Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Libija pred bombardovanjem
 Post Poslato: 18 Mar 2011 09:18 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Un odobrile vojnu intervenciju.Rusi,Kinezi samo uzdržani.Sramota,sramota.Nafta,nafta i samo nafta.Prokleta je Amerika,i zlato što sja!!!!!Milosrdni anđeo ponovo širi krila i demokratiju na dobro poznat način!

Vrh 

Tema posta: Re: Libija pred bombardovanjem
 Post Poslato: 18 Mar 2011 11:33 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Sa tim da u ovom slučaju možda i imaju realnog osnova, Gadafi tamani sopstveni narod iz dana u dan.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 12:13 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Malko je drugačije nego što cnn i ostali to prezentuju.Seti se Libijaca koji su se vratili u svoju zemlju iz Srbije(da bi branili Gadafija),pa imaj na umu da je šatro pobuna izbila samo u Bengaziju,i malo se proširila(Tunis i Egipat su skoro celi goreli)da je Libija mnogo bogatija i razvijenija od ostalih afričkih zemalja,da ovde većina podržava Gadafija(u Tunisu i Egiptu su bili u većini oni koji su hteli smene diktatora).U Šri Lanki besni rat godinama,i tamo se "tamani" narod,pa nigde na tv o tome nema ništa.I još par zemalja se krlja u bratoubilačkim ratovima,pa ništa.Gledaj kako su Ameri podržali secesiju Južnog Sudana od matice posle dugogodišnjeg rata.Razlog?Šatro,na severu muslimani,na jugu većinom hrišćani.Pravi razlog?Drugo najveće nalazište nafte u Africi,nalazi se u Južnom Sudanu!Obama prvi čestitao.Ja neopravdavam Gadafija,nije on nikakav demokrata,cvećka ljubičica,daleko bilo,ovde je drugi razlog u pitanju.Dokazani je prijatelj Srbije i Srba(jedini musliman koji je uvek stajao na našoj strani-čak i za vreme sukoba u Bosni i Kosovu)ogromne investicije koje Srbija ima ugovorene ili su u pripremi ili su realizovane u ovoj zemlji,isključivo jer Gadafi to hoće,zato što je šiptarskog zločinca Pecolija naterao da igra u svom čuvenom šatoru,a zatim ga proterao iz Libije(kada je ovaj otišao da ga muva da prizna Kosovo),zato što ogromna većina ljudi u Srbiji zna šta je pravi razlog eventualne vojne intervencije,zato što je većina ljudi koji su došli iz Libije,negirali da su problem Gadafi i njegove pristalice,da su im probleme pravili pobunjenici i da su isti pokušavali da ih opljačkaju prilikom evakuacije do aerodroma,luka.Zato što pobunjenici neće pregovore,dok Gadafi ne napusti zemlju(što bi je napustio),nego tek kad on ode,dok ih on poziva stalno.Zato što su ti pobunjenici radikalni ekstremisti,zato što tamo vlada dvadest,trideset godina,i nikad se niko nije požalio ni na šta,a onda su se odjednom uskurčili svi?I Tunis,Egipat,Jordan,Bahrein,Oman,Libija,kreću i Alžirci,Marokanci.Slučajnost ili ne?Mogu da skapiram skoro sve,da razumem da promene traže Egipat,Alžir,Tunis,tamo ljudi stvarno teško žive(žive samo turistički centri na moru),ali znam neke ljude koji su radili ranije u Libiji(preko naših firmi)i većina je iznenađena sa ovim sukobima,jer za razliku od ovih zemalja,u Libiji je stanje bilo mnogo bolje.Još nešto.U Tunisu i Egiptu,ljudi koji su tražili promene,nisu bili naoružani kao ovi.Koliko je kapiram stvari,uz Gadafija je vojska,policija.Dakle oružje.Na snimcima koje preko tv emituju pobunjenici, vidimo ih sa protiv avionskim topovima,raketnim bacačima,a o pešadijskom oružju i da ne govorim.Kako su se tako brzo naoružali?Ipak su zalihe čorbe ovde ključne,kao i u Iraku.

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 13:30 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Čim NATO interveniše, to mora da je neko tamo ugrožen.

Nafta čini čuda.

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 14:19 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
treba da se zovu NAFTO :)

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 14:32 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Xexexexexe,NAFTO!

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 16:57 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2011 13:04
Tuzno, ako opet SB bombarduje neku zemlju, opusteno bi se mogao pripojiti kao telo Nato-u, sto de fakto cesto i jeste, a ne biti deo UN koje se formalno bore za mir i bezbednost u svetu.

Libija je zemlja gde svako ima zdravstvenu zastiti, svako ko zeli da uci drzava mu to omogucava, gde ima posla i za domace stanovnistvo i za uvoz pameti, solidan je zivotni standard. ''За један евро овде се може добити 17 литара најбољег бензина, или дизела. И храна је овде скоро багатела, хлеб грађани купују два пута дневно, траже да је увек врућ, а главни пекари су Египћани. Од укупног броја од нешто више од шест милиона становника само је један милион радно способних. Жене и деца имају посебно повлашћен статус у друштву.'' Lazanski, Politika

To sve mogu jer imaju naftu i od nje novac, a sad kad ceo svet je u krizi i naftne rezerve se crpe, neko bi da stavi svoju sapu na tudje. Kao Gadafi previse uzima za sebe..pffff, krecu price meni iz '99 poznate tipa 'kiling masin', tlaci sopstveni narod i sl. , a Americki milijarderi su inace bas skromni..kao i njihovi Evropski poltroni

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 17:15 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2007 19:15
Mani se Lazanskog,dokazanog patriote,cveta zagrebacko.beogradskog manekenstva
Libija nazalost nije bas tako prosperitetna zemlja bar ne zadnjih dve-tri decenije.Ogromne su socijane razlike za zemlju koja ima tako ogromne prihode od nafte,zato su se valjda i pobunili.Na stranu sto ne postoji nesto kao "libijska nacija" vec postoji podela na plemenskom/teritorijalnom principu.
Gadafi je preko 40 godina na vlasti,odaje utisak bolesnog(psihicki) coveka-pogledajte samo njegove portrete i cesto je experimentisao tokom svoje vlasti (ukinuo novac i obavezno skolovanje),tako da mu je narod ostao neprosvecen i neskolovan na kraju 20-tog veka.Zato su u Libiji radile desetine hiljada stranaca(Turci,Kinezi,Egipcani,Evropljani..) jer Libija nema nikakav kadar:od obicne mediciske sestre do inzenjera na busotini svi su redom bili stranci.

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 19:35 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Nisi bas u pravu.Kazem to jer sam i gore napisao da znam par ljudi koji su nekoliko godina ziveli i radili u Libiji.A da Gadafi nije cvecka,i to sam napisao.Ali poenta je da i ako ti pobunjenici dodju na vlast,njima nece biti nista bolje,naprotiv, bice im samo gore,jer ce naftno bogatstvo preuzeti Ameri.

Vrh 

Post Poslato: 18 Mar 2011 20:45 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2011 13:04
ne kazem da je idealno u Libiji,kao i igde u africi,ali solidan je zivotni standard.. otac mog prijatelj je sa beta inzenjeringom povremeno tamo radio i ovo sto citiram Lazanskog on nam je vise puta rekao, prejeftina nafta i jeftina hrana..
sumnjem u to da su se pobunjenici sami tako organizovali, ne zivi se toliko lose kao u susednom tunisu i egiptu. verujem da su u pitanju igre krupnog kapitala. i ako pocne bombardovanje, nece ono spasiti libijce od gadafija, vec krupni kapital od neizvesnosti

Vrh 

Post Poslato: 20 Mar 2011 00:36 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 15 Mar 2011 20:45
tuga je sto ce i ovi nas politicari uskoro prihvatiti da ucestvuju u slicnim akcijama, tj da salju nasu profi vojsku da glumi topovsko meso Evrope i Amerike, a posle cemo mi imati podmetnute bombe po fakultetima i stanicama od strane ekstremista.
Jeb..ga, ovi nasi politicari bi prodali i svoju mamu i to za male pare

Vrh 

Post Poslato: 20 Mar 2011 14:53 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Tuga, jos je zalosnije to sto su nasi objavili prekid bilo kakve saradnje sa Libijom jos pre tri nedelje, cak pre i Italijana, dokle ce nasi vise lizati necije djonove. Sada bi mozda trebali da aplaudiramo psihicki neuravnotezenim ljudima poput Sarkozia. Naravno, trebamo zaboraviti agresiju Nato-a na nasu zemlju, pogibiju jedne male neduzne devojcice dok je bezbrizno tek proucavala svet oko sebe, mislim na Milicu Rakic, nasi ce jedva pohitati da posalju nekog u ,,mirovne misije" za rad nekog tamo ko zeli da preuzme vecinska nalazista nafte, sta je sledeci korak, kroz nekolike god.i Vencuela je na redu.......

Vrh 

Post Poslato: 20 Mar 2011 15:02 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
A šta na primer da je 5og oktobra Milošević izveo vojsku na ulice i krenuo da ubija narod, da li bi tada nato ili bilo koja druga pomoć dobrodošla?

Ja iskreno ne poznajem dovoljno trenutnu situaciju u Libiji, ali znam da je Gadafi psihotičan i mentalno neuravnotežen lik, možda je pomoć sila sveta jedina nada za taj narod.

Ponavljam, možda grešim, jer ne znam detaljnu situaciju, ali nije ni taj scenario isključen.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 20 Mar 2011 16:37 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Iskreno, ni ja nisam nesto najbolje upucen al'iz prethodnih strateskih poduhvata ,, svetskih mirovnjaka" dosao sam do zakljucka da bi pre stao u odbranu tih koje oni napadaju.
Aha, odmah u svemu Milosevic mora biti razapet, kao prvo pobunjenici u Libiji su od prvog dana naOruzani, pljackaju i maltretiraju stanovnistvo a tamosnji rezim pokusava da suzbije takva dejstava.
A jel mozda Nato reagovao na humanitarnu katastrofu koja je zadesila stanovnistvo na podruciju severne Dalmacije, Like, Korduna, Banije i zapadne Slavonije 95', jel gadjao strateske ciljeve u okolini Zagreba, ili bilo kog drugog grada, ili je ipak osinuo paljbu po Kninu i okolini, umesto da su zastitili i te pobunjenike, zar ne.....

Vrh 

Post Poslato: 20 Mar 2011 20:45 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Meni je to toliko smesna priča da se bombarduje neka zemlja, zato sto zeli da se pomogne nekom napacenom narodu, koji je terorisan od tamo nekog zlog čoveka.
I onda krene, mirotvorno, anđeosko bombardovanje, i dobijete izveštaj kako su te iste demokratsko mirotvorne bombe, pobile gomilu nedužnih civila.
Ko zaista poveruje u tu pricu, svaka cast!

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Politika, drustvo, socijalni odnosi