Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
 Post Poslato: 08 Apr 2008 22:06 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
natalia je napisao:
ZAKINUTO MI 8 GOD MLADOSTI PLUCA PRETVORENA U PRAH I NA KRAJU TAKO POKVARENJACKI POKUSAJ UNISTENJA JEDINE SVETINJE MOJE PORODICE TO NEMOZE NIKO DA PLATI.MI SMO OPET NA NOGAMA HVALA BOGU. A NJIMA CE DOCI ZASLUZENO

Navedi ovde ime i prezime tog idiota i njegovu firmu i adresu firme i kuce i reci koliko ti nije isplatio itd itd....

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Apr 2008 22:15 
Industrijski rakun

Pridružio se: 05 Maj 2007 19:41
Zeljko je napisao:
natalia je napisao:
ZAKINUTO MI 8 GOD MLADOSTI PLUCA PRETVORENA U PRAH I NA KRAJU TAKO POKVARENJACKI POKUSAJ UNISTENJA JEDINE SVETINJE MOJE PORODICE TO NEMOZE NIKO DA PLATI.MI SMO OPET NA NOGAMA HVALA BOGU. A NJIMA CE DOCI ZASLUZENO

Navedi ovde ime i prezime tog idiota i njegovu firmu i adresu firme i kuce i reci koliko ti nije isplatio itd itd....

Cemu sve to?
Sta ona dobija time?
Nova pluca?

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Apr 2008 22:27 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Sep 2007 00:22
Dobija bar malecko olaksanje na dusi jer ce sad mnogo vise ljudi znati kakvi su!

Evo ja cu prva:
Tekomgraf stamparija, Fruskogorska 8, Stara Pazova iskoriscavaju ljude maksimalno, Radila kao sekretarica,meni su zakinuli na plati a nisu mi platili ni dnevnice sto sam im radila na sajmu nedelju dana.
Drvoservis Janic, Novosadska 53 ili 57, Stara Pazova,radila kao sekretarica, nisu mi ni dali platu, em su mi zagorcali zivot tokom rada i usadili neopisiv strah od nadredjenih kog sam se jedva resila.
Dmb, Janka kralja 21, Stara Pazova (firma registrovana na N.Pazovu), radila kao sekretarica,nista nisu ispunili sto su obecali na pocetku mog rada, platu sam cekala po 2 meseca, i to jos manju od minimalca, vise nisam imala ni radno vreme i od administracije zavrsila sam na gradilistu u bg-u mereci kvadrate na -2 C.I jos nisam dobila ostatak plate...

Da naglasim da nigde nisam bila prijavlljena.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Apr 2008 22:41 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2007 17:18
housecafe je napisao:
Ispricacu vam i ja moju pricu.
Doselio sam se iz Zenuna u St.Pazovu davne 1973 godine i posto mi je bilo nrsko da putujem svaki dan na posao, ja ga potrazih ovde u Pazovi.
Nadjem posao kod pokojnog Chobanovica,zaboravio sam mu ime.Krene moj prvi radni dan,tako sto sam seo za neku masinu iji ti presu koja lije neke bakelitne rucke.Smrdi bakelit,temperatura za ne izdrzati, presa ruchna, ma da popizdis, Izdrzao ja pet dana, i sad ocekujem slobodnu Subotu i Nedelju, kad gazda kaze , kakav vikend? Nema ovde vikenda, ovde se radi svaki dan.Ja kazem da ne mogu da izdrzim da radim svaki dan neprekidno, na sta ce on meni, pa idi ne moras ni da radis. Ok kazem ja isplati mi mojih pet radnih dana i ok. A ne moze moras cekati da prodje mesec i da dodje plata pa dodji po nju.Sta cu, ne poznajem nikog ne znam ko je sta, nisam bio prijavljen, vratim se u Zemun u staru firmu i tamo nastavim da radim. Proslo mesec dana dele se plate kod GAZDE Chobanovica, svima ima meni nema, radio si manje od mesec dana, tako da nema plate. Odem kao popisan. Proslo je jedno dve godine dok se nisam snasao ovde i nagurao neki status mesto pod Pazovackim suncem i stekao neki rejting. Da ne duzim, tu moju platu sam mu naplatio minimum 8 (osam) puta. Kad god bih ga video u kafani Zanatski dom, tamo je zalazio ja sam mu uzimao moju platu, sa pitanjem :Alo bre ajde daj mi platu koju mi nisi isplatio, znaci verujte mi da sam svaki put naplatio, zao mi sto je covek umro, pa ne mogu vise da uzimam platu, neka mu je laka crna zemlja.
lale prijatelju bog je njima cobanovicima sve naplatio ima sina kretena zeta jezdu mislim da ti nista vise netreba. a ti vala bogu imas zdravu porodicu.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Apr 2008 22:56 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
vlastuska je napisao:
Dobija bar malecko olaksanje na dusi jer ce sad mnogo vise ljudi znati kakvi su!

Evo ja cu prva:
Tekomgraf stamparija, Fruskogorska 8, Stara Pazova iskoriscavaju ljude maksimalno, Radila kao sekretarica,meni su zakinuli na plati a nisu mi platili ni dnevnice sto sam im radila na sajmu nedelju dana.
Drvoservis Janic, Novosadska 53 ili 57, Stara Pazova,radila kao sekretarica, nisu mi ni dali platu, em su mi zagorcali zivot tokom rada i usadili neopisiv strah od nadredjenih kog sam se jedva resila.
Dmb, Janka kralja 21, Stara Pazova (firma registrovana na N.Pazovu), radila kao sekretarica,nista nisu ispunili sto su obecali na pocetku mog rada, platu sam cekala po 2 meseca, i to jos manju od minimalca, vise nisam imala ni radno vreme i od administracije zavrsila sam na gradilistu u bg-u mereci kvadrate na -2 C.I jos nisam dobila ostatak plate...

Da naglasim da nigde nisam bila prijavlljena.

Samo tako..oplevite ih!!! :thumbsup:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 08 Apr 2008 23:06 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2007 17:18
i treba zeljko ko ih jeb......... kad su pic............. smradovi. :busted:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 01:19 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2007 09:40
:-? :-o strashnooooo.....

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 09:36 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
vlastuska,
Uz dužno poštovanje, moram nesto da ti kazem.
Ti si tri firme promenula, i sve tri firme su ti bile loše.
Možda je problem u tebi.
Možda nisi, dobro radila, pa nisi zaradila te plate, koje kazes da ti duguju.

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 10:28 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Sam naslov teme glasi BIVSI poslodavci, koji da su bili dobri ne bi iz nekog X razloga postali bivsi.

Ako sebe smatrate profesionalnim u poslu kojim se bavite, neko dobro novo radno mesto uglavnom dobijaju ljudi koji imaju neku iole poslovnu kulturu, a to je da se bivsi poslodavac ne komentarise.

Ne kazem da niste u pravu za gorenavedene firme, ali nijedan poslodavac ne moze prvi mesec da vam obezbedi ekstra uslove, kad ni sam ne zna kakav ste radnik i da li odgovarate nekoj njegovoj poslovnoj viziji.

Tako da vecu tezinu ima komentar nekoga ko je radio bar pola godine/godinu dana u odnosu na nekog ko je napustio posao posle nedelju dana.

P.S.
Neki konstantno zaboravljaju da DOBAR posao ne znaci samo velika plata, nego se gledaju svi detalji (radno okruzenje, kolege, slobodni dani, prekovremeno itd...).

P.P.S.
Ako vam je iko "zakinuo" za platu - nemate mnogo solucija, nema tu pretnji prijavom, nego se takav slucaj odmah prijavljuje i onda nema potrebe za javnim kukanjem kako vas je neko "preveslao"

P.P.P.S.
Ova tema je dushu dala da se konkurencija poigra za nekim poslodavcima i ispljuje koga stigne krijuci se iza nekog internet nadimka, koji moze naravno da pise istinu - a isto tako moze i da kleveta bez ikakvih posledica...

P.P.P.P.S.
Ako vec imate hrabrosti da javno iznesete prljav vesh firmi u kojima ste radili, hajde da promenimo ime teme u "Sadasnji i bivsi poslodavci" pa da komentarisete onda malo hrabrije, a ne povredjenog ega, suvereniteta i integriteta ;) :bleh:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 10:48 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Srga, :thumbup:

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 12:45 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
bigfoot je napisao:
vlastuska,
Uz dužno poštovanje, moram nesto da ti kazem.
Ti si tri firme promenula, i sve tri firme su ti bile loše.
Možda je problem u tebi.
Možda nisi, dobro radila, pa nisi zaradila te plate, koje kazes da ti duguju.

Kako to misliš nije dobro radila? Ako neko ne radi dobro onda mu sledi otkaz, ali ono vreme provedeno firmi mora da se plati...
Ne znam šta ti je znaèilo ono da nije zaslužila...
Mada meni se kod nje èini da nije dobijala otkaze nego je sama revoltirana nekim stvarima koje su joj se dogaðale napuštala firmu...

U veæini stvari se slažem sa Srgom ali to je tako samo u teoriji... U Stvarnosti je situacija otprilike takva da manji privatnici pokušavaju maksimalno da iskoriste ljude, koji žele da rade za njih, i to samo radi liènog veæeg profita... Ovo što je Srga napisao uglavnom se odnosi na veæe stabilnije firme gde ima izgraðen sistem po kome se postupa...Naravno da ima izuzetaka... Meðutim nema ih mnogo...
Ja lièno nisam imao prilike da radim za te loše "gazde". Ali zbog svog posla sam èesto u njihovom okruženju i mogu slobodno da kažem da verujem Vlastuški sve ono što je rekla jer sam i sam viðao sliène primere... Ne kod istih ljudi veæ kod nekih drugih...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 13:09 
Robocop
Korisnikov avatar

Ja nisam imao nameru da kazem da je Vlastushka lose radila, cak stavise sa Drvoservisom je i kolegina devojka imala problema dok je radila tamo, poprilicno nezdrava atmosfera je uticala na to da sto pre pobegne odande, ali samo gledam objektivno u sta ce ovaj topic da se pretvori ako krene opsta pljuvachina.

A malo su mi smesni i naivni komentari koji uslede od osoba koje nit poznaju firmu ili vlasnika a nazove ih onako na keca "idijoti, smradovi itd".

Nem' pojma - ja barem ne volim da pljujem nekoga ko nije prisutan, vise volim u lice da kazem ljudima sta mislim o njima, zato mi smeta ovo "razmisljanje iz mase" kad se neko prodere "Veshtica!!!" a svi ostali odmah dolete sa povicima "Naaa lomaaachuuu!!!" :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 13:18 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
Ma slažem se sa tobom... Možda ovakva tema ne bi trebala da postoji jer ima velikog prostora za zloupotrebu...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 13:30 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Cassius je napisao:
Kako to misliš nije dobro radila? Ako neko ne radi dobro onda mu sledi otkaz, ali ono vreme provedeno firmi mora da se plati...
Ne znam šta ti je znaèilo ono da nije zaslužila...
Mada meni se kod nje èini da nije dobijala otkaze nego je sama revoltirana nekim stvarima koje su joj se dogaðale napuštala firmu...

Ne, ne....nemoj da podvaljujes!
Nisam ja rekao da nije dobro radila, nego da "mozda" nije dobro radila. pa je zato poslodavac nije isplatio do kraja. Znaci "mozda".
Ipak, kakva je verovatnoca da naleti na tri frime koje "nevaljaju" i koje "iskoriscavaju" njenu radnu sposobnost.
U zivotu sam se nagledao takvih radnika, i takvih prici i bile su delimicno tacne.
Prvo njena je graska sto je prihvatila uslove da radi neprijavljna (znaci snosi rizik).
I nije tacno, ako neko radi, nepravilno i neodgovarajuce da dobije otkaz i da bude isplacen. Pogotovo ako je neprijavljan.
Mozda radnik, svojim bahatim i nestruchnim odnosom prema poslu, poslodavcima nanesu neku materijalnu stetu, koju æe gubitkom plate nadohnaditi. Mozda! Ovo je samo primer, nekazem za vlastusku,
nemoj te pogresno da me razumete.
Ima uzasno losih poslodavaca, kvarnih, lopova, manipulatora, robovlasnika....ali sa druge strane imas mmnogo lenjih radnika, aljkavih, nezainteresovanih, nestruènih...
Znaci istina je negde na sredini.

----------- Dopuna: 09 Apr 2008 12:30 ---------

Cassius je napisao:
Ma slažem se sa tobom... Možda ovakva tema ne bi trebala da postoji jer ima velikog prostora za zloupotrebu...

E to je dobro receno!

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 09 Apr 2008 13:36 
Robocop
Korisnikov avatar

Nije tu nista cudno sto je vlastuski zapalo da radi u tri firme koje su na losem glasu...

Takve firme uglavnom uvek imaju upraznjeno mesto (jer je prethodni nezadovoljni radnik napustio isto), pa je lako da se tu nadje neko ko juri posao ...

Licno znam za par firmi kojima je zgodnije da otpuste radnika koji se usavrsio i zasluzeno trazi povecanje zarade, jer uvek ima neko bez posla ko je spreman da radi za 200e ...

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 72 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo