Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Sport

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: KK Partizan sezona2011-2012
 Post Poslato: 19 Okt 2011 08:22 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Ajd i mi da overimo.Kreće Euroliga,teška grupa,ali Pionir je keva.Vratio se Pekmen,Raduljica da pokaže ko je i šta je.Milosavljević bi trebao da nasledi Veselog,Anđušić kvalitet.Ostalo je proverena stara garda.U ABA ligi za sada sve ide kako treba,ali ove godine prvi favorit je ipak Makabi.Odlična vest za sve grobare.

Mačvan Partizanov!

Milan Mačvan će narednu sezonu provesti u Humskoj! Partizan mt:s i Makabi su postigli dogovor o jednogodišnjoj pozajmici, stoji na zvaničnom sajtu košarkaškog kluba crno-belih.

Milаn Mаčvаn rođen je 16. novembаr 1989. godine u Vukovаru. Srpski reprezentativac, visok je 205 cm i igrа nа poziciji krilnog centrа. Bio je člаn je juniorske reprezentаcije Srbije kojа je 2007. osvojilа svetsko prvenstvo u Novom Sаdu, kаdа je proglаšen zа nаjkorisnijeg košаrkаšа celog tаkmičenjа. Iste godine je sа juniorskom reprezentаcijom osvojio i evropsko prvenstvo u Mаdridu, kаdа je bio člаn nаjbolje petorke prvenstvа. 2008. godine sa mladom reprezentacijom je osvojio zlatnu medalju u Letoniji. Bio je član univerzitetske ekipe koja je osvojila zlatnu medalju u Beogradu 2009. Sa seniorskom reprezentacijom ima srebrnu medalju iz Poljske. Bio je člаn reprezentаcije Srbije kojа je nа Svetskom prvenstvu u Turskoj 2010. osvojilа 4. mesto, kao i na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Litvaniji, kada je naša zemlja zauzela osmu poziciju.

Iаko je nаstupаo zа juniorski tim FMP-а, prvi profesionаlni ugovor je potpisao 2007. sа Hemofаrmom. Na NBA Draftu 2011 godine izabran je za 54. pika od strane Klivlenda. Takođe osvojio je nagradu Zvezde u usponu Evrokupa.

Sredinom decembrа 2010. potpisao je petogodišnji ugovor sа Mаkаbijem iz Tel Avivа, a ove sezone će igrati u Partizanu mt:s u sklopu dogovora srpskog i izraelskog šampiona.

Vrh 

Tema posta: Re: KK Partizan sezona2011-2012
 Post Poslato: 21 Okt 2011 08:30 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Da ja sad ne bi elaborirao šta i kako,evo ovako.Biće bolje.Oni i vaterpolisti imaju kredita,i to mnogo.

20. 10. 2011
PRESSONLINE
Partizan preslab za Turke
Ako se po jutru dan poznaje, crno-belima se crno piše u Evroligi ove sezone! Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi u meču 1. kola Evrolige od Anadolu Efesa rezultatom 84:73 (28:27, 17,21, 6:20. 22:16).

Pet minuta agonije na početku treće četvrtine odvele su našeg šampiona u poraz protiv Anadolu Efesa u meču 1. kola Evrolige. Ključni trenutak duela u prepunom „Pioniru" bio je četvrti prekršaj Nikole Pekovića u 23. minutu, posle kojeg Partizan nije mogao da se oporavi. „Milioneri" iz Istanbula sa pravom su istakli za cilj plasman na fajnal-for, dok će srpski šampion morati da traži šansu na gostovanjima.
Iznenađujuća petorka
Partizan je počeo meč sa pomalo iznenađujućom petorkom - Lo, Milosavljević, Čakarević, Lučić, Peković. Bilo je jasno da će domaćin pokušati da zaustavi napadački veoma potentnu ekipu Efesa, ali mu to nije polazilo za rukom na startu meča. Turski tim pogađao je iz gotovo svih pozicija, dok su crno-beli odgovarali preko svog najjačeg oružja, Nikole Pekovića. Centar Partizana ne samo da je u prvih pet minuta ubacio osam poena već je iznudio tri prekršaja prvog centra gostiju Stanka Baraća.
Partizan je u 3. minutu posle pogotka Loa stigao do plus tri (8:5), ali je Efesu pripala središnjica prve četvrtine. Trojkom Saše Vujačića gosti u 6. minutu vode 18:14. Ipak, srpski šampion prvih deset minuta završava sa poenom prednosti na svom kontu - 28:27.
Serijom 9:0, koju je trojkom završio Dragan Milosavljević, crno-beli u 15. minutu stižu do najvećeg vođstva, 40:33. Nije se dugo čekalo na odgovor turske ekipe. Tri minuta bilo je dovoljno „milionerima" iz Istanbula da preokrenu rezultat i povedu 44:42. Partizan je napravio nekoliko vezanih grešaka u napadu, što ga je koštalo vođstva. Na isteku prvih 20 minuta, gosti su imali više razloga za osmeh, 48:45.

Savanović: Lepše mi je pred "grobarima" koji me vređaju, nego bilo gde
Srpski reprezentativac Duško Savanović, koji je sa 17 poena, uz Terensa Kinsija, bio junak trijumfa turskog tima, kaže da mu je lepše da igra pred "punim tribinama grobara koji ga vređaju nego da juri za loptom u nekoj dvorani u kojoj je NBA atmosfera".
"Ovo je bila izvanredna utakmica za nas. Mislim da je presudio naš bolji šut. Partizan se predstavio kao odlična ekipa i nikome neće biti lako u Beogradu. "Pionir" je zaista najteže mesto za igranje, posebno zbog navijača, za koje mislim da su najbolji u Evropi. Što se tiče navijača, uvek radije bih igrao pred punim tribinama grobara koji me vređaju, nego u nekoj dvorani u kojoj vlada NBA atmosfera", rekao je Savanović, kojeg su navijači domaćeg tima u nekoliko navrata večerašnjeg duela "počastili" sa uvredama.

Čudan sudijski kriterijum
Efes je brzopotezno rešio meč početkom treće četvrtine. Ovaj period počeo je na najgori mogući način za Partizan. Više od šest minuta bez koša veoma su bolela domaći tim, ali isto toliko i četvrta lična greška Nikole Pekovića. Sudije su u svega tridesetak sekundi dosudile dva prekršaja prvom centru crno-belih i izazvale buru negodovanja s tribina. So na ranu domaćem timu stavio je Kinsi trojkom u 24. minutu za vođstvo Efesa 51:45. Minut kasnije isti igrač je iz kontranapada doneo svom timu prvo dvocifreno vođstvo, 56:45. Čudan sudijski kriterijum izazvao je u poslednjoj minuti ove četvrtine kraći prekid, pošto su navijači zasuli teren upaljačima i novčićima.
Partizan je ovu četvrtinu završio sa svega šest postignutih i 20 primljenih poena i bilo je jasno da će teško u poslednjih deset minuta moći da preokrene rezultat. Sve što su crno-beli pokušali u četvrtoj četvrtini Efes je vrlo brzo uspeo da spreči i obezbedi komotnu završnicu u ovom meču.
Partizan u 2. kolu grupe C Evrolige naredne sedmice gostuje Makabiju u Tel Avivu.
Trener košarkaša Partizana Vlade Jovanović ocenio je večeras da je njegov tim napravio previše grešaka u trećoj četvrtini i da su Turci poremetili ritam crno-belih agresivnom igrom.
"U drugom poluvremenu oni su bili agresivni. Iskidali su nam napad, a mi se nismo snašli. Pokušavao sam da izrotiram igrače, ali nismo imali tečan napad i postojao je problem sa prenosom lopte. Dati šest poena u jednoj četvrtini je veliki minus koji nismo nadoknadili, a pritom smo imali i mnogo izgubljenih lopti. Moramo da se spremimo i aklimatizujemo na Evroligu. Sve je to drugačije u odnosu na ostala takmičenja, trudićemo se da u narednim mečevima budemo što bolji", rekao je Jovanović i dodao:
"Uvek je opasno kad se izgubi kod kuće u grupi u kojoj svaki protivnik cilja Fajnal for. Ovde se kažnjava svaka greška, moraćemo da igramo mnogo disciplinovanije. Ne mogu da zamerim svojim igračima kako su odigrali u napadu, ali i te kako imam kada je reč o defanzivnim zadacima. Primili smo puno koševa za jedno poluvreme, a i rano smo ušli u probleme sa faulovima. Hteli smo da budemo agresivni, ali su nas penali u tome sprečili. Želeli smo da ostvarimo i prednost na centarskoj liniji, ali i Peković i Raduljica su brzo ušli u probleme sa faulovima i to nas je poremetilo. Ostali smo bez prave igre i na kraju smo izgubili".
Lou: Žao mi je navijača
"Mislim da je kluč neuspeha bio veliki broj izgubljenih lopti. Moramo mnogo bolje da igramo ako želimo neku pobedu. Mislim i da su sudije prebrzo dosudile Pekoviću četiri lične što nas je "otupelo" u napadu. Smatram i da ćemo biti mnogo bolji kada se Mačvan potpuno uklopi u sistem jer mu je ovo bio prvi meč u sasvim novom okruženju. Moram i da istaknem da nikada u životu nisam igrao u ovakvoj atmosferi. Žao mi je zbog navijača, ali poručujem da ćemo i u narednim mečevima davati maksimum kako bi ih obradovali", rekao je Amerikanac Ejsi Lou.
Mladi Marko Čakaravić dodao je da je Efes sasvim zasluženo pobedio.
"Oni su zasluženo slavili večeras, bili su jednostavno bolji. Šteta zbog poraza, ali naša slabost je bila što smo jako loše kontrolisali napad. Oni su pogađali važne šuteve i tada su pravili razliku. Moram i da se zahvalim "grobarima" na podršci. Često sam igrao pred njima, ali sam samo mogao da sanjam o ovom što sam doživeo večeras. Ovakvo navijanje se ne viđa nigde i definitivno su naši navijači najbolji u Evropi", izjavio je Čakarević.
Vujošević: Partizan je još tim u stvaranju
Bivši proslavljeni trener "crno-belih", a sada predsednik SD Partizan Dule Vujošević, kaže da navijači i javnost moraju biti strpljivi posle ovog poraza jer je tim veoma mlad i tek je u stvaranju.
"Partizan ima ekipu koja je još u stvaranju i veoma je mlada. Znamo da je Milan Mačvan došao tek juče i da mu je potrebno vreme da uđe u sistem rada. Javnost mora da shvati i da se Partizan nalazi u najtežoj grupi i da je svaka pobeda u takvom okruženju velika. Mislim da će jedan trijumf na strani "vratiti" ovaj poraz i da ništa nije izgubljeno. Ponavljam, ovo je je jedna jako mlada ekipa i potrebno joj je vreme za uigravanje. Moram da napomenem i da je večeras kriterijum bio neizjednačen", kazao je Vujošević.

Partizan - Anadolu Efes 73:84 (28:27, 17:21, 6:20, 22:16)
Hala: „Pionir", Gledalaca: 7150
Sudije: Ćerebuć (Ita), Bulto (Špa),
Anastopulos (Grč)
PARTIZAN MTS: Lo 6, Kecman, Raduljica 9, Jaramaz, Lučić 6, Milosavljević 10, Katić, Božić, Cakarević, Mačvan 14, Anđušić 7, Peković 21. Trener: Vlade Jovanović
ANADOLU EFES: Balbaj, Ilievski 4, Kinsi 18, Tunćeri 6, Akjol 1, Batista 7, Vujačić 14, Savanović 17, Iljasova 10, Kučo 5, Guler, Barać 2. Trener: Ufuk Saridža

Vrh 

Post Poslato: 22 Okt 2011 10:38 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 14:39
ee nije me bilo dugo, a sad sam nešto listao stare mailove pa ajd i ja nešto da napišem :thumbsup: :thumbsup:

brate ja sam veliki Grobar, idem na sve tekme Evrolige poslednjih 5-6 godina, normalno imam sezonsku i pratim i domaću ligu (kako srpsku tako i sad ovu ABA). POšto od prošle godine škljakam ozb malo mi teže da idem pa sam preskočio sad ovu prvu tekmu (neka poslovna večera) i jbg baš sam zbog toga popizdeo!!

Nego da se vratim temi: sudije su bile veoma rigorozne po nas, stalo nas jako u 3/4 i tu je razlog poraza! Mislim da ćemo se kroz naredne 2-3 jače utakmice uigrati i odigrati mnogo bolje i kvalitetnije i doći do pobeda ;) ipak samo je jedan PARTIZAN ŠAMPION!!!! :clap:

e naravno ako neko ide na tekme može da pije pivo sa mnom i mojom ekipom kako pre tako i posle tekme ;)

pozZ

Vrh 

Post Poslato: 28 Okt 2011 09:19 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Utisak za nijansu bolji.Imamo reprizu za par dana,pa da vidimo da li smo izvukli pouke.Iznenađenje veliko,Šarloa dobio Efes usred Istanbula.A mi se ložimo oni loši! :D

Vrh 

Post Poslato: 04 Nov 2011 10:32 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Dobra tekma,slabo navijanje(razumljivo).Ejsi se lagano uklapa,Mačvan takđe.Raduljica mora bolje,kao i starosedeoci.Pekmen pola tima,ako se završi lok-aut,bićemo u problemu.Grupa je teška,možda i najjača,šta urade urade.A licenca je blizu,kad je dobio Prokom,valjda će i nama dati,pa da budemo rasterećeniji sa te strane.

Vrh 

Post Poslato: 07 Nov 2011 11:16 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Ništa lepše nego dobiti rvate, :D a komšinica u isto vreme... :P

Vrh 

Post Poslato: 11 Nov 2011 09:12 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Velika pobeda protiv Reala.Velika.Svaka im čast,40 minuta prave borbe,zaslužena pobeda.

Vrh 

Post Poslato: 18 Nov 2011 10:14 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Da se ponovi sezona sa fajnal forom!Za sada je ko preslikana.Svaka čast za pobedu,ali ako budemo ponavljali igru kao u drugoj i trećoj četvrtini,neće biti dobro.

Vrh 

Post Poslato: 02 Dec 2011 10:45 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Fenomenalna utakmica,velika pobeda.Drago mi je što se PEKMEN oprostio pobedom.Kralj je!Napred PARTIZAN!

Vrh 

Post Poslato: 03 Dec 2011 10:39 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Biće vam MNOGO teško bez Pekoviće ubuduće, neopisiv kvalitet pod košem.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 05 Dec 2011 09:01 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

To je činjenica,tu nema dileme.Al malo da se razigra Raduljca,Katić nek obavi svoje,Mačvan će tu najviše da gine.Moraju bekovi da prorade.Al i drugima odoše NBA igrači,videćemo.Imamo lepu šansu za top-16!

Vrh 

Post Poslato: 09 Dec 2011 10:05 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Al sam sinoć popizdeo,dugo nisam tako.Moraće krampone da im Vlada stavlja na patike.

Vrh 

Post Poslato: 16 Jan 2012 08:38 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Radnički i Muta se ne šale.Drago mi je da u Srbiji niče još jedan odličan klub.Ima trenera,dobre igrače,punu halu.Odlično.

Vrh 

Post Poslato: 16 Jan 2012 12:04 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Samo da potraje.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 16 Jan 2012 15:48 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Jak sponzor ili grad iza njih,treće nema.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Sport