svoje vlade i kupi vakcine... ministri su dobili "èast" od Kineza, koke bocu, a javnost mir jer neæe poumirati.. tako brzo... Samo.. gde su Jevreji u celoj toj prièi.. kako je mogla zavera da proðe bez njih... Svi varaju sve... tako da to na šta se vi ložite jeste jedna vrsta populistike na kojoj autori "razotkrivaèi" zarðuju lepu svotu novca snimajuæi filmove i pišuæi knjiga od kojih živ, æorav èovek "progledava"...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Jan 2010 01:54 
WitchKing
Korisnikov avatar

Naravno aman da ima milion zavera. Ali one najglobalnje i na najvišem nivou koje se tièu enormne mase ljudi - jedni te isti, kraj prièe. Nije bitno da li ih je 100 ili 100.000, ali to je jedna grupa ljudi, i na tom nivou, ne postoje akcije van njih, ako se jave, guše se u startu.

Naravno, jako bitna stvar je da kada kažem "zavera", pojmim i stvari o kojima ti nemaš blage veze koje su, neke znaš koje su ali u njih ne veruješ, itd.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Jan 2010 10:29 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2009 18:25
"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein

"Kad se lijepo upakovana gomila laži uspije da proda narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji ju propovijeda - totalnim ludakom"
J. Dresden

Mi živimo u jednom svijetu koji je uronjen u lažima i koji je pokretan lažima. Što èovjek dublje vjeruje u te laži, utoliko mu je teže da podnese istinu.

Nekima na ovoj planeti je vrlo bitno da krv stalno teèe, da ljudsko biæe živi u neprestanom svjesnom ili podsvjesnom strahu, da živi i umre u neznanju o svom istinskom porijeklu i potencijalima koje ima.

Granice ne postoje za one koji ih ne vide a posto ih mi stvaramao sami sebe zarobljavamo u mracnim lavirintima nase svesti :whistle:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rH3qJLRd1CM&feature=player_embedded[/youtube]

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 31 Jan 2010 21:45 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
:D :D

SVE TEORIJE ZAVERE U SRBIJI

SVE NAS PRISLUŠKUJU, ÈAK I KAD SMO U ŠUMI, MARIJA ŠERIFOVIÆ JE POBEDILA NA PESMI EVROVIZIJE ZBOG NEZAVISNOSTI KOSOVA, TITO NIJE BIO TITO - NEGO „NEKI VEÆI IZDAJNIK“, A ÈOVEK NIKAD NIJE BIO NA MESECU, TVRDI SE U SRPSKIM TEORIJAMA ZAVERE

Sve nas prisluškuju, èak i kad smo u šumi, Marija Šerifoviæ je pobedila na Pesmi Evrovizije zbog nezavisnosti Kosova, Tito nije bio Tito - nego „neki veæi izdajnik“, a èovek nikad nije bio na Mesecu, tvrdi se u srpskim teorijama zavere

Mariji Šerifoviæ su dali pobedu na Pesmi Evrovizije u zamenu za nezavisnost Kosova, sve Srbe prisluškuje Služba, Tito nije bio Tito (nego neki veæi izdajnik), a vanzemaljci postoje i Amerikanci veæ uveliko koriste njihovu tehnologiju!

Ovo su teorije zavere. Neke od najpopularnijih u Srbiji. Ima ih još, ali ne mogu sve da stanu u Kurir. Shvatite i ovo kao teoriju zavere, ako hoæete.

- U zaveru ne veruju samo budale i oni koji u njoj uèestvuju! Naravno, jer nisu budale da to priznaju! - kaže za Kurir Dejan Luèiæ, pisac knjige „Teorija zavere - priruènik za vladanje svetom“. On tvrdi da je cilj zavere globalna diktatura, odnosno globalni rajh!

- Nemoralno je Srbe proglasiti za ludake zbog toga što govore o zaveri. Mi smo jedini narod u Evropi kojeg su bombardovali Nemci, ali i saveznici! Mi smo doživeli genocid u Hrvatskoj tokom Drugog svetskog rata, a i za vreme Tuðmana, a da za to niko nije odgovarao! Da li mislite da je to sluèajno ili je deo nekog plana?! Naravno da je deo plana da se Srbi oteraju od Jadrana - objašnjava Luèiæ svoju teoriju.

- Srpski narod jeste žrtva teorije zavere, a ja sam protivnik tih prièa - uzvraæa vojnopolitièki komentator Miroslav Lazanski.

- Neke stvari ne mogu da se objasne, ali daleko od toga da su u pitanju zavere! Èinjenica je da za neke dogaðaje postoje istinite i lažne verzije koje se plasiraju javnosti i to je ono što ja zovem „spinovanje javnosti“ - objašnjava Lazanski i naglašava da je „sluèaj Raèak“ klasièan primer nameštaljke. Naime, tek posle tri godine evropski zvaniènici su priznali da srpska vojska 15. januara 1999. godine nije ubila nedužne civile, veæ naoružane albanske teroriste OVK.

- Meðutim, njima je bio potreban povod za bombardovanje SRJ i dobili su ga - prièa Lazanski i dodaje da èak ni pripadnici Al Kaide ne znaju u svakom trenutku za koga zapravo rade.

- Sluèaj 11. septembar vrlo je sumnjiv, a Bin Laden je predugo na slobodi, pa bi bilo malo naivno poverovati u zvaniènu verziju o teroristièkom napadu na „kule bliznakinje“. On je u mladosti bio „amerièki èovek“.

Psiholog dr Žarko Trebješanin stvaranje teorija zavera objašnjava ljudskom potrebom da „prenose krivicu na nekog drugog“ ili da objasne dogaðaje o kojima nemaju dovoljno verodostojnih podataka.

- Po broju teorija zavere znaæete koliko je nestabilno društvo u kojem se raspredaju takve prièe. Na taj naèin se prazni nagomilana agresija i traži žrtveni jarac - tvrdi psiholog.

- Ove „teorije“ mogu biti veoma opasne, jer se mogu tragièno završiti po one koji se optužuju. Tipièan primer su Jevreji, za koje važi da „gospodare svetom“, što je meðu mnogim narodima izazvalo mržnju prema njima - objašnjava Trebješanin.

Sve nas prisluškuju!
Moram nešto važno da ti kažem, izvadi bateriju iz mobilnog, prisluškuju nas!
Ovako poèinje sve više „poverljivih“ razgovora u Srbiji, izmeðu politièara, biznismena, pa èak i ljubavnika. Svi su èuli da ih „neko uvek prisluškuje“ i da se „svaki razgovor snima“. Tako se „krupne stvari“ ne govore preko fiksnih telefona, a pogotovo ne preko mobilnih, a „nokije“ i „soni eriksoni“ postali su sumnjivi èak toliko da su obeleženi kao „mikrofoni“ èak i kad korisnik nije na vezi.
„Jedini siguran lek je vaðenje baterije“, preporuèuju „poznavaoci stvari“.
Pored „ureðaja-špijuna“, sumnjivi su postali i razni javni prostori - bioskopi, kafiæi, kafane, galerije... I tamo su, tvrde teoretièari zavere, „zidovi puni bubica“, da bi „služba znala šta se prièa“. Paranoja pojedinih je išla dotle, tvrde upuæeni, da su neki poverljive sastanke zakazivali daleko van gradova, na sporednim putevima, livadama, njivama... Bez mobilnih telefona, naravno.
Dok se ne dokaŽe drugaÈije, istina glasi ovako: Službe, nije tajna, prisluškuju graðane, ali samo one koji su pod istragom ili su zbog neèeg drugog izuzetno „zanimljivi“ organima. Daleko od toga da „prisluškuju sve“, ili da su „svi javni prostori ozvuèeni“, ili da se „sluša svaki razgovor“. I, naravno, mit o vaðenju baterija iz mobilnih je - samo mit. Slobodno prièajte dok vam je baterija u mobilnom - niko vas ne èuje osim onog ko je pored vas.

Èovek nije bio na Mesecu

Amerikanci nikada nisu bili na Mesecu! Nema šanse! Sve je snimano u studiju u Arizoni, a reditelj je bio pokojni Stenli Kjubrik, dok je scenario napisao Artur Klark!
Ovako, u kratkim crtama, zvuèi teorija zavere po kojoj su Amerikanci, u silnoj želji da prestignu Ruse u svemirskoj trci, izmislili put na Mesec i ceo projekat „Apolo“ odradili na Zemlji - u nekom od filmskih studija. Kao argumente za ove tvrdnje zaverenici navode:
- te 1969. nije postojala tehnologija da se ljudi prebace na Mesec, a ne postoji ni danas; zašto niko nije ponovio ništa slièno u poslednjih 40 godina, mada je tehnologija od tada napredovala džinovskim koracima?
- fotografije sa Meseca pune su nedoslednosti - senke padaju na razlièite strane, nigde nema zvezda, iste pozadine se ponavljaju na slikama sa raznih mesta...
- amerièka zastava na jednoj od fotografija se vijori, iako na Mesecu nema vazduha, pa dakle ni vetra.
Dok se ne dokaže drugaèije, istina glasi ovako: Nil Armstrong je 20. jula 1969. postao prvi èovek koji se, u okviru misije „Apolo 11“, spustio na Mesec. Ukupno 12 ljudi, svi Amerikanci, šetalo je po površini Zemljinog satelita.

Tajkuni vladaju Srbijom

Politièari - premijeri, predsednici, poslanici i ostali - puke su marionete pet-šest najmoænijih i najbogatijih ljudi u državi, koji svojim novcem drže sve poluge vlasti i, ako im se neko zameri, sklanjaju i „izmišljaju“ ljude, pa èak i cele partije.
Po ovoj teoriji zavere, politièki život u Srbiji je samo privid. Ljuti politièki neprijatelji - DS, SNS, DSS, NS, SPS i ostali - samo su igraèi na pozornici, dok su reditelji i scenaristi svemoæni biznismeni koji donose odluke o svemu što je zaista bitno. U srpskoj politici, tvrde teoretièari zavere, nema ideologije, nema ideala, nema „borbe za narod“ ili „borbe za vlast“ - svi su tu samo da bi održavali privid da se „nešto dešava“. Svi politièari su samo dobro plaæeni glumci - meðusobno se druže, plaæaju jedni drugima ruèkove i uzimaju dobre apanaže od svojih tajkunskih mentora.
Dok se ne dokaŽe drugaÈije, istina glasi ovako: Politièari u Srbiji koju uèestvuju u vlasti su demokratski izabrani predstavnici naroda, i vladaju u najboljem interesu onih koji su glasali. Tajkuni nemaju uticaj na ono što oni rade, govore ili potpisuju.

Vanzemaljci postoje

Vanzemaljci postoje, ali svetska elita (tajna društva) to zataškava jer im je potrebna vanzemaljska tehnologija kako bi mogli da upravljaju svetom.
Oni koji veruju da se iza kulisa stalno nešto dešava podseæaju na èuveni „sluèaj Rozvel“ iz 1947. godine. Tada je, navodno, u amerièkom gradiæu Rozvel u Nju Meksiku pala vanzemaljska letelica, a vlada je prvo potvrdila da se srušio leteæi tanjir nepoznatog porekla, da bi potom promenila izjavu i objavila da se srušio meteorološki balon. Dogaðaj je zaboravljen, sve do sedamdesetih godina prošlog veka, kada se proširila prièa o sakrivenim telima vanzemaljaca koji su pali kod Rozvela.
Dok se ne dokaŽe drugaÈije, istina glasi ovako: Vanzemaljci nikada nisu bili na Zemlji, a na ikoni u Visokim Deèanima prikazana je predstava Sunca i Meseca koja vuèe korene iz vizantijske umetnosti.

Vanja Buliæ, novinar

- Naravno da postoje teorije zavere. Klasièna manipulacija ljudima, naroèito u Srbiji. To je naèin da nam zamažu oèi ne bismo li zaboravili na egzistencijalne probleme. Što se tièe prièe o smaku sveta, smatram da nije taèna. Ako i doðe do toga, razlog æe biti ljudska ruka, a ne neko proroèanstvo. Iskreno, ne verujem u prièu da se tela vanzemaljaca nalaze u Pentagonu, ali verujem da je virus side namerno pušten kako bi se smanjio broj ljudi na planeti.

Vuk Bojoviæ, direktor zoo-vrta

- U neke od teorija zavere verujem, u neke ne. Istina je da je svinjski grip obraèun velikih magnata. Poèelo je sa govedinom, kada su proizvoðaèi živinskog mesa izmislili ideju o ludim kravama. Tako je i danas sa svinjskim gripom. Sida je sigurno nastala u laboratoriji, kao i mnoge druge bolesti. Planeta je prenaseljena, moralo se tome nekako stati na put. Ako je snimak sletanja èoveka na Mesec bio montiran, mogu samo da kažem svaka èast, s obzirom na period kada je nastao.

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 167 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Index boarda » Ostale teme » X-Files! Mistika, Ezoterija, teorije zavere