Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: N.Banovci beogradsko prigradsko naselje ili pazovacko selo
 Post Poslato: 15 Avg 2010 02:03 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Slika

ha ha ha, Isurus, tebi stvarno nije dobro, mozda bi trebali svi novobanovcani da se presele posto potpuno razmisljaju kao i ja, al'srecom mi smo maltene spojeni sa Beogradom da bi bilo suludo razmisljati o bilo kakvoj akciji takvog tipa, recimo da se nekome od nas svidja Novi Sad, Nis, Uzice, Sr.Mitrovica...to bi bilo vec normalno, a ovako ti ispadas smesan :lol:
A to koliko mi Pazovu smatramo nasom ,,avlijom" govori i podatak u okviru skolstva, raspitaj se koliko novobanovcana ide u staropazovacke skole a koliko za grad, kod nas se svi krste kad neko kaze da je upisao pazovacku gimnaziju ili bilo koju drugu skolu u Pazovi, svi odmah pitaju, sta nisu te primili nigde u gradu, pa gde tamo......
Ljudi se kod nas masovno odjavljuju i prijavljuju po Zemunu samo da nemaju nikakve veze sa Starom Pazovom, neka vrsta pazovafobije vlada :-o 8-) , cim postanes deo Novih Banovaca strefi te taj fenomen

Poslednji put menjao deki_88 dana 31 Avg 2010 20:16, izmenjena 2 puta

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 03:01 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
deki_88 je napisao:
Ljudi se kod nas masovno odjavljuju i prijavljuju po Zemunu samo da nemaju nikakve veze sa Starom Pazovom, neka vrsta pazovafobije vlada :-o 8-) , cim postanes deo Novih Banovaca strefi te taj fenomen

A izvini molim te, odakle si ti, iz New Yorka?

Živiš u selu od par hiljada stanovnika, za koje je jedan KABLAR metropola, pišeš kao da živiš na marsu, i dao bi sve da se pripojiš Beogradu, Zemunu, ne razumem?

Idi bre èoveèe, kome trebaš uopšte. Zemun je primer i zvezda vodilja za normalan život, a ja sam eto budala koja Staru Pazovu ne bi menjala za 100 Zemuna, njihovog isfoliranog naglaska, promiskuitetne i zaostale omladine, TZV "NAVIJAÈA" huligana koji idu ulicama i mlate sve redom, šabanije koja živi za splavove itd. Uostalom, sve o Zemunu i Zemuncima su rekli vicevi na njihovu temu.

A i ti si care sa tvojom "Pazovafobijom" jedan veliki vic pa æu evo da ti se nasmejem: Hahaha. Kukate na nju ko da je ne znam šta, u stvari je CIVLIZACIJA za sva okolna mesta, a vala i dalje.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 04:38 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Stara Pazova zakon. :thumbsup:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 05:02 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

RicMan, ne, ja sam iz Novih Banovaca. Ne razumem cemu ovlika netrpeljivost, uostalom svako ima pravo da iznese svoje misljenje, mi smo ipak demokratsko drustvo :lol: Uf a Pazova mi je pa mnogo veca,za razliku od vas mi ni ne znamo koliko nas ima, a to je daleko vise od par hiljada sto vi zelite da mislite da nas ima, vise i od onih desetak koji su kao zvanicni iz 2002 god., bre sa Starim smo veci od ultra mega giga Stare Pazove. Da Kablar je sjajan, a bice jos sjajniji (sa zgradom opstine, Domom zdravlja, novom skolom, kejom, sportskim centrom, novim stambeno-poslovnim objektima.....) jel vam zao sto jedno ,,selo" ima takvo naselje sa vise desetina zgrada, megamarketima, bankama....kaficima, pizzerijama, restoranima, buticima, da ne nabrajam dalje...
Moze samo da ti bude krivo jer ja zivim, na dvesta metara od izlaza sa auto-puta, trista metara od Dunava, 600 m od Batajnickog aerodroma, tri kilometra od okretnice 706.
Reci mi svoje kordinate, a da mozda je u pitanju golubinacki atar, ili eventualno staropazovacki, divna civilizacija sa sve PIN-om, za razliku od ,,groznog" Zemuna sa prelepim kejom, neopisivim Gardosem. dobrim firmama, sjajnim zdravstvenim centrima (Bezanijska kosa i Zemunska)...........
Ne, stvarno smo otisli predaleko, vreme je da se vratimo problemu i zapocetoj temi a to je prevoz koji poricali ili ne muci citavu opstinu.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 14:11 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2010 17:55
:provali: batooo, al' tebe tuku kompleksi :lol:

aj lepo ti se preseli u tvoj zemun... ish! ne znam shto si se uopshte i selio ovamo kad ti je tamo toliko lepo. idi lepo pa tamo guraj nos gde hotjesh ovde si samo josh jedan ljakse dodjosh i nishta drugo! ;)

Oder eiskalt die Nacht.
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 15:37 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 25 Jan 2007 03:19
Ja hocu nocni u Novoj u 12, 1, 2 i 3.
Izaci cu na sred centra i skupljacu potpise i tako to :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 21:18 
WitchKing
Korisnikov avatar

deki_88 je napisao:
RicMan, ne, ja sam iz Novih Banovaca. Ne razumem cemu ovlika netrpeljivost, uostalom svako ima pravo da iznese svoje misljenje, mi smo ipak demokratsko drustvo :lol:

Tako je, ja sam ti izneo moje.

Citiraj:
Moze samo da ti bude krivo jer ja zivim, na dvesta metara od izlaza sa auto-puta, trista metara od Dunava, 600 m od Batajnickog aerodroma, tri kilometra od okretnice 706.
Reci mi svoje kordinate, a da mozda je u pitanju golubinacki atar, ili eventualno staropazovacki, divna civilizacija sa sve PIN-om, za razliku od ,,groznog" Zemuna sa prelepim kejom, neopisivim Gardosem. dobrim firmama, sjajnim zdravstvenim centrima (Bezanijska kosa i Zemunska)...........

Krivo mi je, suze ronim...

Za kablar ništa nisam rekao, naravno da mi je drago da postoji, jer da ga nema, šta bi radili vi iz Starih i Novih Banovaca? Blejanje ispred prodavnice na centru verovatno brzo dosadi. :D

Moje koordinate su SAM CENTAR Stare Pazove. Srednja škola na minut hoda, osnovna na 7, 8. stadion za fudbal, teren za basket, hale, dom zdravlja, apoteke (zlu ne trebalo), centar, kafiæi, park za bleju, autobuska stanica, socijalno, opština, vojni odsek, sve mi je na i do 5 minuta od ulaza zgrade. Ne moram da putujem iz svog mesta da bih kupio bilo šta ili završio sebi bilo šta od papira jer u njemu imam SVE. Za razliku od tebe. Sve u svemu, opet za razliku od tebe, ne bih se selio iz Pazove NIGDE, ili bi, a da mi ostane stan ovde, naravno. A da živim u nekim od Banovaca, mislim da bih naèisto odlepio, što naravno nema veze sa Banovèanima i Banovcima, veæ tempom i naèinom života na koji sam navikao.

A da, i na Dunavu sam za 10 minuta.

Kao što vidiš, možeš samo zavidiš ti meni, jer ja u mom mestu imam sve ono zbog èega ti želiš da se pripojiš nekom drugom, što æe se desiti kada se, ne znam, Kina pripoji Rusiji, ili Hrvatska Srbiji, tako nešto.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 22:29 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

RicMan, nemam na cemu da ti zavidim, jer bi verovatno poludeo od dosade kada bi mi sve bilo u krugu od jednog kvadratnog kilometra, a tek mi ne bi bilo dobro kada bi se dicio time kako izadjem ispred zgrade, prosetam do raskrsnice, vratim se u stan i dan mi se pretvori u vecnost, stvarno bez prepucavanja al'po ovo se moze zakljuciti da smo mi dva razlicita mentaliteta, potpuno drugacijeg temperamenta.
Polozaj Stare Pazove kao centra opstine je los (bar kada se radi o Novoj Pazovi i o Banovcima), mi zivimo i radimo (u ogromnoj vecini) na drugom kraju, usisani smo u taj neki Vir (naravno i vi ste al'u manjoj meri).........Evo ti primer recimo Indjije, sva mesta su u takvom polozaju da se prosto ulivaju u nju.
A to za srednje mi je drago zbog tebe, al'zavrsiti neku od pazovackih skola je totalni promasaj, sto zbog drustva, znanja.............

Molim te uporedi vrednost nekretnina u Novim Banovcima i u bilo kom drugom mestu opstine pa i same Stare Pazove, pa po tome zakljuci cija je bolja lokacija

Nije potrebno pripajanje, potrebni su uslovi za bolji zivot a jedan od segmenata jeste bolji prevoz

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 23:03 
WitchKing
Korisnikov avatar

Aha.. Dakle, poludeo bi od dosade da obaviš sve što imaš na 5 minuta, tebi je lepše da se voziš fantastièno brzim, preciznim mirišljavim lastinim i njemu sliènim prevozima do Stare ili do Zemuna? A ne poludiš od dosade u mestu u kome ima 2 mesta da se izaðe ili ni toliko, 1 ili 2 fast fooda, jedna pekara, i nijedna prodavnica za gomilu stvari koje koriste sva domaæinstva? Svaka tebi èast.

Ja kontam da mi mnogo više odgovara da sve što imam odradim za 5 minuta, a posle doðem kuæi, gledam film, èitam knjigu, ili odem pak na tenis.

Tako da, svakako si u pravu, možda jesmo drugaèijeg mentaliteta ali pre svega drugaèije cenimo naše slobodno vreme.

Od vrednosti nekretnina ti naravno nemaš ništa kao ni ja u smislu kvaliteta života, ali daj leba ti da vidim kuæu koja je skuplja u Banovcima od kuæe u Pazovi, a da naravno NE gleda na Dunav. Sumnjam da takvo nešto postoji, niti postoji jedan smislen razlog da takvo nešto postoji.

A što se tièe Pazove, na odliènom je mestu kao centar opštine, prosto ne verujem šta pišeš. U srcu iste, sva mesta na 10ak i manje kilometara, taèno izmeðu NS-a i BG-a, u Novoj sam za 5 minuta kolima što mi je bitnije nego kad æu biti u Surduku ili Novim Banovcima. Msm, ko uopšte ide u Surduk? A realno, i u Nove Banovce ako nema naravno rodbine i nekog posla tamo.

p.s. Završio srednju u Staroj, kažeš da ne valja zbog društva, a ja se proveo nikad bolje u životu te 4 godine, i platio bih koliko treba da se vratim tamo makar na dan. A što se tièe znanja, jao, vi ste mi omiljeni, što delite škole po tome kakvo se znanje u njima deli, svi se ubiajte od knjige, i zahtevate vrhunske profesore, sa odliènom metodikom, sjajnim znanjem i fenomenalnim pedagoškim moguænostima, a u suštini, završili ste svi redom (cenim velika veæina onih što kukaju) tako što ste muftali prepisivali i sreðivali onoliko koliko ste mogli. To se ne odnosi (samo na) tebe, veæ za sve te što šatro kukaju za veæim ZNANJEM, moš misliti. Msm, budimo realni, koga je bilo BRIGA za znanje u srednjoj? Samo daj da se zajebavamo, svaka èast nekolicini koju je pubertet obradio na vreme pa su na vreme i poèeli da cene prednosti i važnost znanja, da budem iskren nisam od tih, ali èovek se uèi dok je živ, jel.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Avg 2010 23:38 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Do Pazove da se cimam lastom, ni u ludilu, sednem lepo u kola, a to se desava jednom ili dva puta godisnje. Inace prevozom mi nije tesko otici ni do Rakovice.
A to da mi nemam markete gde mozes pronaci sve za jedno domacinstvo grdno se varas, evo ti slika jednog takvog:

Slika

Svaki stan, plac ili kuca, bila ona pored Dunava, auto puta, Kablara, centra, svakako vredi vise nego bilo sta drugo u bili kom delu Pazove.
Mogao bi malo da prosetas do Banovaca, vidi se da nisi bio odavno, izlgeda da u tvojoj glavi stoji slika iz nekog drugog vremena.
:-o

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Avg 2010 01:52 
WitchKing
Korisnikov avatar

Živeo sam u Starim, i redovni sam posetilac, baš sam danas tamo proveo ceo dan. Imam tamo porodicu, a imam i èlanove porodice koji su skoro kupovali nekretnine tj razmišljali i raspitivali se o tome. Èesto sam i na kablaru, imao sam i pre rodbinu i u Novim Banovcima, tako da znam šta prièam, ne prièam o selima koje nisam video u životu.

Citiraj:
Svaki stan, plac ili kuca, bila ona pored Dunava, auto puta, Kablara, centra, svakako vredi vise nego bilo sta drugo u bili kom delu Pazove.

Ovo je jednostavno smešno. Šta to Banovci nude? Osim Dunava koji ne znam da li je ikad bio prljaviji? Blizinu auto puta? Care, znaš li koliko ima iz Pazove do Novosadskog i Zagrebaèkog autoputa? Do Novosadskog 5 minuta vožnje, do Zagrebaèkog izmeðu 10 i 15, preko Vojke i Krnjaševaca. A šta Pazova ima a da nemaju bilo koji Banovci, veæ sam napisao, pa nema smisla da se ponavljam niti je to potrebno bilo kome ko iole razmišlja.

Za markete si me malo bukvalno shvatio, poenta je bila da u Pazovi ima SVE šta god da radiš, praviš ruèak ili gradiš kuæu, u Banovcima jednostavno nema. Da ti još malo ukrupnim, ako živiš u Banovcima, osuðen si da putuješ okolo i rešavaš neka pitanja, trgovina, papiri bilo šta. U Pazovi nisi, i to je to.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Avg 2010 02:57 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

RicMan, znam, u Starim zaista i nema nista osim Dunava (ipak su spojeni sa nama pa su nasi :D ), al'stvarno ne mozes kenjati da u Novim nema maltene sve sto i u Staroj Pazovi, mozes kupiti sve od igle do automobila, gradjevniskog materijala, namestaja, garederobe, tehnike, tu su i banke, poste, razna udruzenja, Muzej Macura...... mozes otici u neki od desetak kafica, zavrsiti u nekoj od tri cetri pizzerije, posetiti neku od sedam, osam pekara, ili pojesti nesto na brzinu u fast foodovima, svratiti do pijace, izabrati da li ces u Plitvice 1 ili 2, Maxi ili ipak Pekabetu, a ako mi pak u trenutku to nije dovoljno, lepo upalim kola i pravac Metro na svega desetak min.voznje od mene tj. 12-tom kilometru, tako da ti dok stignes do njega ja sam uveliko u kupovini a pritom sam ustedio cak i gorivo.
I na kraju brate sta ti vredi jedan ili drugi auto put ako ne ides ka gradu, ako zelis da krenes prema tom tvom Zagrebu ili Novom Sadu moraces platiti putarinu
Ups otkud to da se nasa opstina nalazi u istom sistemu sa Beogradom, naplatne stanice su Bubanj Potok i Stara Pazova, verovatno ce ,,nadjosima" to zasmetati pa ce za koju god. premestiti naplatne rampe.

Izvoli pogledaj prosecnu cenu nekretnina za :
Nove Banovce http://www.gohome.rs/nekretnine+novi+banovci+kuce/ proseèna cena 690 €/m2

Staru Pazovu http://www.gohome.rs/nekretnine+stara+pazova+kuce/ proseèna cena 490 €/m2

Novu Pazovu http://www.gohome.rs/nekretnine+nova+pazova+kuce/ proseèna cena 513 €/m2

Jel moguce da zaostajete za Gradom privrednika i jednim ,,selom koje nema ama bas nista", selo vas tuce za tricavih 200 evra po kvadratu

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Avg 2010 03:43 
WitchKing
Korisnikov avatar

A izvini, kuda æeš ti iæi ako treba da ideš do Novog Sada i Beograda? Da neæeš preleteti za razliku od mene?

Pitao si šta mi znaèi auto put, pa ti si taj koji se busa u to kako mu je autoput ispred nosa, ja sam sam rekao da su meni OBA ispred nosa. A gde æu i kako æu, to je veæ manje bitno.

I èega god da ima u Banovcima u Pazovi ima više, bolje, veæeg izbora. Kafiæi, prodavnice, šta god.

Jel ti Kablar raèunaš u Nove Banovce?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Avg 2010 03:48 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2010 17:55
deki_88 je napisao:
RicMan, znam, u Starim zaista i nema nista osim Dunava (ipak su spojeni sa nama pa su nasi :D ), al'stvarno ne mozes kenjati da u Novim nema maltene sve sto i u Staroj Pazovi, mozes kupiti sve od igle do automobila, gradjevniskog materijala, namestaja, garederobe, tehnike, tu su i banke, poste, razna udruzenja, Muzej Macura...... mozes otici u neki od desetak kafica, zavrsiti u nekoj od tri cetri pizzerije, posetiti neku od sedam, osam pekara, ili pojesti nesto na brzinu u fast foodovima, svratiti do pijace, izabrati da li ces u Plitvice 1 ili 2, Maxi ili ipak Pekabetu, a ako mi pak u trenutku to nije dovoljno, lepo upalim kola i pravac Metro na svega desetak min.voznje od mene tj. 12-tom kilometru, tako da ti dok stignes do njega ja sam uveliko u kupovini a pritom sam ustedio cak i gorivo.
I na kraju brate sta ti vredi jedan ili drugi auto put ako ne ides ka gradu, ako zelis da krenes prema tom tvom Zagrebu ili Novom Sadu moraces platiti putarinu
Ups otkud to da se nasa opstina nalazi u istom sistemu sa Beogradom, naplatne stanice su Bubanj Potok i Stara Pazova, verovatno ce ,,nadjosima" to zasmetati pa ce za koju god. premestiti naplatne rampe.

Izvoli pogledaj prosecnu cenu nekretnina za :
Nove Banovce http://www.gohome.rs/nekretnine+novi+banovci+kuce/ proseèna cena 690 €/m2

Staru Pazovu http://www.gohome.rs/nekretnine+stara+pazova+kuce/ proseèna cena 490 €/m2

Novu Pazovu http://www.gohome.rs/nekretnine+nova+pazova+kuce/ proseèna cena 513 €/m2

Jel moguce da zaostajete za Gradom privrednika i jednim ,,selom koje nema ama bas nista", selo vas tuce za tricavih 200 evra po kvadratu

normalno da je vetja prosechna za banovce na tom sajtu kad ima brdo "vila na dunavu" koje koshtaju ko svetog petra kajgana... ako pogledash cene kuca koje nisu na dunavu cene su debilno smeshne jer to niko ne zheli da kupi... a slabije je interesovanje zato shto su banovci najobichnija tresh selendra... sem par radnji i zgradica koje su nikle i neshto vas beogradskih brdjana koji su se doselili zadnjih 20 godina se tamo nishta nije promenilo znachajno...
prevoz vetji za bg vam nije potreban, imate dovoljno buseva... ja bih chak i ukinuo neke nepotrebne linije i usmerio ih ka staroj...
tebi ako se ne svidja ovde uvek imash mogutjnost da spakujesh kofere i vratish se odakle si doshao... niko te ne tera da budesh rob stare pazove...

Oder eiskalt die Nacht.
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis !

Poslednji put menjao Isurus dana 16 Avg 2010 04:38, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Avg 2010 04:22 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

RicMan, nisam se dobro izrazio, bitna su oba auto puta, al'ja a to mogu i za tebe slobodno reci posto sam siguran mnogo redje koristom smer ka Zagrebu ili Novom Sadu, tako da sam ipak u boljoj poziciji sto se tice smera ka trecoj nama bliskoj destinaciji.
Naravno da u Pazovi ima jos veceg izbora, ja to nisam ni u jednom trenutku osporio, dok se za tebe to ne bi moglo reci kada su u pitanju Banovci tj.Novi (sa sve njihovim Kablarom zajedno :roll: )

Isurus, pogledaj nazive ulica gde se prodaju te sline kuce, da li su sve uz Dunav pa onda tek izadji sa cinjenicama a ne lupaj u prazno, da li su po tebi Partizanska i Zelznicka na Dunavu, pa i nisu bas , al gle u jednoj je 960 evra kvadrat a u drugoj 800, iznad novobanovackog proseka, idi dalje.
Pogledaj cenu stanova, a da i oni su po tebi svi na Dunavu a prosek je oko 900 evra po kvadratu. A da mozda ih i nema na prodaju, ipak je tu samo par zgradica sa vise od hiljadu stanova bez ikakvih uslova za zivot
Bice nas jos vise, hvala bogu pa je ,,nadjosa" sve manje :lol:

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo