Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Legalizacija marihuane u zdravstvene svrhe
 Post Poslato: 09 Nov 2014 15:36 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2013 11:06
Da, bar se piše....

Vrh 

Post Poslato: 12 Nov 2014 15:42 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Citiraj:
Svakodnevno pušenje marihuane smanjuje mozak?

Pušenje kanabisa svakog dana može da iskrivi strukturu mozga i smanji ga, zaključak je naučne studije.

Redovna upotreba ove droge smanjuje sivu masu u mozgu, ćelije u kojima se skladište informacije, zaključili su naučnici na osnovu snimaka glave korisnika ove supstance.

Zbog toga bela masa raste da kompenzuje gubitak vitalnih ćelija da bi na kraju i ona krenula da nestaje zbog čega redovni korisnici marihuane imaju smanjenu mogućnost korišćenja i reagovanja na informacije.

Studija, koja svoja otkrića temelji na snimanju mozga, je među prvim koje su obratile pažnju na dugotrajni neurološki uticaj na živote ljudi.

Otkrića su samo dodatno potkrepila mišljenje da je kanabis štetniji nego što pobornici legalizacije marihuane žele da veruju.

Ova studija o kanabisu je trajala 20 godina, i objavljena je prošlog meseca od strane profesora King koledža u Londonu, a otkrila je da jedan od šest tinejdžera koji koriste kanabis postaju zavisni od ove droge, kao i jedna od 10 odraslih.

Studija takođe sugeriše da su tinejdžeri koji koriste kanabis pod dva puta većem riziku od nastanka psihotičnih poremećaja, uključujući i shizofreniju, prenosi Dejli mejl.

Šta su otkrića dvadesetogodišnje studije?

Dvodecenijska studija otkrila je da dugotrajna upotreba marihuane nije sigurna.

Kanabis stvara zavisnost, izaziva mentalne probleme kod korisnika i otvara vrata korišćenju teških droga.

Rad profesora Vejna Hola, savetnika pri Svetskoj zdravstvenoj organizaciji, gradi ozbiljan slučaj za sve oni koji ne veruju koliko kanabis uništava mozak.

On je otkrio:

- jedan od šest tinejdžera koji redovno puši marihuanu postane ozbiljan zavisnik

- kanabis udvostručuje rizik od razvoja mentalnih psihotičnih poremaćaja - uključujući i shizofreniju

- korisnici kanabisa su lošiji u školi zbog smanjivanja intelektualnog razvoja

- jedan od deset odraslih koji redovno puše travu postaju zavisni od nje, i oni koji je puše imaju veće šanse da pređu na teže droge

- vožanja nakon korišćenja kanabisa udvostručuje rizik od saobraćajnih udesa, isto kao kada je vozač pod dejstvom alkohola.

- trudnice koje puše marihuanu dobijaju decu manje težine po rođenju

A kao bonus:

Citiraj:
Zašto je marihuana opasna po zdravlje?
| INDEPENDENT.CO.UK
Novi naučni rad ukazuje na potencijalno akutne i dugoročne rizike upotrebe kanabisa.

Beta / AP Photo/Abdeljalil Bounhar
Beta / AP Photo/Abdeljalil Bounhar
U svom izveštaju, profesor Vejn Hol sa Univerziteta u Kvinslendu, razmatra koliko se u poslednjih 20 godina promenilo znanje o marihuani.

On ističe potencijalne rizike uzimanja ove droge u tri slučaja: dugoročna upotreba, upotreba u adolescenciji i tokom trudnoće.

Određivanje ozbiljnosti rizika upotrebe kanabisa je veoma teško, jer je komplikovano pronaći adekvatno placebo sredstvo za kontrolnu grupu, bez koje je nemoguće izvesti istraživanje.

S druge strane, kontrolisane i dugoročne studije kojima bi se utvrdili efekti upotrebe ove psihoaktivne supstance na nerođene bebe, kao i kod osoba sa psihičkim poremećajima, nemoguće je izvesti iz etičkih razloga i kliničke nepraktičnosti.

Očigledni su i rizici oslanjanja na klasične metode epidemiologije – poređenje osoba koje koriste kanabis, sa onim koje ga ne koriste. Mnogi drugi aspekti načina života mogu biti različiti kod korisnika marihuane, uključujući i učestalost upotrebe duvana i alkohola, kao i narkotika, a koji mogu doprineti drugačijoj slici o tome kako ona utiče na mozak.

Hol zato oprezno ukazuje da je teško otkriti da li je rizik od oštećenja pluća koji se povezuje s pušenjem kanabisa povezan zapravo sa pušenjem cigareta.

Njegov izveštaj ukazuje da je kanabis moćna droga i da treba imati u vidu da njegova upotreba vodi rizicima.

Glavna bioaktivna hemikalija u kanabisu je tetrahidrokanabinol (THC), koji je možda uzrok najvećih neželjenih posledica marihuane.

Smanjen nivo anksioznosti usled upotrebe kanabisa, ide rame uz rame sa smanjenom koncenracijom i rizikom od nesreća, naročito u saobraćaju.

Hol ukazuje da upotreba kanabisa udvostručuje rizik od saobraćajnih nesreća ističući da je rizik još veći, ako se ta droga konzumira u kombinaciji sa alkoholom.

Drugi efekti marihuane zavise od načina korišćenja. Kada se puši, kanabis stvara ugljen monoksid koji smanjuje dopremanje kiseonika do tkiva. To može izazvati poremećaje razvoja bebe kod trudnica koje redovno puše kanabis.

Hol dodaje i da je dokazano da upotreba kanabisa u trudnoći može dovesti do slabijeg akademskog razvoja potomka u periodu puberteta i da trajna konzumacija marihuane u adolescenciji povećava šanse za napuštanje škole i slabe rezultate u istoj.

Druge hemijske komponente koje se mogu detektovati u dimu kanabisa mogu doprineti i

povećanom riziku od raka pluća za oko osam odsto za svaku godinu pušačkog “staža”.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 13 Nov 2014 09:29 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Naručeni tekstovi. Klasika.

Par pitanja. Za ovih 20 godina koliko je ovaj stručnjak vodio istraživanje, kao 20 godina :D :joj: , nigde nije naveo podatak o brojnosti ovog eksperimenta. Na koliko je ljudi rađeno, kako je rađeno ako je zabranjeno zakonom, ko je tim ljudima davao "drogu", kako su do nje dolazili, gde su njihove priče, u kojim uslovima su eksperimenti rađeni, godišta tineidžera, da li su imali dozvole roditelja, države za ovo i sl...
I najbitnije, gde je to objavljeno. Mislim u svetskim medicinskim zvaničnim medijima, ne mislim na b 92 odakle si preuzeo ovo, kao i ko je finansirao ovaj pokus. 8-) Ako je validan, OVO mora da stoji. Država, pojedinac, firme, institucije... A ako se negde i nađe, ne verujem da stoji. Možda grešim.

Poslednji put menjao garnet dana 13 Nov 2014 09:46, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Post Poslato: 13 Nov 2014 09:45 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Da ja kačim priče ljudi koji su se izlečili uz pomoć ove "droge"? Ili svoju decu? Sa zvaničnog sajta udruženja za legalizaciju kanabisa.
Samo pitam. Ovo je čak i verodostojnije. ;)

Vrh 

Post Poslato: 13 Nov 2014 11:42 
WitchKing
Korisnikov avatar

garnet je napisao:
Naručeni tekstovi. Klasika.

Par pitanja. Za ovih 20 godina koliko je ovaj stručnjak vodio istraživanje, kao 20 godina :D :joj: , nigde nije naveo podatak o brojnosti ovog eksperimenta. Na koliko je ljudi rađeno, kako je rađeno ako je zabranjeno zakonom, ko je tim ljudima davao "drogu", kako su do nje dolazili, gde su njihove priče, u kojim uslovima su eksperimenti rađeni, godišta tineidžera, da li su imali dozvole roditelja, države za ovo i sl...
I najbitnije, gde je to objavljeno. Mislim u svetskim medicinskim zvaničnim medijima, ne mislim na b 92 odakle si preuzeo ovo, kao i ko je finansirao ovaj pokus. 8-) Ako je validan, OVO mora da stoji. Država, pojedinac, firme, institucije... A ako se negde i nađe, ne verujem da stoji. Možda grešim.

Izvini, nisam znao da si ekspert za istraživanja, šta neko mora da ima da bi bilo validno, i sl.

Moraš da shvatiš da niko ne spori da marihuana ne pomaže u medicinske svrhe, mi pričamo u lošim uticajima na pojedinca, od slučaja do slučaja. A posledice o kojima ovo istraživanje govori su one kojih sam se nagledao u stvarnosti koliko god poželiš, tačnije, gledam ih svakodnevno.

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2014 10:10 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Nisam ekspert. Ali ako ovo naruče farmaceutske kompanije koje proizvode otrov zban hemoterapija, a na kojem godišnje zarade stotine milijardi dolara, a ugrožava ih biljka koje niče iz betona , onda izvini, imam pravo da ne poverujem u ovakva kvazi istraživanja. Istraživanja na maloletnim licima u evropskoj uniji. Da, da...
Naravno da na nekog postoji uticaj. Na nekog deluje aspirin ovako, a na nekog onako. Na nekog visina ili letenje avionom utiče da skrene, da paniči. Na nekog alkohol utiče pozitivno, podigne mu raspoloženje, neko je agresivan. Opet kažem, ako kanabis koristiš kao pljugu, pa izvini...Još hibride. I bensedine ako gruvaš svaki dan, moraš osetiti posledice. Umerenost. Kao Kinezi, Japanci.

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2014 10:32 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Prikačeni fajl:
bezbednija od kikirikija.jpg
bezbednija od kikirikija.jpg [ 59.38 KiB | Pogledano 1167 puta ]

:D :D :P :P

Daj nam istraživanja za pljuge i alkohol. ;)

Vrh 

Post Poslato: 21 Nov 2014 03:41 
WitchKing
Korisnikov avatar

Care, ja ne pušim nikad, ne pijem alkohol NIKAD... Sumnjam da sam pravi... Ovaj plakat može da napravi apsolutno bilo ko. Pri tom, odgovorno tvrdim da se barem jedna osoba godišnje ubije od depresije izazvane kontinuiranim duvanjem i posledicama istog. Uostalom, imao sam prijatelje koji su u tim uslovima i "pretili" time. ;)

Ovde se priča o štetnosti marihuane. Ne znam kakve veze ima bilo šta od navedenog. Ti očigledno i dalje nisi načisto sa svojim stavom, a kamoli sa ostalima. Posle milion postova ja i dalje ne znam da li si za legalizaciju VAN medicine ili nisi.

A da Marihuana nije štetna za čoveka ne možeš da me ubediš ni ti ni bilo ko na ovom svetu. Nagledao sam se bukvalno DESETINE primera i pričam iz ličnog iskustva. Ako je to uzorak u mom okruženju, mogu samo da zamislim kakvih primera ima po svetu.

Vrh 

Post Poslato: 21 Nov 2014 17:44 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pa rekao sam da li sam. :D
Ne čitaš postove. Evo još jedanput. Bio protiv, ali više nisam. Naveo sam i razloge. Iste one kojima su se i vodili ljudi na zapadu kada su legalizovali ovu biljku.
Poster je zezanja radi postavljen. :D
Ja ne pijem, pljuge bacio 17.02.2007.
I dalje tvrdim da ova dva poroka zajedno ubiju više ljudi nego sve bolesti, ratovi , droge zajedno. A nisu zabranjeni...Naprotiv.

Kao što ti imaš toliko primera gde je ona imala negativan uticaj, postoji i više primera gde je ona pomogla. Takođe pričam iz iskustva. ;) :)

Vrh 

Post Poslato: 21 Nov 2014 17:45 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

A i da JOŠ jedanput ponovim. Nek je BAR legalizuju za medicinsku upotrebu. Bar je tu dokazano sve o njoj.

Vrh 

Post Poslato: 21 Nov 2014 17:51 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Данас марихуана, сутра кокаин. Све долази на мала врата. Лукави не мирује.

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2014 10:45 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pitaj vojvodu i ljude oko njega sa čime leči rak i metastaze? ;)
A znamo šta je kenjao o marihuani. :frost:

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2014 12:19 
WitchKing
Korisnikov avatar

garnet je napisao:
Pitaj vojvodu i ljude oko njega sa čime leči rak i metastaze? ;)
A znamo šta je kenjao o marihuani. :frost:

Sad to više nije bitno, pošto si rekao da nisi samo za legalizaciju u zdravstvene svrhe već i za slobodne korisnike. Kako je to lepo... Da svako dete može lepo da ode na kiosk i kupi ket. :wub:

Znači, kada tvoje dete počne da duva, ti ćeš biti u fazonu, samo napred?

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2014 12:53 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pa i ovako duvaju, a ni sami ne znaju šta.
To se ne kupuje na kiosku. :D
I kad nešto nekom braniš, to mu je još primamljivije. Dokaz nikotin i alkohol.
Mogao bih i ja tebi jedno glupo pitanje da postavim na temi o gejevima, vezano za TVOJU decu, pa neću. Fin sam i kulturan. Ti PRVO NAPRAVI DECU, pa ćemo o tome da pričamo. Ok?
Moja već imaju 12 godina, rastu, zdrava i prava. ;)

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2014 13:23 
WitchKing
Korisnikov avatar

Ako se legalizuje Marihuana, gde će se moći nabavljati?

Pitanje uopšte nije glupo. Očigledno je po tebi trava nešto normalno, rekao si i da si konzument. Šta je problem ako te pitam kakav je tvoj odnos prema tome kada su tvoja deca u pitanju? Ne vidim zašto bi izbegao odgovor... Čekam ga i dalje.

Što se tiče pitanja oko gejeva i moje dece, možeš apsolutno bilo šta da me pitaš na tu temu.

p.s. bilo bi super ako bi prestao da spominješ nikotin i alkohol na temi o Marihuani. Niko nije rekao da su to super cool stvari, pogotovu ne ja. To što ima lošijih stvari od marihuane, ne znači da nju treba odobravati. Nešto nije dobro samo zato što postoji nešto lošije.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi