Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sta uciniti po pitanju prevoza i laste???
 Post Poslato: 11 Dec 2012 12:23 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 18 Jun 2007 16:50
По новом реду вожње, од 09.12.2012., укинут је Беовоз на релацији Батајница-Инђија. Јуче ујутро је и оно мало возова што саобраћа каснило више од 40 минута. У исто време Беовоз и даље саобраћа на релацији Панчевачки Мост-Панчево Војловица. Не може нико да ме убеди да то није урађено (укидање Беовоза за нас) због интереса старопазовачке ласте. Тако да се још једном показало да ми Новопазовчани нећемо имати људску везу са градом све док смо у општини С. Пазова, а истовремено постоји старопазовачка ласта (да будем прецизнији "Ласта-Срем"). Интересује ме шта на ово има да каже најновија гарнитура новопазовачких јаничара (запослених у општинским структурама СП), односно пилићара (запослених у МЗ НП). Знам да није тема али морам да поновим да је услов свих услова, за нормалан превоз нас Новопазовчана, формирање општине Нова Пазова (чему се најжешће противе горе поменути јаничари, односно пилићари). Мада, да будем искрен за такву ситуацију по питању превоза криви смо и ми обични грађани. Пре неких два месеца (субота у 11 сати) био је на железничкој станици у НП протесни скуп због лошег превоза нас из НП. Окупило се, по мојој процени, 100-150 људи, док је пандура који су дошли да спрече блокирање пруге било 30-50. Ако се зна да преко 3000 хиљаде Новопазовчана путује због посла или школовања за град јасно је да је огромну већину тих што путују мрзело да покрену своје цењене задњице да би дошли на протест. Не можемо очекивати од јаничара и пилићара да нам реше овај проблем везан за НП, као и већину других, јер они то једноставно не желе. За побољшање превоза се морамо сами изборити (блокирање саобраћајница које пролазе кроз НП, за почетак). Према томе уколико буде неких нових протеста немојте бити лењи већ дођите у што већем броју. Само нашом масовношћу можемо показати нашим јаничарима и пилићарима (обожаваоцима свега што долази из СП, па тако и ласте) да у XXI веку желимо да имамо нормалну везу са градом.

Vrh 

Post Poslato: 12 Dec 2012 13:55 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2007 05:23
Plavi,
Sto se tice prevoza, sve si u pravu i najgore je sedeti i ne raditi nista na tu temu, tako da podržavam tvoje predlog da se organizujemo svi i da ztražimo prava za gradjane prigradskih naselja kao sto je slučaj sa Novom Pazovom. I sam putujem vozom na posao, ali na srecu idem autom do Batajnice, pa direktno na BG voz, znam koliko ljudi ide vozom i koliko ljudi se muči u prevozu. Jel mozes da mi posaljes tu odluku u vezi prevoze da je malo proucim i da vidim sta treba preduzeti!
Totalno si u pravu i za opštinu Nova Pazova, jedino je formiranje opstine Nova Pazova resenje svih rešenja, naša inicijativa je predata sa 6500 potpisa u ministarstvo za lokalnu samoupravu i pokrajinski sekretarijat, pokrajinska Vlada je to pitanje razmatarala i dala pozitivno misljenje na informaciju koju je izneo sekreatrijat na sednici Vlade u vezi stvaranja opštine Nova Pazova, tada su nastupili izbori, pa se formirala Vlada, a u medjuvremenu je Ustavni sud ukinuo pokrajini 34 nadleznosti, izmedju ostalih i na temu stavaranja novih opstina. Tako da je sada republika nadlezna, Pokret za opstinu Nova Pazova (nestranacka organizacija) nastavlja dalju borbu i aktivnosti na temu stvaranja opstine Nova Pazova.

Vrh 

Post Poslato: 13 Dec 2012 01:51 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Sticajem okolnosti prosle nedelje sam radio na Zrenjaninskom putu na ulazu u Centu, posmatrao sam autobus GSP-a 109 kako krstari do ovog naselja na teritoriji AP Vojvodine na nekih 40-tak km od Terazija i razmisljao ima li nade za Banovce i Novu Pazovu. Da li je jednostavno Grad Zrenjanin prepoznao nesto sto je u interesu svojih sugradjana i da li ce i nasi konacno nesto uraditi? Mi se moramo izboriti protiv Laste Srem.
Jednostavno je neko pre par god.ukinuo status prigradske linije za Banovce i Novu Pazovu (tzv.drugu zonu) i predao nas na milost i nemilost Lasti Srem.
Na ovom sajtu mozete videti prigradske linije koje vaze za razna mesta (Glogonj, Opovo, Kupinovo...) a nas vise niko ne spominje iako smo daleko blize gradu od pomenutih naselja:
http://busevi.com/index.php?view=catego ... &Itemid=26

Mogli bi pokrenuti peticiju, u vidu skupljanja potpisa i to ne samo u Banovcima i Novoj Pazovi, već i u Batajnici kao i u Zemunu kod robne kuće (verujem da bi se mnogi zemunci potpisali), zatim predaja potpisa skupštini Grada Beograda kao i opštini Stara Pazova, valjda bi se tima pokrenula neka javna rasprava.

Vrh 

Post Poslato: 13 Dec 2012 11:41 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 18 Jun 2007 16:50
Јутрос сам опет чекао 50 минута воз (воз из НС каснио у најави 100 минута, а воз из Шида више од пола сата). Победник, нисам видео никакву конкретну одлуку о укидању Беовоза за нас и останку Беовоза за Панчево него сам на сајту железнице (www.zeleznicesrbije.com) упоредио ред вожње за њих и за нас.

Vrh 

Post Poslato: 27 Feb 2013 15:53 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2013 20:57
Meni se čak desilo da mi je kondukter otvorio vrata i pobacao sve pare koje sam mu dala za kartu. Novac je bio u apoenima od 5 i 10 dinara. Naravno, sve je to propratio psovkama i drskošću. Tako nešto nisam doživela u svojih 40 godina. Ne putujem sada autobusom često i ne znam ni da li dotični radi, ali evo opisaću ga. Uvek je zalizan, doteran, ima brčiće i stalno nešto gundja- težak negativac. Po mojoj proceni ima 50 godina.
A isto tako mi se desavalo, kad idem u noćnu smenu na posao, iz Golubinaca autobusom u 21 i 30, da vozač ne skida telefon sa uveta bukvalno od Golubinaca do Stare Pazove.
Sramota je za Lastu da ima takve zaposlene.

Vrh 

Post Poslato: 27 Feb 2013 19:53 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 03 Apr 2011 19:21
Golubinci je napisao:
Meni se čak desilo da mi je kondukter otvorio vrata i pobacao sve pare koje sam mu dala za kartu. Novac je bio u apoenima od 5 i 10 dinara.
Ако си карту узела нек баца где хоће, то је његов проблем. Битно је да си ти платила и да имаш карту са којом си се одвезла. :)

Vrh 

Post Poslato: 28 Feb 2013 00:16 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2011 11:46
Grad Beograd subvencionise gradski prevoz, da bi neko van teritorije grada dobio produzenu liniju GSP-a, mora ta opstina da subvencionise liniju. Pre je postojala neka kombinacija sa lastom, ali nasa opstina nije placala gradu, pa je to ukinuto. Ista stvar je sa Beovozom, grad je trazio da se kupe neke lokomotive i da se podeli ulog, mi nismo dali pare, Beograd dao i ukinuo nama Beovoz.

Vrh 

Post Poslato: 17 Mar 2013 00:14 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Pridružio se: 30 Sep 2009 00:40
Po kom kriterijumu Lasta Srem u Inđiji uvodi buseve koji moraju biti mlađi od pet godina, a starije autobuse vraća nama? Da li je normalno da nas opslužuju busevi koji izgledaju kao da sam krenuo na Zlatibor ili su raspali kao iz filma ,,Ko to tamo peva''.
Zašto su ukinuli zglobne buseve? Mislim da bi bilo najbolje da se potrude i nabave nove zglobne autobuse kao i nove solo buseve.

http://www.indjija.net/code/navigate.php?Id=4&idvest=9210

E da, kada su sredili stanicu u Staroj Pazovi, deo gde su šalteri izgleda baš fino...

Vrh 

Post Poslato: 17 Mar 2013 17:30 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
To je razlog što nema novih busova, sve spucano u šaltere :)

A stvarno izgleda lepo.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 15 Apr 2013 08:07 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=704919

Čim bude gotova,u voz,pa da merimo brzinu!!! :D :P

Vrh 

Post Poslato: 15 Apr 2013 22:30 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Прича о брзим возовима доживи кулминацију обично пред изборе. Нешто су поранили или већ припремају терен. :P

Vrh 

Post Poslato: 29 Nov 2013 21:50 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
Stari Banovci-centar Novih(4 stanice tačnije),60 dinara!
Taxi uzme 70 dinara.Šta reći.

Vrh 

Post Poslato: 25 Dec 2013 20:56 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Пре неколико месеци дођем ја на аутобуску станицу С. Пазова и питам кад има аутобус за Београд, љубазна госпођа одговара 7:30, следећи 8:05 или тако нешто.. а у тих пола сата било је бар неколико пролазних који су ишли за Београд. Очито да јој је у интересу да прод карте Ластине своје фирме.. Следећи пут купујем само перонску па шта прво нахватам..

Иначе да не испадне да само кудим Ласту, желим да похвалим понеке Ластине аутобус што су путницима омогућили бесплатан интернет, тако док путујете информишете се или једноставно читате новине..

Vrh 

Post Poslato: 26 Dec 2013 02:26 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
To za internet je naprosto fenomen, toga nema ni po velikim Evropskim gradovima, pa ni u Japanu. :D

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 26 Dec 2013 18:18 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!

Могуће да нема, не може ни код њих све да буде. Код нас је пријатно изненађење.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo