Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Ostale teme » Off Topic

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 21 Jul 2010 13:54 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2006 11:49
druzhe ja sam chekajucji obecjana sredstva sa biroa dobio kaznu od drzhave
umesto da mi pomognu, zakucali su me u pochetku...
no proshlo je i to, a odma i skapirash koliko im je stalo do tebe

http://www.myspace.com/lowpezmusic
http://www.last.fm/music/Lowpez

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 21 Jul 2010 17:37 
Industrijski rakun

Pridružio se: 05 Maj 2007 19:41
Znam... postoje samo zarad sebe... da bi sebe zaposlili. I nista vise od toga. :dry:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jul 2010 12:15 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 17:24
SIROMA je napisao:
Znao sam da ce krenuti po Qrcu ali ne bas ovoliko... Dakle "PRVA SANSA" je u potpunosti stopirana, ugrozivsi time one koji su planirali a i one koje su podneli prijave i cekaju ili, kao ja VEC RADE a otkaz im visi o glavi upravo zbog "PRVE SANSE" i obecanih sredstava od strane drzave za mlade volontere/pripravnike.

http://poslovi.infostud.com/vesti/Bez_plate_400_pripravnika/52/15348/

Na kraju teksta pise da jos nije ukinuto i stopirano no danas sam dobio info iz prve ruke da drzava nema sredstava i pod izgovorom jako loseg stanja u budzetu, nuzna je da obustavi rad sluzbe za nacionalno zaposljavanje po tom pitanju, pa cak i obradu vec odavno podnetih prijava za stupanje u taj program.

Dakle jebo im pas mater aljkavu mafijasku parlamentarnu. :jason: :jason: :jason:

Brate Siroma, moram da ti kažem da grešiš... :)

Prvo, Prva šansa nije stopirana i funkcioniše kako treba, drugo ovaj tekst što si okaèio ne govori uopšte u prilog tvog posta da Prva šansa ne valja, nego da su poslodavci džukele i neæe da plaæaju plate svojim pripravnicima...

O èemu se radi?

Verovatno o neznanju i nemaru poslodavca. Koliko god paradoksalno zvuèalo - Prva šansa je konkurs za poslodavce, ne za pripravnike. Ne prijavljuješ se ti kao pripravnik na taj konkurs, nego tvoj poslodavac, kako bi mu odobrili uèešæe i odvojili sredstva.

E sad, prva tri meseca volontiraš i s obzirom na volontiranje, a ne ugovor o radu, NZS tebi lièno isplaæuje na raèun.

Posle tri meseca, stupaš u radni odnos sa svojim poslodavcem (uzima te èovek sa biroa, sklapaš ugovor o radu, idu prijave na fond PIO i zdravstveno). Više nisi u odnosu sa NZS što se tièe plaæanja, nego ti platu daje šef, a on na osnovu isplaæene zarade i svih doprinosa (penziono, socialno, zdravstveno) stièe pravo na refundaciju zarade koju ti je isplatio.

Znaèi, on ti isplati platu i poplaæa sve doprinose (kako bi i inaèe sve trebalo da bude), a zatim podnosi zahtev za refundaciju sa svom potrebnom dokumentacijom NZS-u (jer je on sad u ugovornom odnosu sa njima) i oni mu refundiraju ono što je platio na njegov raèun (ne na raèun pripravnika).

E sad šta se dešava...? To izgleda niko živ nije skontao.

Ja sam u toj Prvoj šansi prijavljen kao pripravnik, dobijao sam uredno novac kao volonter, a onda sam stupio u radni odnos i sve smo odradili, meðutim nikako refundacija da stigne.

Ja sam zvao danas NZS da pitam šta se dešava i šef raèunovodstva mi je rekla da od svih zahteva za refundaciju koji su stigli samo je JEDAN bio uredan i kako treba (i to moj) i da nam nisu uplatili još uvek jer èekaju i zovu ljude da ispravljaju zahteve, dopunjavaju dokumentaciju i otklanjaju greške koje su napravili, te da nisu hteli da prave trebovanje iz budžeta za ceo mitrovaèki okrug zbog jednog zahteva, a imaju 1.000 ljudi u proceduri. Obeæali su mi da æe biti u ponedeljak, utorak, pa æu da vam javim jel keš legao... ;)

Evo ovo što prièam i iz teksta koji si postovao:

Citiraj:
Kada vlasnik preduzeæa u kome rade isplati zaradu, mora da dostavi potrebnu dokumentaciju Nacionalnoj službi za zapošljavanje (NSZ) i država mu refundira troškove, osim poreza na dohodak koji iznosi najviše 2.589 dinara.

Nije tu pripravnicima kriva NZS (koja je iz mog liènog iskustva bila vrlo uredna u isplatama), nego poslodavci koje boli uvo da se cimaju oko pripravnika i da spremaju potrebnu dokumentaciju za NZS.

A i na stranu to što svi tripuju da je taj konkurs za pripravnike i da NZS direktno isplaæuje plate pripravnicima. Niko ništa ne èita, i onda iznenaðenje, pa gde mi je plata itd... ;)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jul 2010 19:12 
Industrijski rakun

Alo Guyb... skrati brate malo, pa nisam bas toliki retard... :dry:
Moj poslodavac je taj koji je glup ko kurac, jer sam sve ovo sam morao ja da se iscimam da saznam i ugovorim, on nije ni prstom mrdnuo, cak je i angazovao advokata za ovo.

Pristao je da me zaposli samo pod uslovom da mu pare koje bih ja dobijao od drzave posluze kao deo plate koji nebi morao da isplacuje iz svog dzepa...

Program prve sanse poznajem O D L I C N O!... a i tvoj mi je slucaj poznat... medju prvima si se prijavio za ovaj volontersko pripravnicki program, bas isto kao i ja - pocetkom februara, no jedina razlika jeste sto si ti tada vec imao semu za posao dok sam ja moju pronasao tek pocetkom juna. Tada sam i podneo zahtev za ovo... no vec tada su poceli da produzuju rokove cekanja i razmatranja
(cija god to bila nadleznost) ... tako da sam ja na odgovor sluzbe/ministarstva cekao mesec ipo da bih na kraju saznao da je cela stvar BLOKIRANA za novopridosle "pacijente" ... i one "neprocesuirane" poput mene.
Jedan si od malobrojnih srecnika kojim drzava koliko toliko na vreme isplacuje obecana novcana sredstva. Vecina njih koji su uspeli PRE POCETKA PROCESA ZATVARANJA PRVE SANSE da stupe u radni odnos uz pomoc tog programa, imaju problema sa kasnjenjem isplate na racun u banci od strane drzave.
Ako mi ne verujes da je prva sansa STOPIRANA ... izvoli telefon:
638-800 ... trazi referenta za pripravnike pa ces od nje i sam to cuti.

Obrada podnesenih prijava od strane poslodavaca za stupanje novozaposlenih u volonterski a kasnije i u radni odnos je STOPIRANA!

Takodje, i podnosenje novih zahteva za stupanje u radni odnos po programu prve sanse je OBUSTAVLJENO.

ZNAM da taj tekst ne ide u korist onome sto sam napisao. Namerno sam ga stavio, cisto da prikazem lazi na suprotnoj strani.
Pitaj i Gdju. Bubonja iz sobe 13 za sve ovo.
Ovo je vest stara mozda dve nedelje,... ne verujem da nista nisi cuo o tome.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jul 2010 22:08 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Dobro bre Siroma, opušteno... :) Što ti ne bih verovao... tekst je govorio jedno, post drugo, ja sam te pogrešno razumeo onda... znam da je kod mene sve funkcionisalo kako treba, a mnogi prave tu grešku jer ne razumeju konkurs (kao uostalom i ona dva pripravnika iz postovanog teksta ;) )... nisam pisao onoliki post zbog tebe, nego i zbog drugih... ;) a profesionalna deformacija me jebe, pa sve moram da crtam... :)

I ista je prièa kod mene, bole poslodavca, za sve ti moraš sam da se iscimaš... a istina je da sam bio prvi kod nas u Pazovi na tom programu koji je i podneo papire i kojem je odobreno (peti u mitrovaèkom okrugu), i znam da je g-ða Bubonja moje papire koristila da pokaže svima kako treba da se sreðuje papirologija, pa su svi upoznati sa mojim sluèajem... :D :)

Znam da je konkurs bio otvoren do kraja marta, odnosno, do popune mesta (mada je to fora koja u Srbiji ne funkcioniše. Svi referenti su 100% zatvorili konkurse sa krajem marta bez obzira da li ima ili ne još mesta... bole i njih da rade... ja sam taj problem imao prošle godine, prijavljivao se u avgustu - i kao nema ni konkursa ni mesta više, a znao sam da ima mesta, pa sam se tamo raspravljao, i onda kao ima mesta, ali to su mesta za neka specifièna zanimanja i sl gluposti i na kraju, naravno, ja odustao od njakanja). Tako da, verovatno svi poslodavci koji su se prijavili do kraja marta su prošli, a oni posle marta su upali u ovaj "neprocesuirani/stopirani" tok konkursa (što je naravno diskutabilno i moglo bi verovatno da se vode neki upravni sporovi, ali to je jalov posao, mogu ti na pp objasniti više o tome)...

Nisam znao da je stopirano za "novopridošle"... žao mi je što je tako ispalo za tebe, zaista... :( i uvek æeš èekati na odgovor mesec do mesec i po dana jer NZS po pitanju Prve šanse ima upravni odbor na kraju meseca i tad raspravljaju o tim pitanjima, pa u toku sledeæeg meseca pismeno obaveštavaju uèesnike...

Što se tièe ovih što su se prijavili ranije, a ne dobijaju redovno sredstva, mislim da je greška kod njih. Šta kao - ja sam simpatièniji Peri, Miki, Žiki ili kome veæ ko obraðuje te zahteve u Mitrovici, od nekog drugog pripravnika/volontera i sl, pa æe meni kao da isplate, a ovom neæe. Malo sutra... nego ovi ili dostave nepotpunu dokumentaciju ili ne predaju na vreme ili ko æe ga znati šta je u pitanju...

Sve u svemu, znam da nismo normalna država, imam prilike da se sa državnim aparatom susreæem svaki dan, mogao bih knjige da pišem o tome, ali ponekad teret pada i na naša pleæa, a o poslodavcima da ne govorim... Jbg, sranje... :(

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Jul 2010 01:13 
Industrijski rakun

Ma ok... i ja sam ofrlje to napisao, u afektu besa sa sve onim motornim testerama... kontam da me malo ko i razumeo :lol:
Valjda ce sve da bude ok... mozda se sef urazumi pa me primi u firmu ko coveka.
Cheers!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Jul 2010 10:07 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Poznavajuæi tvog šefa... :lol: :P :)

Biæe valjda...

Vrh 

Tema posta: Re: trazite posao?
 Post Poslato: 20 Maj 2011 08:00 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2009 18:25
Cuo sam da trazi sobaricu na 4h dnevno (ali to je nezvanicno) pa ako netko poznaje neku devojku ili zenu slobodnu za rad neka pozove

Poslednji put menjao dax dana 01 Jun 2011 11:06, izmenjena 2 puta

Vrh 

Post Poslato: 20 Maj 2011 15:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
To je rizičan posao...naročito ako naidje neki funkcioner MMF-a.... :))))

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/glob ... arice.html

Vrh 

Post Poslato: 25 Jul 2011 11:02 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2007 19:06
РТС: ТРАЖИМО МЛАДЕ СТРУЧЊАКЕ ЗА 21. ВЕК

ТВ и радијска продукција, новинарство, дизајн, бизнис и менаџмент, дигитални медији

http://www.rts.rs/page/rts/ci/Posao.html

Vrh 

Post Poslato: 26 Jul 2011 23:54 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2010 19:42
lambert je napisao:
РТС: ТРАЖИМО МЛАДЕ СТРУЧЊАКЕ ЗА 21. ВЕК

ТВ и радијска продукција, новинарство, дизајн, бизнис и менаџмент, дигитални медији

http://www.rts.rs/page/rts/ci/Posao.html

To ne zvuci lose,a? :-?

Ako neko cuje za poslic u nekoj knjigovodstvenoj agenciji, posao sekretarice,adm. sluzbenika ili tako nesto javljajte.... pozz i srecno...

Vrh 

Post Poslato: 14 Jan 2012 09:58 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 10 Apr 2011 17:44
Trazim posao nocnog cuvara ,trgovca,fizaikalca.... bilo sta... HITNO!!! :)
Javite na poruku ako nesto ima za mene...
HVALA!!!

Vrh 

Post Poslato: 16 Maj 2012 14:37 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 04 Maj 2012 14:36
evo za decake :)
http://www.fiatbogunovic.com/konkurs-za-posao

Vrh 

Post Poslato: 14 Jul 2012 07:55 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Preduzeće TEHNOPLAST d.o.o. iz Starih Banovaca,
koje se bavi izradom alata za livenje i livenjem plastičnih masa
http://www.tehno-plast.com
raspisuje konkurs za radno mesto

Referent nabavne službe

Uslovi:
mašinski fakultet ili Viša mašinska škola
poželjno radno iskustvo na sličnim poslovima
vozačka dozvola B kategorije
znanje engleskog jezika
neophodno poznavanje rada na računaru, MS Office

Ukoliko verujete da ispunjavate uslove koje tražimo pismene prijave za konkurs kao i vaš CV zajedno sa slikom pošaljite najkasnije do 28.07.2012. elektronski ili na adresu:
TEHNOPLAST d.o.o.
Zdravka Jekića 119
22305 Stari Banovci
(naznaka, za konkurs)
Prijave kandidata primamo do 15 septembra 2012. godine.

Vrh 

Post Poslato: 20 Jul 2012 21:31 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
badule je napisao:
Trazim posao nocnog cuvara ,trgovca,fizaikalca.... bilo sta... HITNO!!! :)
Javite na poruku ako nesto ima za mene...
HVALA!!!
ма и ја

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Index boarda » Ostale teme » Off Topic