Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » Humanost

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 24 Feb 2010 22:53 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Sep 2007 00:22
Preslatke kuce na poklon! Poklanjam dve kuce, muški je mešanac a ženkica je mešanac patuljastog pinèa. Zenkica je crna, bice mala rastom, kao i braon muzjak. Imaju veselu narav, ali su i dobri cuvari i lovci ( u dvoristu su ulovili neke pacove ). Ja bih ih zadrzala ali vec imam jednog psa i gazda ( vlasnik kuce mi je jedva dozvolio i ovog jednog). Ukoliko bi neko zeleo neku od ovih kuca, dostavila bih ih na kucnu adresu, gde god da ste. Javite mi se sto pre jer se bojim da cu morati da ih vratim na ulicu sto nikako ne zelim.
Slika
Slika

----------- Dopuna: 24 Feb 2010 21:53 ---------

Crna poncerka je udomljena, nasla je dobre vlasnike i siguran dom. Ostaje jos samo Svrle.
Da li nekome od Vas treba mali prgav keric?

Javite se...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 04 Mar 2010 23:43 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 13 Apr 2007 12:27
ja reko dve kuæe, haha

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Maj 2010 21:46 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Oba dva kuceta su srecno udomljena :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Maj 2010 04:21 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jul 2007 12:34
Bash mi je drago shto chujem. Ja sam skoro udomio nekog psa sa ulice. I nisam se pokajao! :blush:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 17 Maj 2010 15:23 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Milly svaka èast! Bolje spasiti bede neko jadno kuèe, nego plaæati neko sa pedigreom, a mislim da su ovi udomljeni sigurno zahvalniji na pruženom domu.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 17 Maj 2010 15:39 

Da ali sve ima svoje granice. Imao sam jednu, pa pripitomio s'ulice drugu, treæa je došla sama i ubrzo sam imao 6 maèaka. Uskoro æe jedna da se omaci tako da æe ih na ljeto biti vjerovatno 10, da popizdiš. A pošto nemam srca da ih kikujem, sve ih hranim, mazim i pazim,a to je obaveza. Jedino rješenje je sterilizacija, i to sve od reda.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 17 Maj 2010 22:13 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2008 20:52
xaxaxa to tako krene... :D tako sam ja imala jednog zekana i posle mesec dana njih 30 :D na kraju nisam znala koji je bio ''moj'' :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Maj 2010 05:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jul 2007 12:34
Ovaj moj mushko :) Jedino shto me koshta su neki vitamini za njega i srestvo za krpelje i buve :) Ali sve u svemu zahvalan je :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Maj 2010 09:52 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

U Beogradu na veterinarskom fakultetu se može zakazati besplatna sterilizacija, u Novom Sadu takoðe, tako da se može i to brzo rešiti i ne misliti o tome da li æe se kotiti ili ne. U Pazovi je inaèe sterilizacija 50 evriæa. Ako neko bude hteo kontakt za sterilizaciju neka se javi. Inaèe, par dana nakon operacije kuca/maca ne sme da bude na dvorištu zbog infekcije.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Maj 2010 12:36 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
Postoji mnogo razlièitih mišljenja u vezi sterilizacije.

"Šta je sterilizacija?

Pod sterilzacijom se smatra potpuno hirurško odstranjivanje materice i jajnika ženki u opštoj anesteziji. "

Znaèi ne radi se o nekoj obiènoj intervenciji nego o vaðenju reproduktivnih organa jednog živog biæa. Dolazi do promene metabolizma zbog nedostatka nekih vrsta hormona i mnogi, èak i veterinari, veruju da se liènost životinje posle takve operacije menja. Drugi tvrde da to nije istina i da se životinja ponaša isto. Ja nisam imao psa koj je sterilisan pa mogu samo da prenosim šta su mi drugi govorili.
Ono što je èinjenica i u èemu se svi veterinari slažu je da se metabolizam usporava i da je životinja posle sterilizacije u toku celog života gojenju podložnija nego što je to "normalno" pa vlasnik mora dodatno da pazi na koji naèin hrani takvog ljubimca.

Govorim ovo tek da oni koji se dvoume imaju priliku da èuju i drugu stranu za koju vidim da ovde nije izneta.

Meni je lièno bilo žao svog psa da sterilišem jer se plašim kako æe uticati na nju takva promena u organizmu i nekako mi je bilo nehumano da joj se odstrane ti organi, a imam pored nje i dva mužjaka i uvek je problematièno kad ima teranje, naroèito zbog toga što još uvek ne želim da ima potomke.

Ipak mislim da je u nekim situacijama bolje skloniti psa sa ulice, pa makar ga i sterilisali, nego ga pustiti da završi kao mrlja na putu, ili nešto drugo podjednako užasno.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 19 Maj 2010 10:49 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Ok, imaš pravo, ali to je jedino rešenje da se smanji broj pasa lutalica i broj ubijanja štenaca kad se rode. Naravno, svako odluèuje šta æe sa svojim ljubimcem. Sa maèkama je nekako lakše, one i kada se omace, maèiæi kad odrastu sami odu i snalaze se dalje, ali psi ne mogu tako lako da se snaðu, o njima ipak neko mora da vodi raèuna, a toliko ih ima po ulicama. Negde èak mogu predstavljati i opasnost po ljude kada se skupe u èopore..Za ovaj problem smo krivi SAMO MI SAMI. Ja sam moju kerušu pustila da ima jednu turu kuèiæa, da iskusti i to, a posle æu je sterilisati jer ako se bude štenila svake godine neæu imati kome da dam kuèiæe, a ja ne mogu da ih zadržim ili ne daj Bože ubijem po roðenju kao što to, morate priznati mnooogi rade.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Index boarda » Ostale teme » Humanost