Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Religija, ateizam, Bog itd....
 Post Poslato: 17 Dec 2013 00:32 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ko ne bude dobar, goreće u paklu.

Volim tu Hrišćansku toleranciju. :)

Osim ako je u pitanju lopina pedofil iz sopstvenih redova, on ide u penziju umesto u pakao. ;)

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 06 Jan 2014 14:11 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2013 11:06
E, ovako: jutros u ses' sati s' cacom pijem kavu i rakiju, ono prava badnjacka spika, uzeli juce neko prasence, pa ga pripremili da ga odnesemo kod komsije peci u pecenjaru, jer je neko bagovito vreme danas, a i boli nas qrton da se smaramo oko njega kad to komso radi za kilu i po dinara... I pitam ja njega - sto ti nikad ne postis, pickaras i popove i crkvu i sve po redu, da li ti verujes u Boga? - i neocekivano sam dobio savrsen, kratak i jasan odgovor kakav samo moj caca zna dati: "vjerujem u Boga, ali nevjerujem u religiju"...... Ostao sam bez texta, jer i sam to isto mislim i nisam to znao tako kratko i jasno reci kao on.

Vrh 

Post Poslato: 06 Jan 2014 21:04 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Не пости, псује (свештена лица) и цркву а верује у Бога. Све јасно..

Vrh 

Post Poslato: 07 Jan 2014 09:04 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Svestena lica su gora g*vna od nas "obicnih smrtnika". Je li Zukorlic cestitiji covek od mene i tebe, je li Pahomije mozda? Nisu j*bo im pas mater. A, i ti tomose izgleda ne kontas razliku izmedju religije i Boga?

Vrh 

Post Poslato: 07 Jan 2014 12:53 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Svestena lica i popovi su ljudi kao i mi obicni smrtnici sa svim vrlinama i manama.
Licno ih ne varim i JAKO sam obazriv sa njima i sa svime u vezi njih.

Sve je to divno, bajno i sjajno kad obuce mantiju i pocne da propoveda dobrotu ovo ono..ali ja sam i dalje oprezan i ne padam pod te cini abraka dabra.
Ima dobrih ljudi popova, ali ja sam uglavnom cuo jako lose stvari o nasim pazovackim popovima, tako da, kad pocne da mi glumi popa i dobrotu, na mene to ne deluje.
Samo savetujem ljudima da im ne veruju previse. Udje u jedno uvo, izadje kroz drugo.
Kad ga sretnem na ulici, nisam od onih koji odmah slepo poveruju aaa evo ga dobri covek koji nosi mantiju. Jok ja brale...Oprez i umerenost sto se tice svega toga. Mora se ostati hladne glave i trezveno razmisljati i misliti SVOJOM glavom i ne zanositi se time previse.

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 07 Jan 2014 19:35 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Na žalost,popovi,deo njih naravno,su zaslužni što većina ljudi ima loše mišljenje o njima.

Malo malo pa se otkrije neka afera.Vezana za pare,krađu,pedofiliju...

Opet kažem,jedan deo.U Novim Banovcima recimo,pop je mlađi čovek.On je pravi sveštenik i sveštenik kakav treba da bude.Nema cenovnika,nema veza,protekcija,svi su mu isti.Za Stare recimo,to ne mogu da kažem.

Vrh 

Post Poslato: 07 Jan 2014 21:33 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Сви људи на планети су грешни, свештеници су људи као и ми грешни мирјани но не заборавите да су њима греси дупло тежи јер им је дато много више и од њих ће се више тражити. Верујем да ће одговорност пред Богом бити већа Србину крштеном који је отпао од вере православне него Индијанцу, Абориџину.. који није спознао веру хришћанску кроз цркву и крштење. Прочитајте следећу причу која ће заправо боље објаснити што сам хтео да кажем.

Umro Vam stari sveštenik, i na njegovo mesto došao sasvim mlad bogoslov. Starome svešteniku Vi ste rado celivali ruku, ali Vam je, kažete, nelagodno celivati ruku svešteniku mnogo mlađem od sebe. Zar niste slušali priču o knezu Milošu i mladom svešteniku? Ovako glasi ta priča: Neki mladi pop služio Liturgiju u Kragujevcu u prisustvu kneza Miloša. Stari knez je bio neobično pobožan. Služba se u Crkvi nije počinjala dok on ne bi došao. U Crkvi je stajao na svom mestu kao ukopan i skrušeno se Bogu molio. Kad je mladi sveštenik svršio službu, on iznese pred kneza krst i naforu. Knez celiva krst, pa pojmi da celiva i ruku svešteniku. No mladić trgne ruku nazad, kao u stidu da mu stari gospodar zemlje celiva ruku. Knez Miloš ga pogleda i reče: daj ruku da poljubim! Ne ljubim ja tvoju ruku nego tvoj čin, koji je stariji od tebe i od mene.
Ovim je, mislim, sve rečeno i objašnjeno. Stari knez je progovorio u Crkvi i izrekao reči kao od samog Duha Božijeg. Promislite sami: ako je vašem svešteniku 25 godina, njegovom je činu 1900 godina. I kad Vi celivate ruku njemu, celivate čin, koji je od apostola Hristovih prešao na mnoge hiljade služitelja oltara Božijega. A celivajući čin sveštenika Vi celivate i sve velike svetinje i dostojne duhovnike, koji su taj čin nosili od apostola do danas. Celivate svetog Ignjatija i svetog Nikolu i svetog Vasilija i svetog Savu i Arsenija i Janićija, i mnoge mnoge druge, koji su na zemlji bili ukras zemlji a sad su na nebu ukras neba, i koji su nazvati: "zemni angeli i nebesni ljudi". I tako, celivanje sveštenika nije obično celivanje, no to je, po reči apostola Pavla, cjeliv sveti (1 Kor. 16, 20).

Vrh 

Post Poslato: 08 Jan 2014 08:56 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Mislim da je onima koji religiju nisu spoznali,život lepši i mirniji.

Mnogo je krvi u ime religije proliveno.

Uvek postavim pitanje,šta je bilo pre ovih 2000 godina?

Vrh 

Post Poslato: 08 Jan 2014 11:06 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Ja sam bio kao neki vernik dok sam bio mladji. Ali to sve zbog uticaja okoline. Kao, vernik sam, i onda je sve zavrseno i sjajno i bajno.
Vremenom sam spoznao novu istinu :D Nauku, i logiku. I sad se oslanjam na nauku koja je jedina religija za mene.

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 08 Jan 2014 11:30 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Vidi ga Željko sajentolog...šalim se. Ovo je izgleda jedina tema na ovom forumu u kojoj se moji i Željkovi stavovi poklapaju.

Vrh 

Post Poslato: 08 Jan 2014 11:41 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/432803/Pr ... ali-u-sobu

Vrh 

Post Poslato: 08 Jan 2014 14:41 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Свако нек иде путем којим мисли да му је најбољи. Мој пут је Господ Исус Христос.

Vrh 

Post Poslato: 08 Jan 2014 16:19 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Slažem se,tako treba i da bude.Sloboda mišljenja.

Samo me smara što svuda u svetu,ako nisi vernik,smatraju da sa tobom nešto nije u redu.

Ja nikad neću reći za nekoga da je lud,glup ili ne znam šta,ako se ne slažemo u nečemu.Pogotovu kada je vera u pitanju.

Vrh 

Post Poslato: 09 Jan 2014 00:28 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
garnet je napisao:
Mnogo je krvi u ime religije proliveno.

Ne mnogo nego NAJVIŠE. To su lako dokazive stvari. Meni samo smeta jedna stvar, koje se i garnet dotakao. Nekako je default da si vernik. Ako ne, nešto sa tobom nije u redu. Primera radi, ne volim da mi neko čestita božić. Nisam vernik i ne znači mi to ništa. Al naravno, uvek uzvratim kako bog zapoveda :) i ispoštujem proceduru... Problem je u tome što kad bih rekao "izvini, ali nema potrebe da mi česitaš rođenje Isusa Hrista kada ne verujem da je uopšte postojao, a i da jeste, ne znači mi ama ništa" - bilo bi - vidi njega, šta on glumi, blabla. Onda te nazovu agresivni ateista iako je situacija naravno obrnuta, ti si diskriminisan kao manjina nevernička. :)

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 09 Jan 2014 01:21 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2008 01:13
.

RicMan je napisao:
si diskriminisan kao manjina nevernička.

A ima i gore od toga. Neki su toliko kratkovidi i ograničeni u ubeđenju da se mora biti vernik da ne mogu shvatiti ateiste pa ih optužuju da veruju u đavola, jer u nešto se verovati mora. E kod takvih mi pukne film.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi