Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » Humanost

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Primati je lepo davati je uzvi
 Post Poslato: 01 Avg 2010 00:57 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
Citiraj:
Dve devojke iz Stare Pazove posetile su danas Centar za nezbrinutu decu u Zveèanskoj ulici u Beogradu. Tom prilikom poklonile su im polovnu odeæu, obuæu i igraèke koje su same skupile od poznanika i prijatelja.

Jovana Dojiæ i Svetlana Straka imaju svoje poslove, prijatelje, pa i ljubavne i neke druge životne probleme, baš kao i veæina njihovih vršnjaka. Ali to ih ne spreèava da, veæ treæi put u poslednje dve godine, izdvajaju svoje vreme kako bi obradovale neku manje sreænu decu i kako bi im barem malo olakšale i ulepšale život.

U centru u Zveèanskoj ulici smeštena su manja deca starosti do 10 godina, a Jovana i Svetlana su prošle godine posetile i Dom Drinka Pavloviæ u kome borave deca starijeg uzrasta. U ovom domu one su upoznale nekoliko devojaka koje su se spremale da zapoènu samostalan život. Stvari dobijene od dve staropazovèanke mnogo su im znaèile, zato što neko vreme nisu morale da izdvajaju svoj novac za odeæu i obuæu.

Svetlana i Jovana planiraju da nastave sa sliènim aktivnostima i kažu da im nije teško da od drugih ljudi traže stvari koje im više nisu potrebne, jer znaju da æe decu u domovima time usreæiti i pomoæi im da imaju malo bolje uslove za život.

Skupljanje odeæe i igraèaka, otežava im èinjenica da to ne rade u ime neke poznate humanitarne organizacije, pa ljudi lako mogu da posumnjaju u njihove namere, jer nisu navikli da osobe èine dobra dela bez nekakve liène koristi.

Dešavalo im se da ljudi odreaguju negativno zato što misle da tu odeæu skupljaju kako bi je kasnije prodali, ali one se ne obaziru na takve sluèajeve. Veæina ljudi je prijatna i želi da pomogne, a stvari uglavnom skupljaju od prijatelja i poznanika, pa ne dolaze èesto u neprijatne situacije.

Svetlana još iz srednjoškolskih dana ima iskustva u humanitarnom radu. Ona je nekoliko godina volontirala u službi za socijalni rad i bila je aktivna u akcijama koje su u prošlosti organizovane u našoj opštini.

Raniji humanitarni rad i želja da se poseti mali komšija, koji je pre dve godine iz hraniteljske porodice vraæen u dom u Zveèanskoj, motivisali su ih da se posvete ovim akcijama koje su ubrzo postale sastavni deo njihovog života.

Ove godine pridružila im se još jedna prijateljica, a nadaju se da æe u buduænosti biti još više zainteresovanih ljudi koji hoæe da pomognu.

Ako imate odeæu, obuæu, ili igraèke koje biste poklonili deci bez roditelja, ili želite da se aktivno ukljuèite u neku buduæu akciju, pišite Svetlani i Jovani na adresu dojicjovana@yahoo.com.

Dve devojke pokazale su nam da svako može pomoæi drugima ako želi, a bilo bi lepo da što veæi broj ljudi poène da sledi njihov primer.

Izvor: http://www.pazova.org

Mnogi od nas imaju stvari koje nam nisu potrebne i uz malo volje možemo sa njima da obradujemo nekoga. Javite se ovim devojkama ako želite da uèestvujete u buduæim akcijama, ili ako preko njih želite da poklonite svoje stvari deci koja nemaju roditelje.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Avg 2010 01:59 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
:thumbup:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Avg 2010 02:06 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Kako da ih kontaktiram?

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Avg 2010 02:12 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Piše u tekstu mejl...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Avg 2010 02:20 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Yap, my bad.

Tnx.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Avg 2010 04:40 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2010 17:55
ja redovno nosim staru garderobu u lokalni CK vetj godinama...

Oder eiskalt die Nacht.
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Avg 2010 22:28 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2007 11:44
ja dajem krv :thumbup:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 04 Avg 2010 22:10 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Nisam baš otvorio ovu temu da bi svi pisali na koji naèin doprinose našem divnom društvu, nego da ljudi koji dolaze mogu da proèitaju šta ove dve devojke rade i da im se prikljuèe ako žele...

Što se tièe akcije skupljanja stvari za decu, reèeno mi je da im se još uvek niko nije javio na mejl...

Vrh 

Tema posta: Re: Primati je lepo davati je uzvišeno
 Post Poslato: 03 Avg 2011 13:03 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
POKLANJA se lek BETAFERON za OBOLELE OD MULTIPLE SKLEROZE, koji je inace jako skup (preko 500 eura), radi isteka roka u 11 mesecu ove godine. Ako znate nekoga kome bi ovaj lek zatrebao, javite se na broj 066 390 264.

Vrh 

Post Poslato: 04 Avg 2011 12:21 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
Nazovi "FENIKS" - društvo za afirmaciju invalida 022/313-300. Možda oni znaju kome treba.

Vrh 

Post Poslato: 04 Avg 2011 13:28 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Već mi se javio drugar čija najbolja drugarica boluje od te teške bolesti da mi kaže da joj je prosledio kontakt telefon. Ne znam šta se do kraja desilo, ali lep je osećaj bar malo učestvovati u nečemu tako humanom.

Vrh 

Post Poslato: 17 Okt 2011 11:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... 137394.php

Vrh 

Post Poslato: 18 Okt 2011 08:59 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Svaka čast.

Vrh 

Post Poslato: 08 Nov 2011 14:39 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Svim Hrabrim Ljudima, svim Borcima za život, svim Dobrovoljcima i Herojskim
Kompanijama, svim Bolničarima i Vezistima, svim Veteranima
i svim našim Malim Herojima

ZVANIČNO SAOPŠTENJE CENTRALNE KOMANDE AKCIJE “BITKA ZA BEBE”

Dragi Vojnici,
Dragi Hrabri Ljudi,
Dragi Dobrovoljci i Herojske Kompanije,
Dragi Bolničari i Vezisti,
Dragi Veterani,
Najdraži naši Mali Heroji,
Danas, 3. novembra 2011. godine, osvojen je i 100-ti inkubator!!! Nakon 64 dana
veličanstvene Bitke za Bebe, nakon velikih i iscrpljujućih borbi ispunjenih nadom, željom i gvozdenom voljom da pomognemo najmanjim borcima, nakon nebrojenih silnih juriša i hrabrih podviga, konačno je došao i taj dugo iščekivani dan za koji smo se borili svim srcem – Dan Pobede!

Kada smo, pre dva meseca, donosili odluku da uđemo u bitku nismo odlučivali po tome kolika je žrtva koju moramo podneti, već po tome kolika je vrednost koju hoćemo da branimo. A ona je bila najveća na svetu – život naših malih Heroja. Ni jednog trenutka nismo oklevali da se odazovemo pozivu u borbu, znajući koliko je svaki trenutak presudan i koliko ishod ove bitke zavisi od naše spremnosti da im pomognemo. U toj bici učinili smo sve i bili spremni da damo sve.

I zato, danas, s ljubavlju u srcu i podignute glave, ponosno možete reći svima: POBEDILI SMO! U jednoj od najvećih humanih bitaka u istoriji ljudskog roda, Vi ste danas Pobednici i Vi ste danas istinski Heroji. Vaša imena ostaće zauvek upamćena u srcima svih dobrih ljudi, a Vaša hrabrost i plemenitost biće primer novim generacijama šta znači biti čovek. Ali, ova pobeda nije i ne sme biti samo naša pobeda. Ovo je pobeda za sve buduće male borce! Ovo je pobeda za budućnost ove zemlje i ovog naroda! Ovo je pobeda samog Života!

U ime svih Rođenih Heroja, u ime Roditelja Heroja i u ime svih budućih malih Boraca, zahvaljujemo se svim učesnicima Bitke za Bebe na pokazanoj hrabrosti i humanosti i od srca svima čestitamo Dan Pobede!

Skupljeno!!!Biće kupljeno rekoše i svih 130 inkubatora!!!Bravo.

Vrh 

Post Poslato: 05 Dec 2011 10:20 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Saša Matić donirao 65.000 evra centru za slepu decu
Komentara 2
0
[Pošalji na mail]

Pevač Saša Matić već godinama se bavi humanitarnim radom, a ovoga puta je rešio da veliku svotu novca uputi na adresu Centra za slepu i slabovidu decu!
Saša Matić je najveći individualni donator Centra za slepu i slabovidu decu

Naime, Saša je ovoj ustanovi darovao aparat koji, kako saznajemo, košta oko 65.000 evra i time olakšao rano otkrivanje slepila kod beba. Matić je inače najveći individualni donator ovog dečjeg centra. On, takođe, planira čitav niz aktivnosti kojima bi inspirisao svoje kolege da mu se pridruže i ovim mališanima omoguće što lakše i lepše detinjstvo.

Ovim humanitarnim aktivnostima priključio se i njegov brat Dejan Matić, koji se takođe potrudio da pomogne u ovoj donaciji. Ovakav potez je svakako primer da estrada treba, kada je u mogućnosti, da se potrudi da pomogne onima kojima je teško.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Index boarda » Ostale teme » Humanost