Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opste teme » Sport

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: EUROBASKET 2007 u
 Post Poslato: 02 Sep 2007 16:46 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2007 14:02
Evo nove teme u kojoj æemo komentarisati igru i rezultate našeg nacionalnog tima na evropskom prvenstvu koje se igra u Španiji od 3. do 16. septembra.

Evo par zanimljivosti pre poèetka prvenstva:

Srbi najviši i najmlaði na EP

Reprezentacija Srbije biæe jedan od najviših timova na šampionatu Evrope koji se od 3. semptembra igra u Španiji. Samo dva igraèa našeg tima niži su od 197, ali su i oni preko 190 cm, a èak trojica su preko 210. I pored toga postoji problem u reketu, jer je Milièiæ jedini centar, koji èesto ima problem sa velikim brojem prekršaja. Slavniæ na klupi ima još tri visoka momka, od kojih su dvojica dvasetogodišnjaci, a treæi je samo dve godine stariji. Aleksandrov je veoma visok, 211 cm, ali igra na poziciji krila. Laboviæ je takoðe veliki momak, ali više pokriva poziciju èetiri. Najstariji od te trojke je Erceg pred kojim je svetla buduænost, ali nije centar. Selektor Slavniæ je izjavio na poslednjoj konferenciji za novinare pred put u Španiju, da je svestan tog problema i da je tim uvežbavao kombinacije sa ta tri momka na poziciji centra. Izostanak Nenada Krstiæa i Mileta Iliæa mogao bi da bude veliki problem za Srbiju na takmièenju.

Srbija pored visine dominira i mladošæu igraèa. Ove godine naši mladi timovi u svim generacija bili su apsolutno dominantni, ali je za šampionat ove vrste potrebno iskustvo. Njega na velikim takmièenjima imaju samo Guroviæ, Jariæ i Milièiæ. Preostali momci u timu mlaði su od 23 godine, što našp tim èini proseèno najmlaðim na PE.

Slika

Jugoslavija i dalje na EP

Organizatori Evropskog košarkaškog prvenstva u Španiji predstavili su Srbiju zastavom nepostojeæe države Jugoslavije, ali je rukovodstvo tima veæ uložilo žalbu. "Ispred hotela nas je saèekala jugoslovenska zastava, a i na našem kabinetu stoji zastava Jugoslavije. Veæ smo urgirali da se to promeni, a najvažnije nam je da televizijska grafika u sutrašnjem prenosu bude ispravna", rekao je novinarima u Granadi tim menadžer reprezentacije Srbije Jovo Maksimoviæ.

Srbija u ponedeljak poèinje takmièenje na EP utakmicom protiv Rusije, a u grupi se nalaze još Graèka i Izrael.

Slavniæ: "Brine me nervoza"

Srpska košarkaška reprezentacija odradila je samo jedan trening u subotu. U popodnevnom terminu od 17.30 do 19 èasova, izabranici trenera Zorana Slavniæa prvi put su imali priliku da uðu u gradsku sportsku dvoranu u Granadi i »osete« koševe. Trening je odradio i Nemanja Aleksandrov koji je pred polazak u Španiju doživeo lakšu povredu, ali njegov nastup u ponedeljak protiv Rusije nije pod znakom pitanja.

»Dvorana u Granadi je velika, publika æe sigurno biti vatrena, pa treba odigrati i vatrenu košarku. Mogu samo reæi da su nam uslovi odlièni. U prvom treningu radili smo 90 minuta. To je bilo sasvim dovoljno pošto 32 sata nismo trenirali. Malo smo trèali, igraèi nisu bili preterano raspoloženi. To mi se nije ni malo svidelo, a nervozu sam primetio i pre treninga na sastanku. Pokušao sam da ih umirim i da im objasnim da se u životu ništa ne mora, osim da se umre. Nadam se da je to ona pozitivna poèetnièka nervoza«, kaže selektor Srbije Zoran Slavniæ.

Na èelu kolone koja je trèala na treningu bio je upravo Slavniæ, koji je istakao zadovoljstvo trenutnom formom ekipe.

Reprezentacija je u subotu posebnu pažnju obratila na prvog protivnika. Ruski tim se gledao na kaseti, a tokom treninga uigravale su se sve moguæe opcije.

Rusi žele ponovo u vrh

Ruski tim doputovao je u Španiju sa željom da se konaèno vrati na evropski vrh. Velika ulaganja u klubove konaèno su poèela da se vraæaju, pa tako i nacionalni tim ima koristi zbog sve veæeg broja kvalitetnih igraèa koji dolaze iz timova kao što su CSKA, Dinamo Moskva, Uniks, Himki....

»Prva utakmica na šampionatu biæe izuzetno teška. Oba tima imaju gotovo identiènu fizionomiju. Tu su po nekoliko iskusnih igraèa i dosta mladih koji se tek probijaju i traže svoje mesto u timu«, kaže Viktor Hrijapa, krilni centar Èikago Bulsa.

Rusi su svesni da su Milan Guroviæ, Marko Jariæ i Darko Milièiæ glavne uzdanice selektora Slavniæa, ali Hrijapa tvrdi da taj duel neæe odluèiti pojedinac, nego timska raspoloženost.

»U pripremnom periodu poèeli smo veoma slabo, ali je trenutno forma u usponu. Sada je sve mnogo, mnogo bolje. U odnosu na ranije godine imamo drugog trenera, drugaèija je filozofija i oèekujem da æemo imati bolji rezultat«, govori Krijapa.

Glavna zvezda ruskog tima ostala je ista – to je Andrej Kirilenko, krilni košarkaš Jute Džez.

»Ne mogu vam reæi da li æu na utakmici ja èuvati Guroviæa. To su neke stvari koje se tièu taktike i ne bih hteo o tome da prièam. Sve æe se videti na terenu. Guroviæ je imao fenomenalnu sezonu. Poslednji put sam ga video na Evropskom prvenstvu u Švedskoj 2003. godine, ali tada nije bio toliko bitan deo reprezentacije kao danas. On æe biti glavna opasnost po naš tim i za njega smo spremili specijalnu taktiku«, prièa Kirilenko.

On istièe da Srbija ima odliène šutere i da je izuzetno opasan tim zbog mladih igraèa i rastereæenosti.

»Mi smo tokom priprema pokazali neke slabosti. Nismo imali stabilnost u napadu. Konstantno smo u usponima i padovima. Moramo veæu pažnju da posvetimo odbrani. Srbija nema mnogo opcija na centrima, pa mislim da joj tu možemo najviše nauditi«, završava Kirilenko.

Grupe i raspored utakmica

GRUPA A (Granada)

1. Izrael
2. Srbija
3. Rusija
4. Grèka

Prvo kolo, 3. septembar
Srbija – Rusija [18h]
Izrael – Grèka [20.30h]

Drugo kolo, 4. septembar
Rusija - Izrael (18h)
Grèka – Srbija (20.30h)

Treæe kolo, 5. septembar
Izrael – Srbija (18h)
Rusija – Grèka (20.30h)

GRUPA B (Sevilja)

1. Portugalija
2. Letonija
3. Hrvataska
4. Španija

Prvo kolo, 3. septembar
Letonija – Hrvatska (19h)
Portugalija – Španija (21.30h)

Drugo kolo, 4. septembar
Hrvatska – Portugalija (19h)
Španija – Letonija (21.30h)

Treæe kolo, 5. septembar
Portugalija – Letonija (19h)
Hrvatska – Španija (21.30h)

GRUPA C (Palma de Majorka)

1. Èeška
2. Turska
3. Litvanija
4. Nemaèka

Prvo kolo, 3. septembar
Èeška – Nemaèka (18h)
Turska – Litvanija (20.30h)

Drugo kolo, 4. septembar
Litvanija – Èeška (18h)
Nemaèka – Turska (20.30h)

Treæe kolo, 5. septembar
Litvanija – Nemaèka (18h)
Èeška – Turska (20.30h)

GRUPA D (Alikante)

1. Poljska
2. Italija
3. Slovenija
4. Francuska

Prvo kolo, 3. septembar
Poljska – Francuska (19h)
Italija – Slovenija (21.30h)

Drugo kolo, 4. septembar
Francuska – Italija (19h)
Slovenija – Poljska (21.30h)

Treæe kolo, 5. septembar
Slovenija – Francuska (19h)
Poljska – Italija (21.30h)

Svi osvajaèi medalja na EP u košarci do sad

Na prethodna 34 EP medalje su osvajali:

1935 (Ženeva):
zlato: Letonija
srebro: Španija
bronza: Èehoslovaèka

1937 (Riga):
zlato: Litvanija
srebro: Italija
bronza: Francuska

1939 (Kaunas):
srebro: Letonija
bronza: Poljska

1946 (Ženeva):
zlato: Èehoslovaèka
bronza: Madjarska

1947 (Prag):
zlato: ŠSR
srebro: Èehoslovaèka
bronza Egipat - prvi put uèestvovao na EP

1949 (Kairo):
zlato: Egipat
srebro: Francuska
bronza: Grèka

1951 (Pariz):

1953 (Moskva):
srebro: Madjarska

1955 (Budimpešta):
zlato: Madjarska
bronza: ŠSR

1957 (Sofija):
srebro: Bugarska

1959 (Istanbul):

1961 (Beograd):
srebro: Jugoslavija
bronza: Bugarska

1963 (Varšava):
srebro: Poljska
bronza: Jugoslavija

1965 (Moskva):

1967 (Helsinki):

1969 (Napulj):

1971 (Esen):
bronza: Italija

1973 (Barselona):
zlato: Jugoslavija

1975 (Beograd):
srebro: ŠSR

1977 (Lijež):

1979 (Torino):
srebro: Izrael

1981 (Prag):

1983 (Nant):
zlato: Italija

1985 (Štutgart):

1987 (Atina):
zlato: Grèka

1989 (Zagreb):
srebro: Grèka

1991 (Rim):
bronza: Španija

1993 (Minhen):
zlato: Nemacka
srebro: Rusija
bronza: Hrvatska

1995 (Atina):
srebro: Litvanija
bronza: Hrvatska

1997 (Barselona):
bronza: Rusija

1999 (Pariz):
zlato: Italija

2001 (Istanbul):
srebro: Turska
bronza: Španija

2003 (Štokholm):
bronza: italija

2005 (Beograd):
zlato: Grèka
bronza: Francuska.

Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 16:59 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2007 05:23
Mislim da imamo velike šanse, a i danas se košarka igra mnogo brže nego ranijih godina , tako da nam i nije neki hendikep to što sem Milièiæa nemamo klasiènu peticu.Ako zatreba i ovi momci mogu da igraju na mestu centra i da time ubrzaju još više igru naše reprezentacije! :thumbsup:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 19:12 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Samo da prvu utakmicu pobedimo! Daleko možemo da doguramo!
A ako izgubimo prvu...eto nam raspada sistema!!

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 19:20 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2007 00:37
Samo da se vracaju u odbranu

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 19:55 
Pirate wannabe
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 17:24
dub je napisao:
Samo da se vracaju u odbranu

:lol: :lol: :lol:

i da pogaðaju koševe u napadu. :lol:

Slažem se da je prva tekma najbitnija. Posle gomile kriza i neuspeha koji su potresali našu košarkašku reprezentaciju, od koje je javnost uvek oèekivala medalje, dolazi mlada ekipa koja sigurno negde ima taj pritisak (iako su, fala bogu, novinari i javnost spustili loptu što se tièe prognoza i nametanja oèekivanja), pa je najbitnije da pobede i dokažu sebi da mogu...

A šta urade, urade...

Nadam se plasmanu na OI, a ako Bog da, i medalji... :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 20:16 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Samo da igraju timski, da ginu, da se vidi disciplina i ideja u igri, ostalo me ne zanima.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 20:40 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2006 21:38
nek im je sa sreæom...

Poslednji put menjao hamzinho dana 03 Sep 2007 10:28, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 21:08 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2007 19:00
E al nije mi jasno, zašto smo mi favoriti u duelu sa rusijom.Koliko mi se èini kvota na nas je 1.45?! Dovoljno je znati da igraju Holden i kirilenko pa da se zna da to nije smešna ekipa, a pogotovo što rusi i kad su najslabiji bili nisu bili lak zalogaj.

bio bih tvoj brat
ti si moj brat

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 02 Sep 2007 22:17 
Šunjalica
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2006 11:30
Uf,ne znam...
Daj Boze da bude dobro i da "ginu" za reprezentaciju,da igraju dobru odbranu i dobar napad.
Ce vidimo sta nas ceka.

:)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 02:30 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2007 02:31
Ekipa je dobra ali mlada što za soboom povlaèi nesigurnost i velike oscilacije u igri. Slažem se sa ostalima da je prva utakmica najvažnije, ne samo zato što nam pobeda protiv Rusa daje velike šanse za prolaz, veæ jednostavno tako mladoj ekipi je potrebno da im se samopouzdanje digne na poèetku, ako izgube u prvoj utakmici teško æe ga vratiti.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 04:34 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2007 14:02
Pa ne ostaje nam ništa drugo nego da saèekamo današnji duel i odgledamo ga uz direktan prenos na RTS2 od 17.55h, pa da vidimo. Mladi jesu, kao što sam naveo najmlaða ekipa na prvenstvu, ali i dobrog kvaliteta. Lièno mislim da od ove reprezentacije tek u buduænosti, za nekih dve do tri godine, treba oèekivati prave rezultate i medalje, a sada bi po meni èetvrtfinale (od 5. do 8. mesta) bio dobar uspeh, sve iznad toga bio bi zaista pravi podvig i ogroman uspeh.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 19:18 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
pochelo je!!

kad ovako lose otvore tekmu...ni negleda mi se!!!

p.s. al me nervira onaj rus crnchuga :wicked:

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 21:34 
Šunjalica
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2006 11:30
Izgubili...
Nisam gledala,da se ne bih nervirala...
Ali kaze brat da su solidno igrali i da ih je islo kojim slucajem slobodno bacanje da bi mozda i dobili.

:)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 21:54 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ukoèenost na poèetku meèa, i fakat da su Ruje pogodile Trojku kada god je to bilo najpotrebnije razlozi su poraza. Imali smo extra priliku krajem 3. èetvrtine kada smo prišli na -2, ali smo valjda zadovoljni time ponovo pali, ponovo primili koš u poslednjoj sekundi, i lagano krenuli u siguran poraz..

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 03 Sep 2007 22:11 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006 14:39
Ne mogu i dalje da dodjem sebi, bash sam se primio i napalio kad je pochela tekma, a pre nje himna BOZE PRAVDE sav sam se najezio!! I tako krene tekma ja grickam semenke, pijuckam kolicu i nervoza krece, oni lagano daju kosheve i sve ih ide, a nas nishta, ojdednom proradi inat i krenu da i igraju srcem i onda sam imao neki osecaj da cemo ih stici pa onda lagano prestici ali kobazzz se to desilo i onda sam puko i pocheo da psujem sve i sudije, i Milichica shto iz igre zicer ne moze da pogodi pa Gurovica shto chim primi loptu gleda da je shutne (tvrdim najbolji igrach ali malo vishe timske igre od njegove strane bi bilo dobro), pa onog zeca Erceg, Moku koji nije neshto kriv ali morao sam i njega i da vam kazem bilo mi je lakshe :D e sad daj Boze da deknemo fucking zajebane Grke, da nam bolje krene shut za 2 i da vishe ne promashuju tako bacanja, stvarno nije u redu da se toliko promashuje i onda lagano ali ozbiljno sa Izraelcima i to bi bilo to za pochetak, videcemo rasplet kasnije. Ipak ochekujem medalju, shta cu kad sam veliki optimista :thumbup:

....SRBIJA....

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Index boarda » Opste teme » Sport