Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pazovačko kulturno leto 2011
 Post Poslato: 26 Avg 2011 22:42 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 23 Jun 2011 20:00
Ja sam misljenja da sredstva odvojena za tzv. "pazovacko kulturno leto" treba preusmeriti crvenom krstu ne bi li se ponovo otvorile narodne kuhinje u Staroj Pazovi. Opste je poznato da egzistencijalne potrebe coveka dolaze pre kulturnih (procitati npr. teoriju o hijerarhiji potreba Abrahama Maslova). Narodne kuhinje su ocigledno potrebne u nasoj opstini, obzirom na znacajan broj siromasnih ljudi i primetan broj skitnica.

Nemam nista protiv da se manifestacije ovog tipa i dalje odrzavaju ali sa izvodjacima koji zele da odrze besplatan koncert i donesu svoje ozvucenje. Verujem da bi odziv mladih bendova i muzicara bio veliki. Neka svako ko ima zelju da svira i peva (eventualno cak i da snimi plocu-narocito vinil) to ucini na trgu, ali za to da mu se ne plati i da ne bude nikakvih novcanih "radnji". Neka sve, dakle svih 100%, ide za narodnu kuhinju.

pozz

Vrh 

Post Poslato: 27 Avg 2011 02:20 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
warpcoreoverloaded je napisao:
Ja sam misljenja da sredstva odvojena za tzv. "pazovacko kulturno leto" treba preusmeriti crvenom krstu ne bi li se ponovo otvorile narodne kuhinje u Staroj Pazovi. Opste je poznato da egzistencijalne potrebe coveka dolaze pre kulturnih (procitati npr. teoriju o hijerarhiji potreba Abrahama Maslova). Narodne kuhinje su ocigledno potrebne u nasoj opstini, obzirom na znacajan broj siromasnih ljudi i primetan broj skitnica.

Nemam nista protiv da se manifestacije ovog tipa i dalje odrzavaju ali sa izvodjacima koji zele da odrze besplatan koncert i donesu svoje ozvucenje. Verujem da bi odziv mladih bendova i muzicara bio veliki. Neka svako ko ima zelju da svira i peva (eventualno cak i da snimi plocu-narocito vinil) to ucini na trgu, ali za to da mu se ne plati i da ne bude nikakvih novcanih "radnji". Neka sve, dakle svih 100%, ide za narodnu kuhinju.

pozz

Apsolutno podržavam!

wanadoo je napisao:
Za nas sto nemamo pojma, je l' zna neko makar pribliznu satnicu i kojim redosledom ce izlaziti bendovi danas i sutra?

Sutra tj danas verovatno jedan od najboljih rock događaja ikada u STP.

Redosled:

RHCP Real Tribute
16x8x23 posle 12 godina u svom gradu
Dža Ili Bu (:hail:)
Kanda Kodža i Nebojša

Mislim da će prvo troje po sat, KK i N koliko budu hteli, tipa sat i po sigurno.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 27 Avg 2011 05:02 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
Koliko sam ja bio, bilo JAKO MALO LJUDI.....

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 27 Avg 2011 12:34 
WitchKing
Korisnikov avatar

Kakva je postava i bila, dosta ih je i bilo.

Msm, predgrupe kakve - takve, ali Čutura? Ko je taj čovek? Msm znam ko je, ali ko to sluša, zaista se divim. Orgazam nikad nisam slušao, i jasno je da oni nemaju popularnost tipa Brejkersa i sl pa da napune samo oni trg.

Vrh 

Post Poslato: 28 Avg 2011 03:39 
WitchKing
Korisnikov avatar

RHCP tribute rekao bih nikad lošiji, verovatno manjak proba.

16x8x23 pokazao da imaju sviračku trojku koja nema limite, bez ikakvog preterivanja, ljudi pokidaše.

Dža Ili Bu - sve na mestu, bez zamerki.

Kanda Kodža i Nebojša - Bend svira - UBIJA. Ali ceo taj njihov trip meni nikako ne prija. Dosadno mi je i smara me, na momente možda i previše.

Vrh 

Post Poslato: 28 Avg 2011 10:02 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Delimično se slažem. RHCP je stvarno sakovao, ne verujem da je nedostatak probe, uvežbali su oni dobro taj program, mislim da je u pitanju nedostatak motivacice. Pre je bilo kao tonska proba ozvučenja (da ne crkne maršal kao u petak :D ) i način da se ubije vreme do slećeg benda. Nisu se trudili uopšte.
18x8x23.. Ok, ja sam jedno 5 godina mlađi od te ekipe. Ljudi koji su njima oduševljeni mislim da to jesu samo iz subjektivnih razloga jer su im to ortaci iz srednje ili tako nešto. Sinoć sam prvi put slušao njihovu muziku. Draganac ok lupa one bubnjeve i to je to. Nikad nisam voleo kad Acko svira gitaru, on je po meni mnogo boljji basista. O "vokalu" neću komentarisati kao ni o tekstovima :frost:
Dža ili Bu su ok, po meni najbolji deo večeri, potrudili su se i dobro su zvučali. Tu sam se iskakao i super proveo.
A kad su počeli oni smarači, potpisujem sve što je RicMan rekao..

Vrh 

Post Poslato: 28 Avg 2011 12:40 
WitchKing
Korisnikov avatar

Što se tiče 16x8x23, nisi rekao ništa o Savi, a čovek je možda i najveći talenat koji je ikada svirao gitaru na ovim prostorima. Kako svira, tu nema smisla trošiti reči, pitaj bilo koga ko se iole razume. Acko - kakav ton iz basa izvlači slapom, ono je za anale, ali daleko da mu đitra ne leži. Msm, pričamo o Acku. Oni obožavaju da sviraju jedan sa drugim, znaju se milion godinama, i to se jako oseti iz publike.

Naravno da ih ne hvalim zato što ih poznajem, već jednostavno imaju groove, ne greše, imaju moćne rifove, sjajne gitarske delove, melodično je, kompleksni i kvalitetni aranžmani, i to sve odsvirano besprekorno.

I da, jasno je da su tekstovi i pevač najslabija karika. Drugi album je dosta kvalitetniji po tom pitanju, tj pre svega tekstovi, ozbiljniji je. Prvi je ipak nastao kada su momci bili tinejdžeri.

Vrh 

Post Poslato: 29 Avg 2011 10:03 
Novi Kolač
Novi Kolač

Pridružio se: 01 Sep 2007 15:28
Hm, tu nam se misljenja razlikuju. Meni je prvi album daleko bolji, drugi pati od mnogo problema. Ima taj sindrom drugog albuma na kom su pali i mnogo bolji bendovi. Gitare su najbeci problem. Ne znam koliko si ga slusao, ali je prilicno monotoniji, cesto se ponavljaju melodije, kojih, ako cemo da budemo iskreno, skoro i da nema. Posebno je to ocigledno u Naslov... Ali da ne duzim. I meni je bolja kombinacija acko na basu, sale na djitri... Ipak, ja sam taj bend slusao prakticno od singlice, znam te ljude sto godina, sad slusam nesto miljama drugacije... Svirka im ima iskustvo, cak je nabijena sa iskustvom, ali ono sto je imala kad su bili tinejdzeri, a to je bila mladalacka sirovost, spontanost i ludost, sada je nema... Jbg, mozda sam samo u drugim vodama, pa mi ovo vise ne lezi toliko. Bem li ga...

KKN ne mogu da smislim, krajnje dosadan, utripovan bend. Dobri muzicari ne cine uvek dobar bend, a to je ovde jako dobar primer. Vrlo anti-patican pevac, sa tekstovima koji apsolutno nemaju nikakvog smisla... Sa druge strane Dza ili Bu je verovatno jedini bend u zemlji uz Sindikat koji peva prave politicke tekstove. Stena je za mene jedna od njihovih najjacih metaforickih tekstova ikad... Gledao sam ih zadnji put... hm... recimo u vreme protesta 96, tada su bili nabijeni energijom, daleko brzi i ludji... Sad mi je to nekako mlitavo, sporije, fali uzasno druga gitara... Sabljar i dalje 90% benda... Ima sjajan glas, vrlo je harizmatican, iako nije tehnicki bog-zna-kakav pevac...

Kako god se okrene, vredelo je doci zbog par piva i prostog izlaska na svez vazduh, ali daleko od toga da je ovo bilo nesto sto ce da se pamti. Mozda samo zbog povratka 16x8x23x kojima svaka cast na uskoro i 20 godina postojanja.

Vrh 

Post Poslato: 11 Nov 2014 20:54 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2013 11:06
Čitam ove bajate teme i setim se da sam bio na ovom p.k.l.2011 sa drugom forumašom poznatijjm pod nickom Bubuš... Bio zbog Dža ili bu. Sve bilo OK, ali mi išlo na živce što nije bilo šutke, jedva sam animirao par likova na šutku i to na 10-15 min, samo sam ja skakao k'o budala, a bio sam "olešen", pa se slabo sećam detalja, video sam par forumaša tamo, i naravno Perišu s'druge strane šanka i tako. Nego, održava li se još uvek to p.k.l? Je li nastavljena tradicija?

Vrh 

Post Poslato: 04 Feb 2015 14:49 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2007 16:43
U poslednje vreme smo vrlo nekulturni - nema kulturnih dešavanja. Radovan III bi rekao "jebeš kulturu".

Vrh 

Post Poslato: 07 Feb 2015 23:06 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:38
A novi bioskop?

Vrh 

Post Poslato: 08 Feb 2015 12:12 
WitchKing
Korisnikov avatar

garnet je napisao:
A novi bioskop?

Koja je priča sa tim?

Vrh 

Post Poslato: 09 Feb 2015 14:02 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 17:52
garnet je napisao:
A novi bioskop?

Hahahah da li je moguce da si se upecao na moj status? :lol: :D
"Novi bioskop" je kod mene u kuci (projektor i platno 300cm x 170cm) :D :hail:

http://www.youtube.com/watch?v=L50OZSeDXeA
http://www.roberthjackson.org
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/avalon.htm

Vrh 

Post Poslato: 10 Feb 2015 09:05 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Upecaoooooo!!!! Cccc....E Žexxxx, vratiću ti ovo. :lol: :lol: :roll2: :roll2: :P

A ja se ponadao. Nešto normalno konačno.

Vrh 

Post Poslato: 12 Feb 2015 10:35 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

I za kaznu da organizuješ jednu forumašku projekciju. Izbor filma ostavljamo tebi!

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća