Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Sport u opstini

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 31 Avg 2007 13:31 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007 15:47
uric je napisao:
Zajebi aikido, nego nam isprièaj kako si nestao. :lol:
:roll2: :roll2: :roll2:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 11:55 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2007 20:24
hvala na informacijama>:D<

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Sep 2007 20:57 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Apr 2006 17:09
Sve je stvar ukusa, ali ipak je bolji realni aikido ne zato sto cu poceti da treniram ili zato sto je srpska verzija vestine vec zato sto ima realnije stilove prilikom samoodbrane a i kod nas vise klubova ima sa realnim aikidom pogotovo u nasoj opstini. Ja cu uskoro krenuti sa treninzima a moj drug trenira vec godinu dana oko nove godine treba da polaze za narandzasti pojas. Treneri su Zuzu Dejan i Cucuz Momir, ako nekog interesuje. Dva puta nedeljno su treninzi u Staroj Pazovi a tri puta u Novim Banovcima.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2007 04:33 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007 15:47
i ja razbijam ajkido tj realni antiajkido :whistle:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 30 Avg 2008 23:41 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 16:43
Don Shone je napisao:
Treneri su Zuzu Dejan i Cucuz Momir, ako nekog interesuje. Dva puta nedeljno su treninzi u Staroj Pazovi a tri puta u Novim Banovcima.

Ajd da ne otvaram novu temu, pre neki dan sam cula da se u anton skali odrzavaju neki treninzi aikida, Don Shone da li je to ovo sto ti spominjes?

Da li neko sa foruma ide na te treninge? Ili barem nesto vise zna o tome,
kad je upis novih clanova, u kojim terminima su treninzi i tako to....
thnx

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2008 21:00 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Apr 2006 17:09
Ne treniram ja realni aikido, ali bio sam na jednom treningu u Novim Banovcima. Moj drug trenira i ja mislim da mozes kad god hoces da se upises. Bolje je u Banovcima zato sto su treninzi tri puta nedeljno a u Pazovi dva puta nedeljno.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 10 Sep 2008 01:12 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2007 03:00
Blshka je napisao:
Ajd da ne otvaram novu temu, pre neki dan sam cula da se u anton skali odrzavaju neki treninzi aikida, Don Shone da li je to ovo sto ti spominjes?

Ima u Anton Skali , mislim da su treninzi utorak i cetvrtak... ali ne drzi me za rec oko dana , ali sigurno ima znam :-)
Trenirao sam ja nesto slicno Aikidu pa mogu da ti pomognem, ne znam sta te zanima ? :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 06 Okt 2008 04:21 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

hvala momci, u banovce mi se bas i ne ide tako da cu se verovatno raspitati za AntonSkalu :)

Raveru sta je to "nesto slicno" sto si ti trenirao?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 06 Okt 2008 11:13 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2008 20:52
meni je Dejan Zuza kako vec predavao aikido...trenirala sam jedno 3 god,msm da sam stigla do zelenog pojasa...nesto tako...Nije to za devojke..:) Inace ima taj klub i kod mene u Ugrinovcima,sigurno nekih 8god.Ali vam je to daleko...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 06 Okt 2008 12:26 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
U Novoj Pazovi kod Mirka u industrijskoj zoni postoji Dzudo klub koji je vrlo slican aikidu.

Da li nije ili jeste za devojke, treba videti kako izgleda kondicioni trening kad ga vodi njegova cerka koja ima recimo 10 godina ;)

Mala skace, lomi se u svim zglobovima, a ostali treba da je prate :) Ona posle pola sata i dalje skakuce - a svi koji je prate hoce da ispuste dushu :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 06 Okt 2008 22:02 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

heheehe klinci su chudo jedno, volela bih da vidim tu klinkicu kako vodi trening :)

a misljenja sam da je glupo delit sporti na muske i zenske sportove, svako nek sebi trazi ono sto ga interesuje bez tih predrasuda....

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 10 Okt 2008 19:45 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 15 Mar 2007 16:12
U pazovi su ti termini : Utorak 19.30-20.20. Subota 15.00-16.00 u Anton skali. Ja inace treniram vec 3 god u Batajnici i Indjiji.

----------- Dopuna: 10 Okt 2008 18:45 ---------

PArdon. Utorak 19.30- 20.30

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 10 Okt 2008 20:04 

Ne razumem te borilaèke sportove. Mislim da je osnovna filozofija borilaèkog sporta u klasici tj. karateu. Možda grešim? A nebih rekao da grešim.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Okt 2008 22:34 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Sama rec Aikido je slozenica od tri japanske reci Ai ( Ljubav, harmonija ), Ki (um, duh snage, osecanje, energija) i Do (kako, na koji nacin, put) pa se cesto prevodi kao "put duhovne harmonije" ili "put harmonije kroz energiju". Stoga se Aikido ne moze svrstati u cisto borilacku vestinu zasnovanu samo na fizickom tehnikama vec mnogo vise na duhovnom konceptu. Koji nas , laicki receno, uci kako protivnikovu energiju preusmeriti u svoju korist, kako kontrolisati napadaca i njegovu energiju, kako umesto blokirati samo preusmeriti je. Kako osnivaci ove vestine i sam kazeon nije ucio svoje ucenike kako da pokrecu noge vec svoj mozak. A kako meje jednom drugar ispravio, aikido nije borilacka vestina vec stil zivota, i tehnike i principi steceni u aikidu mogu se koristit u svim zivotnim situacijama (bez koriscenja surove snage, nasila i agresivnosti).
To je jedan od razloga zasto sam se ja zainteresovala bas za aikido. Branexeru nadam se da sam barem malko uspela da ti razjasnim zasto se neki ljudi interesuju za tu vestinu.

A da li se osnovna filozofija borilackih sportova nalazi bas u karateu ne znam... NIsam mnogo proucavala u tom pravcu. Znam samo da polazi od japanskih reci Kara sto znaci praznina i Te u prevodu ruka, i prevodi se kao Prazna ruka, tj bazira se na konceptu odbrana praznih ruku, tj bez ikakvog oruzja.... Da li se iza svega toga krije i nesto mnogo vise osim same fizicke tehnike odbrane ne znam.... nikad me karate nije dovoljno zainteresovao da bi istrazivala dalje....

@Darey259
Hvala najlepse na korisnim savetima :thumbup:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Okt 2008 23:00 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 15 Mar 2007 16:12
Nema na cemu. Ako te nesto interesuje, slobodno pitaj. pozz

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Sport u opstini