Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kirby Prevara
 Post Poslato: 21 Sep 2011 12:13 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 20 Sep 2011 22:21
Dobar Dan svi mi znamo sta je kirby dali smo ga videli, culi ili radili za njih za njega ovo sto cu ovde da pisem je istinita prica o celoj firmi kako rade i iskorscivaju radnike.

Moje ime je Ivica imam 20 godina zivim u Indjiji trenutno bez posla.

Poceo sam da radim za Kirby tacno 11 Avgusta 2011 godine sam krenuo na obuku koja traje od 3 do 4 dana naime na teren sam poceo da idem posle 4 dana i od tad su mi racunali platu.

Kad sam bio na razgovoru za posao receno mi je da je plata 30.000 a radno vreme od 11:00 pa do 15:00 kad sam zavrsio obuku tadasnji sef Zeljko Momcilovic je porekao za radno vreme i rekao mi je videcu koje je a to moze da bude od 11:00 pa do 22:00 pa cak i vise a isto tako i za platu je rekao 15.000 dinara i plus sto zaradim vanredno , ajde cutao sam jer mi posao treba zasto mi treba posao zato sto mi u porodici samo Otac ima stalni Posao gde je redovna plata a a nas 4 tvoro u kuci od 1 plate pa to ima samo u Srbiji .

Naime Juce dana 20 . 9 . 2011 Godine mi je receno da odem u firmu za 15:00 ali kad sam stigao

tamo kola za teren nema mislio sam u sebi mozda su sef i sefica negde otisli pa treba da dodju ali ja kad sam usao unutar firme gde sedimo nigde nikoga nema meni je vec bilo postalo cudno pa sam potyrazio moju fasciklu koju nosim na teren ali nje nije bilo pa sam posegao za firminim telefonom koji nosim kuci da pozovem sefa da pitam sta se desava signala nema u medju vremenu odem do telefoniskinje a ona mene pita pa sto si ti tu sto nisi otisao sa ostalima.

Zakljucak dobio sam otkaz ali bez plate , sta cu otisao sam kuci rekao mojoj majci nasli broj od sefa , sta je rekao on mojoj majci kako ja lazem, da oni mobilne nedaju svojim radnicima kako sam ja radio samo 2 dana obuku i posle toga nisam dosao ali je tu pogresio jer sam ja Rekao mojoj Majci da imam svedoke i prosetali smo se i do njih i ako je padala kisa i svi su potvrdili da sam bio i da sam radio sa kirbijem , kad smo se ja i moja majka vracali kuci zvoni mi moj privatni telefon sakriven broj je prikazo ja se javio a decko mi kaze { Gde si druze sta radis } posto ga nisam prepoznao pitao sam ko je to a on ce mi nato Momcilo ovde i sto lazes, ja sam dao telefon mojoj majci posto je trazila telefon a Momcilo Momcilovic Sefov sin je pretio mojoj majci kako ce da zapali kucu , da se odsad okrece kad bude isla na ulici , jer zna ko je on i tako te stvari ima jos puno takvih slucajeva nisam jedini

hvala vam sto ste odvojili malo vremena.

Vrh 

Tema posta: Re: Kirby Prevara
 Post Poslato: 24 Sep 2011 19:23 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 00:21
Da li si ti nesto prodao za tih mesec dana, koliko si proveo u firmi.

Vrh 

Post Poslato: 24 Sep 2011 23:52 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Sve je ovo moguce....takvi slicni poslovi jesu nevidjeno muljanje....
A smesni su...ovde Kirby kosta par hiljada eura..a u Americi samo par stotina dolara....

Zao mi je sto si imao takvo iskustvo...kad bi nekako mogao da ih tuzis..ali sta vredi......tuzno, jako tuzno...kapitalizam na srpski nacin...Srbija je jos uvek zemlja divljanja kao u vreme Al Kaponea....mi smo Amerika 30-ih godina..eto..samo toliko kasnimo za svetom....
Hoce nas narod da radi..ali kad cujes ovako nesto....ljudi se obeshrabre...i zato bolje da sede za dz u kuci nego za dz da rade....

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 10 Feb 2012 14:51 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2012 05:53
Dobro znam o cemu pisete moj sin je pre par godina radio za kirbi u zemunu tri meseca bez dinara bez ikakve nadoknade ali svaka skola se placa zato deco znajte da je istinita ona stara "Nema leba bez motike " ne mislim da treba bukvalno da kopate ali treba razmisliti ,cim je previse obecano to ne valja ,ne verujte pogotovu ne u ono sto vam nude amerikanizirni snobovi da nije njih mi bi sada sasvim lepo ziveli , bez straha sa finim platama ,postenim zivotom ,bez kriminala ,droge i kojekakvih nastranosti .

Vrh 

Post Poslato: 10 Feb 2012 23:25 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2011 17:11
U jbt, nisam znao da su toliko loši :-?
Pa zato i imaju stalno ljude na terenu jer ih konstantno menjaju svežim mesom a da predhodne ne isplate. Kakav užas!!
Ja sam ih samo jednom pustio u kuću i više nemam nameru da trošim svoja dva sata (rečeno da će biti gotovo za pola sata).
Drgarova baka ih je pustila i ubediše je da ga kupi. Ona mislila da je rata u dinarima i potpisala - al umesto dinara behu evri.
Hebo im je m kad ih je savato al sa sve kamerom + račun u evrima a našoj državi mož plaćat samo u dinarima.
Povukoše se Kirbijevci al evo, da podelim loše iskustvo, srećom ne lično.

Ivice, doista mi je žao što čitam kako si prošao a znam da je za posao danas teško i da puno privatnika to koriste. Živimo u nekom vremenu, što Željko napisa, kapitalizma na srpski način.

Dobro je da si podelio svje iskustvo sa njima pa bar nekog da spaseš da se ne opeče

Ganjaj dalje i sa srećom.

Vrh 

Post Poslato: 14 Feb 2012 19:05 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2012 05:53
Nisu ljudi koji to prodaju krivi oni takav nacin rada od njih zahtevaju a kad jednom udjes u kolo ostajes jer nema drugog nacina da izvuces novac bilo koliko ,ali takvi su ti i u Cepteru ili bilo kojojdrugoj takvoj top=shop firmi .

Vrh 

Post Poslato: 15 Feb 2012 18:45 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 27 Okt 2011 18:04
Takvi su zato sto im tako zakon dozvoli.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo