Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Pazova Cafe » Predstavi se i upoznaj ostale...

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 187 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 12 Feb 2008 01:55 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2007 09:40
TaNyA-RoCkY-92 je napisao:
ja sam riba...samo u horoskopu...

jel mi zato kradesh avatar devojchice???? :bicycle: :bicycle:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Feb 2008 12:24 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2008 17:36
neeeee....nisam nashla manju slicicu sa manje kb,pa zato ovu imam...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 20 Feb 2008 17:30 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2007 22:33
Skorpija/strelac

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 25 Mar 2008 15:53 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2008 14:06
Horoskopski znak:jarac
podznak:ovan
kineski horoskopski znak:petao
indijski .... :divlja guska :blush:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 25 Mar 2008 19:44 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2007 02:10
vaga...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 25 Mar 2008 20:25 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2008 20:17
ja sam lav/blizanac

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Avg 2008 18:00 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2008 16:46
Riba

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Avg 2008 20:03 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2007 13:35
Ovan/Lav
Kineski:zec

:)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Avg 2008 20:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2007 03:22
ja sam blizanac

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Avg 2008 20:47 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008 23:15
rak/vodolija

kao nekada davno?
Ako lisce sto pada nije dovoljan znak,ako vetar sto zvizdi nije dovoljan znak..Ja cu pokriti lice ovim rukama da mi ne vidis oci kada gledas u mrak!!!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Avg 2008 20:48 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Bik.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Sep 2008 00:45 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2007 05:35
SIROMA je napisao:
Kao prvo, svi znamo da je ono sto mi vidimo na nebu sada, raspored planeta star milionima svetnosnih godina!
Neke od njih vise i ne postoje, a ono sto mi vidimo jeste svetlost koja nam jos uvek pristize i daje laznu sliku.

:roll:
Ono što mi vidimo, a ne vidimo nego raèunamo, i jako mali broj njih povremeno vidi, jeste kretanje Marsa, Venere, Jupitera itd. po solarnom sistemu, a po istom principu po kome se dešava i Zemljina revolucija.
U horoskopu se ništa ne raèuna "posmatranjem" odsjaja udaljenih zvezda (na šta si verovatno mislio ovim postom), veæ se prosto izraèuna trenutni položaj planeta (relativno trenutan, obzirom na zemaljsko vreme koje je uspostavljeno kalendarom, a prema kretanju tela oko Sunca) korišæenjem formula odavno otkrivene magije sferne trigonometrije :roll:

Moja primedba horoskopu, a recimo da sam dobrim delom skeptik, jeste individualizacija interpretacije uticaja razlièitih planeta, na stranu sva ova frka - Pluton jeste/nije planeta, ima/nema uticaj, uvedimo neke satelite i asteroide u igru, ma jok neæemo itd. što teoretski nipošto ne bi smelo da se menja. Ali sama osnova tumaèenja natalne karte ide od tebe ka Univerzumu i uzima u obzir mnogo više od par planetica..... gde èak dolazimo i do onoga o èemu si ovde hteo pisati, a to su sazvežða Ovna, Bika, Škorpije... Tu dolazimo do pitanja odakle nama informacija o trenutnom položaju zvezda a onda se onaj malo "ufuraniji" deo ljudi seti èinjenice da se govori o energiji, ne o položaju, položaj je ionako samo reprezent (i krajnje nestvarna promenljiva), a energija po svemu sudeæi, ako u tome ima ikakve istine, može jedino da doputuje vezano sa tom svetlošæu, jer bi se svaka ptièica koja bi da nam peva "odande" raspala posle par kilometara kukurikanja.
Citiraj:
I kao drugo, ako su u pitanju milioni svetlosnih godina, postavlja se pitanje KAKO NASA SUDBINA MOZE DA BUDE STARIJA OD NAS SAMIH???
Sudbina je, po definiciji, svakako starija od nas samih, da li može da to ne bude? :wacko:
Ali nijedan ti astrolog neæe danas reæi da horoskop tumaèi sudbinu, jer to jednostavno nije naèin na koji ga oni prezentuju. Horoskop ti daje upute o potencijalu, o energijama koje utièu na tebe, takva ideja èak poništava sudbinu.
Citiraj:
Sto se tice dela horoskopa koji nam govori o osobinama osoba rodjenim u razlicitim mesecima/danima u godini (svrstanih u odredje horoskopske znake), mora se uzeti u obzir da su to informacije koje su vekovima sakupljane. To su cinjenice i velika vecina tih osobina su tacne.
I šta veliš, šta je uèinilo da ta sluèajnost postane pravilo? Mislim, šta utièe na nas ljude da radimo iste stvari samo zato što smo roðeni istog meseca? Ovi su se setili planeta, aj ti smisli nešto drugo, možda èak univerzalnije, ali imaj na umu da je i kalendar (samim tim vreme koje koristimo da bismo odredili znak i podznak..., januar, februar...), uspostavljen pomoæu kretanja planeta.

Ovo poslednje (ipak, samo ovo poslednje) što si rekao zapravo ima smisla pa moje pitanje nemoj shvatiti podrugljivo.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Sep 2008 00:48 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2007 11:44
Hipohondrija je napisao:
SIROMA je napisao:
Kao prvo, svi znamo da je ono sto mi vidimo na nebu sada, raspored planeta star milionima svetnosnih godina!
Neke od njih vise i ne postoje, a ono sto mi vidimo jeste svetlost koja nam jos uvek pristize i daje laznu sliku.

:roll:
Ono što mi vidimo, a ne vidimo nego raèunamo, i jako mali broj njih povremeno vidi, jeste kretanje Marsa, Venere, Jupitera itd. po solarnom sistemu, a po istom principu po kome se dešava i Zemljina revolucija.
U horoskopu se ništa ne raèuna "posmatranjem" odsjaja udaljenih zvezda (na šta si verovatno mislio ovim postom), veæ se prosto izraèuna trenutni položaj planeta (relativno trenutan, obzirom na zemaljsko vreme koje je uspostavljeno kalendarom, a prema kretanju tela oko Sunca) korišæenjem formula odavno otkrivene magije sferne trigonometrije :roll:

Moja primedba horoskopu, a recimo da sam dobrim delom skeptik, jeste individualizacija interpretacije uticaja razlièitih planeta, na stranu sva ova frka - Pluton jeste/nije planeta, ima/nema uticaj, uvedimo neke satelite i asteroide u igru, ma jok neæemo itd. što teoretski nipošto ne bi smelo da se menja. Ali sama osnova tumaèenja natalne karte ide od tebe ka Univerzumu i uzima u obzir mnogo više od par planetica..... gde èak dolazimo i do onoga o èemu si ovde hteo pisati, a to su sazvežða Ovna, Bika, Škorpije... Tu dolazimo do pitanja odakle nama informacija o trenutnom položaju zvezda a onda se onaj malo "ufuraniji" deo ljudi seti èinjenice da se govori o energiji, ne o položaju, položaj je ionako samo reprezent (i krajnje nestvarna promenljiva), a energija po svemu sudeæi, ako u tome ima ikakve istine, može jedino da doputuje vezano sa tom svetlošæu, jer bi se svaka ptièica koja bi da nam peva "odande" raspala posle par kilometara kukurikanja.
Citiraj:
I kao drugo, ako su u pitanju milioni svetlosnih godina, postavlja se pitanje KAKO NASA SUDBINA MOZE DA BUDE STARIJA OD NAS SAMIH???
Sudbina je, po definiciji, svakako starija od nas samih, da li može da to ne bude? :wacko:
Ali nijedan ti astrolog neæe danas reæi da horoskop tumaèi sudbinu, jer to jednostavno nije naèin na koji ga oni prezentuju. Horoskop ti daje upute o potencijalu, o energijama koje utièu na tebe, takva ideja èak poništava sudbinu.
Citiraj:
Sto se tice dela horoskopa koji nam govori o osobinama osoba rodjenim u razlicitim mesecima/danima u godini (svrstanih u odredje horoskopske znake), mora se uzeti u obzir da su to informacije koje su vekovima sakupljane. To su cinjenice i velika vecina tih osobina su tacne.
I šta veliš, šta je uèinilo da ta sluèajnost postane pravilo? Mislim, šta utièe na nas ljude da radimo iste stvari samo zato što smo roðeni istog meseca? Ovi su se setili planeta, aj ti smisli nešto drugo, možda èak univerzalnije, ali imaj na umu da je i kalendar (samim tim vreme koje koristimo da bismo odredili znak i podznak..., januar, februar...), uspostavljen pomoæu kretanja planeta.

Ovo poslednje (ipak, samo ovo poslednje) što si rekao zapravo ima smisla pa moje pitanje nemoj shvatiti podrugljivo.

mnjaaaaa :clap: pobedili ste

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Sep 2008 00:48 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2007 05:35
A ko mene tera da odgovaram na post od pre godinu dana :hammer:

Al' aj kao nisam videla.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Sep 2008 21:26 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
Scorpija/Ovan

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 187 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Index boarda » Pazova Cafe » Predstavi se i upoznaj ostale...