Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Blogovi » Blogovi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 19 Sep 2009 21:13 

STRAŠNO

Planeta zemlja je pakao. Zašto? Zato što sam upoznao gospodara pakla lièno. Ponekad dodje u moju sobu, uvek u isti ugao u obliku psa, cnog psa koji pravi face. Bude par minuta, ništa ne govori, samo tiho posmatra, ne skida pogled sa mene. Iako ništa ne govori, sve ti kaže i sve ga razumem, jer govori tako što mi stvara slike u glavi kao da gledam tv, a celo vreme umireš od straha, preznojim se sav za par minuta dok gleda u mene. A, svaki detalj trajno zapamtiš upravo zbog neopisivog straha koji izaziva njegova pojava. Èuo sam u jednoj sekundi jauke miliona ljudi širom planete, video njihove bolne grimase, milioni razlièitih strašnih slika u jednoj jedinoj slici, milioni razlièitih strašnih zvukova u jednom jedinom zvuku, a sve to zajedno u jednoj jedinoj sekundi. Nauèio sam da nijedan oseæaj nije gori od straha. Pakao je strah, ko živi u strahu živi u paklu.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 21 Sep 2009 00:21 

Èudnih zavisnika ima. Na ove ogranièene (koji èine 90% narkomana nažalost) što se toliko urokaju da riknu, oni što su na 'skidanju' pa veèito vise na metadonu, flormidalu i sl. sranjima i one koji završe u æorci neæu reèi trošiti. Ima jako èudnih pa æu malo o njima. Evo moj drug, garantujem životom, u zadnjih godinu dana iz stana izlazi samo cigare da kupi, ode do grada ako ima neki dogadjaj tipa "opšta šorka u abu dabiju" da izmlati nekog ko nema isto mišljenje kao on. Ima 31 godinu, nikad ništa nije radio, ustaje poslepodne nikad pre 14h. Svako veèe je horsiran ko majka. Najmistiènija stvar o njemu je što iako nikad ništa nije radio nit mu pada na pamet, horsira se, a to košta (znam i koliko) je pitanje otkud lova... Ima i onih koji imaju sve. Evo imam drugaricu u Podgorici kod koje dolazim u posetu i ona kod mene bar jednom godišnje, pa se vidimo tako 2-3 puta. Njen otac je jedan od uglednijih biznismena u podgorici a mladima je poznat kao vlasnik jedne picerije preko puta stadiona buduænosti. Ona ima
sve što poželi. Stanuje u porodiènoj vili od mermera pored reèice ribnice, spava do podne. Kad konaèno ustane seda u svoj skupi fensi auto, obidje eventualno fax, a posle otpada po fensi kafiæima, a èesto ode i do italije da obnovi krpice i ostale djindjuve. Ali iako ima sve, 28godin, nikad ništa nije radila, iako nikad ništa nije radila nikad se nije pitala otkud sav taj novac, a uveèe kad dodje kuæi horsira se najstrašnije. Kad sam poslednji put bio, horsirali smo se tako i kljucali par sati tako bez mnogo reèi zatvoreni u sobi. Ima tu raznih i mogao bih tako za èitavu knjigu njih opisati, ukljuèujuæi i sebe samog, ali svako ima svoje zašto i svoje razloge, a garantujem da nisu tipa 'bežanje od stvarnosti' i ostala sranja koja nam tzv struènjaci opisuju. Heroin jeste kralj, jeste mnoge ubio. Ali za neke je to samo razonoda, stanje svesti, oseæaj blaženosti koji se ne može reèima opisati, jer nikad ništa lepše osetio nisam, to se može samo doživeti. Možda zato- ne znam, kao što rekoh svako ima svoje zato.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 26 Sep 2009 11:51 

KRIZIRANJE Juèe se završio moj stari život, a danas poèinje prelazna muka. Odluèio sam da se skinem sa svega- cigarete, alkohol, hors i to na 'suvo'. Dobro, nakon mesec dana æu opet cirkati pivo, ali sad za vreme detoxikacije ništa. Ako izdržim prvu nedelju, odoh u Istru na jos 3nedelje odmora. Napisat æu vam za mesec dana da li sam uspeo.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Sep 2009 10:36 

KAO TANTAL Svega imam pored sebe, tako sam pripremio ako ne budem mogao izdržati, sve je tu i izaziva me. U poslednjih 36sati sam popio jednu kavu i zapalio jednu cigaru. Hors ništa, alkohol ništa, a sve to na suvo bez pomoænih sranja. Izgleda je potrebna samo dobra volja i jak karakter.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Sep 2009 17:22 

KARAKTERA NEMA Sve je isto kao i prije...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Sep 2009 18:48 

Odeš do apoteke i tražiš insulinski komplet- špric i i igla za 6din, smešno malo para zar ne? Poèneš sa šmrkanjem 1-2 qtera na dan, a na kraju ti nije dosta ni 7-8. I šta onda? Dolazimo na poèetak ove prièe, insulinski komplet, limuntus, dobar hors i vena i tad ti je dosta 2-3. Ali s'vene nema skidanja... Kad dodje iz bulje u glavu da se skineš, osvrneš se i skontaš da ne poznaješ nikoga ko se skinuo- shvatiš da si postao leš kad si prvi put venu roknuo i da ma koliko se trudio neæeš pobeæi daleko smrtnom zagrljaju.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Sep 2009 00:14 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_Una

Srbi ovo slave kao pobjedu,a zaboravljaju da su u isto vrijeme ispušili cijelu zapadnu Bosnu... Pa u jednu ruku to i jeste pobjeda. Pustimo sada gubitke, tijek operacije i razloge zasto je ona bila neuspjesna. Neka na Hrvatskoj strani nije poginuo nitko, a na Srpskoj pola Bosanskog Novog...cinjenica je da je neuspjeh ove operacije ostavio Bosanski Novi, Bosansku Dubicu i Bosansku Kostajnicu ako ne i cijelo podrucje zapadno od BL u srpskim rukama. A to je nedvojbena srpska pobjeda. A sada, to sto su spusili na drugim mjestima, e to su porazi ali na drugim mjestima. (Izjava ustaše koji je bio tamo).

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Sep 2009 08:02 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
"za pametnog èoveka, svaki rat je u startu poraz" Balaševiæ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Sep 2009 09:05 

Ne razumeš ti to H.t.n. Bilo je ili živi ili umri. Moj rodjeni stric, inaèe poznat advokat, a u ratu komandir èete u Novskoj brigadi VRS '95-u ovako opisuje: mi pored une (grad je na uni), iza nas naše kuæe i zgrade i naše žene i djeca u tunelu od željeznièke pruge i po podrumima. A, hrvata bukvalno kao mrava i bombarduju grad tenkovima, artiljerijom i sa 2 miga21. Konaèno ulaze u grad, na pomisao da su nam djeca iza ledja gubio se strah i jurišali smo na hrvate kao roj pèela. U poslednjem jurišu kad su bili potpuno razbijeni, osjetio sam toplinu i sledeæe èega se sjeæam je budjenje u bolnici. (Pala je kraj njega granata i geleri su ga izranjavali).
Ja lièno sam imao 14godina i sjeæam se samo da sam bio u podrumu, a napolju su granate sipale kao kiša, i nisam se mnogo bojao, jer svaki civil imao pušku i bombe pored sebe u podrumima, a naši najbliži, rodjaci i komšije su bili 200m od nas na Uni. I znali smo da æe svi do jednog izginuti, al da neæe ustaše preko Une pustiti, jer su im djeca iza ledja bukvalno.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Sep 2009 13:57 

Edo Maajka - Mater vam jebem Ovako Kod nas se od Dejtona godine broje Ljudi se ljudi boje i svako glasa za svoje (samo za svoje) Brðani postaju graðani Do juèe svjetla gasili sjekirama, al' sad su u odjelima (seljaèine) Mirnese sredi ih Mirnese jebi im mater Ako se ti poèneš prodavat i tebi æu mater jebavat (i tebi) Da znaš, nije bitna ideologija, bitna je biologija Bitna je genetika balije, ustaše i èetnika (to je bitno) Svaka ovca svome krdu krave uz telad U šarena vrata gledat jedni drugima mater jebavat Znam ko je poèeo rat, znam šta je glad Znam kad su šešeljevci došli u moj grad (znam) Prièamo ono kako je sad, slabo se mièemo s mjesta Puni smo rupa k'o naša cesta Èesto vuèemo ruènu vidiš svaki biser Išli bi naprijed ali volimo taj rikverc (jebi ga volimo) Postalo nam navika da ne radi ni jedna fabrika Malverzacije prešutimo, gazde ne ljutimo Navikli se na gebiru i u miru Mladi iz zemlje bježe, izbjeglice se vratit neæe Ne moraju nek zaraðuju, nek nam šalju para Mi æemo živit u mraku, jedni drugima jebavat majku (u šupak) Cijela država plaæa reket Po kuæama oružja Od rata èuje se zveket Imamo mina ko jagoda pune oranice Ali neæe brati urod oni što su pravili sadnice Bole nas kite Imamo resursa više pogotovo metala, govana, metana To je nas zrak i hrana, s tim nas voðe hrane Ne znam za vas ja sam sit, u mene više ne stane Svako kurac u državi puši, zatvara uši Pred nepoznatim ljudima držim jezik za zubima Da l' selam, zdravo, bok kako je pravo? Ne znam više šta da kažem u sranju da se ne naðem Bace u uho bubu, sviraju ratnu trubu Ljude drukèijeg pogleda imaju na zubu A da im isprave pogled poslaæe jedan odred Da im zapaljenu kuæu gledaju kroz dvogled Al' nema ratne nevere što može uništit temelje Onaj korijen kuæe u kojem su naše duše Onu burmu i lanac što u temelj baci Bosanac Kad kuæu pravi u temelj dio sebe stavi Sruši do temelja - ne ide Temelj on æe ostat vjeèan ko Sava Mater vam jebeeeeeeeeem!!!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Okt 2009 08:57 

Èesto je sanjam, jednu i jedinu, Unu.

Slika

Grad kojeg nisam prežalio, grad koji mi je uvijek u srcu... Ni sam ne znam da li sam teško nesretan ili samo tužan što kejom jutrom šetati i miris lipa uživati ne mogu... Volio bih da drugaèije je bilo, da djetinjstvo tako loše završilo nije... Volio bih da sam tamo ljubio kao što grad ljubim svoj... Da sam noæi na Uni provodio, jedinoj što me u dušu dira, da me zelena boja tog smaragda umiruje dok tmina zavija grad... Ja sam dijete Novoga i o Novom ovdje pišem da sjeæanja, radosti i tugu podijelim i iz sebe izbacim...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Okt 2009 16:50 

Mjesto za igru, vrtiæ, èesto sam tu bio i u školskim danima... Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 04 Okt 2009 12:11 

Mjesta prvih djeèaèkih izlazaka i prvih ljubavi- hotel "Una" i kafe "auto-gol"... Slika

Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Okt 2009 17:27 

Šta one ustvari hoæe?

Devojka raskine, znaèi ona je tako želela, dobro. Posle pošalje sms sa pitanjem gde si i nakon mog odgovora se pojavi tu gde sam joj rekao i to sa drugaricom. I tako svakih par dana isti ritual, sms, dolazak bez poziva i još posle glumim taxistu, pa dodje eto tako na kafu i bezveze... I šta èovek da radi, da slažem gde se nalazim, da ne odgovaram, da je pošaljem u p.m. ili šutnem u bulju kad se sledeæi put pojavi?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Okt 2009 17:35 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
ima jedna magièna reè - "ŠTO?" Pokušaj da svima èije ti namere nisu jasne, posle bilo kakve njihove izjave ili pitanja, postaviš pitanje - Što? i tako dok taj neko ne shvati šta u stvari hoæe..
Znaèi:
-gde si?
-Što?
-pa eto, interesuje me..
-a što?..
-pa da doðem na kafu sa drugaricom..
-a što?..
.
.
.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Index boarda » Blogovi » Blogovi