Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Sport

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Mi i Oni
 Post Poslato: 22 Okt 2010 02:03 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
ipak možemo zajedno. :)

Citiraj:
Srbi i Hrvati u istom timu

www.mojzagreb.info
Neobièno prijateljstvo dva kluba amerièkog fudbala, Vojvoda iz Novog Sada i Zagreb Patriotsa, dovelo je do obostrane saradnje.

Sedam igraèa iz Zagreba putovalo je svaki vikend u Novi Sad kako bi trenirali i igrali za “Djukse” prošle sezone.

Pomogli su im u osvajanju drugog mesta u SAAF ligi, a igraèi iz Novog Sada odluèili su uzvratiti tako što su skinuli svoje plavo-žute dresove zamenili crno-zlatnim. Njih 15-ak sad putuje svaki vikend u Zagreb gde pomažu saigraèima iz prvog dela sezone da osvoje drugu austrijsku ligu.

Prva utakmica je bila 16. oktobra u Gracu, protiv Bersa. Patriotsi su pobedili sa ubedljivih 46:19.

O ovoj retko viðenoj saradnji izmeðu timova dve ne tako bliske države govorio je Tomislav Katiæ, jedan od sedmorice Patriotsa koji je sa “Djuksima” bio u pohodu na drugo mesto u SAAF ligi.

www.mojzagreb.info

Kako je došlo do nastavka saradnje izmeðu Vojvoda i Patriota?

“Kako su prošle sezone Patriotsi pomogli Djuksima u osvajanju srebra u SAAF ligi, tako je sada došlo vreme da Vojvode uzvrate istom merom i pomognu u osvajanju ovaj put austrijskih prostora Zagreb Patriotsima”.

Utisci sa utakmice protiv Bersa iz Austrije?

“Kako nam je utakmica sa Bersima bio prvi meè sezone, poèeli smo nervozno i sa nekoliko grešaka, ali pošto smo ušli u svoj ritam i poèeli igrati svoju igru, stvari su došle na svoje mesto, pa se tako i razlika na semaforu poveæavala. Ekipa Bersa je mlada, ali uigrana i disciplinovana. Organizacija utakmice je bilo na zaista visokom nivou”.

www.mojzagreb.info

Vi ste definitivno pokazali da nacionalnost nije bitna, i da je ljubav prema sportu daleko iznad toga. Kako su Vojvode doèekane u Zagrebu?

“Udaljenost od 350 kilometara i dve razlicite države koje se ne mogu pohvaliti dobrim odnosima u prošlosti nisu prepreka da se nastavi lepa prièa koja je poèela u Novom Sadu prošle sezone. Politici definitivno nije mesto u sportu, što i dokazujemo. Vojvode su u Zagrebu doèekane sa oduševljenjem, na identièan naèin kao sto su Patrioti doèekani prošle godine u Novom Sadu. Ako æemo iskreno, mislim da je ova saradnja mnogo više od saradnje dva kluba. Mi smo prijatelji, iskreni prijatelji i to je ono što daje zaèin celoj prièi”.

S obzirom da su Patriote vrlo mlad tim (Patriote su nastali odvajanjem najboljih igraèa Zagreb Tandera i osnivanjem svog tima ZG Patriots), koji je poèeo sezonu s velikim uspehom i visokim ciljem - Austrijska liga, kakvi su planovi Patriota za buduænost?

www.mojzagreb.info

“Da, ovaj vikend smo odigrali našu prvu utakmicu kao Zagreb Patriotsi. Svi igraèi Zagreb Patriotsa imaju iskustva igranja kvalitetnih liga kao što su SAAF i CEFL. Definitivno nam je prioritet igranje Austrijske lige, jedne od najboljih liga u Europi. Ukoliko nam se ostvari zacrtani plan igranja te lige, krenuæemo sa ureðivanjem prvog terena u Hrvatskoj, koji bi bio iskljuèivo teren za amerièki fudbal. U planu nam je i dovoðenje pojaèanja iz SAD-a, Kanade i Srbije, kako na igraèkom tako i na trenerskom kadru, te osnivanje juniorskog tima”.

Želiš li još nešto dodati za kraj?

“Zagreb Patriotsi i Novi Sad Djuksi. Bilo je podsmeha, èuðenja, komentara na raznorazne naèine, ali dokazali smo prošle godine, a ponovit æemo to i ove, kako je vreme na našoj strani. Možemo biti samo jaèi, brži i bolji, a sve to zajedno. Dva tima, dve države, jedan cilj, jedno srce. Naši ciljevi su uvek visoki, i idemo zajedno do pobede. Takoðe, posebno se želimo zahvaliti Marinu Bašiæu, koji nas je vrhunski pripremio i poboljšao u svakom smislu, fizièkom i igraèkom”.

I komentar jednog od èitaoca iz Hrvatske:

Citiraj:
Ma ludilo brale!!!Ovo je za svaku pohvalu i tribalo bi uvik biti ovako!!!Di ce meni biti blizi Svabo ili neki Zabar???Ili onom iz Beograda neki Rus???Ma ljudi probudite se i kamo srice da nas ima vise ovakvih!!!I jos samo nesto mada znan da nije misto sad ali eto tija bi cestitati sta ste ucinili na svitskom u kosarci.Mislin da ste tribali u finale ali van je bilo unaprid odluceno da necete...Nazalost jer imate ekipu ludnica!!!Navija san za vas ja icila moja ekipa sa Mertaka!!!Eto lipi moji veliki pozdrav ciloj Srbiji iz Splita!!!Adio

Potpis, peèat i kuverat!

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta: Re: Mi i Oni
 Post Poslato: 03 Jun 2011 12:18 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Nema veze sa američkim fudbalom,ali sa temom mi i oni da.Da li je neko sinoć na rts-u,oko 21.00 gledao dokumentarni film espn-a jednom braća,o velikom prijateljstvu prvenstveno Dražena Petrovića i Vlade Divca,ali i o celoj onoj super generaciji koji su ova dvojica predvodila?Neverovatan dokumentarac,pun emocija,lepih sećanja,ali i onih drugih.Ono čuveno Divčevo bacanje hrvatske zastave koje se kasnije ispostavilo kao okidač za prekid odnosa?Priču Kukoča i Rađe kako su morali da prekinu komunikaciju sa Srbima?U filmu se pojavljuju Medžik,Bird,Drexler,Vladovi roditelji,Draženova majka, Aco Petrović...Zaista,fenomenalan dokumentarac.Kakva je to reprezentacija bila,a kakav Dražen igrač!Ubedljivo najbolji evropski igrač svih vremena,a poginuo je u 24 godini.U zadnjoj sezoni Netsa najbolji trojkaš NBA-lige,sa prosekom preko 22 poena u ligi.Obožavao sam ga,sa kakvom je lakoćom trpao koševe,igrao odbranu i koliko je samo trenirao.Rađa fenomenalan,kaže kako da ovim našima objasnim da je Diki dobar,ljudina,u trenutku kada ga cela Hrvatska pljuje,ne smeš čoveče.I prvi dolazak Divca u Zagreb,pogledi i komentari ljudi,i poseta Draženovoj porodici i na kraju njegovom grobu.Pogledajte obavezno,ako niste.

Vrh 

Post Poslato: 03 Jun 2011 12:33 
WitchKing
Korisnikov avatar

Gledao pre 6 meseci, kada se pojavilo.

Odličan dokumentarac u kome smo mogli manje više da vidimo sve što smo znali + činjenicu da je Dražen bio izrazito tvrdoglav, i da je on isključivi krivac za njihovu svađu jer je Divac X puta pokušavao mirenje, ali ovaj nije hteo.

Vrh 

Post Poslato: 03 Jun 2011 13:52 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pa čuo si šta su i Kukoč i Rađa rekli o tome,a kasnije je i sam Divac to potvrdio.Moralo je tako.A da je bio bandoglav,to se znalo i videlo.Pogotovu kada je basket u pitanju.

Vrh 

Post Poslato: 03 Jun 2011 14:28 
WitchKing
Korisnikov avatar

Moralo je tako javno, ali su se Kukoč i Rađa i Divac čuli telefonom i sl, a Dražen ga nije fermao 2%.

Vrh 

Post Poslato: 03 Jun 2011 14:30 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

On je to tako skapirao,pogrešno naravno,al jebi ga.Da je danas živ,verujem da bi rešili mnoge stvari.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Index boarda » Opste teme » Sport