Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Srpsko nadrilekarstvo ...
 Post Poslato: 18 Jul 2007 10:09 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Citiraj:
U beogradskom Drugom opstinskom sudu na èetiri godine zatvora osuðen je Dragan Jovanovic (34), iz sela nadomak Beograda, zbog laznog predstavljanja i nadrilekarstva.
Sud je tokom dokaznog postupka utvrdio da je lažni doktor u periodu od marta 1997. do juna 1999. godine „lecio i izlecio” blizu dvadesetak nerotkinja, od kojih je svaka donela na svet zdravu bebu. Sve bi bilo u najboljem redu da trojica muzeva i novopecenih roditelja nisu posumnjali u Jovanovicev metod lecenja...
- Od malih nogu baba me je ucila cemu koja travka sluzi i šta leci. Kad sam odrastao poceo sam da lecim narod cajevima i u tome sam bio uspesan. Onda su, jedna po jedna, u moju kucu pocele da pristi¾u i da tra¾e pomoæ mlade žene koje u svojim brakovima nisu imale decu. U poèetku sam i njima davao cajeve, a onda sam se dosetio da im pomognem - rekao je pred sudskim vecem Dragan Jovanovic.
Glas o coveku koji uspesno leci nerotkinje i na taj naæin spasava i njihove uzdrmane brakove brzo se procuo. Pred Jovanovicevim malim kucerkom u selu produzavali su se redovi pacijentkinja, ne samo iz okoline Beograda, nego i iz Nisa, Kragujevca, Valjeva, Novog Sada...
- Dolazile su mi žene iz svih krajeva Srbije i trazile isto: da im omoguæim da rode dete. Bilo je mladih i lepih, ali i ruznih žena. Svakoj sam, bez obzira na izgled i godine, pomogao i udovoljio joj. I bar svaka druga je rodila bebu - tvrdi Jovanovic.
Lažni vidar i doktor otkriven je sluèajno. Trojica oceva iz susednih sela nasli su se s porodicama u letnje popodne da popiju pivo i malo se provedu. Dok su se oni „ladili”, njihova deca su se igrala u basti. Tada je jedan od njih primetio da svo troje dece lice jedno na drugo. Odmah su posumnjali u svoje ¾ene, ali i u „doktora” Jovanovica, èije su bile pacijentkinje.
- Upali su pijani u moju kucu, kasno uvece, i poceli da vicu na mene i da me samaraju. Tražili su da im priznam kako sam i cime lecio njihove žene. Uplasio sam se i u besu rekao: Nisu vase žene jalovice, nego vi. Da nije bilo mene i moje injekcije, nikada ne biste dobili decu!
Gnevni ocevi pretukli su nadrilekara i prijavili ga policiji. Ubrzo je uhapsen. Jovanovic pred policijom i sudom nijednog trenutka nije priznavao delo koje mu se stavlja na teret, tvrdeci da je „samo pomagao” i da nikoga ni na šta „nije prisilio”.
Upitan od strane suda da malo pojasni kakvu je to injekciju davao ženama i da li se kaje za ono sto je radio, okrivljeni Jovanovic je izjavio:
- Zašto bi se kajao? Nisam nikoga ubijao, nego sam darivao zivot! A injekcija? Kako cija i kakva? Pa moja, brate. Ne može se zatrudneti od nekakvih cajeva i trava, nego samo od dobre injekcije!

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Jul 2007 14:34 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2006 15:35
Heehe,
"Ne može se zatrudneti od nekakvih cajeva i trava,
nego samo od dobre injekcije!"

Jel ovo trach ili istina? :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Jul 2007 14:57 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2006 23:16
Shto ne bi bilo istina, to se deshavalo i po klinikama u svetu, a tek kod obichnog travara... :D

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Jul 2007 14:58 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Istina bre :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Jul 2007 16:56 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2006 19:55
Oèe Makarije, šta æu jadna ja?
:D

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 29 Jul 2007 21:59 
Industrijski rakun

Pridružio se: 05 Maj 2007 19:41
Sve ovo zvuci kao neki citat iz Kurur-a. Skandalozno, Vulgano i predrkano. Dole, juzno od Dunava, ovakve i slicne stvari su redovna pojava. Jedan prevejani nadrilekar je u stanju godinama da maze i laze zatucane mestane koji ce i zadnji dinar da mu daju... i to sve dok ne dodje neki novi "seoski vrach" i zauzme njegovo mesto.
Sluzio sam vojsku u blizini Kraljeva i svakakvih prica sam se naslusao od lokalnih mestana okolnih sela.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Index boarda » Opstina Stara Pazova, u njoj, oko nje... » Društvo