Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: 10 godina od javnog streljanja Djindjica
 Post Poslato: 26 Mar 2014 19:42 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2014 21:57
garnet je napisao:
Zaboravio si da dodaš da mu i dan danas žena, deca, majka, kompletna rodbina žive u Srbiji, na koju je on po tebi istresao uranijum. Svaka čast, nema šta.

Pazi, pre svega poštujem istinu ili makar ono što možemo nazvati "najpribližnijom istinom". Da, njegova rodbina ovde živi, kao i ti i ja, s tim što su oni milioneri, a mi nismo (odnosno, ne znam za tebe). Ovde im je do sada bilo najbolje, bez obzira na uranijum koji je npr. posejan nešto i po Beogradu, a nešto više oko njega (na nekim mestima koja su gađana, poput fabrike "Utva" u Pančevu, ne rasta trava, ne raste ništa, niti će). Ljudi žive i u Hirošimi danas, iako je na nju bačena atomska bomba, zar ne? Žive u njoj i neki Amerikanci koji se bave biznisom. Dakle, ova tvoja primedba nema nikakve veze s onim što je Đinđić uradio Srbiji i svim njenim građanima, što svojom pohlepom i slavoljubivošću, što svojim autošovinizmom i jezuitizmom. Zar to nije dovoljno? Zar ti nije dovoljno saznanje da je radio za jezuite i da je ta njegova porodica i danas u tom miljeu? Pa, eto, dovoljna je i ta sitnica, posebno ako se zna da su jezuiti srbofobi zbog pravoslavlja. Koristili su nas nekoliko vekova kada im je to odgovaralo, prvenstveno u borbama protiv Turaka, a kada je to prošlo, onda su nam na vrat stavili izmišljene nacije od Dalmacije do Albanije i dali im noževe u ruke. Pročitaj jezuitsku zakletvu, pročitaj Lojolu, videćeš čime se oni bave i kakva su organizacija. Zoran je bio među njima, kod njih je doktorirao, njima je pisao predgovore, preko njih radio za BND. Shvati to i pomiri se sa time. Nisi znao, želeo si mir, to je u redu - ali nije u redu što te nije bilo briga za svoj narod od Kosova do Krajine, kao ni njega. To nije normalno, shvati.

Vrh 

Post Poslato: 26 Mar 2014 21:30 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Djindjic pozivao na bombardovanje a istovremeno njegova porodica zivi u zemlji koju poziva da se bombarduje. Nije li to malo kontradiktorno?? ;)
Niste uopste logicni pri vasim tvrdnjama....
Pada vam u vodu sve to...nije ni cudo jer koristite rekla-kazala...

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 27 Mar 2014 10:27 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Ne sporim ja da u Srbiji postoje ljudi koji rade za zapad i za istok. Toga je uvek bilo i biće, jer smo takav narod, u svemu podeljen. Šta je bolje, ne znam. Mislim da obe opcije smrde. Al se moraš odlučiti. I to će nam uskoro reći. Ne možeš sedeti na dve stolice.
Mislim da uranijum nije bacan po celoj Srbiji, samo po Kosovu i Pčinjskom okrugu. E sad, prašina koja leti, to je nešto drugo. I u Grčkoj, Makedoniji, Bugarskoj su merenja pokazivala povećanu radioaktivnost. Sa fabrikom Utva sarađujem preko moje firme, ne znam za te podatke, proveriću. Mada je i Pančevo poznato kao jedan od najzagađenijih gradova Evrope. A i nisam baš siguran da trava, drveće ne rastu na tim mestima. Pogledaj slike Černobila. Nije tamo pustinja. Ali kakvog je kvaliteta to zelenilo, to svi znamo.
Sve to što si napisao za Zorana? Da kažemo da je istina. A šta ćemo sa "patriotama" milionerima tipa Arkan, Milošević, Hadžić, Božović, Kertes, Šešelj...Ovamo patriote, a nikad stvarno metak ne ispališe. Nego pokradoše i Srbe, Hrvate, muslimane...Sve!!! Ratni profiteri, jel ti taj termin poznat?
Ja samo znam ( a to sam na svojoj koži osetio) da je za vreme Zorana Srbija krenula napred. I jedino za njegovo vreme. Svi ovi posle njega, mogu da se nose u tri lepe i da se nikad više ne vrate!!!! Znamo i kako je Amerika postala ovako jaka i sa čijim parama, isto znamo i kako se Rusija isčupala iz čabra i sa čijim parama. Kao i Nemci. Nemaš druge. Moraš neke kompromise da napraviš. To je to.

Vrh 

Post Poslato: 27 Mar 2014 13:25 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Ah, pošto mi brišu postove u kojima sam odgovorio ovde, neću više ništa pisati. Uživajte u vašem tihovanju na ovom forumu (hahah, liči na manastir Sv. Zorana Đinđića)... Bye, bye što bi rekli fegeti... ;))

Vrh 

Post Poslato: 27 Mar 2014 13:37 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

garnet je napisao:
Ne sporim ja da u Srbiji postoje ljudi koji rade za zapad i za istok. Toga je uvek bilo i biće, jer smo takav narod, u svemu podeljen. Šta je bolje, ne znam. Mislim da obe opcije smrde. Al se moraš odlučiti. I to će nam uskoro reći. Ne možeš sedeti na dve stolice.
Mislim da uranijum nije bacan po celoj Srbiji, samo po Kosovu i Pčinjskom okrugu. E sad, prašina koja leti, to je nešto drugo. I u Grčkoj, Makedoniji, Bugarskoj su merenja pokazivala povećanu radioaktivnost. Sa fabrikom Utva sarađujem preko moje firme, ne znam za te podatke, proveriću. Mada je i Pančevo poznato kao jedan od najzagađenijih gradova Evrope. A i nisam baš siguran da trava, drveće ne rastu na tim mestima. Pogledaj slike Černobila. Nije tamo pustinja. Ali kakvog je kvaliteta to zelenilo, to svi znamo.
Sve to što si napisao za Zorana? Da kažemo da je istina. A šta ćemo sa "patriotama" milionerima tipa Arkan, Milošević, Hadžić, Božović, Kertes, Šešelj...Ovamo patriote, a nikad stvarno metak ne ispališe. Nego pokradoše i Srbe, Hrvate, muslimane...Sve!!! Ratni profiteri, jel ti taj termin poznat?
Ja samo znam ( a to sam na svojoj koži osetio) da je za vreme Zorana Srbija krenula napred. I jedino za njegovo vreme. Svi ovi posle njega, mogu da se nose u tri lepe i da se nikad više ne vrate!!!! Znamo i kako je Amerika postala ovako jaka i sa čijim parama, isto znamo i kako se Rusija isčupala iz čabra i sa čijim parama. Kao i Nemci. Nemaš druge. Moraš neke kompromise da napraviš. To je to.

Od nabrojanih ratnih profitera zaboravio si Đinđića i njegove "Crne pantere" iz Bijeljine, kao i paravojne jedinice Vukda Draškovića, dakle istinske zločince i pljačkaše. Zato ih je DB i ciljao sve vreme, jer su štetili interesima Srbije. Što se tiče ostalih, takođe se slažem, osim - Šešelj je jedini koji zaista nije bio ratni profiter, te je zato i u Hagu. Pogledaj malo ko je tamo od naših, biće ti jasno sve. Da se ne bi sudilo NATO-u i njegovoj ulozi u razbijanju Jugoslavije, sudi se uglavnom Srbima. Ne kažem - moraju se osuditi zločinci, ali Šešelj nije bio zločinac, sviđao se nekome njegov "neurbani stil" ili ne, a njegovi ljudi bili su u sklopu REGULARNIH JEDINICA JNA, VRS I VRSK... On nije bio idiot da svoje članove postavlja u neke paravojne formacije, jer je poznavao međunarodno pravo i posledice koje proizlaze iz takvih radnji. Što se tiče zločinaca koji su se "premestili" u krilo NATO-a, ko je od njih procesuiran ili optužen za zločine? Naravno, nećeš takvih baš da nađeš. Na ovo što si napisao:"Srbija je krenula napred u vreme Đinđića" je nešto najsmešnije što sam čuo. Jesi li ti bio uopšte politički svestan u te dve i po godine? Čoveče, Đinđićevi puleni doveli su do potpunog sloma ekonomije i kriza je prerasla onu iz vremena Miloševića. Pa pogledaj malo - hapse se tek sada lica koja su tada krala šakom i kapom. Ružica spava na milionima, to je javna tajna, pogledaj njene fondove čoveče. Ja ne znam kako neko može da bude baš toliko slep? Odnosno, shvatam - rekao sam - sindrom je u pitanju, kao u vremenu Josipa Broza. Autoritet. S tim što je Broz bar imao nekakvu mirniju državu, a Đinđić nije vladao ni dve godine i već mu se vlast pred očima OTIMALA. 2004. radikali su i u Staroj Pazovi uspeli da uzmu vlast, ej. Nagli pad DS-a se tada beleži. Kupovna moć kao 1996, itd, itd...

Vrh 

Post Poslato: 27 Mar 2014 15:42 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Ne bih se složio da su ovi što se sad hapse njegovi. Neki su pre njega, a više ih je posle njega. Složiću se da su neki bili na vlasti kad i on, ali ih je više bilo posle njega. Njemu zameram Dinkića i Labusa, ali to je moralo zbog pritiska MMF-a i Svetske banke.
Za Vuka znam da je slao ljude na ratište, za Šešelja znam, ali za Đinđića daj neki dokaz. I Šešeljevci nisu bili u sklopu JNA!!!! To je laž. Da li su bili u sklopu vojske Srpske, to ne znam niti me zanima.
I ako već pominješ Ružicine milione i fondove, onda budi čovek pa pomeni i Jadrankine!!! ;) Meni je jako dobro poznato kakvu Šešelj ima kuću, i gde sve ima imovinu, a bilo bi zanimljivo i da vidimo od čega se gospođa i deca izdržavaju svih ovih godina!!! Verovatno od milionskih tiraža onih njegovih zabludnih knjiga sa sjajnim naslovima!! :lol: Pogotovu onih 67 knjiga o Del Ponteovoj! :D

Vrh 

Post Poslato: 27 Mar 2014 17:05 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Cowboy_Bruce_Lee je napisao:
Ah, pošto mi brišu postove u kojima sam odgovorio ovde, neću više ništa pisati. Uživajte u vašem tihovanju na ovom forumu (hahah, liči na manastir Sv. Zorana Đinđića)... Bye, bye što bi rekli fegeti... ;))

Pa gde ces brate, taman si se preobratio na pravu stranu. :) :)

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 27 Mar 2014 19:14 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

A bio je cool tip. :D

Vrh 

Post Poslato: 01 Mar 2015 23:16 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
“Пре убиства Ђинђић је дао неколико политичких изјава. Једна од њих тицала се Косова. Он је рекао да уколико Косово пође путем независности, онда ми можемо размислити о нашим односима са Републиком Српском у Босни и Херцеговини. Био је то добар политички потез. И друга његова изјава, да нико изван границе не треба да одлучује шта треба да раде Срби у самој Србији. То је било упућено тадашњем амбасадору САД у Србији Вилијаму Монтгомерију, који је практично био премијер Србије. У том правцу треба и тражити мотиве тога убиства. Али ја мислим да ће то бити веома тешко”.
Дмитриј Седов, Фонд стратешке културе

Vrh 

Post Poslato: 02 Mar 2015 16:04 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Ne, ne, to je suviše komplikovana teorija, jednostavina je ona da je njega Koštunica ubio da bi postao sulat umesto sultana!

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 03 Mar 2015 02:18 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ubio ga je Zemunski klan jer je trebao da bude hapšen, Koštunica je "samo" znao, samim tim je saučesnik.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 05 Mar 2015 13:45 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Šta je znao? Ko ga je ubio ili da ce ga ubiti?

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 09 Mar 2015 12:02 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Čeda, Beba...

Vrh 

Post Poslato: 09 Mar 2015 13:12 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
SVI politicari su imali benefit od njegovog ubistva. A pogotovo njegovi neprijatelji. Danas se to tek vidi.

Srbija je ZAISTA STALA njegovim ubistvom. Nisam neko ko slepo veruje politicarima, ali on je bio jedan od onih u koje sam donekle verovao. Niti smatram da je on bio cvecka itd itd...svaki politicar gleda svoju guzicu prvo...ali ako bi morao od svih njih da biram od ponudjenog, bio bi to on. Jbga, neko mora da vodi zemlju, i indijanci imaju poglavicu jbte. I dalje mislim da je on poziveo da bi Srbija isla ka boljitku brze i bolje.

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 10 Mar 2015 20:24 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Zeljko je napisao:
SVI politicari su imali benefit od njegovog ubistva. A pogotovo njegovi neprijatelji. Danas se to tek vidi.

Srbija je ZAISTA STALA njegovim ubistvom. Nisam neko ko slepo veruje politicarima, ali on je bio jedan od onih u koje sam donekle verovao. Niti smatram da je on bio cvecka itd itd...svaki politicar gleda svoju guzicu prvo...ali ako bi morao od svih njih da biram od ponudjenog, bio bi to on. Jbga, neko mora da vodi zemlju, i indijanci imaju poglavicu jbte. I dalje mislim da je on poziveo da bi Srbija isla ka boljitku brze i bolje.

Kakva crna konkurencije... DIlema je prosta. Jedan je ubijen jer je hteo da hapsi mafiju, neki su učesvovali u ubistvu tako što su znali za isto, a svi ostali su ili radili ili i dalje rade sa mafijašima.

Dilema u pm...

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi