Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Zabava » Ljubav&Sex

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 334 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Podrzavate li pravo zene na abortus?
Da 55%  55%  [ 71 ]
Ne 45%  45%  [ 59 ]
Ukupno glasova : 130

Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 24 Sep 2007 00:20 

@RicMan
MI koji smo navikli da spavamo u cistom i imamo sta da jedemo, ne mozemo da se poistovetimo sa tim cigancicima i tom socijalom, ali isto tako neki Svajcarci ili bogati Amerikanci koji ceo zivot spavaju u svili i zive u onim kucama sa baznima i savrsenim travnjacima, koji dok su deca sanjaju ne o tome da ih roditelji odvedu u McDonald's i Zoo, nego da im tata kupi ponia, oni ne mogu da zamisle nase "patnje" doruckovanja bureka, i verovatno neko tamo, kao Ti ovde, razmisljaju da bi pre abortirali nego da decu odgajaju ovako kako mi zivimo! Socialne razlike uvek postoje. Neki od najvecih umova ikad, poticu iz vrlo siromasnih porodica, iz porodica alkoholicara i narkomana. Svakom treba pruziti sansu da zivi, ako se vec to cudo zaceca dogodilo. Nije to igrica da mozes da je resetujes ili ugasis! Znas li sta je sve trebalo da se desi da bi taj mali smermic oplodio jajnu celiju, i da bi ona uspesno pocele deobu. To nije puka statistika, to je stvaranje zivota, to je ono sto nas odvaja od kamena. Kada ti kamen smeta, pomeris ga. Ovo nije isto! Ovo ima dusu, ima srce! Znam, patetican sam, ali shvatam ovo na malo visem nivou.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 24 Sep 2007 03:27 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2007 21:54
U moje Vreme toga je bilo!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 24 Sep 2007 04:21 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
Najbolje da nije :)

Ja sam, bogami, cula kojekakve price sirom ex-YU seoskih zabiti sto IzBosne, sto odavle... samo sto su tada bili jos veci idioti, pa su to 'devojke' obavljale same ili uz pomoc plejade nadrilekara :evil:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 24 Sep 2007 13:06 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
bozapub je napisao:
@RicMan
MI koji smo navikli da spavamo u cistom i imamo sta da jedemo, ne mozemo da se poistovetimo sa tim cigancicima i tom socijalom, ali isto tako neki Svajcarci ili bogati Amerikanci koji ceo zivot spavaju u svili i zive u onim kucama sa baznima i savrsenim travnjacima, koji dok su deca sanjaju ne o tome da ih roditelji odvedu u McDonald's i Zoo, nego da im tata kupi ponia, oni ne mogu da zamisle nase "patnje" doruckovanja bureka, i verovatno neko tamo, kao Ti ovde, razmisljaju da bi pre abortirali nego da decu odgajaju ovako kako mi zivimo! Socialne razlike uvek postoje. Neki od najvecih umova ikad, poticu iz vrlo siromasnih porodica, iz porodica alkoholicara i narkomana. Svakom treba pruziti sansu da zivi, ako se vec to cudo zaceca dogodilo. Nije to igrica da mozes da je resetujes ili ugasis! Znas li sta je sve trebalo da se desi da bi taj mali smermic oplodio jajnu celiju, i da bi ona uspesno pocele deobu. To nije puka statistika, to je stvaranje zivota, to je ono sto nas odvaja od kamena. Kada ti kamen smeta, pomeris ga. Ovo nije isto! Ovo ima dusu, ima srce! Znam, patetican sam, ali shvatam ovo na malo visem nivou.

Šta kaže viši nivo, šta raditi sa decom koja æe NEMINOVNO da završe u nekoj od situacija koje sam naveo? Dakle, u sluèaju da nema abortusa, a u textu koji sam naveo možete da vidite koliko abortusa ima, bez ikakve sumnje bi bilo mno-go dece o kojima niko ne bi mogao da se stara, pa ni u smislu osnovnih stvari, pelena, mleka i tome slièno. Ovo je Srbija, socijalne ustanove koje bi mogle da pomognu da se zbrinu SVA ta deca jednostavno ne postoje, niti æe ih biti u narednih 50 godina. A ako æemo sve da ih raðamo, onda treba imati uslove svoj toj deci, a ne samo pojedincima, bilo bi malo brutalno praviti takve selekcije, jel.

I ako se stavi ekonomski momenat sa strane, drugi je možda još bitniji, pa
koliko samo dece zatrudni, 16, 17, 18 godina, da li mislite da su ta DECA sposobna da se staraju o nekome, iako sami ni upola nisu formrane liènosti? Posle deteta nema vremena ni za školovanje, ni za usavršavanje i obezbeðivanje posla i materijalnih dobara.. Itd, itd.. Šta sa decom koja su nastala protivprirodnim bludom, silovanjem, incestom, itd? Jel i te majke treba terati da raðaju, pa da imaju veènu uspomenu na najgori momenat njihovih života..

Ja JAKO volim decu, i štancaæu ih onoliko koliko budem mogao da normalno izdržavam, ako se lepša polovina ne pobuni posle drugog npr. :) Ali ako dete doðe kad ne treba, i neželjeno, a na silu /što inplicira eventualna zabrana abortusa/ - ja tu vidim samo nevolje u kojima æe najviše da ispašta baš to dete.

Uostalom, mislim da svu slobodu u odluèivanju treba da imaju oni koji su to dete zaèeli, oni najbolje znaju za šta su i koliko sposobni, žele li dete ili ne. A svakom može da se desi da omane. Malo je glupo da ti pucanje parèeta gume okrene život uzduž i popreko.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 24 Sep 2007 13:28 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
I gluplje situacije od pucanja gume znaju da okrenu zivot upside/down ;)

Inace o tome koja je shabanerija na politickom vrhu govori i sledeca informacija:

Citiraj:
Ješiæ, koji je i inicijator internet portala Bebac.com rekao je da se na obeæani sastanak sa Cvetkoviæem èeka više od mesec dana i optužio ministra da ih je prevario . Plašim se da su Cvetkoviæ i Vlada Srbije ovog puta prenebregli i zaboravili na roditelje i bebe, kazao je on. Ješiæ je ocenio je da je nedopustivo da živimo u zemlji u kojoj se isto oporezuju bebi oprema, cigarete i alkohol, kao i to da je ta oprema skuplja nego u zemljama u okruženju. Roditeljski portal Bebac.com i 16 nevladinih organizacija prikupili su krajem juna za 20 sati 40.000 potpisa za ukidanje PDV-a na bebi opremu i hranu i predali ih predsedniku Skupštine Srbije Oliveru Duliæu. Nakon toga je i patrijarh Srpske pravoslavne crkve Pavle pisao premijeru Vojislavu Koštunici i takoðe zatražio ukidanje tog PDV-a. Nakon patrijarhovog apela, formirana je radna grupa koja je trebalo da razmotri moguænost ukidanja poreza. Ješiæ je izrazio nadu da æe PDV na bebi opremu, hranu i odeæu biti ukinut pre predizbornih kampanja. U suprotnom, to æemo tumaèiti kao prikupljanje politièkih poena , kazao je Ješiæ.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 26 Sep 2007 11:18 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 21 Sep 2007 10:40
Abortus je ubistvo. Da li ste videli snimak deteta dok se vrsi abortus, cupaju im noge ,ruke, ostale delove tela. Najstrasnije je to sto se to desava uz saglasnost njihovih roditelja. Nece dete biti srecno ako nemogu da mu kupim patike od 100eura. Pa boljen cu da imam vise deteta i da im kupim patike od 20eur. , nego da gradim svoju srecu na detinjoj krvi. Za vreme Tita se govori da je postojalo isuvise novca,koliko je jedna porodica imala u proseku dece? Danas u EU gde je zivotni standard dosta visok porodice imaju po 1. do 2 . deteta. Abortus,ciscenje ploda itd. su nazivi koji se koriste za umirivanje savesti i samoopravdanje. Postoje i takva kontraceptivna sredstva koja onemogucavaju ishranu deteta nakon zaceca ili ga na drugi nacin ostecuju i time ono umire u trenutku kada se njegova majka mozda smeje. Sve bih ovo nazvao deteubistvm. Pa kakvi smo mi to ljudi ako stavljamo skolu , karijeru, posao, novac ispred dece.Ne zelim da ovim svojim stavom okrivim one koji podrzavaju ili su cinili abortuse vec da pomognem da se njihova svest po ovom pitanju promeni . Svi smo mi donosili po nekad pogresne odluke u ziotu i to ne treba da dovede ljude do ocajanje vec da se prekine sa ovim u buducnosti . Sve je to dobrim delom i posledica "emancipacie" stanovnistva nakon drugog svetskog rata kada se govorilo da je to nista i da je to isto kao i odlazak kod zubara. Pozdrav.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 26 Sep 2007 22:44 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2007 19:00
Citiraj:
Šta kaže viši nivo, šta raditi sa decom koja æe NEMINOVNO da završe u nekoj od situacija koje sam naveo? Dakle, u sluèaju da nema abortusa, a u textu koji sam naveo možete da vidite koliko abortusa ima, bez ikakve sumnje bi bilo mno-go dece o kojima niko ne bi mogao da se stara, pa ni u smislu osnovnih stvari, pelena, mleka i tome slièno. Ovo je Srbija, socijalne ustanove koje bi mogle da pomognu da se zbrinu SVA ta deca jednostavno ne postoje, niti æe ih biti u narednih 50 godina. A ako æemo sve da ih raðamo, onda treba imati uslove svoj toj deci, a ne samo pojedincima, bilo bi malo brutalno praviti takve selekcije, jel.

I ako se stavi ekonomski momenat sa strane, drugi je možda još bitniji, pa
koliko samo dece zatrudni, 16, 17, 18 godina, da li mislite da su ta DECA sposobna da se staraju o nekome, iako sami ni upola nisu formrane liènosti? Posle deteta nema vremena ni za školovanje, ni za usavršavanje i obezbeðivanje posla i materijalnih dobara.. Itd, itd.. Šta sa decom koja su nastala protivprirodnim bludom, silovanjem, incestom, itd? Jel i te majke treba terati da raðaju, pa da imaju veènu uspomenu na najgori momenat njihovih života..

Ja JAKO volim decu, i štancaæu ih onoliko koliko budem mogao da normalno izdržavam, ako se lepša polovina ne pobuni posle drugog npr. Ali ako dete doðe kad ne treba, i neželjeno, a na silu /što inplicira eventualna zabrana abortusa/ - ja tu vidim samo nevolje u kojima æe najviše da ispašta baš to dete.

Uostalom, mislim da svu slobodu u odluèivanju treba da imaju oni koji su to dete zaèeli, oni najbolje znaju za šta su i koliko sposobni, žele li dete ili ne. A svakom može da se desi da omane. Malo je glupo da ti pucanje parèeta gume okrene život uzduž i popreko.

Potpuno se slazem. Ovo ti je najpametniji post koji sam procitao. :thumbup:

bio bih tvoj brat
ti si moj brat

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Okt 2007 13:39 

ABORTUS = UBITSTVO i nema opravdanja ... Ako si sposoban da napravis to dete, onda budi sposoban i da ga izvedes na pravi put... A vi devojke pazite s kime spavate... Nista se ne desava slucajno i po sistemu omaklo mi se ... ima milion zastita od nezeljene trudnoce, da je i malo pameti mnogo toga ne bi bilo, od abortusa pa sve do polnih bolesti ... ali ... Svi smo mi mnoogo pametni pa se hvatamo posle za glavu... A i mi muskarci zar je tako tesko staviti tu j... gumicu ako si s nekim u krevetu samo iz cistog nagona ili samo zato sto u tom trenutku nemas boji izbor od neke kurvice usput.... ???

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 01 Okt 2007 18:10 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Podatak koji sam sad èuo na vestima pre sat vremena.

U Srbiji 400.000 siromašne dece. Pola od toga nema ni jedan obrok dnevno.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 04 Okt 2007 10:26 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2006 01:23
KorisnickoIme je napisao:
ABORTUS = UBITSTVO i nema opravdanja ... Ako si sposoban da napravis to dete, onda budi sposoban i da ga izvedes na pravi put... A vi devojke pazite s kime spavate...

A vi momci pazite kako je*ete! i da li uopste znate to da radite! I prekinite vise da prosipate pamet!
(U-a bu ha ha (busanje u grudi) "necu kondom, necu kondom, hrk" (i ostali zvuci koji idu uz neke muskarce dok se vracaju svojim korenima...)
i onda kao sta trudna si? i cuveno pitanje "S KIM? KAKO SE TO DESILO?"
ne znamo, mozda ne znas da opstis ili ti je zrelost na nivou 10godisnjaka, ali samo mozda.)

Mislim da zene nemaju sposobnost samooplodjenja.

Nisam sigurna, tako sam cula.

...Svakog ko kategoricki odbija zastitu radi ispunjavanja svojih laznih maco ideala (radi pracenja trenda balkanskog primitivizma) treba momentalno sutnuti i to onako po kratkom postupku, u par reci: Vrata su tamo!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Nov 2007 04:15 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2007 21:21
Hehe :) Ovakvu temu sam ja otvorila pre koju god na skolskom forumu :)

Podrzavam. Ne mogu da citam temu od 22 str, ali evo mojih razloga :)

1) Dete koje se "ubija" nije dete. U tom periodu je samo spermatozoid koji je oplodio jajnu celiju... ali kako god, kontate sta hocu da kazem. Tu nema deteta, jer ako je to dete, onda mushkarci dnevno ubiju po milion dece.

2) Bog je tako hteo/ sudbina je to/ itd. Na ovo nemam kometar :evil:

3) Situacija: Ona je trudna, njega boli uvo. Svi okrivljuju samo majku koja planira abortus i nabijaju joj buduci osecaj krivice. Zasto neko ne okrivi i tog oca koji je ostavio tu buducu majku samu? Oboje su u tome.
Ili silovanje.. Kakav je odnos majke prema detetu koje je plod nekog lika koji je napao?

4) Dece prave decu. Kakvo ce nam drushtvo biti? Kakva je buducnost te dece i tih kvazi roditelja?

5) Poremecaji koji se mogu uociti ultrazvukom.

6) Zasto bi neko rodio dete ako ne zeli? Dete nije igracka, za podizanje deteta treba imati dovoljno zrelosti i odgovornosti sto realno mnogo roditelja nema.

7) Sto se tice bele kuge.. Nece se resiti radjanjem dece koju ce da podizu samohrani roditelji, deca, ustanove za napustenu decu (po meni je bolje da se abortira nego da se dete ostavi ko zna gde i ko zna kome)

Reshenje se ne nalazi na nivou pojedinaca, reshenje se nalazi na nivou drzave. Realno, situacija u kojoj zivi vecina porodica u srbiji je katastrofalna, zbog cega nema u proseku vishe od 1 deteta po porodici. Tuzno je, ali je tako.
Kod nas su npr. pelene 3 puta skuplje nego u nekoj ino zemlji. To je banalan primer, ali zar ne mislite da bi se vishe ljudi odlucilo na radjanje, da su troskovi koji su potrebni za dete manji? I tako...

Naravno, abortus podrazumevam u pocetku trudnoce, kada su minimalne sanse da se pojavi problem sterilnosti. I ne treba abortus koristiti kao preventivu. Za to postoje kondomi, kontraceptivne pilule i pilule za jutro posle :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Nov 2007 02:11 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 05 Nov 2007 00:49
Ne slažem se sa tvojim argimentima, naroèito ne sa prvim! Ne razumem šta znaèi, to nije dete veæ samo spermatozoid koji je opolodio jajnu æeliju i muškarci ubiju na milione dece dnevno!!! Spermatozoid koji je u datom trenutku oplodio jajnu æeliju jeste buduæe dete sa kompletnom genetskom strukturom, polom, bojom oèiju i svim ostalim karakteristikama, to jeste dete, a treba praviti razliku izmeðu spermatozoida i spermatozoidom oploðene jajne æelije!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Nov 2007 02:16 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2007 18:05
Slazem se sa abortusom,ako niste spremni ili nemate financijsku osnovu da odgajite dete bolje i da ga nemate.

I ne zna tajnu skrivenu u tebi?

Ti si u tijelu punom zelja,
Sa usnama žednim iznenaðenja.
Al' nikog nema tko je tvoj
I ova zemlja se ne zove dom.

U tvome oku je dragi kamen,
Ili to suzu èuvaš za mene?
A ja sam samo snoviðenje
Koje ti kaže: Raduj se!

Ne znam kad, i ne znam gdje
Iæi æemo istom stranom ulice,
Vjeruj mi, dušo, srest cemo se...
U svijetu tajni
Mi nismo sami!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Nov 2007 03:17 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2007 14:29
znachi rizikovao bi da tvoja voljena nikada vishe ne moze da rodi samo zato shto mislish da ne bi imao para da izdrzavash dete koje si joj ti napravio?
nemanje finansijske osnove i ostale gluposti su samo izgovori ljudi koji ne bi sebi prerano da "upropaste" zivot tako shto bi morali da ga posvete nekome!

postoji 1001 nachin da se izbegne stvaranje fetusa...kondomi, pilule za dan posle, proveravanje plodnih dana...ama bash svashta!
kada fetus zazivi gotovo je!
abortus = ubistvo!!!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Nov 2007 13:15 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2007 19:00
Ne mislim da je ubistvo.
To je stvar odluke. Svako moze da proceni sta zeli u tom trenutku, sta moze i kako da isplanira svoj zivot.

bio bih tvoj brat
ti si moj brat

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 334 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Index boarda » Zabava » Ljubav&Sex