Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Filmovi&Serije&TV » Serije

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Oz (serija) - Oswald State Correctional Facility
 Post Poslato: 27 Feb 2008 14:57 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2007 17:09
Kako niko nije pomenuo ovu seriju? :-o Svi pricaju o Prison Breaku, a OZ? Oz je jednosatna dramska serija od šest sezona amerièke televizijske kuæe HBO.

"Ime Oz priziva u seæanje bajkoviti svet èarobnjaka iz Oza, ali ovaj je svet nešto sasvim drugaèije. Ne tako duhovita i lepršava kao 'Seks i grad', i puno brutalnija od 'Sopranovih', Oz je serija koja se odvija u zatvoru i stvari zaista prikazuje bez ulepšavanja.
Oz je skraæeno ime za Emerald City, eksperimentalni deo zatvora Oswald koji pokušava obratiti zatvorenike svojim modernim izgledom, èistoæom i urednošæu, ali je uprkos svemu i dalje zatvor, mesto na kome treba dobro pripaziti ako se želi ostati živ.
Kao i u svakom zatvoru, tako i ovde postoje grupe koje se meðusobno mrze, ali i saraðuju u kriminalnim poslovima poput preprodaje droge, dok je ekipa koji vodi zatvor prikazana prilièno šareno i u rasponu od idealista koji veruju u preobraæanje zatvorenika do sadista kojima je mesto iza rešetaka.
Nakon nekoliko epizoda, postaje jasno da su svi podložni korupciji, samozavaravanju, drogama i sliènim porocima. I to svi. Ne samo zatvorenici, veæ i oni prikazani kao koncentrati ljudske dobrote sposobni su nas neugodno iznenaditi, a tako nešto kod serije može biti samo dobro, jer niko ne želi gledati 56 epizoda punih crno-belih likova.
Svaka epizoda serije govori o jednoj temi, od vere do seksa, i opisuje svakodnevni život u zatvoru.
A likovi su ono zbog èega vredi gledati ovu seriju. Glumaèka ekipa serije je fenomenalna i veæina ih je toliko dobra da vam stvar zaista izgleda kao dokumentarac s pravim zloèincima. Dokumentarac o ljudima s kojima se ne želite družiti, ali oni svejedno postoje. 'To nije za ljude slabog srca', rekao je Dean Winters koji u seriji glumi jednog od braæe O'Reily. 'Sedeo sam uz majku dok je gledala seriju i primetio sam da plaèe.' "
Tekst preuzet sa jednog od fan sajtova istoimene serije.

Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Feb 2008 15:17 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2006 22:38
Zvuci dobro, potrazicu je. Hvala na preporuci...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Feb 2008 18:00 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
doomsteel je napisao:
Zvuci dobro, potrazicu je. Hvala na preporuci...

Ne traži dalje ;)

Okaèio sam linkove na topicu za linkove :D pre x meseci.

Stoji mi 35 giga na hardu mesecima, nema prevoda, a nešto mi se ne da da gledam bez prevoda. Koliko god bio vièan Engleskom, nešto æu da propustim, a o seriji sam èuo toliko da mi se èini da je greota bilo šta da se propusti.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Feb 2008 18:21 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2006 22:38
Gospa sumska vila mi je poslala linkove i za tornte, a i za prevode...
http://www.prijevodi-online.org/index.php?izbor=epizode&id=39&s=sve
Hvala joj jos jednom...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Feb 2008 04:41 
WitchKing
Korisnikov avatar

Prevoda ima samo za prvu i poslednju epizodu, i još par komada...

Vrh 

Tema posta: Re: Oz (serija) - Oswald State Correctional Facility
 Post Poslato: 15 Dec 2014 16:26 
WitchKing
Korisnikov avatar

Završio sam 5. od 6 sezona OZ-a. Najlošija je do sada.

Ok je serija, nije da me ne zabavlja. Ali je postalo toliko teško pohvatati ko koga više ubija i za koga, zbog čega... Zapleti su stvarno jako banalni i naivni, ubija ko koga stigne nekad čak i da ne odgovara pa se samo vrati u ćeliju iz samice. Teško je napraviti realnu priču o zatvoru, ali ovo je na momente napisano baš amaterski.

Sve u svemu dobro je. Ima par jako dobrih likova koji vade stvar.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Index boarda » Opste teme » Filmovi&Serije&TV » Serije