Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Legalizacija marihuane u zdravstvene svrhe
 Post Poslato: 22 Nov 2014 15:00 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
A gde sam ja rekao da sam konzument?
Ako kazem necemo javno o tome, i stavim smajli, to znaci da sam nesto priznao?:-)
Sto da ne pominjem kada je vece zlo?
Holandjani su legalizovali i prostituciju, sveli je u legalne tokove. Em kontrola para, kriminala nema, medicinski sve cisto, svi porez placaju, turizam cveta...Na dnu lestvice po polno prenosivim bolestima.
Tako i za kanabis. 3-5% ljudi koristi kanabis tamo. Pa ti vidi.
Znas ti gde se prodaje. Ako si proputovao koliko kazes, ovo bi trebao da znas.
Ne na ulici, naravno.
Kad budes imao decu, pricacemo. Ovako nismo na istom. Deca su pametna, znace oni sami sta im je ciniti. Reci cu samo, veci bi mi problem bio nikotin i pogotovu alkohol.
Necu ga postaviti, kao sto rekoh, fin sam i kulturan, ma kakvo misljenje vlast na forumu imala o meni. A ne bi ti bilo svejedno.

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2014 18:36 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2013 11:06
Ja bih voleo, ali zaista bih voleo skontati šta ti ustvari želiš u ovom topicu.

Vrh 

Post Poslato: 23 Nov 2014 03:07 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
garnet je napisao:
Ako kazem necemo javno o tome, i stavim smajli, to znaci da sam nesto priznao?:-)
Holandjani su legalizovali i prostituciju, sveli je u legalne tokove. Em kontrola para, kriminala nema, medicinski sve cisto, svi porez placaju, turizam cveta...Na dnu lestvice po polno prenosivim bolestima.
Ne na ulici, naravno.
Kad budes imao decu, pricacemo. Ovako nismo na istom. Deca su pametna, znace oni sami sta im je ciniti. Reci cu samo, veci bi mi problem bio nikotin i pogotovu alkohol.
Necu ga postaviti, kao sto rekoh, fin sam i kulturan, ma kakvo misljenje vlast na forumu imala o meni. A ne bi ti bilo svejedno.

Mrzi me sada da tražim, ali sam ubeđen da si spomenuo negde na topiku da pirneš po nekad.

Zašto da ne pominješ kada je veće zlo? Zato što ako pričamo o marihuani i njenoj štetnosti, apsolutno je nebitno sve ostalo. Dakle, možemo da pričamo o sladoledu, alkoholu, sisama, govnima, koječemu - NE-BI-TNO. To je kao kada bi ja rekao daj da legaliujemo Kokain, kakve veze ima, Heroin je gori. Msm to veze sa mozgom nema. Pogotovu pošto smo se mi već 100 puta svi složili da i Alkohol i cigare jesu štetnije po zdravlje. Ne znam više koga u šta ubeđuješ, majke mi.

A to, ako se legalizuje, pa će da bude manje kriminala, više para u budžet, porezi i tako to, mogu samo da kažem: :lol: Ljudi bi je gaili legalno a prodavali ilegalno i verovatno bi bilo još gore sve. Govoriš o Holandiji koja je enormno prosperitetna zemlja čoveče. Zamisli u ovoj jebenoj zabiti kao što je Srbija da još bude lakih droga na svakom koraku, samo nam to jbno treba i ovim mladima koji dolaze, kao da i ovako nisu već dovoljno nenormalni.

E da, ne znam gde se prodaje, znam da se prodaje po ulicama, ali u Holandiji nisam bio, kao ni u državi a ni radnji gde se prodaje kanabis.

Što se tiče pitanja o gejevima i čemu god na tu temu, preklinjem te da mi ga postaviš.

Za decu si izbegao odgovor, al ok, nek bude da je intimno. Kako pričaš o kanabisu, mislio sam da ćeš sa zadovoljstvom da mi odgovoriš.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 23 Nov 2014 11:39 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

neko iz mase je napisao:
Ja bih voleo, ali zaista bih voleo skontati šta ti ustvari želiš u ovom topicu.

Mislim da sam jasan. ;)

Vrh 

Post Poslato: 23 Nov 2014 11:46 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

RicMan je napisao:
garnet je napisao:
Ne na ulici, naravno.

Mrzi me sada da tražim, ali sam ubeđen da si spomenuo negde na topiku da pirneš po nekad.

Zašto da ne pominješ kada je veće zlo? Zato što ako pričamo o marihuani i njenoj štetnosti, apsolutno je nebitno sve ostalo. Dakle, možemo da pričamo o sladoledu, alkoholu, sisama, govnima, koječemu - NE-BI-TNO. To je kao kada bi ja rekao daj da legaliujemo Kokain, kakve veze ima, Heroin je gori. Msm to veze sa mozgom nema. Pogotovu pošto smo se mi već 100 puta svi složili da i Alkohol i cigare jesu štetnije po zdravlje. Ne znam više koga u šta ubeđuješ, majke mi.

A to, ako se legalizuje, pa će da bude manje kriminala, više para u budžet, porezi i tako to, mogu samo da kažem: :lol: Ljudi bi je gaili legalno a prodavali ilegalno i verovatno bi bilo još gore sve. Govoriš o Holandiji koja je enormno prosperitetna zemlja čoveče. Zamisli u ovoj jebenoj zabiti kao što je Srbija da još bude lakih droga na svakom koraku, samo nam to jbno treba i ovim mladima koji dolaze, kao da i ovako nisu već dovoljno nenormalni.

E da, ne znam gde se prodaje, znam da se prodaje po ulicama, ali u Holandiji nisam bio, kao ni u državi a ni radnji gde se prodaje kanabis.

Što se tiče pitanja o gejevima i čemu god na tu temu, preklinjem te da mi ga postaviš.

Za decu si izbegao odgovor, al ok, nek bude da je intimno. Kako pričaš o kanabisu, mislio sam da ćeš sa zadovoljstvom da mi odgovoriš.

Ja kažem da nisam napisao, proveri, ne optužuj unapred. Lenjost je bolest. I to teška. ;)

Ti kažeš da je štetna, ja kažem da nije. Svako ima svoj argument.

Ako mi do kraja naših jebenih života budemo govorili, mi to ne možemo da radimo, jer nemamo poluge vlasti, nikad nećemo ni napredovati. Jednom moraš i nešto stvarno da uradiš. Pričati priče, oni su tri svetlosne godine iznad nas. Jesu, ali valjda težiš da ih dostigneš. Da li će biti muljanja? Pa naravno da oće. To je normalno. Mi muljamo sa svime. Uvoz mesa, đubreta, automobila... Ali sve se reši. A biće manje kriminala, samo budala ne veruje u to.

Imaš i na wiki gde se prodaje. ;)

Ne, neću.

Za decu imaš odgovor. Pametan si ti, pronaći ćeš ga. :)

Vrh 

Post Poslato: 23 Nov 2014 15:50 
WitchKing
Korisnikov avatar

Moji argumenti da je štetna. Barem pola navedenog sam video kod ljudi iz bliskog okruženja, između ostalog, i kod jednog od najboljeg ortaka. Tako da su to činjenice, a ti možeš koliko god želiš da misliš da marihuana nije štetna, jednostavno nisi u pravu.

Citiraj:
Negativni efekti :clap:
- Muka, suvoća usta, problemi disanja, znojenje i sl.
- Promena u krvnom pritisku, ubrzan rad srca i drugi poremećaji perifernog nervnog sistema. THC značajno opterećuje krvotok i rad srca, te osobe sa slabim srcem i visokim krvnim pritiskom mogu biti pod rizikom, dok paradoksalno i osobe sa niskim krvnim pritiskom mogu iskusiti neprijatnim pad krvnog pritiska. Pad pritiska može dovesti do onesvešćivanja.
- Nemogućnost procene vremena i prostora (udaljenosti i trajanja), nekada i fizičke koordinacije (samim tim značajno povećana opasnost od upravljanja motornim vozilima i drugim mašinama). Otežano kretanje i sporoća
- Preosetljivost na stimuluse (auditivne, taktilne, kinestetičke, olfaktorne, itd)
- Osećaji anksioznosti, panike i druga stanja straha
- Letargija, nemogućnost spavanja ili preterana pospanost
- Paranoidna reakcija i druge psihotične reakcije koje mogu biti samo trenutne, ali mogu i potpuno narušiti psihički integritet individue
- Osećaji konfuzije, izgubljenosti, nemogućnost koncentracije i rasuđivanja
- Osećaji utrnutosti delova tela ili lica
- Nemogućnost praćenja toka misli i „jureće misli“
- Razvijanje zavisnosti pri intenzivnom korišćenju (apstinencijalni sindrom je u principu blagog do srednjeg intenziteta, može trajati od 1 do 6 nedelja)

TRAJNE POSLEDICE

- Posledice od određenog ponašanja uzrokovanog lošom procenom pod intoksiciranim stanjem
- Dugotrajnija upotreba marihuane u adolescenciji, kako novija istraživanja pokazuju, može dovesti do trajnog oštećenja vizuelne percepcije.
- Marihuana može biti inicijator psihotične reakcije, koja može varirati od kratkotrajne psihotične epizode, do trajnijeg oštećenja psihičkog života individue. Nekoliko studija je pokazalo povezanost korišćenja marihuane kod mladih ljudi i razvoja psihotičnih reakcija u kasnijem dobu.
- Dugotrajnije pušenje marihuane dovodi do problema sa plućima i grlom, hroničnog kašlja, većeg rizika od respiratornih infekcija i oboljenja grla, pa i kancera pluća (istraživanja još uvek daju kontradiktorne rezultate, ali je rizik u najmanjem slučaju isti kao i kod pušenja bilo koje druge vrste).
- Hronična upotreba marihuane smanjuje opšti imunitet, te čini osobu podložniju infekcijama i bolestima
- Rizik od infarkta je diskutabilan. Jedna studija ukazuje na povećan rizik od infarkta kod muškaraca preko 40 godina starosti, ali istraživanje je rađeno na malom uzorku i rezultati druge, veće studije pokazuju da kanabis ne povećava rizik od smrtnosti kod konzumenata ispod 50 godina starosti (Sidney et al., 1997).
- Sa dugotrajnijim korišćenjem osećaj euforije postaje ređi, a osećaji anksioznosti češći
- Hronična upotreba marihuane dovodi do razvoja depresije koja može biti veoma ozbiljnog intenziteta

Vrh 

Post Poslato: 23 Nov 2014 18:28 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pošto kažeš da nisi korisnik, kako onda znaš da je sve ovo gore navedeno, tačno? :) 8-)

Vrh 

Post Poslato: 23 Nov 2014 20:06 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pošto ti kažeš da nisi, kako znaš da nije... 8-) 8-) 8-)

Vrh 

Post Poslato: 24 Nov 2014 09:01 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Ti si to napisao, ne ja.... 8-) 8-) 8-) 8-)

Vrh 

Post Poslato: 24 Nov 2014 16:45 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pa isto tako sam napisao i da imam u bližem okruženju gomilu ljudi koja duva sa pomenutim simptomima ili nekima od njih, ali ti to naravno ne čitaš...

Vrh 

Post Poslato: 25 Nov 2014 09:02 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Kao što ja znam iks ljudi koji kanabis konzumiraju godinama, bez ovih "simptoma"! ;)

Vrh 

Post Poslato: 25 Nov 2014 09:09 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Ajd da uprostimo. Složićemo se da kanabis koriste milioni ljudi širom sveta?
Složićemo se da ga koriste i poznati, nepoznati, od socijale do parajlija. Od studenta do inženjera, hirurga, profesora, običnog šljakera.
Složićemo se da ga koriste i sportisti, oni koji rade odgovorne i manje odgovorne poslove.
E pa sad, kako to da milioni koriste kanabis, a on je po tebi TOLIKO štetan, da svi oni funkcionišu, rade svoje poslove, normalno i kvalitetno žive? Msm, kako svima mozak nije pretvoren u kašu, kako se oni ne paranoišu, imaju suicidne misli i ostala sranja?
A da kanabis utiče na razvoj kancera pluća....Brate, u kojoj ti zabludi živiš. Biljka koja ga leči, i to provereno, u stvari ga izaziva? :frost:

Vrh 

Post Poslato: 25 Nov 2014 12:28 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Jedna od posledica koriscenja kanabisa...

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... na-slobodu

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 25 Nov 2014 17:49 
WitchKing
Korisnikov avatar

garnet je napisao:
Kao što ja znam iks ljudi koji kanabis konzumiraju godinama, bez ovih "simptoma"! ;)

Znači po tebi, ne može da bude štetno samo po neke? To je kao kada bi ja tebi rekao u vezi alkohola i cigara na koje se toliko pozivaš: ZAŠTO NE UMRU SVI OD ALKOHOLA I CIGARA kada su toliko štetni???

Drugim rečima, NARAVNO DA NEĆE ISTO DA UTIČE NA SVAKOGA. Ne vidim što je to toliko teško da razumeš?!

Vrh 

Post Poslato: 25 Nov 2014 18:30 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Zeljko je napisao:
Jedna od posledica koriscenja kanabisa...

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... na-slobodu

Željko, možeš ti bolje od ovoga. Onaj što je sa kolima sleteo u Dunav, nije bio pod dejstvom narkotika,i?

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi