Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Zabava » Ljubav&Sex

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Debata: Kako oslovljavati žene?
 Post Poslato: 15 Mar 2012 05:53 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2012 04:54
O da procitala sam , ali ne malo puta sam se srela bas na poslu sa ruznim nazivima i drskim ponasanjem bilo kolega prema kolegicama ,bilo prema stranki, ali na zalost nisu ni zene bolje jedna prema drugoj

A mislim da je dovoljno " VI i VAM" bez dodatnih titula ,eto npr. boravila sam u Skoplju poslovno i
u hotelu gde smo bili konobar nas je pozdravljao sa : Moje postovanje ,kako Vam mogu pomoci ili mogo li sta uciniti za Vas .Vrlo kulturno ,ne previse prisno ,i vrlo efikasno zar ne .A s obzirom da zene tvrde kako su samostalne femi.to im je dovoljno i ijzednacava oba pola .

Vrh 

Tema posta: Re: Debata: Kako oslovljavati žene?
 Post Poslato: 15 Mar 2012 07:44 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Hipotetička situacija:
Ja treba da pošaljem e-mail zamenici direktora jedne osnovne škole sa ponudom za saradnju vezanu za neki seminar. Ženu nikad nisam video, znam samo njeno ime - Milica Petrović.
Kako predlažete da započnem to elektronsko pismo? Ali uz uslov da njeno ime mora da se upotrebi (to je sad stvar marketinga i približavanja sa potencijalnim saradnikom). Znači, ne dolazi u obzir samo "Poštovana" ili "Cenjena". To može biti samo prvi deo oslovljavanja, ali šta da stoji posle toga, a pre imena? Da li išta da stoji uopšte?
E to je tema ove diskusije.

Vi i Vam se podrazumeva u nastavku obraćanja, ali to nije oslovljavanje nego persiranje (i iskazivanje poštovanja).

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Index boarda » Zabava » Ljubav&Sex