Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Sport u opstini

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dušan Lajović
 Post Poslato: 27 Okt 2011 08:05 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Izjava Noleta u Press-u.Prenosim od reči do reči.

"Sledeći najbolji igrač dolazi iz srpske teniske mašinerije za proizvodnju talenata.Obratite pažnju na njega.Ajmo Duci(Dušan Lajović)! :) ;) :D

Misli Nole i na njega(neko je gore pominjao "guranje")

Vrh 

Post Poslato: 27 Okt 2011 10:52 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Nije to izjava Noleta u Pressu već Press kopita Noletove postove sa Twittera.

Ko koristi Twitter može da prati Noleta Janka a i Ducija, pošto je ponovo počeo da tvituje, kaže "Janko gives me crap, so i must tweet", tako nešto :D

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 27 Okt 2011 11:42 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Nebitno,ja sam pročitao u Pressu,a oni odakle god.Te mreže ne gotivim.

Vrh 

Post Poslato: 27 Okt 2011 14:11 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Lajović pobedio i Selu!
IZVOR. B92
Mladi srpski teniser Dušan Lajović nakon Šardija, pobedio i Dudija Selu 2:1, i plasirao se u četvrtfinale turnira u Sankt Peterburgu.

Dušan Lajović nastavlja sa briljantnim igrama na turniru u Sankt Peterburgu. Momak koji je stigao u glavni žreb turnira na severu Rusije kroz kvalifikacije, izbacio je u 2.kolu 96.tenisera sveta Dudija Selu sa 2:1, po setovima 2:6, 6:2, 6:1.

Veliki preokret nastao je nakon lako izgubljenog prvog seta. Lajovića je služio servis, koji je bio 73 posto na nivou celog meča, a Dušan je iskoristio čak 6 od 13 brejk šansi protiv vrlo iskusnog igrača.

Bajka se za Lajovića u Sankt Peterburgu nastavlja, a naredni protivnik je Amerikanac Aleks Bogomolov Jr. koji je u dramatičnom meču pobedio Filipa Kolšrajbera 6:4, 3:6 i 7:5.

Plasmanom u četvrtfinale Lajović je zaradio skoro 20 hiljada dolara i 40 atp bodova, što je za igrača koji je trenutno 228. na ATP listi, što znači ulazak u 200 najboljih.

:) :clap: Deri!!

Vrh 

Post Poslato: 28 Okt 2011 13:47 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

SP: Bogomolov prejak za Lajovića
IZVOR. B92 | AK
Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u četvrtfinalu na ATP turniru serije 250 u Sankt Peterburgu.

Beta/AP
Bolji od 21-godišnjeg Lajovića bio je 33. teniser sveta Amerikanac Aleks Bogomolov junior u dva seta sa 6:2, 6:1 posle 90 minuta igre.

Lajović je očajno koristio drugi servis, te je Bogomolov napravio čak 15 brejk šansi od kojih je iskoristio pet i lako došao do polufinala turnira.

Setovi su imali sličan tok. Bogomolov je rano stigao do brejka u prvom, poveo 4:2, pretvorivši i četvrtu brejk šansu u gem dobio set sa 6:2.

Već na startu drugog Amerikanac je stigao do brejka za 2:0 pošto Lajović nije osvojio ni jedan poena u prva četiri druga servisa.

Imao je i Srbin svoje prilike da se vrati u meč, propustio je tri brejk prilike, a nakon što ih nije iskoristio, njegov rival jeste svoju sedmu za 4:1.

Bogomolov je do kraja napravio još jedan brejk iz pet prilika, i ubedljivo slavio sa 6:1. U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Janka Tipsarevića i Potita Staračea koji igraju sledeći meč.

Prejak u ovom trenutku,umor. :( Ali,odličan turnir za Ducija.Biće oko 180 mesta od ponedeljka na turu.

Vrh 

Post Poslato: 28 Okt 2011 14:56 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
Gledao sam uživo na Sport klubu i imao sam utisak da se Dušan uplašio polufinala.....šteta! Biće bolje.

Vrh 

Post Poslato: 31 Okt 2011 14:23 
WitchKing
Korisnikov avatar

Citiraj:
ATP: Lajović ispred Hjuita i Hasa!
1 komentar
Odštampaj
Make font size smaller
Make font size default
Make font size larger
31. oktobar 2011. 09:45 > 09:49

Mladi srpski teniser dobro je "naplatio" plasman u četvrtfinale turnira u Sankt Peterburgu.

Kao što je i najavljeno, Dušan Lajović od ponedeljka je i zvanično četvrti srpski singl igrač!

Dve pobede u glavnom žrebu turnira u Sankt Peterburgu omogućili su mu napredak od čak 48 pozicija na najnovijoj ATP listi. On je bio 228, a sada je 180. reket sveta.

Lajović je rođen 30. juna 1990. godine i to mu je bio prvi značajniji uspeh na turnirima ATP ranga. Sada može da se pohvali da su iza njega legende "belog sporta" poput Lejtona Hjuita (186) i Tomija Hasa (212)...

Uoči turnira u Bazelu (nagradni fond 1,84 miliona evra) nije bilo promena u svetskom vrhu.

Novak Đoković (13.860 bodova) vodi ispred Rafaela Nadala (10.375), Endija Mareja (7.825) i Rodžera Federera (7.530).

Daleko iza njih je David Ferer sa 4.710 bodova, a slede Soderling, Berdih, Conga, Fiš i Monfis.

Janko Tipsarević (2.305) i dalje je 13, a Viktor Troicki 17 (1.820).

Upravo Troicki prvi izlazi na teren u Bazelu, gde će se u ponedeljak oko 15 časova sastati sa Markosom Bagdatisom.

Novak Đoković verovatno u utorak igra protiv Gzavijea Malisa, a Tipsarević protiv Florijana Majera.

Janku je neophodan što bolji rezultat, kako bi zadržao nadu u odlazak na "ATP World Tour" finale u Londonu sledećeg meseca. U godišnjoj trci trenutno zauzima 10. mesto sa 2.305 poena, dok je osmoplasirani Mardi Fiš sakupio 2.875.

Vrh 

Post Poslato: 31 Okt 2011 16:02 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

:D :thumbup:

Vrh 

Post Poslato: 01 Nov 2011 14:42 
WitchKing
Korisnikov avatar

Citiraj:
Lajović: Samo napred! Cilj - top 100

2 komentaraOdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 31. oktobar 2011. 12:40 > 12:51
"Mislim da mi je potrebno da zadržim konstantnost koju sam imao na turnirima u Rusiji i to će mi biti zadatak za narednu sezonu", istakao 21-godišnji teniser iz Stare Pazove.

Dušan Lajović mesecima je kucao na vrata velike scene, a onda je nedavno iskoristio šansu. Na turnirima u Moskvi i Sankt Peterburgu odigrao je "kao mator" i sa 228. mesta na ATP listi skočio je do 180. pozicije.

Dvadesetjednogodišnji teniser iz Stare Pazove u Moskvi je prošao tri kola kvalifikacija i izgubio u neizvesnom meču prve runde glavnog žreba od Aleksa Bogomolova, da bi potom u Sankt Peterburgu, stigao čak do najboljih osam.

"Osećaj je stvarno fantastičan, a sa jedne strane se osećam potpuno normalno, jer znam da sam se spremao i radio ceo život da bih došao na taj nivo gde mogu da igram ravnopravno mečeve sa asovima iz samog vrha", izjavio je Lajović za "Novosti" po povratku iz Rusije.

Lajović će do kraja sezone odigrati još jedan čelendžer u Ženevi, a 2012. će početi verovatno u Čenaju, a posle ide u kvalifikacije za Australijan Open. Cilj mu je ulazak u top 100.

"Mislim da mi je potrebno da zadržim konstantnost koju sam imao na turnirima u Rusiji i to će mi biti zadatak za narednu sezonu. Dosta je teško probijati se na ATP listi, ali sam na kraju svake sezone ostvario cilj koji sam sebi postavljao na početku godine i koji sam mislio da je realan. Nadam se da će tako biti i dalje", rekao je Lajović.

Posle Novaka Đokovića, Janka Tipsarevića i Viktora Troickog, Srbija dobija još jednog tenisera za velika dela.

"Dobijam dosta saveta od tih sjajnih momaka, koji su mi takođe i uzori. Čestitali su mi na rezultatima, ali su mi rekli da moram da nastavim još mnogo da radim i da ne smem da se zadovoljim ovim rezultatima, jer mogu još mnogo više da napravim", istakao je Lajović.

On će upravo sa Tipsarevićem odraditi pripreme za novu sezonu u Keniji.

"O pripremama u Keniji sam se dogovorio sa Jankom i sa našim zajedničkim menadžerom Dirkom Hordorfom. Sigurno će mi to mnogo značiti, jer se radi intenzivno i kvalitetno i pomoći će mi da još sazrim kao igrač i da poboljšam svoju igru u nekim segmentima, pogotovu što će tamo biti sve iskusniji teniseri, koji su duže vreme bili među 100 najboljih"

Dušan ističe da je najviše naučio od svog dugogodišnjeg trenera Nemanje Lalića.

"Sa Nemanjom sarađujem od 13. godine i mnogo sam naučio od njega, a i odlično se slažemo kako na terenu tako i u privatnom životu", kaže Lajović i dodaje da ga on nije isforsirao da igra jednoručni bekhend, po kojem je prepoznatljiv "veliki" Rodžer Federer.

"Taj potez je čista slučajnost. Počeo sam da ga igram od kada sam uzeo reket u ruke i nijednom nisam pokušao da probam da igram dvoručni", rekao je Lajović.

Vrh 

Post Poslato: 10 Jan 2012 17:27 
WitchKing
Korisnikov avatar

Ući u glavni žreb Australian Opena bio bi više nego ogroman uspeh, ostaje nam samo da navijamo. :)

www.sportske.net

Citiraj:
Lajović i Ćirić dobili protivnike
10. JANUAR 2012. | 15:56 | IZVOR: SPORTSKE.NET

Pošalji komentar Komentari (0)
Srpski teniseri Dušan Lajović i Nikola Ćirić pokušaće da se pridruže velikoj trojci u glavnom žrebu Australijan Opena. Lajović ima veće šanse. Aleksandra Krunić prva na listi čekanja za kvalifikacije.

Povezane vesti:
Lajović krenuo pobedom
Lajović krenuo pobedom
Reket u ruke, trofeji na meniju!
Reket u ruke, trofeji na meniju!
Lajović već zaustavljen u Ženevi
Pored velike šestorke srpskog tenisa, Srbija bi mogla da ima još predstavnika u singl konkurenciji na Otvorenom prvenstvu Australije.

U kvalifikacijama učestvuju Dušan Lajović i Nikola Ćirić, a naredni dani pokazaće mogu li se njih dvojica domoći glavnog žreba. Za to će im trebati tri pobede u toku naredne nedelje, protiv nimalo naivnih tenisera.

Dušan Lajović je čini se imao više sreće pri žrebu. Njega u prvom kolu čeka Italijan Mateo Viola. Viola je postavljen za 27. nosioca kvalifikacija, trenutno je 155. na svetu, ali bez nekih većih uspeha iza sebe. Čini se da bi Lajović mogao da pređe ovu prepreku bez većih problema ukoliko odigra kako ume.

Ukoliko to učini u 2. kolu bi ga čekao najverovatnije Hrvat Veić, 173. na svetu i još jedan protivnik protiv koga Lajović ima čemu da se nada. U finalu kvalifikacija, bi u tom slučaju igrao najverovatnije protiv Južnoafrikanca De Vosta, veterana koji takođe nije nepobediv iako je svakako najteži od potencijalnih protivnika.

Ćirićev put će čini se biti teži. Nikola u 1. kolu igra protiv Amerikanca ukrajinskog porekla Denisa Kudle. Kudla je talentovan, iako tek 276. na svetu, može biti opasan protivnik. U 2. kolu bi Ćirića čekao Argentinac Švank, 18. nosilac i čovek koji je već zaradio više od milion dolara u karijeri. Švank je bio i u prvih 50 na svetu i svakako će biti favorit protiv Srbina.

U finalu mogući protivnik je Kanađanin Pospisil, 9. nosilac i teniser od koga se dosta očekuje u narednim godinama. Pospisil je 121. na svetu.

U ženskoj konkurenciji za sada nemamo predstavnika. Aleksandra Krunić je prva rezerva za kvalifikacije, ali je realno da će neko od učesnika glavnog žreba ili kvalifikacija otkazati do početka kvalifikacija i da će Aleksandra ipak dobiti šansu.

Vrh 

Post Poslato: 10 Jan 2012 17:35 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 17:24
Držimo palčeve... :) :thumbup:

Vrh 

Post Poslato: 11 Jan 2012 09:03 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

:thumbup:

Vrh 

Post Poslato: 11 Jan 2012 11:55 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 17:24
Dušan je sinoć igrao...

Na žalost, ispali su i on i Ćirić...

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... 140ms.html

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... 131ms.html

Pritom, Lajović je imao 0-5 / 0-40 u trećem setu i izgubio set (i meč) sa 8-6!!! Da ne veruje čovek!

Vrh 

Post Poslato: 11 Jan 2012 22:02 
WitchKing
Korisnikov avatar

Au. Koja blokada.

Pa neka neko kaže da tenis nije prvenstveno igra psihologije.

Vrh 

Post Poslato: 12 Jan 2012 08:51 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Šteta.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Sport u opstini