Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Libija pred bombardovanjem
 Post Poslato: 24 Okt 2011 08:00 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Zasto je morao da bude ubijen Gadafi , evo zasto...
Аутор Sreta Dinic у четвртак, октобар 20, 2011 у 11:17 по подне.

Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi ... dolara za isporučenu naftu !!! 2012 godine ističu koncesije velikih naftnih kompanija koje polažu pravo na Libijsku naftu. Gadafi je zatražio vraćanje duga i zapretio je ...da će u suprotnom da sklopi međudržavne ugovore s drugim zemljama i kompanijama. Zbog toga je došlo do ovog neviđenog razaranja Libije. Da li je libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Muamera el Gadafija? Mislim da nije...Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su vrlo lep i lagodan život: - Živeli su kao mali bogovi. Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14 miliona registrovanih automobila, - Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mesečnu stipendiju od 2300 dolara, - U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti se daju bez kamata. - Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća za vas. - Ako hoćete da kupite auto, vi dajete 20-30% od cene, a ostalo dotira država. U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte. U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10kg hleba košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci. - Libijci ne idu da rade po belom svetu jer za to nemaju potrebe. U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit, što nije redak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju a koje Srbija teži da sledi. Iskreno, žalim Libijski narod jer će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, radiće za 100 dolara i gde će im ove povlastice biti sve ukinute, a o lagodnom životu kakav su živeli moći će samo da sanjaju... Par činjenica o životu u Libiji pod Gadafijem: - beskamatni krediti; - u toku studiranja prima se prosečna plata za to zanimanje, - ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta, država plaća kao da radiš u struci, - po stupanju u bračnu zajednicu, država poklanja stan ili kuću, - kupovina vozila po fabričkoj ceni, - nikome ne duguju ni centa, - Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi dolara!!! - besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano.

POŠALJI ODGOVOR

Vrh 

Post Poslato: 24 Okt 2011 08:05 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Bizarno - Šokantni snimci pokazali da je pukovnik seksualno zlostavljan

Muamera Gadafija silovali pre smrti

Bivši libijski lider Muamer el Gadafi ne samo da je brutalno pretučen pre pogubljenja, već su ga pobunjenički vojnici koji su ga uhvatili silovali tako što su mu gurali štap u analni otvor! Na jezivom snimku načinjenom mobilnim telefonom koji je juče obišao svet, leđima okrenut kameri stoji već izmrcvaren Gadafi, dok mu jedan od pobunjenika preko odeće gura drveni štap u anus.
Inače, nove libijske vlasti proglasile su juče u Bengaziju, gradu u kome je počela pobuna, oslobođenje zemlje. Na skupu kome su prisustvovali najviši zvaničnici novog režima, predsednik Prelaznog nacionalnog saveta Mustafa Abdel Džalili rekao je da bi „osnova za zakonodavstvo trebalo da bude islamski šerijatski zakon", i da će „postojeći zakoni koji su u suprotnosti sa islamskim učenjem biti poništeni".

Silovali.Strašno.A pročitajte samo kakvo će im uređenje biti.Demokratsko.Šerijatski zakon.Blago ženama.Moraće Klintonova ponovo da dolazi.

Vrh 

Post Poslato: 24 Okt 2011 08:15 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

PRESS
ŠTA SAD: 15 MILIONA KOMADA ORUŽJA OSTALO U RUKAMA LIBIJACA POSLE SVRGAVANJA GADAFIJA
Islamisti, do zuba naoružana plemena i borba za milijarde od nafte i gasa
Muamer el Gadafi je mrtav, i dok Libijci slave na ulicama, a zapadne diplomate čestitaju Nacionalnom prelaznom savetu, svi postavljaju pitanja - šta dalje, ko će zaista vladati zemljom i kome će pripasti libijska nafta.

Brojni analitičari smatraju da će se Libija pretvoriti u novu Somaliju, Avganistan ili Irak, da od uspostavljanja demokratskih institucija nema ništa i da Libiju tek očekuju mračne godine. Najveći strah Zapada jeste da Al Kaida ili libijske islamističke grupe, koje su u redovima Nacionalnog prelaznog saveta (NPS) možda najbolje organizovane, preuzmu vlast.

Oružje

Liza Anderson iz Američkog univerziteta u Kairu smatra da Libiju očekuje period nasilnog sređivanja računa.
- Demokratija se ne sprovodi sa 15 miliona komada vatrenog oružja u zemlji koja ima oko šest miliona stanovnika. Ne verujem da će narod položiti oružje i vratiti se na radna mesta. Libija nema pravi parlament, sindikate, političke stranke, građansko društvo, nevladine organizacije - smatra Andersonova.
Ona dodaje da količina oružja u Tripoliju predstavlja jednačinu sa dve nepoznate - ne zna se koliko je pobunjenika ostalo u Tripoliju niti čime su naoružani.
- Pobunjenici iz cele Libije došli su u Tripoli zbog svrgavanja Gadafija. Nakon toga ti ljudi nisu prestali da postoje već su se konstituisali kao policija u Tripoliju i brinu se za bezbednost. Svojim teškim oružjem više plaše ljude nego što ulivaju neku sigurnost - ističe Andersonova.

Vera

Analitičari podsećaju i da je Libija duboko podeljena zemlja i da će islamisti i sekularisti teško naći zajednički jezik. Među sekularistima je svakako najpoznatiji premijer Mahmud Džibril, koji je studirao u SAD i veći deo građanskog rata proveo van zemlje. S druge strane, najpoznatiji zagovornik jakog uticaja islama jeste vojni komandant Tripolija Abdel Hakim Belhadž, nekadašnji vođa Islamske borbene grupe Libije.
Takođe, nijedno od plemena, na koja je libijsko društvo tradicionalno podeljeno, nije rasprostranjeno na celu zemlju. Bengazi i severoistok zemlje su tradicionalna uporišta konzervativnog islama i odatle može da potekne inicijativa da Libija postane strogo islamska zemlja. Međutim, u drugim delovima države to neće biti bezrezervno prihvaćeno.

Nafta

Prema rečima eksperata, posebno pitanje jeste i raspodela „ratnog plena", odnosno kome će pripasti libijska nafta. Pojedini analitičari najavljuju da će pravo na eksploataciju crnog zlata imati - Francuska, Velika Britanija, SAD i Italija - države koje su i inicirale vojnu intervenciju u Libiji.
Francuski dnevnik „Liberasion" objavio je početkom septembra da je uredništvo lista imalo uvid u pismo koje je NPS poslao 3. aprila katarskom emiru. U pismu je navedeno da je NPS potpisao sporazum o ustupanju 35 odsto libijske nafte zemlji „galskih petlova".
Francuski ministar spoljnih poslova Alen Žipe nemušto je odbacio te navode, ali je istovremeno i dodao da je „logično" da zemlje koje su aktivno podržavale pobunjenike dobiju privilegije u obnovi Libije.
Prema pisanju sajta Oilcapital.ru, kompanije koje će imati pravo na libijsku naftu jesu britanski „Britiš petroleum", francuski „Total" i italijanska ENI.
Naftne kompanije iz Rusije, Kine i Brazila nisu poželjne u novoj Libiji zbog svog stava prema pobunjenicima. Inače, Libija raspolaže najvećim dokazanim rezervama nafte u Africi, odnosno sa 44 milijarde barela i 54 miliona milijardi kubnih stopa prirodnog gasa.
Treba uzeti u obzir da Libija ima veoma kvalitetnu sirovu naftu sa jako malim procentom sumpora. Takvu naftu je mnogo lakše tehnološki i finansijski rafinisati nego „crnu" sirovu naftu iz Saudijske Arabije.

Branislav Čukić

Vrh 

Post Poslato: 24 Okt 2011 12:27 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 25 Okt 2011 08:17 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Kao što rekoh,praviće ga od blata.I Libijci,a bogami i ovi drugi.

PRESS
EU BRINU POTEZI NOVIH LIBIJSKIH VLASTI
Da li će Zapad praviti Gadafija od blata
Nećemo tako - Oštre reakcije na najavu predsednika Prelaznog nacionalnog saveta da će posle 42 godine vratiti islamsko pravo šerijat u pravosudni sistem

Kako će vojska gledati na njegove najave ... Lider Nacionalnog prelaznog saveta Abdeldžalil sa veteranima rata protiv Gadafija

Predsednik Prelaznog nacionalnog saveta Mustafa Abdeldžalil prekjuče je u Bengaziju, svečano proglašavajući Libiju slobodnom zemljom, najavio da će se pravosudni sistem oslanjati na islamsko pravo - šerijat.
To je izazvalo oštru i brzu reakciju Evropske unije, koja je juče pozvala nove vlasti Libije da poštuju ljudska prava i principe demokratije.
Samo šerijat

- Očekujemo da će nova Libija biti utemeljena na poštovanju ljudskih prava i demokratskih principa - rekla je Frans presu Maja Kocijančić, portparolka šefice evropske diplomatije Ketrin Ešton, reagujući na najavu da će u Libiji posle 42 godine vladavine Muamera Gadafija ponovo biti uvedeno šerijatsko pravo.
Najavljeno je i da će u Libiji, pored ostalog, ponovo biti uvedena poligamija, dok će razvod biti zabranjen.
- Mi smo, kao islamska zemlja, prihvatili šerijat kao osnovno pravo i svaki zakon koji bi bio protivan šerijatu smatrao bi se ništavnim - poručio je Abdeldžalil.
Ajša, „čupavac je mrtav"

Ćerka Muamera Gadafija, koja se trenutno nalazi u Alžiru, za smrt oca saznala je kad ga je nazvala, a javio joj se jedan od ljudi koji su ga držali i rekao joj da je „stari čupavac mrtav", prenosi „Jutarnji list". Iako Libija traži njeno izručenje, koje Alžir zasad odbija, Prelazni nacionalni savet saopštio je da to nije način na koji je trebalo da joj se prenese vest o smrti oca.

On je juče pokušao da umiri međunarodnu zajednicu izjavom da su „Libijci muslimani, ali umereni muslimani". On je dodao da je u toku istraga okolnosti smrti bivšeg vođe, što su zatražili Gadafijeva udovica i međunarodne organizacije, među kojima i Ujedinjene nacije. Prema islamskoj tradiciji, telo pokojnika mora biti sahranjeno najkasnije 24 sata po smrti.
Međutim, dodatnu zabrinutost izazvalo je otkriće 53 tela u raspadanju u jednom hotelu u Sirtu, poslednjem utočištu Muamera Gadafija.
Predstavnik Hjuman rajts voča Piter Bukert, koji je istraživao ta ubistva, rekao je da su ubijeni većinom bili stanovnici Sirta, a neki od njih pristalice bivšeg vođe. Istražitelji HRV-a pronašli su tela u nedelju u hotelu „Mahari" u Sirtu, oblasti koja je bila pod kontrolom anti-Gadafijevih snaga iz Misrate pre nego što su se desila ubistva, preneo je AFP.
Mučili, pa ubijali

- Neki su imali vezane ruke na leđima u trenutku streljanja. Tela su bila grupisana na jednom mestu, očigledno gde su i ubijeni, na travnjaku hotelske bašte koja gleda na more - rekao je Bukert.
Organizacija za zaštitu ljudskih prava navodi nekoliko brigada iz Misrate, trećeg grada po veličini, koje su „očigledno" držale hotel pre nego što su izvedena ubistva. To je potkrepljeno grafitima na zidovima hotela koji ukazuju na imena pet grupa iz Misrate. Novinar agencije AFP prošlog vikenda je naišao na 60 tela u dvorištu bolnice „Al Mahari" i primetio da su mnoge od žrtava ubijene metkom u glavu. Neke su imale vezane ruke i noge.

Mubarak imao infarkt zbog Gadafija?

Stanje bivšeg egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka, koji se nalazi u zatvorskoj bolnici, naglo se pogoršalo kada je video vest o Gadafijevoj smrti, prenose ruski mediji. Navodno je doživeo srčani udar videvši izmasakrirano telo dugogodišnjeg prijatelja. „Raša tudej" je javila da je možda i umro, ali do zaključenja ovog broja to nije potvrđeno. Mubaraku se sudi jer je naređivao ubistva civila tokom protesta početkom godine.

Borci libijskih prelaznih vlasti rekli su francuskoj agenciji da su u to vreme Gadafijevi ljudi koristili bolnicu kao improvizovani zatvor i da su oni, zapravo, ubili zatvorenike pre nego što su napustili to mesto. Slična zverstva dešavala su se i u Tripoliju.
Ukoliko libijski Nacionalni prelazni savet „ne istraži zločine, to će biti signal da oni koji su se borili protiv Gadafija mogu da rade šta hoće bez straha da će biti gonjeni", zaključuje HRV.

Vrh 

Post Poslato: 25 Okt 2011 23:25 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Prenosimo obraćanje naciji Moamera el Gaddafia :
Oporuka libijskog vođe revolucije

U ime Allaha, blagotvornog i milosrdnog!

Već 40 godina, ili je možda prošlo i više od toga? Ne sjećam se više - činio sam sve što sam mogao da bi ljudima dao kuće, bolnice, škole. Kad su bili gladni davao sam im hranu. Čak sam i u Benghaziju pustinju pretvorio u žitnicu. Usprotivio sam se i preživio napade onog kauboja Reagana. Kada je ubio moju usvojenu sirotu kćer želio je ubiti mene. Umjesto mene ubio je to siroto dijete. Pomagao sam svojoj braći i sestrama u Africi novčanim potporama za Afričku Uniju, činio sam sve što je bilo u mojoj moći da ljudi razumiju koncept demokracije u kojoj narodni odbori upravljaju našom zemljom.

Ali ni to nije nikada bilo dovoljno - kao što su mi mnogi rekli, čak i ljudi sa kućama od 10 soba, novim ormarima i namještajem, nisu nikad bili zadovoljni. U svojoj sebičnosti uvijek su željeli više. Pa bi Amerikancima i drugim posjetiteljima pričali da im je potrebna "demokracija" i "sloboda", ni u jednom trenutku shvaćajući da pričaju o sustavu u kojem se ljudi kolju, u kojem najveće pseto ždere sve ostale psiće - no oni su i dalje ostajali ošamućeni i zavedeni s te dvije riječi ne shvaćajući kako u Americi nema besplatnih lijekova, da u "slobodi" i u "demokraciji" nema besplatnih bolnica niti podjele besplatnih stanova. Nema čak ni besplatnog obrazovanja, pa ni besplatne hrane osim kada ljudi moraju prositi ili stajati u dugim redovima da bi dobili zdjelicu juhe. Bez obzira što ja radio nekima nikada nije bilo dosta, ali drugi, ti drugi su znali da sam ja sin Gamala Abdela Nassera jedinog istinskog Arapskog i Muslimanskog vođe kojeg smo imali još od vremena Salaha al Dina, čovjeka koji je za svoj narod uzeo pa mu darovao Sueski kanal. Tako sam i ja, za svoj narod uzeo i narodu darovao cijelu Libiju. Nasserovim stopama koje sam pokušao slijediti kako bi svoj narod sačuvao od kolonijalne dominacije - od lopova koji su nas željeli opljačkati.

Danas, ja sam cilj napada najsnažnijeg saveza u vojnoj povijesti, moj mali afrički sin, Obama, želi me ubiti kako bi oduzeo slobodu našoj zemlji, kako bi nam ukrao naše besplatne stanove, naše besplatne lijekove, naše besplatno obrazovanje i zamijenio ih američkim lopovlukom koji se naziva "kapitalizam". No svi mi u trećem svijetu znamo što "kapitalizam" zapravo znači. To znači da korporacije upravljaju svijetom a narod trpi i stenje. To također znači da za mene više nema izbora, da se "kapitalizmu" moram suprotstaviti i da ću na tom putu, ako Allah to poželi, morati i umrijeti. Želim da svi znate koji je to put: To je onaj isti put kojim smo zajedno kročili, koji je našu zemlju učinio bogatom, donio joj poljoprivredna zemljišta tamo gdje je nekad bila pustinja, to je put koji nam je dao hranu i zdravlje i čak nam omogućio da u ovoj našoj Libijskoj Džamahiriji zaposlimo našu afričku i arapsku braću i sestre.

Ja ne želim umrijeti, ali ako se to dogodi u nastojanju da spasim našu zemlju i moj narod, mnoge tisuće vas koji ste svi moja djeca, onda neka tako bude.

Neka ova oporuka koju pišem bude moja, možda zadnja, poruka svijetu - poruka čovjeka koji se usudio suprotstaviti križarskim napadima NATO saveza, koji se drznuo suprotstaviti okrutnosti i izdaji, koji se usprotivio Zapadu i njegovim kolonijalnim apetitima i neka se upamti da sam sa svojom afričkom braćom, sa svojom istinskom Arapskom i Muslimanskom braćom bio svjetlo. Dok su drugi gradili dvorce ja sam živio u skromnoj kući i u šatoru, u kojima nikada nisam zaboravio djetinjstvo i mladost provedene u Sirtu. Neka se upamti da nikada nisam uludo trošio nacionalno bogatstvo i da sam poput Salaha al Dina koji je osvojio Jeruzalem na čast Islama, za sebe uzeo jako malo.

Na Zapadu neki me zovu poremećenim i luđakom, no i oni znaju istinu ali nastavljaju sa lažima. Oni znaju da je naša zemlja suverena, nezavisna i slobodna i da nije pod kolonijalnom podčinjenošću. Oni također znaju da su moja vizija i moj put jasni mome narodu i da ću se do zadnjega uzdaha boriti da bi svi mi i naša Libija ostali slobodni.

Neka nam Allah svemogući pomogne da mu ostanemo vjerni i slobodni. Bog je velik!

Moamer el Gaddafi, vođa revolucije

U Tripoliju, 9 aprila 2011.

http://www.info19.ba/news/news/10680/oporuka-libijskog-vode-revolucije#.TqcWBT-8-DK.facebook

Vrh 

Post Poslato: 26 Okt 2011 16:37 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2007 19:06
Борба за слободу!? Шта то беше?

Vrh 

Post Poslato: 27 Okt 2011 11:44 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pa sve gde amerikanci ratuju,to ti je matori za nečiju slobodu.Baš ništa ne znaš. :whistle:

Vrh 

Post Poslato: 31 Okt 2011 14:52 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

LIBIJA UVODI DEMOKRATIJU
U LIBIJI NEMA VIŠE NIŠTA ZA DŽABE!
(249) Petak, 28. Oktobar, 2011.| Autor:
Smrt Gadafija predstavlja ogroman gubitak za sve Libijce

* U Libiji nisu postojali računi za struju, ona je bila besplatna za sve građane.

* Krediti su bili beskamatni.

* Među osnovnim ljudskim pravima u Libiji bilo je i to da svako ima kuću.

* Svi tek venčani parovi od vlade su dobijali 50.000 dolara da kupe prvi stan.

* Obrazovanje i lečenje bili su besplatni.

* Ukoliko je Libijac hteo da postane farmer, dobijao je zemlju, kuću, opremu, seme i stoku da bi otpočeo posao.

* Vlada je u kupovini automobila učestvovala s pola para.

* Cena goriva u Libiji bila je 0,14 dolara za litar.

* Deo zarade od prodaje nafte prebacivao se direktno na bankovne račune svih Libijaca.

* Svaka porodilja je po rođenju deteta dobijala 5.000 dolara.

* Onome ko nije mogao da nađe posao nakon završetka školovanja država je isplaćivala novac u vrednosti prosečne platu u njegovoj profesiji sve dok ne dobije posao.

* Četrdeset vekni hleba koštalo je 0,15 dolara.

* Gadafi je napravio najveći irigacioni sistem na svetu, poznat kao Velika veštačka reka, kako bi vodu dobili svi u pustinji.

* Ako neko nije mogao da nađe obrazovnu ili medicinsku ustanovu koja mu je bila potrebna, vlada mu je plaćala da ode u inostranstvo, a pored novca za lečenje i obrazovanje, dobijao je i 2.300 dolara mesečno za smeštaj i iznajmljivanje kola.

TRIPOLI - Demokratski gube beneficije.

Nakon ubistva Moamera el Gadafija svi Libijci su na gubitku. Uvođenjem zapadne demokratije, za koju su se borili pobunjenici, Libijci će izgubiti povlastice koje nijedan drugi narod na svetu nije imao. Evo šta je Gadafi omogućio svom narodu:

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2011 09:33 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

PETAK 11.11.2011 | 11:24
Razorimo Libiju da bi je obnovili
IZVOR: INDEX.HR
Zagreb -- NATO je uglavnom završio vojnu operaciju u Libiji, ali prisustvo zapadnih sila je daleko od svoga kraja, sada kada će velike kompanije zameniti borbene avione.

Države koje su bombardovale državu bogatu naftom sada će dobiti lukrativne ugovore kako bi je obnovili.

Britanske bombe su razrušile zemlju, a sada će platiti britanske kompanije kako bi je obnovili. Nova libijska vlast je otvorena za posao, a britanske vlasti podstiču svoje kompanije da se uključe u "zlatnu groznicu".

"Libija je relativno bogata zemlja s rezervama nafte i vjerujem kako će biti mogućnosti za britanske, i naravno, kompanije iz drugih država da se uključe u obnovu Libije", kazao je britanski ministar odbrane Fil Hamond i dodao kako očekuje od preduzetnika da "spakuju svoje kofere "i krenu prema državi na severu Afrike.

Francuzima obećano 35% naftnih rezervi

Novinar Džon Pilger kaže kako postoje dokazi o potkupljivanju zapadnih sila za ulazak u rat. Libija ima više nafte od bilo koje zemlje u Africi, uključujući i Nigeriju. "Prelazni nacionalno vijeće je kazalo Francuzima da, ako pošalju ratne avione, njihov Total će dobiti 35 odsto naftnih rezervi", kazao je Pilger i dodao kako postoji mnogo dokaza o čemu se zapravo tu radi.

Britanci su na NATO-ovu intervenciju u Libiji potrošili oko 500 miliona dolara.

No, sudeći prema proračunima britanskog Ministarstva trgovine i investicija, vrednost ugovora za obnovu Libije u raznim oblastima bi mogli doseći 300 milijardi dolara u narednih 10 godina.

Britanska vlada će se sigurno potruditi kako bi njihove kompanije imale vodeću ulogu u obnovi, kao što je vojska imala u intervenciji.

Ove činjenice postavljaju pitanje o pravim motivima intervencije u Libiji.

Izvršni direktor humanitarne organizacije Var on Vant,Džon Hilari, je kazao kako se slična situacija dogodila i kod invazije na Irak.

Nakon rata su države koje su imale najveći udeo u vojnoj intervenciji, dobile i najviše ugovora za obnovu zemlje.

"Mi bombardiramo i razaramo pa potom dobijemo poslove na obnovi", kazao je Hilari. Dodao je da je Britancima poslovni interes najbitniji još od doba kada su BP i Shell ušli u Libiju odmah nakon što su ukinute sankcije pre 10 godina.

Ovako je bilo kod nas,Iraku,Avganistanu,pa evo i u Libiji.Na redu je Iran...E živote,tužan li si!!

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2011 14:36 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 27 Okt 2011 18:04
Ja mislim da oni sa takvim zivotom nisu ni imali potrebe da se bave politikom. Tako da nisu ni svesni sta su sebi uradili. Besmisleno je rusiti takav rezim i nametati zapadni kapitalisticki robovlasnicki rezim. Samo potplaceni lakoverni mozak je mogao da im veruje. I opet nevidim sta je po njihovom tu bilo trulo.

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2011 15:54 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Falila im DEMOKRATIJA!

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2011 16:17 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Kako neshvate da je demokratija sloboda misljenja i govora ali ti kod jednog kapitaliste nisi tu da mislis i pricas. Nego da cutis i radis. Jedino takav im trebas.

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2011 16:27 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Ajte ljudi nemojte se toliko paliti kako je u Libiji bila bajka i med i mleko.
Krediti koje umesto tebe, ako neces tj. ne mozes:), otplacuje drzava ? :DDDD

Po ovim pisanijama gore, cini se da je toliko bilo dobro ziveti u Libiji da im krediti uopste nisu ni trebali :D
Dajte spustite se na zemlju. :D

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 14 Nov 2011 18:21 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Zeljko neznam za uslove i pogodnosti koriscenja kredita, a da li bi ti rusio naseg precednika da ti skine s' budzeta feromont, eps, telekom, vodovod, i ........ I detetu omoguci besplatno skolovanje. Da mnogi neidu kod zubara kad skupe lovu nego redovnije. a stanove i kola mozemo i da preskocimo.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi