Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Outlet centar Beograd - Novi Banovci
 Post Poslato: 08 Mar 2010 22:01 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Outlet centar Beograd - Novi Banovci

Za par meseci pocinje izgradnja najveceg outlet soping centra u ovom delu Evrope, vrednost investicije 35 mil.evra.Projekat sadrzi objekat velicine 20 000 m2, i imace preko 128 prodavnica najpopularnijih svetskih i domacih brendova, megamarket, trgove, kafice, hotel, park, parking prostor za preko 2 000 automobila...Nalazice se preko puta Volva na ulazu u Nove Banovce :)
Slika

Slika

Slika
[/img]

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Mar 2010 22:28 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 10 Avg 2009 14:50
Prva i druga slika su razlicite, nemaju skoro uopste dodirnih tacaka. A iskeno ni treca mi se nigde ne uklapa. Izgleda da ovo nisu orginalni projekti.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Mar 2010 22:39 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Sve vezano za projekat se moze videti na sajtu Eyemaxx :), a evo i linka sa njihovog sajta:

uploads/7426_903813584_doc.pdf

Ovo je sigurno, a ove dve slike sam skinuo sa nekog austijskog sajta, gde su takodje tekstovi o pomenutom projektu, uglavnom svi njihovi outleti su u ovakvom dizajnu, a neverne tome pozivam u soping 2011 u Outlet centar Beograd u Nove Banovce, salim se :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Mar 2010 23:15 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2009 00:20
Prva slika odgovara prostoru Log centra (sto je u skladu sa planom), a treca slika jeste detalj iz prve slike... ko se bavi arhitekturom znace o cemu je rec (detalj u krupnijoj razmeri)...
Ovo je jedan u nizu fantasticnih projekata koji ce se uz mnogo truda i malo srece realizovati u narednom periodu...
;)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 15:12 
Samuraj
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006 23:00
Na PDFu Crnogorci mi vuku na Albance ....
LEp projekat ali shta ja imam od toga .... :)

show me how you do it
and i promise you
i promise that i'll run away with you
i'll run away with you

•(?).•*´¨`*•?•(¯`ALICE´¯)•?•*´¨`*•.(?)•

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 17:28 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

E jeste, projekat je bas fin, a Crnogorci su prepisali sebi sudbinu sto se vidi na karti, salim se :) Pa dobro svi cemo imati neke koristi, veci izbor na trzistu, jeftinija roba, prilika za zaposlenje stanovnika Banovaca, Batajnice i Pazove itd., sve u svemu ovako nesto je dobro doslo :) Jos samo prevoz da srede ! ! !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 18:19 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2010 17:55
pa nema tu nicheg dobrog po obichaju... ovo tje se digne a lokalni jadnici tje morati da zatvaraju svoje radnje jer tje postati neinteresantni potroshnji... korist od ovoga? bash nikakva... mozhda malo poreza, pod uslovom da bude izgradjeno na teritoriji stare pazove...

Oder eiskalt die Nacht.
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 18:28 

Jbm ga koji vam je? Vama u pazovaèkom ataru menehetn da sagrade vi bi opet pitali, a kakve ja koristi od toga imam?! Jel to neka fora ili ste nepopravljivi pesimistièni egoisti?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 19:15 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2006 22:49
Ne radi se ovde o egoizmu,vec o beskorisnoj investiciji,koja apsolutno nikakav uticaj nece imati na zivot obicnog gradjanina.

Ne trebaju nam megamarketi,kafici,hoteli i parkovi.Treba nam razvijenija privreda!
Zaposlice se ljudi ,ali ce isto toliko njih ostati bez posla u lokalnim kaficima,prodavnicama,restoranima... Nepostoji platezna moc koja bi opravdala izgradnju trgovinskog lanca tog kapaciteta.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 19:39 

@ETERNAL Prvo bitno je da se gradi. Drugo imaæeš kvalitetniju uslugu po istoj ceni. Treæe mnogo usluga na jednom modernom mestu. A, lokalne kafedžije æe se snaæi, jer kapitalizam i podrazumeva konkurenciju koja ide u prilog potrošaèa zbog veæe kvalitete i manje cene.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 19:49 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Ne bi bas rekao da smo platezno nemocni, pogledajte koliko se samo kupuju artikli koji su na zapadu duplo jeftiniji nego kod nas, a u ovom centru ce sigurno biti mnogo jeftinije nego u Delta city-u ili u Uscu. Centar se ne gradi samo za stanovnike pazovacke opstine, vec za krug koji obuhvata bar 3 mil.ljudi.Novi Banovci ce se konacno isticati po necemu, nadam se da ce uvesti i gsp, bar do ovog centra :) Ovo je danas izaslo na sajtu eKAPIJE:
"Eyemaxx" poèinje izgradnju "Brand Outlet Beograd" centra sredinom 2010. godine - investicija od 35 mil EUR.
Austrijska kompanija "Eyemaxx" je saopštila da æe izgradnja "Brand Outlet Beograd" centra u Novim Banovcima poèeti na leto 2010. godine, dok je otvaranje predviðeno za jesen 2011.

Taj trgovinski centar, smešten na prvom iskljuèenju sa autoputa Beograd-Novi Sad, prostiraæe se na više od 20.000 kvadrata, od kojih æe u prvoj fazi biti izgraðeno 15.500, sa oko 90 prodavnica i 2.000 parking mesta. Kompanija "Eyemaxx" projekat realizuje u saradnji sa "Freeport", koji je zadužen za nadzor i rukovoðenje objektom. "Freeport" je do sada razvio 10 centara širom Europe i trenutno deluje u Portugalu, Èeškoj, Švedskoj i Francuskoj.

Iestyn Roberts, generalni direktor kompanije "Freeport", izjavio je da su uzbuðeni što saraðuju sa kompanijom "Eyemaxx" na ovam velikom projektu u Srbiji.- Mi smo sigurni da æe u Beogradu potrošaèi uživati u kupovini sa velikim popustom na cenu brandova koje vole - izjavio je Iestyn Roberts.

Kako je navela austrijska kompanija, projekt je osmišljen kao selo, sa opuštenom, intimnom atmosferom za kupovinu i slobodno vreme.

Prema ranijim pisanjima medija, u tržni centar, koji se gradi po uzoru na austrijski "Parndorf", kompanija "Eyemaxx" ulaže oko 35 mil EUR.

Slika

Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 20:17 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

beograd hiljadu puta banovci jednom... kontam na kraju blizu banovaca ali na teritoriji grada beograda...
u svakom sluchaju investicija je katastrofa... ne vidim kako ovako neshto mozhe doneti dobro bilo kome (svaki veliki centar koji se otvori nosi sa sobom masovno zatvaranje radnji i besposlicu)... mislim da bi bilo bolje da postave giljotine na trgove po svim gradovima i da seku glave onako na vidljivom, ovako kurvanjski nije okej uopshte...

Oder eiskalt die Nacht.
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 20:25 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Outlet centar Beograd- Novi Banovci, atar Novih Banovaca (deo zemljista od Log centra, preko puta Volva kod nadvoznjaka), opstina Stara Pazova, pored ovoga u planu je i izgradnja Log centra koji ce zaposliti najmanja hiljadu ljudi na prostoru od oko 100 hektara, takodje u Novim Banovcima. Ne znam zasto je sve ovo lose, ako nisi dobar za trziste i ne treba da opstanes, ako jesi buducnost ti se smesi :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 20:44 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

ma ti si lud koja crna budutjnost? i kakvih sad "najmanje hiljadu radinka"? dechko si ti na nekim lepkovima? odveo choveka petar pan u zemlju chuda....
10 godina unazad se pricha o raznim investicijama i zaposlenju za sve ljude u opshtini + tje ljudi i dolaze u opshtinu i mnozhe se koliko tje bude dobro kad na kraju - prc, evo gulimo vetj 10. godinu na istom mestu sa kog smo i krenuli... sve shto se desilo? par halica sa po 10 zaposlenih i propali asfalt na putevima koji nema ko da popravi.... i sad tjemo kao idemo u shoping, razbacujemo se kupujemo armani i ekpia u novim banovcima... ma daj.... :dry:

Oder eiskalt die Nacht.
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Mar 2010 20:58 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

hahahaahah pa ja ne znam gde si se ti bio prethodne dve god., dobro je poznata zbog cega se prosla opstinska vlast raspala, a naravno poznato je zbog cega su se i ovi dansnji ovako sklepali :) Izvoli i za Log centar (ne znam kada ce se on praviti), idi na opstinski sajt i na plan detaljne regulacije Banovaca pa ces videti da je tamo buducnost prikazana, bar Banovaca :)

uploads/7426_803022122_log.pdf

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo