Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:12 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 00:21
Evo vako, kako ja sagledavam stvari, sa strane poslodavca.
Jos nisam nikad cuo da je radnik rekao da je zadovoljan sa poslodavcem, uvek je malo, koliko god da das platu malo je.Moje misljenje je da bi sve gazde trebalo da radnike prijave, da placaju doprinose, da kupuju i placaju repromaterijal,a sav pazar da predaju radniku, mislim da pojedinim radnicima ni to ne bi bilo dovoljno.Trazili bi jos i auto, pa pobogu kako da dolaze po pazar.Ma kad ste toliko pametni,sto ne podignete kredit, pa lepo otvorite sebi butik, restoran, kafic, prodavnicu mesovite robe, ili slicno, i budete sami svoje gazde i onda vas niko nece zajebavati.
Trazim konobaricu, dajem dnevnicu 800 dinara + njen baksis koji je nekad duplo veci od dnevnice i sta? Niko se ne javlja.
A svi traze kao posao, a mole boga da ga ne nadju.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:16 
Industrijski rakun

Pridružio se: 05 Maj 2007 19:41
Onaj ko zeli da radi, taj ce posao naci.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:17 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
housecafe je napisao:
Jos nisam nikad cuo da je radnik rekao da je zadovoljan sa poslodavcem, uvek je malo, koliko god da das platu malo je.Moje misljenje je da bi sve gazde trebalo da radnike prijave, da placaju doprinose, da kupuju i placaju repromaterijal,a sav pazar da predaju radniku, mislim da pojedinim radnicima ni to ne bi bilo dovoljno.Trazili bi jos i auto, pa pobogu kako da dolaze po pazar.Ma kad ste toliko pametni,sto ne podignete kredit, pa lepo otvorite sebi butik, restoran, kafic, prodavnicu mesovite robe, ili slicno, i budete sami svoje gazde i onda vas niko nece zajebavati.
.

:thumbup:

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2007 14:24
Srga je napisao:

Takve firme uglavnom uvek imaju upraznjeno mesto (jer je prethodni nezadovoljni radnik napustio isto), pa je lako da se tu nadje neko ko juri posao ...

Cenim da se mnooogo radnika smenjuje na mesec dana,
pritom niko ne dobije pare jer je proveo "malo" vremena na radnom mestu...
Ovo zvuci kao jako dobro razvijena taktika za opste maznjavanje para i najcrnju zloupotrebu radnika kao i krsenje zakona..
Ali tesko da im se moze stati na put..Ne znam kakav je zakon po tom pitanju,
ali pretpostavljam da su male sanse da se ista prijavom postigne..
Sa druge strane 10, 15 prijava tj prevarenih radnika...Hm..Mozda i moze
Pisali lepo ili ruzno, uvek ce se naci ljudi koji ce biti spremni da rade ama bas svuda za najsitnije pare,
jer drugog izbora nemaju...
Ja sam radila na vise mesta u Bg (u trgovini ) i nemam nijedno lose iskustvo...
Sem onog da sam zapostavila fakultet i ne preporucujem nikom da kombinuje te dve stvari...

Poslednji put menjao Rah! dana 09 Apr 2008 14:22, izmenjena samo jedanput

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:19 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2006 19:55
Jap, to je taj princip "imam te u šaci". Mislim da ni radnici ne poznaju dovoljno svoja prava, niti zakon o radu, a prisila dotiènog principa je uvek nad glavom. Sve to se pretvara u brzu smenu istih ili sliènih poslova. Rasprave sa poslodavcima oko osnovnih prava, su meðutim, neizbežne i, barem u sluèaju kada sebe smatrate dovoljno kompetentnim, neophodne.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:24 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
housecafe je napisao:
Trazim konobaricu, dajem dnevnicu 800 dinara + njen baksis koji je nekad duplo veci od dnevnice i sta? Niko se ne javlja.

Pa ne slažem se... Nisam imao mnogo svojih radnika i tih nekoliko ljudi je radilo na dnevnicu... Ali nikada nisam imao problem sa nezadovoljstvom u vezi isplate... Mislim da je to zato što smo se uvek dogovorili unapred o kakvom je poslu reè i koliko se plaæa... Ja sam ispoštovao svaki put taj dogovor i nikada nisam imao problema...
Ti si verovatno ogorèen na neke ljude i to sa razlogom, ali nisu svi isti... Ima i poštenih radnika koji znaju šta se od njih oèekuje i koliko æe za to biti plaæeni pa nema nikakvih problema sa njima... A opet ima i tikvana koji misle da su najpametniji i da su uvek potcenjeni bez obzira što to nisu...
Mislim da ne treba generalizovati... U nekim sluèajevima je kriv poslodavac za loše odnose, a nekad i radnik... Nekad su verovatno krivi i jedni i drugi... Mislim da je bolje ako æemo diskutovati, da to bude o odreðenom sluèaju a ne uopšteno...
A što se tièe tvog oglasa, imam odreðeno mišljenje povodom toga što ti se niko ne javlja na njega, ali nisam dovoljno kompetentan u tim stvarima i u toj oblasti da bih ga smeo izneti u javnost...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:36 
Korisnikov avatar

Cassius je napisao:
housecafe je napisao:

Pa ne slažem se... Nisam imao mnogo svojih radnika i tih nekoliko ljudi je radilo na dnevnicu... Ali nikada nisam imao problem sa nezadovoljstvom u vezi isplate... Mislim da je to zato što smo se uvek dogovorili unapred o kakvom je poslu reè i koliko se plaæa... Ja sam ispoštovao svaki put taj dogovor i nikada nisam imao problema...
Ti si verovatno ogorèen na neke ljude i to sa razlogom, ali nisu svi isti... Ima i poštenih radnika koji znaju šta se od njih oèekuje i koliko æe za to biti plaæeni pa nema nikakvih problema sa njima... A opet ima i tikvana koji misle da su najpametniji i da su uvek potcenjeni bez obzira što to nisu...
Mislim da ne treba generalizovati... U nekim sluèajevima je kriv poslodavac za loše odnose, a nekad i radnik... Nekad su verovatno krivi i jedni i drugi... Mislim da je bolje ako æemo diskutovati, da to bude o odreðenom sluèaju a ne uopšteno...
A što se tièe tvog oglasa, imam odreðeno mišljenje povodom toga što ti se niko ne javlja na njega, ali nisam dovoljno kompetentan u tim stvarima i u toj oblasti da bih ga smeo izneti u javnost...
Mislim da gresis, imamo dve radnice jedna devojka radi PET godina, a druga devojka radi skoro drugu godinu, a devojka koja nas je napustila radi udaje , radila je 7 godina kod nas. Sto znaci da su zadovoljne s nama.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:42 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pa zašto si ti to tako protumaèio? Ja ne poznajem ni tebe ni tvoj naèin rada dovoljno dobro da bih mislio dobro ili loše o njemu... Mislio sam na same radnike i njihovu želju da se bave tim poslom nevezano u kom lokalu...

----------- Dopuna: 09 Apr 2008 13:42 ---------

Ali da ne idemo u off... Ako te zanima moje mišljenje mogu ti ga napisati u PP, mada kao što sam veæ rekao nisam baš kompetentan da donosim takve zakljuèke...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 14:46 
Korisnikov avatar

Cassius je napisao:
Pa zašto si ti to tako protumaèio? Ja ne poznajem ni tebe ni tvoj naèin rada dovoljno dobro da bih mislio dobro ili loše o njemu... Mislio sam na same radnike i njihovu želju da se bave tim poslom nevezano u kom lokalu...

----------- Dopuna: 09 Apr 2008 13:42 ---------

Ali da ne idemo u off... Ako te zanima moje mišljenje mogu ti ga napisati u PP, mada kao što sam veæ rekao nisam baš kompetentan da donosim takve zakljuèke...
Napisi, rado cu ga procitati.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 15:05 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Èuo sam prièe da mnogi vlasnici firmi kada obavljaju razgovor o poslu sa kandidatom ne žele i ne vole kada ih on pita za eventualnu visinu primanja ukoliko dobije posao... Tada uglavnom sledi odgovor... Ko hoæe da radi uopšte mu nije bitno koliku æe imati platu... Naravno da je bitno...
Nije bitno samo u sluèaju da taj svoj posao vidiš kao odskoènu dasku za nešto drugo, ali veoma je važno da kandidat zna koliko bi posao koji treba da radi bio plaæen...
Da li vam se ovakav sluèaj dešavao... Meni su to isprièale najmanje dve osobe,a možda i više... Nemam baš dobro pamæenje... :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 15:27 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Sep 2007 00:22
U pravu si, bila sam na mnogo razgovora i retko ko zeli da kaze koja je palta, a na birou nas savetuju da sami ne pitamo jer to kao moze da utice na to da li cemo biti primljeni...e zato sam ja tako nagrabusila...Inace da odgovorim na komentar o mom radu u tim firmama, ja kad radim dajem sve od sebe i primetila sam da sto se bolje pokazes to te vise maltretiraju.Ja nigde nisam radila krace od 7-8 meseci sem u Drvoservisu.Inace, spomenula sam samo one poslodavce sa kojima imam lose iskustvo a one gde sam bila relativno zadovoljna nisam pomenula, mada bi mozda trebalo.i uvek sam dala otkaz samo zato sto su bili uzasni uslovi ili zbog bolje ponude.Sto se tice Laletovog komentara da niko ne zeli da radi a kao trazi posao...Ja trazim posao ali ne zelim da radim npr.u kaficu jer hocu da radim svoju struku ili barem priblizno(zar sam za dzabe studirala?),jer znam da bi taj posao u kaficu bio samo privremeno resenje.Verovatno ima jos takvih ljudi koji misle isto, a pogotovo devojke koji jos pored toga verovatno imaju i neke predrasude da rade po kaficima ( sto mislim da je neopravdano jer kafici nisu kafane!).

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 15:51 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Pa koliko si ti to firmi promenula!?? :-?

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 15:57 
Korisnikov avatar

vlastuska je napisao:
U pravu si, bila sam na mnogo razgovora i retko ko zeli da kaze koja je palta, a na birou nas savetuju da sami ne pitamo jer to kao moze da utice na to da li cemo biti primljeni...e zato sam ja tako nagrabusila...Inace da odgovorim na komentar o mom radu u tim firmama, ja kad radim dajem sve od sebe i primetila sam da sto se bolje pokazes to te vise maltretiraju.Ja nigde nisam radila krace od 7-8 meseci sem u Drvoservisu.Inace, spomenula sam samo one poslodavce sa kojima imam lose iskustvo a one gde sam bila relativno zadovoljna nisam pomenula, mada bi mozda trebalo.i uvek sam dala otkaz samo zato sto su bili uzasni uslovi ili zbog bolje ponude.Sto se tice Laletovog komentara da niko ne zeli da radi a kao trazi posao...Ja trazim posao ali ne zelim da radim npr.u kaficu jer hocu da radim svoju struku ili barem priblizno(zar sam za dzabe studirala?),jer znam da bi taj posao u kaficu bio samo privremeno resenje.Verovatno ima jos takvih ljudi koji misle isto, a pogotovo devojke koji jos pored toga verovatno imaju i neke predrasude da rade po kaficima ( sto mislim da je neopravdano jer kafici nisu kafane!).
Verujem ti da puno devojaka ima predrasuda, to kod nas u lokalu ne vazi.Na prvom mestu nam je bezbednost radnika, znas li kad bu dozvolili da neki pijani gost napada,cima vuce za rukav,galami ili ne daj boze udari po straznjici devojku koja radi kod nas? NI-KA-DA.I ma likova koji potrose par hiljada dinara i misle da mogu sve, e ne mogu nema sanse.Imam sestru, tako da te devojke gledam i stitim kao da je moja sestra u pitanju.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 17:40 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Sep 2007 00:22
bigfoot je napisao:
Pa koliko si ti to firmi promenula!?? :-?

5 ako bas zelis da znas(radila sam i dok sam studirala) i to za moje godine je dovoljno da znam sta trazim!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 21:02 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 02 Dec 2007 21:46
pa ovo se pretvori u napljuvavanje radnika

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo