Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Potpišite peticiju za još jednog ginekologa u St. Pazovi
 Post Poslato: 02 Okt 2013 03:30 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
http://www.peticije24.com/jo_ginekologa_u_staroj_pazovi

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta: Re: Potpišite peticiju za još jednog ginekologa u St. Pazovi
 Post Poslato: 02 Okt 2013 14:59 
WitchKing
Korisnikov avatar

Evo i još jednog skandala na ginekologiji, pregled može samo u suknji!

Citiraj:
Na ginekološkom odeljenju u staropazovačkom Domu zdravlja došlo je do ozbiljnog kršenja prava pacijenata, kada je na šalteru za predavanje knjižica objavljeno da je pregled kod ginekologa moguć samo u suknji.

Uvođenjem ovakvih pravila direktno se krše prava pacijenata koji dolaze na pregled u ginekološku ordinaciju i takav natpis samo je jedan u nizu bahatih poteza zaposlenih na ovom odeljenju, koje umesto da služi za primer ostalim službama u domu zdravlja, već dugo kod pacijenata važi za najlošije organizovano.

Fotografiju sa natpisom "Kod ginekologa obavezna suknja", jedna trudnica iz Stare Pazove je poslala i redakciji dnevnog lista Kurir, za koji je načelnica ginekologije dr Dragica Kovačević rekla da je preporuku za prijem samo pacijentkinja u suknji ona dala smatrajući da je to važno iz higijenskih, praktičnih i moralnih razloga. I do sada je bilo uobičajeno da većina pacijentkinja na pregled dolazi u suknji, ili suknju obuče u prostoriji u kojoj se priprema za pregled, ali iz Ministarstva zdravlja jasno navode da doktori nemaju pravo da uslovljavaju pacijente u takvim stvarima i da će zdravstveni inspektori proveriti te navode.

Prethodnih godina više puta smo pisali o lošim uslovima u kojima se u Staroj Pazovi obavljaju pregledi kod ginekologa i o bahatom i nevaspitanom ponašanju doktora i sestara na tom odeljenju. Poslednjih meseci više građana nam je pisalo i o gužvama koje se svakodnevno stvaraju zbog nedovoljnog broja lekara i najčešće rada samo u jednoj smeni.

Zbog loših uslova u ginekološkoj ordinaciji i načina na koji se godinama unazad zaposleni na ovom odeljenju ophode prema pacijentima, mnoge trudnice i druge žene iz Stare Pazove biraju da na preglede putuju u Inđiju i druga okolna mesta, kao i da odlaze u privatne ginekološke ambulante.

Vrh 

Post Poslato: 02 Okt 2013 17:36 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2007 19:15
Dom zdravlja u St.pazovi je dno dna,nekulturni,arogantni,ljenji neradnici,moj kolega sa posla je bio 30.09. da zakaze pregled kod lekara opste prakse...zakazali mu za 16.10. !!!! Kao da ide u audijenciju kod Vucica a ne na obican pregled.Na stranu to sto gospoda iz d.zdravlja NEMAJU zakonsku osnovu za tako nesto:pacijent MORA biti pregledan bez zakazivanja cim pre,tj u najkracem roku!Specijalisticke sluzbe su ipak sampioni u neradu:zakazuju po 4-5 pacijenata u smeni,to smandrljaju za sat-dva i onda zapale kuci !

Vrh 

Post Poslato: 03 Okt 2013 13:48 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 16:25
Peticija potpisana, ali to je premalo. Malo žena dolazi na ovaj sajt, treba akciju proširiti na mnogo posećenija mesta (dom zdravlja, pijaca, centar grada, veće prodavnice, radio i TV). Ako bude potrebna pomoć volontera - zovite me, doći ću.
Ova naša ginekologija je rak-rana doma zdravlja.
Trebalo bi je osavremeniti i povećati broj prostorija, toalet je grozan (a tu dolaze i trudnice i žene sa zaraznim bolestima) a čekaonica kao na železničkoj stanici pre pola veka.
Posebno sam ljuta na onaj mali ulaz sa dečijeg zubnog, tuda se uvlači ko god smatra da može preko reda.
Poverljivost podataka između lekara i pacijenta je posebna priča: dok lekar priča sa pacijentkinjom sve to slušaju još 3 žene koje su u ordinaciji a ako malo povisi ton dobro čuju i one u čekaonici a leti i napolju. Svejedno, čule i i inače jer na šalteru moraš da objasniš razlog posete.
Znam veoma mnogo žena koje ne idu kod ginekologa jer im je ispod ljudskog dostojanstva da se tako eksponiraju.
Nemam ništa protiv Babića, dobar je lekar iako je vrlo ćutljiv, ali on sam ne može da leči polovinu Pazove. To je kao da na opštoj praksi rade samo dva lekara.

Vrh 

Post Poslato: 03 Okt 2013 15:53 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Apr 2006 17:09
Howe je napisao:
Dom zdravlja u St.pazovi je dno dna,nekulturni,arogantni,ljenji neradnici,moj kolega sa posla je bio 30.09. da zakaze pregled kod lekara opste prakse...zakazali mu za 16.10. !!!! Kao da ide u audijenciju kod Vucica a ne na obican pregled.Na stranu to sto gospoda iz d.zdravlja NEMAJU zakonsku osnovu za tako nesto:pacijent MORA biti pregledan bez zakazivanja cim pre,tj u najkracem roku!Specijalisticke sluzbe su ipak sampioni u neradu:zakazuju po 4-5 pacijenata u smeni,to smandrljaju za sat-dva i onda zapale kuci !

Sa ovim bi se slozio sa 15 godina na sistematskom mi je u tu domu zdravlja ustanovila krivu kicmu,nije nasla za shodno ni da me posalje na vezbe..nezainteresovani za posao...joj samo kad bi nam doveli lekare iz Afrike koji bi radili i za 200 evra kako bi onda ova ''gospoda'' lekari i sestre radili.

Vrh 

Post Poslato: 07 Okt 2013 22:35 
WitchKing
Korisnikov avatar

Kaja je napisao:
Peticija potpisana, ali to je premalo. Malo žena dolazi na ovaj sajt, treba akciju proširiti na mnogo posećenija mesta (dom zdravlja, pijaca, centar grada, veće prodavnice, radio i TV).

Ja sam na ideju naleteo na facebooku. Dosta ljudi je šerovalo inicijativu, hiljade ljudi su to videli. A to da se malo više angažujemo oko toga je odlična ideja, vredi se pozabavti tim.

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2013 07:52 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2007 19:15
Slucaj s opste prakse od pre neki dan:Coveku je pozlilo,spojili mu se pritisci (sto kazu stari ljudi)i zove hitnu.Ovi mu lakonski odgovaraju da dodje sam do lekara.Kad je nekako uspeo da dodje sam do opste prakse,bilo je 18:45,i prvo pitanje doktora je bilo ne kako se osecate vec :Sto ste dosli sad na kraju radnog vremena(inace radno vreme je ako se ne varam do 20:00h.!)Drugo pitanje je bilo :a jel ste vi moj pacijent,nesto vas se ne secam!A covek jedva ziv stoji ! Uzas!!

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2013 11:18 
WitchKing
Korisnikov avatar

Dom zdravlja u St. Pazovi je jedna totalno nakaradna institucija. Pošto imam bliskog prijatelja koji tamo radi, manje više znam sve šta se tamo dešava. To su jednostavno užasne stvari. Od korupcije, marnjavanja plata, zakidanja dnevnica, namernih a nepotrebnih prinudnih u te svrhe, pa do ovakvih da-čovek-ne-poveruje izliva nerada i neprofesionalnosti.

Vrh 

Post Poslato: 16 Okt 2013 02:11 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Ovo je ispalo malo besmisleno - potpisuje se peticija za konkurs koji je već odavno otvoren.
Međutim, mene zanima zašto ni jedan ginekolog NEĆE da dođe u Pazovu?

Vrh 

Post Poslato: 22 Okt 2013 12:41 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Evo pre neki dan su objavili na TV da se jedan ginekolog javio na konkurs. Nadam se da će biti primljen.
I direktor doma zdravlja priča da D.Z. mora da se renovira da bi bio po propisima evropske unije, samo ne znam kako će od one babe (ginekologije) napraviti devojku.
Možda je ipak i ova naša peticija odradila neki posao.

Vrh 

Post Poslato: 22 Okt 2013 23:52 
WitchKing
Korisnikov avatar

Mnogo bitnije od renoviranja je da se načelniku kaže PA PA i da se dovede neko ko će da uvede malo REDA tamo, pošto je ono anarhija.

Vrh 

Post Poslato: 28 Okt 2013 23:33 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Danas sam svratila da proverim - novi ginekolog radi.
A što se tiče načelnika, za to će izgleda morati da se piše nova peticija.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo