Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Legalizacija marihuane u zdravstvene svrhe
 Post Poslato: 25 Nov 2014 18:39 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
RicMan je napisao:
garnet je napisao:
Kao što ja znam iks ljudi koji kanabis konzumiraju godinama, bez ovih "simptoma"! ;)

Znači po tebi, ne može da bude štetno samo po neke? To je kao kada bi ja tebi rekao u vezi alkohola i cigara na koje se toliko pozivaš: ZAŠTO NE UMRU SVI OD ALKOHOLA I CIGARA kada su toliko štetni???

Drugim rečima, NARAVNO DA NEĆE ISTO DA UTIČE NA SVAKOGA. Ne vidim što je to toliko teško da razumeš?!

A što ti onda non stop guraš priču da utiče na sve? I ja sam prvi rekao da nijedna stvar na ovom svetu ne utiče isto na ljude. I sad mi ti kupuješ muda za bubrege.
I ovo sam rekao, samo nema ko da čita. UMERENOST je majka Mara za sve. I za alkohol. I za nikotin. A dokaz da sam u pravu kada tvrdim da organski kanabis, odgajan bez hemije, bez sile i raznih prskanja, ne utiče kao što vi tvrdite, možeš naći u priči da oni koji piju domaća vina, rakiju, a ne obojena žestoka pića veštački dobijena, duže i kvalitetnije žive.
Kao i ljudi koji konzumiraju duvan, a ne cigarete, imaju manje problema sa zdravljem.
I plus ako umereno konzumiraju. Možeš i za hranu isto reći.
I opet pitam. Ako milioni ljudi koristi kanabis, kako to da nemamo armiju zombija sa suvim ustima, ispranog mozga koji divljaju i ubijaju ljude u saobraćaju?

Vrh 

Post Poslato: 25 Nov 2014 19:11 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Garnet mislim da je onaj lik sto je sleteo u reku bmw-om konzumirao alkohol. Pise u novinama popio 20 casica rakije. Ako je istina. Svejedno, DVADESET casica rakije jbte...ja u zivotu nisam popio 3 casice.
Slazem se naravno da je UMERENOST kljuc. U svemu. U konzumiranju kanabisa, alkohola, hrane...pa i sexa ajde :D Mada sex moze i vise nego umereno :D

Sto se mene tice, neka legalizuju kanabis za medicinske svrhe. Medjutim koriscenje kanabisa u slobodne rekreativne svrhe..hm..vise bi se slozio sa Maricem nego sa tobom po tom pitanju.
Ali opet, svi ljudi razlicito podnose i reaguju na sve te supstance...jebes ga...

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 26 Nov 2014 10:06 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Jeste. Alkohol.
Pa i ja kažem, umerenost.
Bar u medicinske. Što se tiče rekreative, meni je tu više ekonomski deo te priče interesantan. Turizam...Nešto kao Holandija i Češka recimo.
Pa i ja sam Mariću to objašnjavao. Ne utiče na svakog isto. Kao i alkohol.

Vrh 

Post Poslato: 26 Nov 2014 11:10 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
garnet je napisao:
RicMan je napisao:

A što ti onda non stop guraš priču da utiče na sve?

Ok, pošto ja non stop guram tu priču neće ti biti teško da mi nađeš JEDNU rečenicu u kojoj sam rekao da utiče na SVE. Jednu rečenicu.

Ajde čekam, izvoli. Nađi i javi mi se. Samo jednu.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 26 Nov 2014 16:21 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pa znaš milion ljudi sa kašastim mozgom, suvim ustima....Ajde bre ne prdi majke ti.
Odgovori ti meni na neka pitanja. Samim tim što kačiš ona sranja o nekim naučnim radovima, dovoljno je reklo da sve svrstavaš u isti koš.

Vrh 

Post Poslato: 26 Nov 2014 18:44 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
garnet je napisao:
Pa znaš milion ljudi sa kašastim mozgom, suvim ustima....Ajde bre ne prdi majke ti.
Odgovori ti meni na neka pitanja. Samim tim što kačiš ona sranja o nekim naučnim radovima, dovoljno je reklo da sve svrstavaš u isti koš.

Ti nisi normalan.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 27 Nov 2014 00:23 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

A nisam.

Vrh 

Post Poslato: 19 Feb 2015 15:22 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Lekar podneo zahtev Ministarstvu za legalizaciju kanabisa
| LEKALIZACIJA.RS
Dr Milan Savić je predao Ministarstvu zdravlja Zahtev za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe.

Beta / AP Photo/Jeff Chiu
Beta / AP Photo/Jeff Chiu
Podpredsednik udruženja „Lekalizacija Srbije“ i direktor bolnice „Sveti Sava“ u Beogradu, Dr Milan Savić, predao je Ministarstvu zdravlja zvaničan Zahtev udruženja „Lekalizacija Srbije“ za izmenu aktuelnog Zakona o psihoaktivnim i kontrolisanim supstancama kojim bi se dozvolila upotreba kanabisa u zdravstvenom sistemu Srbije.

“Ministarstvu zdravlja RS je predata inicijativa za izmenu zakona o opojnim drogama a u vezi sa omogućavanjem upotrebe kanabisa u medicinske svrhe”, kaže Savić.

“U obrazloženju inicijative naveo sam nekoliko ključnih činjenica koje bi mogle opredeliti nadležne institucije da pozitivno reše ovu materiju. Ukratko radi se o tome da je u većini razvijenih zemalja ( EU, SAD, Kanada ) sa organizovanim i kvalitetnim zdravstvenim sistemom već duže vreme medicinska upotreba kanabisa potpuno legalizovana i dostupna pacijentima sa definisanim indikacijama.

Drugo, rade se opsežna eksperimentalna,pred-klinička i klinička istraživanja koja imaju za cilj da potvrde sva pretpostavljena pozitivna dejstva kanabisa ( antikancerska, antikonvulzivna, neuroprotektivna, imunosupressivna, antiinflamatorna i td. )

Legalizacija bi takođe omogućila bolji uvid u stanje pacijenata koji već uzimaju kanabis kao lek kod različitih a prvenstveno malignih bolesti za sada bez kontrole lekara. Standradizovali bi se svi oblici medicinskog kanabisa bilo da se radi o sintetskim formulacijama ili biofarmaceutskim. Za početak sasvim dovoljno za pokretanje postupka, javnu raspravu, skupštinsku debatu i što je najvažnije uključivanje svih relevantnih institucija i pojedinaca koji bi mogli da kroz jednu potpuno legalnu proceduru doprinesu donošenju najboljeg rešenja i za pacijente i za državu”.

Zahtev sadrži medicinsku dokumentaciju nekoliko stotina pacijenata koji su se kanabisom uspešno lečili ili još uvek leče od više vrsta obolenja: od teških karcinoma, multiple skleroze, dijabetesa, glaukoma, epilepsije itd, zatim prevodi kliničkih studija i istraživanja o dejstvu kanabisa i njegovoj primeni u medicini. U Zahtevu se nalazi i predlog izmene Zakona o psihoaktivnim supstancama, kao i nekoliko uspešnih modela kontrole gajenja i primene medicinskog kanabisa (konoplje) u drugim zemljama koje su legalizovale kanabis.

“Očekujemo da Zahtev u najskorije vreme uđe, prvo u javnu raspravu u kojoj bi učestvovali svi relevantni društveni činioci, a zatim preko Odbora za zdravstvo i u skupštinsku raspravu čiji rezultat bi trebalo da bude i izglasavanje izmena postojećeg Zakona, što će ujedno značiti ukidanje crnog tržišta i zloupotreba obolelih ljudi koji su izloženi svakodnevnim prevarama od strane nesavesnih lica u pokušaju da dođu da medicinskog kanabisa”, stoji na sajtu Lekalizacija.rs.

Ajd pomozi bože. I da se nadam da farmaceutska govna nisu tako jaka u Srbiji. Zbog uslova u kojima živimo, ovo bi bio spas za mnoge obolele.

Vrh 

Post Poslato: 25 Feb 2015 16:53 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
https://www.youtube.com/watch?v=6OhUtL6T6BE

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 26 Feb 2015 09:55 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Otvoren i prvi klub u Beogradu. U sklopu IRKE, bulevar Kralja Aleksandra. Pomoć za obolele.

Vrh 

Post Poslato: 28 Feb 2015 10:58 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Marihuana je 114 puta manje smrtonosna od alkohola
IZVOR: THE INDEPENDENT
Naučnici kažu da potcenjujemo rizik od alkohola, koji je po najnovihoj studiji magazina Scientific Reports, veći od heroina i kokaina.

Kada bi alkohol bio otkriven danas, bilo bi potpuno razumljivo ako bi naslovi tabloida bili „nova droga ubija“, koje prate izjave svedoka „da viđaju navučene na ovaj otrov kako bauljaju ulicama, teturaju se i padaju“.

I pored toga, alkohol je potpuno legalan, dok je kanabis zabranjen.

Po najnovijoj studiji objavljenoj u časopisu Scientific Reports (ogranak uglednog naučnog magazina Nature) koja se bavi rizicima i posledicama od korišćenja raznih opojnih supstanci, otkriveno je da je marihuana daleko najmanje štetna droga.

Kanabis ne samo da se nalazi na dnu liste, već je označen kao supstanca od čijeg korišćenja je zabeležen najmanji broj smrtnih ishoda.

Za pušenje marihuane se svakako ne može reći „bezbedno i tačka“ ali sudeći po rezultatu ove studije, pušenje „trave“ je mnogo manje rizično od korišćenja alkohola.

Po toj studiji, alkohol je na prvom mestu štetnih opijata, na drugom je heroin, na trećem kokain, pa duvan, zatim ekstazi, pa met, a marihuana se nalazi tek na 7. mestu.

Gledajući pomenutu tabelu i uzimajući u obzir brojke, alkohol je čak 114 puta smrtonosniji opijat od marihuane.

U ovoj studiji se navodi da je Kolorado postao prva američka država u kojoj je kanabis legalan, navodeći da godinu dana nakon legalizacije policija svoj posao obavlja u potpuno istom obimu kao pre.

foto: flickr.com/eggrole

Vrh 

Post Poslato: 15 Avg 2015 16:25 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Ako sve bude kako treba, u septembru.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi