Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Knjizevnost i umetnost

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: 51. Meðunarodni beogradski sajam knjiga (24.-30. oktobar)
 Post Poslato: 27 Okt 2006 14:07 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 16:43
Književnik Goran Petroviæ i književnica Giš Džen, otvorili su 51. Meðunarodni beogradski sajam knjiga, na kojem od 24. do 30. oktobra nastupa 800 izlagaèa iz zemlje i inostranstva.
Meðunarodni sajam knjiga u Beogradu iz godine u godinu okuplja sve veæi broj izdavaèa kako iz zemlje tako iz inostranstva. Samo ove godine ljubiteljima knjige pored svih domaæih predstaviæe se i 300 izlagaèa iz 21 zemlje èto beograd èini regionalnim kulturnim centrom kaže Darijan Mihajloviæ, gradski sekretar za kulturu.
Do Sajma æe moæi da se doðe i specijalnim tramvajem broj 13 koji æe saobraæati od Pristaništa do Banovog brda. Književne novine i èasopisi okaèeni unutar tramvaja kojim Biblioteka grada Beograda pokušava da populariše knjigu i èitanje mnogima æe prekratiti vožnju. Ulaznica za Sajam knjiga košta 180 dinara.

Ostalo je jos tri dana do zatvaranja sajma. I ja evo zurim da pozavrsavam sta imam za danas pa palim kuci i pravac na sajam. Ili ce to mozda biti tek sutra pre podne... niej ni bitno, u svakom slucaju ove godine sam se pripremila na vreme i napravila spisak nekih bitnijih knjiga koje zelim imati u svojoj biblioteci. Ko je bio na sajmu zna da od silne guzve, pogotovo subotom ne moze se prici standovima i na miru razgledati knjige. Pa ako znas konkretno sta zelis kupiti manje ce da boli, a i zivci ce vam biti manje ishabani (jedino naravno ako niste extremni ljubitelj guzvi ;) )

E da, pogotovo sto je preko vikenda, pocevsi od danas besplatan prevoz vozovima zbog referenduma, imam osecaj da ce vecina ljubitelja knjiga iskoristiti to i nagrnuti u prestonicu.

Da li je neko vec bio na sajmu? Ili "cekamo" da sajam dodje u Pazovu?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Okt 2006 14:22 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ako æe neko da vozi, ja idem. :lol:

Jbt, al sam lenj. :)

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Okt 2006 14:40 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Ja najverovatnije idem sutra.
Ponecu sto manje para sa sobom - da ne bih potrosio dve plate na knjige...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Okt 2006 14:59 
WitchKing
Korisnikov avatar

Kad i odakle kreæeš? :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Okt 2006 15:01 
Namiguša
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2006 17:53
i ja sam uplanirala sutra, al možda odem i u nedelju.

BMX bandits!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Okt 2006 15:22 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
ja ne znam uopste kako da se organizujem za vikend :)

Sajam knjiga, dve utakmice, referendum, poseta tazbini i ko zna sta jos :)

P.S.
Milane verovatno idem iz Nove ali kada - to verovatno necu ni sam znati dok ne krenem ...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 27 Okt 2006 17:39 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 17:24
Ja bio u sredu.

Pazario "O junacima i grobovima" E. Sabata (ono staro izdanje od pre 20 god. u tvrdom povezu, a knjiga kao nova!) i "Oharaska" G.G. Markesa (takoðe staro izdanje u tvrdom povezu). Šta æu kad volim te antikvitativne knjige. :)

Pored toga, od stripova kupio Tornjeve Boa Morija 9 i 13, Petra Pana 6, Ratnike sa Akbara 4. :)

Možda odem i sutra, jer sam video bar 30 knjiga koje bih kupio iz cuga.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 28 Okt 2006 16:52 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2006 23:16
Mene je ispalila keva juche i danas :( tako da je sva shansa da izvisim jer mi se ne ide samoj.Moja "slabija" polovina radi.... Ostale to ne zanima... Prvi da tju da propustim kmeeee a jbt planiram odlazak od proletja :lol:
pih.... :dry:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Okt 2006 22:32 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

E Dominique sto nisi rekla ranije. MOgla si ici sa mnom, naravno ako ti ne bi smetalo moje drustvo ;) Mene su isto tako ispalili svi sa kojima sam planirala, pa se zaputih sama na sajam. Ali uvek se u BG-u nadje poneko raspolozen za setnju (zbog toga obozavam beogradjane oni uvek imaju vremena da se muvaju po gradu) tako da sam ipak uspela da dovucem drugara na sajam. Doduse, on, kako i sam kaze nije uopste ljubitelj knjiga pa je razgledao simpaticne cice i promoNterke dok sam ja ocajnicki pokusavala da dodjem do nekih standova. Sto bi se reklo za svakog je bilo ponesto ;)

eh 4,5 sata smo se mi muvali po sajmu, uspela sam da nadjem skoro sve sto sam planirala, ali nisam ni pola sajma obisla. Moji da su saznali verovatno bi me ubili kolko sam para potrosila. A kolicinu knjiga bi mogla radije da izrazim u kilogramima posto sam jedva dovukla sve kuci(sto se ne bi reklo za mog drugara koji je sa sajma samo kartu novog sada odneo kuci :D ). Eto istrpecu malu upalu misica, ali isplatilo se. Mislim da je i materijalno a i duhovno.
Malo su me razocarali Mikroknjiga, nekako mi se cinilo da su nabili cene, barem nesto sto sam ja gledala na netu bilo je jeftinije kod njih ovako nego na sajmu.
Najvise para sam potrosila na decje knjige, kojih sam pazarila dva od baksuznih 13 komaTa. Mislim da su me one izasle skoro skuplje od svih ostalih zajedno. Razumem ja da su to deblje stranice i da se tu mnogo boje potrosi ali nekako mi cudno sto su knjige za decu ako ne najskuplje onda tu negde odmah iz njih. Ja da se pitam, ja bi te knjige mnogo jeftinije prodavala, a zaradjivala na nekim drugim delima, ipak od malena treba deci stvarati naviku i ljubav prema knjizi. No o tom potom.
Najvise od svih me je odusevio CET koji je imao neverovatne popuste, nisam mogla da verujem da su ljudi knjige koje su im inace bili po 800-600 din prodavali za 200. Ok, u neku ruku kontam da je sve to zbog nagle ekspoanzije IT-a i da ako sad ne rasprodaju te knjige, verovatno im vec sledece godine niko to nece kupovati. Ali bas tolki popust :-? U stvari nemam pojma, mozda se to meni cini ili postoji neka caka, no u svakom slucaju odusevili su meeeee :thumbup:

Ostali izlagaci, tu i tamo bili su ok sa cenam. Jedino mi bilo smesno sto oni ulicni prodavci ispred sajma nabili cene polovnih knjiga. Ladno one knjige sto su izlazile sa politikom i to jos polovne oni su prodavali po duplo skupljoj ceni nego sto su bile nove na politikinom standu. Huh umalo da se zajebem i kupim jednu. :hammer:
Sve u svemu bilo je ok, samo sledece godine gledacu da posetim sajam radnim danima ;)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 31 Okt 2006 00:14 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2006 23:16
Eeeee, uspela sam danas da odem :thumbup:
Sestra i ja smo se napeshachile bogme. Nismo neshto bile pri parama, al je uspela svaka da kupi po 3-4 knjige (posle je bilo zhickanje za bus :roll: )
Sve u svemu, super dan! :thumbsup:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 31 Okt 2006 01:34 
WitchKing
Korisnikov avatar

Prosto je neverovatno kako svake godine kada je sajam budem u najbrutalnijoj nemaštini. Ali bukvalno svake godine, veæ 5 za redom. :dry:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 05 Nov 2006 13:19 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2006 22:49
Potrosio 2000 din... :evil:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 05 Nov 2006 15:13 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

eh, ja ovde kukam kako su na sajmu bile skupe decje knjige. U petak sam onako slucajno svratila do knjizare na spensu i snimim one dve decje knjige koje sam ja kupila na sajmu. Ladno jednu sam platila na sajmu 500dinkitja u ns-u je 2070din, ova druga na sajmu je bila 1200 a ovde 2700din. JBT ljudi nisu normalni, pa takve knjige bi trebale da budu dostupne svima!!!!

A o sadrzaju knjiga da ne govorim.
Pazarila sam onu 365 prica o zivotinjama. Na prvi pogled sve lepo izgleda no medjutim kad sam pocela da je citam, prosto me je bilo sramota sto me posle svake price sestric pitao "sta? vec gotovo?". Ladno su likovi, da bi valjda ustedeli na prostoru odnosno papiru svaku pricu skratili, izbacili neke delove i svaka prica deluje ne dovrseno. To je podcenjivanje decje inteligencije. Kakvi su to lopovi i prevaranti c c c.....

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Index boarda » Opste teme » Knjizevnost i umetnost