Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Sport

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: delije sever vs grchka policija/ 3:0 ( gostovanje u solunu)
 Post Poslato: 12 Nov 2007 02:12 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2006 02:40
pogledajte ovaj kratak filmic :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N9_Dy7uz_Ps[/youtube]

a evo i izveshtaja preuzetog sa delije.net:

Citiraj:
Гостовање у Солуну и догађаји везани за њега ће се сигурно дуго, дуго препричавати, а разлога има више.

Некако нам је најлакше да тему начнемо причом о бројности - 15 аутобуса, од којих неколико "дабл декера", а у њима око 850 људи у једном од највећих навијачких конвоја који је кренуо из Србије.

Као друго можемо навести одредиште. У Солуну се налаѕе навијачи бар два клуба ѕа које се знало да су непријатељски настројени како према нама, тако и према нашој браћи (можда у још већој мери), навијачима Олимпијакоса. Иако се управа Ариса потрудила да навиијачима Олимпијакоса онемогући улазак на стадион тиме што је објавила да ће на улазу бити неопходно показати пасош, испоставило се да је одређен број ипак успео да уђе на трибину. Можда је сувишно помињати колики револт су код домаћих навијача изазвале њихове заставе и скандирање нашем братском клубу.

Негде у време послака аутобуса из Београда почеле су да стижу и прве вести о инцидентима у Солуну. Наиме, избоден је човек који је у том тренутку био са својим дететом, а повод за напад био је качкет Звезде који је дете носило. Вест је запрепастила све нас, како због чињенице да је нападнут симпатизер Звезде, а још и више због начина на који је то урађено - ножем и у присуству детета.

Дуг пут до границе са Грчком протекао је без инцидента, а колона на ничијој земљи формирана је већ у седам изјутра, ацаринске формалности заврешене су у наредних 3-4 сата. Ипак, прве информације са "оне стране" говориле су да ћемо у Грчку моћи да уђемо око 2 поподне, што би нам дало довољно времена и да одемо на Зејтинлик, гробље српских ратника из првог светског рата.

Међутим, са границе смо кренули тек у седам увече, дакле после читавих 12 сати чекања. Да ствари буду горе, побринуо се непажљиви возач који је једног нашег друга ударио колима, па је овај морао да остане у болници. Такође, како је време одмицало, стизале су нове вести о томе како су избодени и други симпатизери нашег клуба.

Када смо, коначно, добили информаицју да би требало да пређемо границу, речено нам је да у ауобусима могу да буду само они који имају карте за утакмицу. Врло лош тренутак за дизање тензија, рекли бисмо, али, као што ћемо видети до краја вечери, није ово био ни први ни последњи поступак грчке полиције за осуду.

Претпостављамо да им је намера била да на стадион улазимо "један по један" иако се, у тренутку нашег доласка, већ играо 10. минут. Осамсто људи, једна врата... па ушли би сви до краја утакмице... То је била кап које је прелила чашу па смо почели да излазимо из аутобуса, што се није свидело домаћим полицајцима. Ко им је крив, нека се жале својим претпостављенима. Тад су почели са убацивањем сузавца у аутобусе, што ће покушати или урадити више пута касније у току вечери.

Осамдесетак метара даље, на самом улазу на стадион долази до нове гужве, полиција опет покушава силом, што им не успева, али је сузавац на том простору био делотворнији. Вероватно је томе допринела и количина јер се проширио и на стадион.
Поменућемо и један инцидент са редарима. Приликом претреса одузета је мала застава Делије и бачена навијачима Ариса којима им је изгледала као поклон од богова...

За певање нам се можда, али само можда, може ставити примедба, обзиром на малтретирање које смо доживели и сузавац којег смо се нагутали. Подсећамо да се осећао и на трибини. Ипак, у пар наврата се јако добро чула песма, а певали смо и добрих 15-20 минута након завршетка утакмице и пражњења стадиона.

Крај утакмице није означио и крај авантурама. Након кретања конвоја аутобуса, дошло је и до јединог каквог-таквог сусрета са навијачима из Солуна, кад су бацили неколико каменица на последњи аутобус у низу и погодили једно стакло које је убрзо попустило. Истрчава се из свих бусева, али све прераста у још један сукоб са полицијом, на сред тзв. "ring road-a".

До границе је све било мирно, а онда долази до нове провокације грчке полиције. Већ смо прешли границу, доста људи је изашло са намером да сврати до фри шопа, јер су раније купљене ствари одузимали приликом уласка у Грчку. Одједном креће лупање пендрецима по вратима аутобуса и неколико стакала попушта под ударцима. То је био повод за више од 45 минута јуришања на њих и исто толико времена испаљивања сузавца. На њихову срећу ветра скоро да није ни било, тако да су се облаци споро разилазили.

Ни криви ни дужни и македонски граничари су добили своју порцију сузавца, јер је облак стигао све до њих, па су пар стотина људи дочекали са сузама у очима. Уследио је један крајње неформалан прелазак границе, без показивања докумената.

До краја пута није било инцидената, али је очигледно било великог, безразложног страха код наше полиције, што се огледало, измешу осталог, у великом кордону испред једног познатог мотела, забраном скретања са ауто пута на било коју пумпу, осим оних на које они одреде. Чисто да се зна, министар је добио и поздрав директно из Солуна.

a slike ovde :
http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?lang_id=1&page_id=306&id=530

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Nov 2007 23:17 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 14:39
Brate meni je zao shto vam se ovo desilo ali pichke niste ispali i pokazali ste zube onim grchkim shiptarima, stvarno su ispali govna najveca... I na kraju opet cemo mi popiti sankcije i izbacivanje iz neke "evropske" lige, ma gamad jedna!! Ja bih tom Arisu oduzeo bodove, dao braci ciganima sluzbeni rezultat 3:0 a malo bih i razmislio dal da ih izbacim iz celokupnog takmichenja!!! Nego ja sam nachuo da je KOsanovicu vec uruchena ostavka pre pochetka tekme sa Arisom i da je on namerno izveo tako defanzivnu postavku, nisam siguran ali sam info chuo od jednog lika koji je malo se moze reci samo upucen...
Razocharao sam se i u nashu bracu navijache PAOK-a koji su uchestvovali u ovim incidentima, ipak napasti malo dete zbog kachketa je preterani debilizam i nakon toga izbosti mu oca...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Nov 2007 23:43 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
To dete ima 15 godina,koji ga kurac i vodi matori na tekmu,kada se znalo sta se sprema.Na takva gostovanja "deca"se ne vode.Sledece,ja sam bio u Pioneeru kada je gostovao Paok,kada su igrali sa cigansturama,i pre i posle tekme,i tacno znam kakvo su gostoprimstvo pokazali nase komsije.Veruj mi,cigancici su odlicno prosli.Pamtis,pa vratis.Sta su trazili to su i dobili.Nek se kurabecaju sad negde kad odu.Partizan-Paok,brothers forever!Mozda bi bolje prosli da im Olimpijakosovi navijaci nisu dosli u pomoc,posto ni Arisovi ni Paokovi navijaci nemirisu Atinjane.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 12 Nov 2007 23:49 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 14:39
okey znam ja to i poshtujem "ISTA BOJA ISTA VERA BRACA ZAUVEK" ali tebra ispali su gori od onih shiposa iz Mostara, jbg to od njih nisam ochekivao i kazem samo da ovo opet nece valjati jer ti isti navijachi PAOK-a ce kad tad opet doci u Bg kod nas u posetu ili neko sportsko deshavanje i onda treba cigosi da se svete i naprave dar mar, a moje mishljenje da ce toga biti...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 13 Nov 2007 00:14 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Jebi ga,kontam,Srbi i Grci braca i te refo,al matori,ovo je ipak navijacko prasenje.Ok,nozevi tu netrebaju i slicna sranja,al evo ti svez primer u Italiji,tamo se bre prangijaju.Ovi nasi su ih kulturno izbockali po pecaljkama,znaci pazili su da in ne overe,cak ni onu ribu nisu ni pipnuli.Ni dlacica joj nije falila.Ipak su ispali gospoda,a?I nek bude,u boj,u boj krenite junaci svi...Naravno da ce gulanferi cekati zeljno revans,al i mi se pitamo,zar ne?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 13 Nov 2007 12:51 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

brate shta ti prichash ? kulturno izbockali obichnog turistu, dan pre tekme, matorca sa detetetom ?jel to kulturno? to je chist akt mrzhnje,nemotji i kukavichluka .
pali su turci na najnizhe grane , obichni pacovchitji ... imali su shansu da se lepo spreme da dochekaju delije na svom terenu , znali su i gde i kada , a gde su bili?
sakrili su se kao pacovi jer to i jesu , izmorili su se ubadanjem ...
to nije navijachko prashenje !
jedini 'blizhi' susret sa protivnichkim navijachima koji su delije imale u grchkoj bio je u povratku , kada je grupa arisovih navijacha kamenovala
konvoj, i chim je prvi kamen udario u autobus, svi su zaustavljeni sledi istrchavanje iz istih a ovi shto su pokushali da kamenuju su se za manje od sekunde razbezhali na nekim motorchitjima... i opet se tu stvori grchka policija i opet izvuche deblji kraj ... no dobro , ovi arisovi skuterashi su bar neshto 'pokushali' ...

milezi sa tobom se slazhem u potpunosti, i mislim da se svaki pravi grobar sada stidi svog bratstva, mozhda na glas , mozhda potajno . jer bodu samo pichke, a na ovakav nachin bodu turci i najvetje pichketine .

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 13 Nov 2007 13:16 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
garnet je napisao:
To dete ima 15 godina,koji ga kurac i vodi matori na tekmu,kada se znalo sta se sprema.Na takva gostovanja "deca"se ne vode.Sledece,ja sam bio u Pioneeru kada je gostovao Paok,kada su igrali sa cigansturama,i pre i posle tekme,i tacno znam kakvo su gostoprimstvo pokazali nase komsije.Veruj mi,cigancici su odlicno prosli.Pamtis,pa vratis.Sta su trazili to su i dobili.Nek se kurabecaju sad negde kad odu.Partizan-Paok,brothers forever!Mozda bi bolje prosli da im Olimpijakosovi navijaci nisu dosli u pomoc,posto ni Arisovi ni Paokovi navijaci nemirisu Atinjane.

Nadam se da ovim postom ne pokušavaš da amnestiraš ubadanje èoveka koji 101% to nièim nije izazvao pred svojim detetom od strane grupe navijaèkih maloumnika?

Ponavljam, nadam se, pošto to ima veze sa svaèim, samo ne sa zdravim razumom.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 00:42 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar 2007 17:04
Neki pametnjakovic je vec u gradu stigao da crnim sprejem ispishe FC Aris.
Ti Grci nam nikada nisu bili braca i nikada ih tako nisam dozivljavao. To sto su pravoslavci ne znaci nista.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 01:17 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
sanchezz je napisao:
Ti Grci nam nikada nisu bili braca i nikada ih tako nisam dozivljavao. To sto su pravoslavci ne znaci nista.

Kako ne kontaš, to je cool, kao braæa smo! :dry:

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 12:49 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

delije i olympiacosov oypa 7 ili ti gate 7 , imaju zajednichke akcije od 86' te godine, i od tad postaju sve intenzivnije. uopshte nisu retki grci na nashim tekmam , tachnije, tu su na svim vetjim shto ovde shto na strani , a to takodje vazhi i za nashe ekipe. rame uz rame na tribinama , rame uz rame na ulicama ...
zbog toga njih smatram bratskom ekipom.
evo nekog klipa mislim da je sa nekog njihovog gostovanja , kad neizmenichno pevaju grci pa nashi , pa svi zajedno ... ludnica ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nRC-Lyku7e8[/youtube]

Poslednji put menjao doo dana 06 Dec 2007 13:57, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 13:07 
Korisnikov avatar

To su navijachka saveznishtva i nemaju mnogo veze sa "bratskim" odnosima dva naroda. Ja ako ne mogu da budem "brat" sa pola Srbije zato sto sam "ciganshtura" ne zelim da imam veze ni sa grcima. Crni, crveni koja je razlika? Malo se ispomazete kad nekom treba da se polupa p***a i sad ste braca?
Ko je bio brat onom momku kojeg su panduri ubili ko kera na ulici a isao je samo na ekskurziju. Mozda smo bili braca '95 na basketu?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 13:34 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

to i kazhem bratska ekipa, ne bratski narod.
a da li smo sa nekim bratski narod uopshte nemozhesh gledati kroz fudbalske boje, jer kad posmatrash narod u celini postoji samo jedna boja, odnosno zastava. i to nema nikakve feze sa hooliganizmom.
ako ti grke ne uzimash za bratski narod iz nekog razloga to je tvoj, pa rekao bih problem. jer ima mnogo razloga zashto ne bi trebao tako da radish.
evo zashto ja grke smatram bratskim, pa chak i kad medju njima ima zhivotinja kao shto su paokovi pacovi :
1. primili hrishtjanstvo od njih, 2. podarili nam nashe prvo pismo - cirilica , 3. zajedno smo oterali vekovnog neprijatelja sa nashih prostora- tursku - balkanski ratovi, 4 pruzhili srpskoj vojsci utochishte kad je bilo najtezhe - krf , nemiri u atini zbog bombardovanja srbije , veliki protesti , bacanje molotovljevih koktela na americhku ambasadu. i na kraju krajeva 5. imao sam veoma prijatna iskustva i sjajno gostoprimstvo na letovanju tamo samo zato shto sam srbin ...
grcima tju biti vechno zahvalan zbog svega toga, i uvek tju ih zvati bratjom.
jednostavno morash razdvojiti ta dva pojma fudbalske hooligane i narod kao narod.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 13:59 
Korisnikov avatar

Ma kapiram ja to i slazem se. Mene je iscimao jedan drugi post (ne tvoj). Samo mi je bratstvo prejaka rech a mnogi je olako koriste. Grchka je prelepa zemlja ima lepo more ali Hrvatska ima lepshe. I sa njima smo bili braca.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 14 Nov 2007 14:56 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

? ? ?
sa njima nikad nisamo bili bratja , i svako ko zna srpsku istoriju mozhe ih samo nazvati neprijateljem, naravno ako je srbin. mozhda je tito sa njima bio brat.
i sigurno je da je ideja jugoslovenstva bila velika greshka, ali tada se chinila kao idealno reshenje, da se ne produbljuje jaz izmedju naroda i mislilo se da ako promene ime iz kraljevine shs u kraljevina jugoslavija da tje se strasti smiriti , da tje se medju narodima stvoriti svest o jednom jugoslovenskom narodu, medjutim hrvati su uvek bili ljubomorni shto smo mi bili pobednici, shto smo mi vodili glavnu rech, zbog toga su nas uvek mrzeli i zheleli da se odcepe, a nashi politichari su gledali na jugoslovenstvo kao na jedini nachin da se svo srpstvo stavi pod jednu kapu.
naravno to je bila velika greshka jer je bash suprotno kod nas gasila nacionalni identitet, a kod hrvata ga josh vishe budila i rasplamsavala.
na to da sa hrvatima ne treba stvarati nikakvu zajednichku drzhavu kralju petru je posle prvog svetskog rata ukazivao josh zhivojin mishic , posle misije u hrvatskoj na koju je bio poslat da izvesti kralja o stanju i raspolozhenju u hrvatskom narodu povodom srpske pobede u ratu. zaboravio sam tachno kojim rechima mu je rekao , ali neshto na foru da su hrvati podmukla stoka, da tje nam prvom prilikom okrenuti ledja i da pod hitno treba reshiti srpsko nacionalno pitanje bez njih, uzeti shta je nashe i uzhivati. jedan od razloga zashto ga kralj nije poslushao je taj shto je engleska nudila italiji josh pre kraja rata donju dalmaciju i priobalje ako predje na stranu saveznika, jer je to tad bila austougarska. tako da su nashi brzhe bolje gledali
da formiraju kakvu takvu zajednicu bez obzira na sve , da bi zadrzhali tu teritoriju, jer i tu je bilo mnogo srba naravno. e zbog toga je to krenulo, i zbog toga su ipak reshili da idu u zajednicu sa njima i da forsiraju ideju bratstva , i jugoslovenstva koja je forsirana sve do drugog svetskog rata , hrvatima smo davali banovine, sve shto su trazhili reshavali njihovo nacinalno pitanje samo da bi zadrzhali tu drzhavu, dok bi mi i dalje vodili glavnu rech. chim je izbio novi rat, hrvati jedva dochekali da skinu srbe sa vrata, i da prigrabe shto vishe mogu. a kod nas bash u to vreme se naprave pametni komunisti i nastave po starom.... a hrvati kad su videli da tje opet da izgube , samo promenili slovo U u petokraku. pa opet chekaju priliku. mislim mogao bih o ovome svemu do sutra. i znam da sam mnogo stvari propustio , jer me mrzi da pishem. ali samo hotju da kazhem da nikad nismo sa njima bili niti tjemo biti bratja , istorijske okolnosti i glupe ideologije su nas navodile na to . iako to u nikad nije bilo tako. mi smo srbi glup narod , jer uvek verujemo u gluposti , ideologije, tudja obetjanja , a pritom zaboravljamo na ono shto je nashe, istoriju, veru , identitet ...
zbog toga smo ispashtali tokom cele nashe istorije, zbog toga tjemo ispashtati i dalje.
dok se ponovo ne pojavi neki car dushan ... pa opet ispochetka ...
elem , zbog toga shto smo povremeno zaboravljali ko smo i shta smo, smo govorili da su nam hrvati bratja. zbog toga shto smo glupi. ja samo znam da to nikad nisam rekao niti tju. jer chim sam bio dovoljno star da o takvim stvarima razmishljam , mi smo s njima bili u najgoroj klanici , pa ih i zbog toga pored svega ovoga i pamtim kao neprijateljski narod.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 26 Nov 2007 13:42 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2007 15:55
Publika je tvoja,
najluða na svetu.
Niko Zvezdo nema,
to što imaš ti.
Ajmo napred Zvezdo,