Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » Kulinarstvo & Pica

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 26 Jan 2009 05:09 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2007 17:48
PIKANTNE LIGNjE

Slika

Priprema

1. Oèišæene lignje dobro posušite na upijajuæem papiru, a zatim ih s obe strane nožiæem zarežite.
2. Maslinovo ulje pomiešajte s Worchestershire umakom, tabascom, ðumbirom, naseckanim belim lukom, Vegetom mediteran i mlevenim indijskim orašèiæima.
3. Marinadu dobro pomešajte i njome prelijte pripremljene lignje. Ostavite ih stajati na hladnom mestu oko 2 sata.
4. Lignje izvadite iz marinade i pecite ih na dobro zagrejanim i uljem namazanim rešetkama za roštilj.
5. Pecite ih sa svake strane 5 minuta.
6. Preostalu marinadu zagrejte i njome prelijte peèene lignje.

:balavi: :balavi: :balavi: :date: :thumbsup:

koje duvaju u jedra ljubavi...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Jan 2009 21:58 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2007 16:37
Karadjordjeva Shnicla

Slika

Potrebno: 500gr odreska, 150gr kajmaka, 2 jaja, brašno, prezle, so

Svinjske odreske dobro izlupajte da se istanje i omekšaju i na svaki odrezak stavite po malo kajmaka. Uvijte meso kao rolat i prièvrstite svaki komad èaèkalicom. Uvaljajte odreske prvo u braèno, umoèite ih zatim u umuæena jaja i na kraju uvaljajte u prezlu. Pržite na vrelom ulju da dok ne dobiju zlatno-žutu boju.

Njam...

(:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Jan 2009 22:02 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Sep 2008 19:40
^Paljba^ je napisao:
Karadjordjeva Shnicla

Slika

Potrebno: 500gr odreska, 150gr kajmaka, 2 jaja, brašno, prezle, so

Svinjske odreske dobro izlupajte da se istanje i omekšaju i na svaki odrezak stavite po malo kajmaka. Uvijte meso kao rolat i prièvrstite svaki komad èaèkalicom. Uvaljajte odreske prvo u braèno, umoèite ih zatim u umuæena jaja i na kraju uvaljajte u prezlu. Pržite na vrelom ulju da dok ne dobiju zlatno-žutu boju.

Njam...

ako znas i volis to da spremas, udaj se za mene i zivecemo srecno (ali ne bas i dugovecno ubice nas holesterol)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Jan 2009 22:07 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2007 16:37
Wolim sve da spremam. (:
Ne bih da se hwalim,ali znam isto tako,i dosta toga da spremim....
Karadjordjeva je laka....

Sladoled od treshanja

Slika

Potrebno: 2 šoljice trešanja bez koštica, 2 jajeta, 1,5 kašika šeæera, 1,5 šoljica slatke pavlake, 1/4 kašièice vanile, šoljica šlaga

Oèistite trešnje od koštica. Miksirati dok ne dobijete glatku masu. Staviti ih u frižider. Dobro umutiti jaja. Njima dodati šeæer, slatku pavlaku, vanilu i šlag. Izvaditi trešnje iz frižidera i dobro izmešati s ostalom smesom. Hladiti u zamrzivaèu bar 30 minuta.

(:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jan 2009 14:33 
Very Important Princess
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Sep 2006 14:14
Smudj OrLi

(dodushe ja nisam koristiLa smudja nego pangu)

400 g fiLirane ribe iseci na shtapice, debLjine oko 1cm, premazati ih beLim Lukom i posoLiti
napraviti smeshu: uLupati jaje, staviti 4 kashike brashna, maLo soLi i 1 dL piva..

shtapice ribe uvaLjati u brashno, pa u smeshu i prziti na vrucem uLju dok ne porumeni (do 10 min)

sLuziti uz pomfrit i majonez :)

*ovo je recept iz Sidra, aLi sam ga ja maLo modifikovaLa.. :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Mar 2009 13:04 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 03 Dec 2007 01:00
Moj otac obozava riblje specijalitete. Moracu ovo da mu pokazem.
Kod nas nema sajtova koji bi se bavili time :(

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2009 21:30 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Sep 2007 00:22
Restovana pileca dzigerica

Oprati i ocistiti 750g pilece dzigerice pa je prokuvati nekoliko minuta ( ja sam kombinovala supu sa ovim pa sam ovu dzigericu taman iskoristila da pusti lep ukus u supi pa je izvadila iz supe kad sam pripremila sve ostale sastojke).
Ostaviti da se ohladi i ocedi, pa je samleti ( ili je izgnjeciti viljuskom ako je mekana).
U serpu sipati maslinovo ulje na kome treba proprziti sitno iseckanu veliku glavicu crnog luka. Na sitnije kocke isecen 1 kg krompira baciti na onaj proprzen luk, pa preko njega i onu mlevenu dzigericu. Poklopite i restujte, dodajuci povremeno vodu. Kad je gotov krompir gotova je i dzigerica. Tek tada posoliti jelo, dodati biber i kasiku sitno seckanog persuna i za kraj preliti ili soljom mladog kajmaka ili najmasnije pavlake i promesati.
Ako ne volite puno dzigerice stavite manju kolicinu svakako ce biti izvrsno.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 10 Apr 2009 00:43 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ovako:

Izabrati lep proletnji dan, odraditi ran ruèak, i dobro izgladneti do nekih 20h. Prošetati do Quercusa, sesti u baštu, u nadi da æe da pirka blagi povetarac, prijatan, ne hladan.

Naruèiti: Pljeskavicu od 150g u porciji, i 2 (slovima: dva) somuna potopljena u èuvenu quercus supicu. Od zaèina na tanjir staviti keèap, majonez, zelenu salatu, malo urnebesa. Malo pomfrita æete svakako dobiti, taman koliko treba.

Hladnu koka kolu naruèiti èim sednete. Pola popiti odmah da se poveæa apetit i obrok bude slaði, a pola popiti u toku jela.

Nikad ne maši recept :D

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Maj 2009 17:20 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
GRIZ KOLAC

1 solja griza
1 solja secera
1 solja (najbolje integralnog) brasna
1 solja mleka
1 solja mlevenog oraha ili bilo kakvih nuts
1 solja rendanih jabuka
1 kafena soljica ulja (mada ja to uvek smanjim za pola)
1 prasak za pecivo
1 jaje

Metnes u vrucu oven na 30-40min

Kad se o'ladi prelijes glazurom od cokolade

Polizes prste

p.s. izvinjavam se sto ubacujem 'strane reci', ali ne mogu vise da se pohvatam s razni jezici a ukljucen mi je engleski 10 sati dnevno...

Vrh 

Tema posta: Prvoklasna klopa
 Post Poslato: 28 Maj 2009 15:37 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2007 16:20
RicMan je napisao:
Ovako:

Izabrati lep proletnji dan, odraditi ran ruèak, i dobro izgladneti do nekih 20h. Prošetati do Quercusa, sesti u baštu, u nadi da æe da pirka blagi povetarac, prijatan, ne hladan.

Naruèiti: Pljeskavicu od 150g u porciji, i 2 (slovima: dva) somuna potopljena u èuvenu quercus supicu. Od zaèina na tanjir staviti keèap, majonez, zelenu salatu, malo urnebesa. Malo pomfrita æete svakako dobiti, taman koliko treba.

Hladnu koka kolu naruèiti èim sednete. Pola popiti odmah da se poveæa apetit i obrok bude slaði, a pola popiti u toku jela.

Nikad ne maši recept :D

Bruka :D .... sjajan recepAT

..idem do Qwerdze vec sam zaslinio 'oce struja da me ubije iz laptop-a

See me !!!

See me 2!!!

├º╞É»'-H╔┘█┘▀VWc`↔PFE◙○○^↔↔▲S■╚₧║z╚▒

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Maj 2009 18:23 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

TORTA TORTA TORTICA

Slika

Slika

Slika

Sto se tice mera sve se radi odokativno :)

Podloga:

Piskote: oblozimo tepsiju sa unutrasnje strane i stavimo 'parket', s tim sto pre nego sto piskotu smestimo, 1sek je natopimo u soku od narandze ili vocnom kompotu.

Fil: spremimo puding od vanile i jos dodamo malu kesicu zelatina, za sve to pratite uputstva na kesicama, u to jos dodamo mesano voce, jagode, maline, kupine, sta god vam dusa iste, secer (mada ja stavljam zasladjivac) ako pise u uputstcu za pravljenje zelatina da treba da prokuva - prokuvamo i stavimo da se masa hladi.

Dok se jos mlaka masu prebacimo u tepsiju koju smo prethodno oblozili piskotama.

To se malo hladi na sobnoj temperaturi a zatim ide u frizider.

Cokoladna glazura: Nabaviti cokoladu sa sto vecim procentom kakaa. Ja pomesam 99% sa obicnom cokoladom za kuvanje, stavim 4-5 kasika vode u to i istopim u mikrotalasnoj i prelijem tortu.

Kad se sve dobro ohladi, torta je spremna :)

Tip: Koristite specijalnu tepsiju koja skida 'branik' :) ili uzmite neku plicu i stavite alubal pre nego sto slozite piskote...

Prijatno :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Maj 2009 19:36 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
ju što ovo dobro izgleda...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Maj 2009 20:20 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

To su slike iz moje kuhinje:D

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Maj 2009 21:42 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Veverica je napisao:
TORTA TORTA TORTICA

Slika

Slika

Slika

Sto se tice mera sve se radi odokativno :)

Podloga:

Piskote: oblozimo tepsiju sa unutrasnje strane i stavimo 'parket', s tim sto pre nego sto piskotu smestimo, 1sek je natopimo u soku od narandze ili vocnom kompotu.

Fil: spremimo puding od vanile i jos dodamo malu kesicu zelatina, za sve to pratite uputstva na kesicama, u to jos dodamo mesano voce, jagode, maline, kupine, sta god vam dusa iste, secer (mada ja stavljam zasladjivac) ako pise u uputstcu za pravljenje zelatina da treba da prokuva - prokuvamo i stavimo da se masa hladi.

Dok se jos mlaka masu prebacimo u tepsiju koju smo prethodno oblozili piskotama.

To se malo hladi na sobnoj temperaturi a zatim ide u frizider.

Cokoladna glazura: Nabaviti cokoladu sa sto vecim procentom kakaa. Ja pomesam 99% sa obicnom cokoladom za kuvanje, stavim 4-5 kasika vode u to i istopim u mikrotalasnoj i prelijem tortu.

Kad se sve dobro ohladi, torta je spremna :)

Tip: Koristite specijalnu tepsiju koja skida 'branik' :) ili uzmite neku plicu i stavite alubal pre nego sto slozite piskote...

Prijatno :)

UDAJ SE ZA MENE!!! :thumbsup:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Maj 2009 21:48 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
MNOGO DOBRO..

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Index boarda » Ostale teme » Kulinarstvo & Pica