Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » Putovanja & Priroda

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ohrid, Makedonija - grad kulture
 Post Poslato: 25 Nov 2009 10:11 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 25 Nov 2009 09:42
Nekoj je mozda nekada bio u Ohridu ? makedonske kulturne prestolnine ?

Neka pise

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Dec 2009 23:08 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ja nisam, ali æu svakako da odem, u najskorije vreme.

Bio je burazer od tetke, kaže da je prelepo, a malo košta, nije daleko. Šta æeš bolje :)

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2009 10:49 
Novi Kolač
Novi Kolač

Zdravo saljem ti nekoliko fotke iz Ohrid koje su iz moji aparat. Mozda i da vidis ovo ... I da preljep je.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2009 21:12 
WitchKing
Korisnikov avatar

Obeæavajuæe.

Mogu samo da kažem - dolazim, ali ne znam kad.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2009 21:21 

Ako je Ohrid grad kulture - onda je pazova grad astronomije. To je obièan gradiæ na obali istoimenog jezera. Pun je ružnih starih kuæa koje domoroci smatraju kulturnim nasledjem, a ima i dosta šiptara. Hoteli su kao oni komunistièki objekti tzv domovi kulture po našim selima. Dobra stvar je kad izadješ na obalu i uživaš u klimi i pogledu na jezero, ali samo jedan osvrt tj. jedan pogled iza preko ramena pokvari sve. Bolje je otiæi u bilo koje primorsko mesto u crnoj gori. Ko ode uveriæe se u ove reèi. Bio 2008 i nikad više nadam se neæu.

----------- Dopuna: 09 Dec 2009 20:21 ---------

A, da pored ima još jedan gradiæ Struga - e tu svi spikaju šiptarski. Ma, jezero je strava i užas. Jeste jeftino, ali ne hvala.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2009 22:34 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
Bio sam 1985. nisam nešto oduševljen....plitko previše,tada je bila neka travuljaga u vodi...znam pouzdano da tamo nismo poželjni jer smo mogli tada dobiti nevidjene batine u diskoteci,a što kaže vojnik sreæe sad ima dosta i onih...... tako džabe jeftino..

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2009 23:03 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
Drugarica je bila ove godine, odusevljena je samo prirodom, iz slicnih razloga koji su gore navedeni... Kaze cingangerija :( Ako bih isla negde na jug, prva na spisku bi bila Grcka. A, ako je do jeftinog provoda ili PAK suncanja u prirodi, tu su Bregovi iliTI tzv. Vinogradi :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 11 Dec 2009 14:18 
Novi Kolač
Novi Kolač

Vojnik_Sreæe je napisao:
Ako je Ohrid grad kulture - onda je pazova grad astronomije. To je obièan gradiæ na obali istoimenog jezera. Pun je ružnih starih kuæa koje domoroci smatraju kulturnim nasledjem, a ima i dosta šiptara. Hoteli su kao oni komunistièki objekti tzv domovi kulture po našim selima. Dobra stvar je kad izadješ na obalu i uživaš u klimi i pogledu na jezero, ali samo jedan osvrt tj. jedan pogled iza preko ramena pokvari sve. Bolje je otiæi u bilo koje primorsko mesto u crnoj gori. Ko ode uveriæe se u ove reèi. Bio 2008 i nikad više nadam se neæu.

----------- Dopuna: 09 Dec 2009 20:21 ---------

A, da pored ima još jedan gradiæ Struga - e tu svi spikaju šiptarski. Ma, jezero je strava i užas. Jeste jeftino, ali ne hvala.

A po sto si primetio da ima Siptara u Ohrid - mozda ih ima, no to su turiste - Ohrid nema siptara osim neki mozda 500 komada na broj... ali ima Turci (e turci ne mozes razlikuvati od makedonci . i ne mi vregjaj moi makedonci domorodac eden.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 11 Dec 2009 16:43 

Po što sam ih primetio? Po tome što prièaju šiptarski. Ima ih ko turiste? Nije bitno, ali ih ima mnogo, toliko da ih na plaži bude više nego svih ostalih zajedno. Medjutim ovo što si odgovorio je najmanje bitno. Svako svoga konja hvali... Izneo sam onako kako sam doživeo. I bolje je otiæi u CG nego u Ohrid.

----------- Dopuna: 11 Dec 2009 15:43 ---------

I da! Još nikog nisam èuo da je rekao da mu je lepo bilo. Evo i ovde na forumu još ne videh lep komentar.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 11 Dec 2009 21:56 
WitchKing
Korisnikov avatar

Moj burazer od tetke je bio, i on se super proveo. Doduše, njegov æale je Makedonac pa je možda pristrasan.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Dec 2009 03:42 
Šunjalica
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2006 11:30
Bio je moj brat letos.
Evo sutra cu vam okacim te lepote ...
Sad me mrzi...

:)

Vrh