Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 206 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Da li je potrebno uvesti naplatu parkiranja o šta mislite o ceni parkiranja?
Potrebno je uvesti ali je skupo 9%  9%  [ 4 ]
Potrebno je uvesti i nije skupo 26%  26%  [ 12 ]
Nije potrebno uvesti 48%  48%  [ 22 ]
Bolje da se izgradi još parking mesta 15%  15%  [ 7 ]
Nemam auto i ništa ne mislim o tome 0%  0%  [ 0 ]
Zaista ništa ne mislim o tome 2%  2%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 46

Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PPS- Pazovački Parking Servis
 Post Poslato: 26 Jun 2012 09:26 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
U poslednjih mesec dana su mi okačili cirka 7, 8 kazni, a poštar me upravo obradovao pozivom na sud tj kod sudije za prekršaje.

Nešto mi se javlja da neću otići.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 26 Jun 2012 12:25 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
Koje čokoladice voliš...da ti donesem u Mitrovici kada budeš(ne daj bože) zaglavio! :) :) :)

Vrh 

Post Poslato: 26 Jun 2012 19:10 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
U Banovcima ipak nista od napacivanja parkinga.Bar zasada.

Vrh 

Post Poslato: 29 Jun 2012 22:56 
WitchKing
Korisnikov avatar

Platio sam parking 1100 za 6 meseci jer su ovi mutanti koji ga kontrolišu počeli da mi kite brisače svako božije jutro. Ja ostavim namerno kaznu od prošlog dana, oni ostave drugu. Kunem se, da sam ga zatekao taj dan, bilo bi svašta.

Vrh 

Post Poslato: 18 Okt 2012 15:26 
WitchKing
Korisnikov avatar

Upravo sam bio kod sudije za prekršaje jer nisam hteo da platim parking ispred svoje zgrade koji je opština počela da naplaćuje kao što svi znamo od pre godinu dve.

Provukao sam se sa opomenom i to "jer poznajem Sandru" - devojka koja je tamo zapisničar, mada verujem da je to više šala, išli smo zajedno u osnovnu. Kaže meni sudija "pa valjda imate neki parking za vas iz zgrade", reko nema gospođo, NEMA! U prilog mi je išla činjenica diz prethodnog posta, da sam uplatio za 6 meseci.

Vrh 

Post Poslato: 18 Okt 2012 21:33 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Sam se ti zaebavaj s Dzokej i s narodnu vlas :D !

Vrh 

Post Poslato: 29 Apr 2013 11:13 
WitchKing
Korisnikov avatar

Zanimljiv tekst:

http://vesnamihajlovicblog.wordpress.co ... ve-vozace/

Vrh 

Post Poslato: 06 Dec 2013 13:10 
WitchKing
Korisnikov avatar

Šta kaže zakon...

Preuzeto odavde:

http://www.telegraf.rs/vesti/893780-otk ... za-parking

Citiraj:
OTKRIVAMO: Da li po zakonu moramo da plaćamo kaznu za parking?
Doplatna karta piše se na vlasnika vozila koji možda uopšte nije upravljao vozilom taj dan, a na sudu treba dokazati da je baš vlasnik vozio. Takođe, vozaču nije uručena lično već se stavlja pod brisače, a zakon ne poznaje takvu vrstu uručenja

Foto: M. ĐorđevićFoto: M. Đorđević
Jedna od najvećih dilema među vozačima automobila u Srbiji glasi: Da li moramo da plaćamo kaznu koju nam izda “Parking servis” ili su u pravu svi oni koji tvrde da ova kompanija nema pravo da izdaje doplatnu kartu, jer ona predstavlja kaznu, a „Parking servis” nema pravo da kažnjava niti je zakonski ovlašćen za to.

U slučaju neplaćanja parkinga, „Parking servis” ima pravo da naplati onoliko vremena koliko ste prekoračili ,tj. onoliko vreme koje je utvrdio i dokazao materijalnim dokazom kontrolor. Ako je sat parkiranja 50 dinara, a vi niste platili 3 sata, onda je to 150 dinara.

Za ta 3 sata kontrolor bi trebalo da vam izda račun koji treba platiti u roku od 7 dana. U slučaju da se to ne plati, Parking servis ima pravo po Zakonu o izvršenju i obezbeđenju da naplati sudskim putem račun od vas (sa kamatom i sudskim troškovima) na osnovu izdate verodostojne isprave (neplaćeni racun).

Međutim, “Parking servis” nema pravo da izdaje doplatnu kartu jer ona predstavlja kaznu, a on nije zakonski ovlašćen za to. Pravo na naplatu kazne imaju državni organi kojima je zakonom povereno to ovlašćenje, a ne grad ili opština na osnovu svoje odluke.

Parking Servis u Makedoskoj ulici Foto: Marko TodorovićParking Servis u Makedoskoj ulici
Foto: Marko Todorović
Javno preduzeće ima ovlašćenje od Grada, ali odluke gradskih vlasti ne mogu biti iznad zakonskih odluka i nemaju pravni osnov za kažnjavanje neplaćanja parkiranja.

Parkiranje je regulisano Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima (ZOBS). Kaznenim odredbama ZOBS-a nije predviđen prekršaj za neplaćanje usluge parkiranja u tačno određenom periodu niti je moguće po drugim opštim aktima klasifikovati doplatnu kartu kao prekršaj.

Neplaćanje parkiranja nije klasifikovano kao delo u krivičnom zakonu,niti kao prekršaj u prekršajnom zakonu.Da se vozilo ukloni paukom ili postavi uređaj kojim se sprečava odvoženje vozila (lisice) nalog izdaje saobraćajni policajac samo ako je vozilo nepropisno parkirano ili ugrožava normalno odvijanje saobraćaja po odredbama ZOBS-a clan 278 stav 12., što znači da Parking servis to ne može da radi ako nije plaćeno parkiranje.

Policija nije nadležna niti sme da proverava ako ste parkirani na mestu gde je dozvoljeno parkiranje da li ste platili parkiranje.

Policija ne izdaje nalog za uklanjanje vozila sa mesta obeleženog za parkiranje ako vam je isteklo vreme ili niste platili parking.

Ako je „Parking servis” bez naloga policajca odneo vozilo ili blokirao vozilo “lisicama” treba prijaviti krađu i blokadu Policiji i uzeti potvrdu o prijavi krađe i blokade (što je policija dužna da izda) s kojom možete preko suda nadoknaditi nastalu materijalnu i nematerijalnu štetu.

Foto: parking-servis.co.rsFoto: parking-servis.co.rs
Ustavni sud Srbije je 12. maja 2011. godine proglasio da je gradska (opštinska) odluka o plaćanju doplatne karte -kazne na zoniranom parkingu – protivzakonita i da se obustavi izdavanje doplatnih karti.

To bi značilo da doplatna karta nije verodostojna isprava podobna za izvršenje po Zakonu o izvršenju i obezbeđenju i da je sud neće prihvatiti.

Poseban problem je što je doplatna karta pisana na vlasnika vozila koji možda uopšte nije upravljao vozilom taj dan, a na sudu treba dokazati da je baš vlasnik vozio. Takođe, vozaču nije uručena lično već se stavlja pod brisače, a zakon ne poznaje takvu vrstu uručenja, već je to predviđeno gradskom (opštinskom) odlukom koja olakšava posao kontroloru i stavlja se iznad zakona.

Pravo naplate kazne imaju državni organi, kojima je zakonom povereno to ovlašćenje, ukoliko je u pitanju prekršaj. To ovlašćenje sigurno nema Parking servis.

Vrh 

Post Poslato: 14 Dec 2013 22:55 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Imam jedno 15-tak doplatnih karata. Nikad nisam dobio poziv od sudije za prekšaje! Bas bih voleo da odem, mozda ima neka dobra slika mog automobila! :)

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Post Poslato: 15 Dec 2013 11:39 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Fora je izgleda APP!

Vrh 

Post Poslato: 14 Okt 2015 08:02 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Apr 2006 17:09
Zna li neko kakve su plate u tom parking servisu oduvek me je to zanimalo a na internetu nista o tome i da li su iste ovima iz pazovackog parking servisa sa ovima iz beogradskog parking servisa...konkretno oni sto setaju onim uredjajem i proveravaju tablice...

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 206 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo