Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Filmovi&Serije&TV » Serije

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: 24 [Fox-ova serija]
 Post Poslato: 30 Dec 2006 00:27 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ja poèeh da gledam od skoro.

!!!SPOILERS AHEAD!!!

Prva sezona trt mrt, u poèetku ništa posebno do odprilike pola sezone kada se pošteno zapetljalo. U prvoj polovini nema govora o onom feelingu karakteristiènom za Pbreak i lost (prve dve sezone) - DAJ JOŠ I DAJ ODMA'!!! Malo je smarao trip otmu ženu i dete - vrate se žena i dete - otmu ženu i dete - vrate ženu i dete - otmu ženu i dete blablabla...

Ali druga sezona... Konaèno nešto da prismrdi PBreaku po pitanju napetosti, tenzije, obrta i zanimljivosti prièe, sa Lostom ne vredi ni porediti. Fenomenalno on so many levels. Ja lièno obožavam teorije zavere gde se ne zna ko koga do poslednjih momenata, a prateæi sve to ovako "live" u situacijama koje obraðuje "24", uz Ramba Aka J.B-a je ugoðaj svoje vrste.

Naravno, sam scenario je šupalj kao Švajcarski sir na momente. Cela prièa oko Kim i Megan u drugoj sezoni, i deo kada Geri? ubija ženu zbog zaista ne znam èega (ako je u pitanju drukanje za maltretiranje što mi pada na pamet kao jedini normalan razlog - to je sve samo ne dovoljno za ubiti) je totalno idiotski odraðeno.

I ako nešto zameram Baueru to je da je onakvoj æurki od æere rekao šta se dešava sa nuklearkom iako je multi giga extra profi lik kakav on jeste verovatno morao da zna da je pitanje vremena kada æe "vest" pošto je njoj kaže da se raširi po gradu kao prdež na vetru. Kim iritira do granice "premotavanja" u apsolutno svakoj sekundi na ekranu. Svaka scena sa Jackom i Ninom u drugoj sezoni je malo remek delo teško tonu. Svaka èast kak osu doèarali odnos.

Ali prihvatam mane, prepuštam se i uživam. 1 sezonu sam gledao 10-ak dana, na pola sam druge posle 2. :D

:thumbs: Keep on rockin JB! :thumbs:

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 04 Jan 2007 15:17 
WitchKing
Korisnikov avatar

Oborio rekord, 6 epizoda za veèe. :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2007 06:50 
WitchKing
Korisnikov avatar

RicMan je napisao:
Oborio rekord, 6 epizoda za veèe. :)

Sinoæ 8. 8-) A planirao jednu pred spavanje. :roll:

24 je jedna neverovatno dobra serija. Jack Bauer je jedan od najautentiènijih televiziskih likova koji su se pojavili u poslednje vreme, raèunajuæi i film. Toliko je savršen, ali i toliko ranjiv, njegov lik je jednostavno nemoguæe ne zgotiviti do krajnjih granica.

4. sezona koju sinoæ završih je prosto fenomenalna, od prve do poslednje. Druga polovoina je kao i u prve 3 kao sam super lepak, jednostavno tv je kao jedan veliki magnet, prièe su fenomenalno napisane da je jednostavno nemoguæe odlepiti se od tv-a. Po tenziji ovo je prejebalo sve, prison breeak, Lost (koji nema t od tenzije ovog tipa i sl.

Za scenario nemam reèi. Iako svaka epizoda opisuje jedan sat u danu, za tih 24 sata karakteri su toliko razraðeni, emotivni odnosi su PERFEKTNI i iako je ovo izrazito akciona prièa, emotivnosti joj nikako ne manjka. Da budem iskren, u toku 4. sezone, više me zanimalo šta æe biti sa nekim parovima nego da li æe nuklearna bomba da explodira. :)

Još jedna pozitivna strana, serija nije sladunjava nafilovana patetikom i happy endovima splitova prièa, i sa nekim likovima u toku 4. sezone, ima tu i brutalnih sudbina, i mnogo mnogo teških momenata za sve, pogotovu za vodeæeg bayu koje æe vas jako vezati za pomenute karaktere.

Ne bih davio više, nabavite seriju, verujte mi, vredi je pogledati bez daljnjeg, i bez ikakvog dvoumljenja.

----------- Dopuna: 09 Dec 2007 5:50 ---------

Jbt, gledate kojekakva sranja, a jedinog pravog istinskog heroja 21. veka, Jacka Bauera, niko na forumu osim mene ne šljivi 2%. :dry: :)

Krenuo sam 6u sezonu, i jes da znam da æe Jack da im se napije krvi svima, i muslimanima, i Kinezima, i svojima, i mojima, i njihovima, ovima, i onima - opet æu da gledam, i da uživam. :)

A sad bez zezanja, ako imate priliku, pogledajte seriju.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Dec 2007 12:44 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2007 21:07
И мени такође 24 држи необориви рекорд, кад сам гледао 2. сезону, која ми је убедљиво најбоља од свих 6, првих осам епизода сам одгледао у једном дану а затим следећег дана 16 епизода сам гледао без прекида, једноставно таква је серија не можеш да прекинеш да гледаш. Кад смо већ код 24-ке 7. сезона је под великим знаком питања због чувеног штрајка. наиме серија мора да има 24 епизоде и оне такође морају да се приказују на сваких 7 дана, стим што понекад дају и дуплу епизоду односно 2 епизоде заредом исти дан. Пошто је Кифер возио кола у пијаном стању добио је затворску казну од 48 дана коју ће одмах да удслужи (биће за нову годину и божић и мардељу) док траје штрајк. Фокс неће пуштати половичну серију и неће је пуштати уопште док се не реши овај штрајк. Иначе 7. сезона је и пре штрајка требало да буде тотални брејк у односу на предходне у смислу да смањују продукцију и остављају само 10% глумаца из претходне сезоне.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 10 Dec 2007 00:18 
WitchKing
Korisnikov avatar

I meni je druga naj, Mire ;)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 10 Dec 2007 00:28 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Jos nisam gledao priznajem..sigurno je dobra...izgleda da je i Rade Serbedzija u jednoj od epizoda.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 24 Avg 2009 16:36 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 24 Avg 2009 16:30
meni je "24" najbolja od svih serija... poèevši od prve sezone, svaka naredna je bolja od prethodne. neverovatno dinamièno i zarazno!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Maj 2010 22:54 
WitchKing
Korisnikov avatar

JEsi gledao sedmu sezonu?

----------- Dopuna: 18 Maj 2010 21:54 ---------

Ja sam posle x meseci krenuo ponovo sa ovim "vitaminima", šta reæi, Jack Bauer je one and only, može da obriše dupe sa CHuck Norisom samo da hoæe. :)

Šalu na stranu, prve 3 epizode su sjajne, odlièan zaplet, pošto se 24 uglavnom zavrti kako ume na poal sezone, ko zna šta me èeka do kraja.. :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 20 Maj 2010 09:21 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Koji ste vi likovi.Po ceo dan gledate serije! :D Jel imate bre vi neki život?Ženite se,pravite decu,igrajte se sa njima,naðite devojku...Osam epizoda zaredom? :-o :-? Hebo vas J.B. i amerièka ispiraèina spasavanja sveta.Otpisani su keva za ovog pajsera! :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 20 Maj 2010 19:39 
WitchKing
Korisnikov avatar

Garnet, ne kaki please.

Ti nekom nešto prièaj, dao bi bulju za fuckin Partizan. :-o :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 24 Maj 2010 09:04 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

He,he,he,što jes jes!Al i dalje tvrdim,Prle i Bauer?Opro bi ga Prle na jedan! :D Osam epizoda zaredom?!:!Kladim se da bi tvoja lepša polovina više volela da možeš osam puta zaredom,a ne da bleneš u Bauera osam puta zaredom. :D :D Istina,i moja bi volela da blenem manje u Partizan i ove silne final forove,al Partizan je Partizan. :P

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 26 Maj 2010 15:21 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Kompletna serija uskoro na dvd..

Complete “24″ series will reach DVD in December

Izvor: Holivud Njuz
http://www.hollywoodnews.com/2010/05/26 ... -december/

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 26 Maj 2010 21:01 
WitchKing
Korisnikov avatar

garnet je napisao:
Kladim se da bi tvoja lepša polovina više volela da možeš osam puta zaredom,a ne da bleneš u Bauera osam puta zaredom. :D

Ovo æu da ti priznam kao argument tek kad izbaciš dokaz da NE mogu osam puta za redom 8-)

Dotle, vraæamo se na temu.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Jun 2010 09:05 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Oki-doki! :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Jun 2010 03:33 
WitchKing
Korisnikov avatar

Sunce ti žarko, koje ludilo na kraju osme sezone. :lol:

Jack je odlepio kako samo on ume, i preuzeo stvar u svoje ruke. Ne bih da spojlerišem, ali zaista, po napetosti, obrtima, teško da bilo koja serija može da prismrdi 24. Ako dodamo Jacka Bauera kao potpuno autentiènog lika, kompleksnog, napaæenog i neuništivog, dobije se jedna super zabava. :)

I da se razumemo, ima tu rupa i rupica u prièi, pa u kojoj seriji ih nema. Ali ovo je ODLIÈNO napisana serija, spletke dosežu do najveæih politièkih krugova, prièa nikad ne gubi interesantnost i intenzitet, a opet, scenaristi se retko gube u svemu tome baljezgajuæi koješta.

Tako da, long live Jack Bauer :hail:

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Index boarda » Opste teme » Filmovi&Serije&TV » Serije