Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Tehnicka strana sveta » Auto-Moto

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Koji parametri su vam najbitniji kod izbora kola?
 Post Poslato: 22 Nov 2009 04:35 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
1. Naravno, cena vs. kvalitet odnos je meni najbitniji parametar, ali kada kazem cena, moram da mislim i na cenu odrzavanja, potrosnju goriva (kakav motor najmanje trosi?), cena spare parts itd.

2. Hm, mozda zvuci smesno, ali bitno mi je i koliko je odredjena marka kola omiljena medju lopuzama :) VW je tu na prvom mestu, pa iako su jedna od najkvalitetnijih kola, ne bih ih uzela upravo zbog toga. Kazu da su lopuze ne kradu japance, ali pitam se da li su spare parts mnoogo skuplji kod japanaca?

3. Komfort - isprobala sam stvarno raznorazna kola i ako bih vec mogla da biram radije bih izabrala nesto udobnije. Ne volim da je sve cetvrtasto, plasticno i sterilno. Toyota mi je jako udobna i ususkana, Renault, Peugeot (samo da nema one proklete visoke pedale), Skoda Fabia mi je malo kruta, ali onu sto sam ja probala je bila 2001, mozda se do sada promenila.

Dobro, estetika je jos plus ako mozes da biras... Boja mi nije toliko bitna, ali ne mora bas da bude neka ruzna:) Bela je najjeftinija za odrzavanje, mada se meni kod nekih kola i svidja bas bela.

Sta je po vama bitno kod izbora kola? Volela bih da cujem i vase misljenje o lopuzama/japancima i toj tematici :)

Vrh 

Tema posta: Re: Koji parametri su vam najbitniji kod izbora kola?
 Post Poslato: 22 Nov 2009 11:11 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 10 Avg 2009 14:50
Veverica je napisao:
1. Naravno, cena vs. kvalitet odnos je meni najbitniji parametar, ali kada kazem cena, moram da mislim i na cenu odrzavanja, potrosnju goriva (kakav motor najmanje trosi?), cena spare parts itd.

2. Hm, mozda zvuci smesno, ali bitno mi je i koliko je odredjena marka kola omiljena medju lopuzama :) VW je tu na prvom mestu, pa iako su jedna od najkvalitetnijih kola, ne bih ih uzela upravo zbog toga. Kazu da su lopuze ne kradu japance, ali pitam se da li su spare parts mnoogo skuplji kod japanaca?

3. Komfort - isprobala sam stvarno raznorazna kola i ako bih vec mogla da biram radije bih izabrala nesto udobnije. Ne volim da je sve cetvrtasto, plasticno i sterilno. Toyota mi je jako udobna i ususkana, Renault, Peugeot (samo da nema one proklete visoke pedale), Skoda Fabia mi je malo kruta, ali onu sto sam ja probala je bila 2001, mozda se do sada promenila.

Dobro, estetika je jos plus ako mozes da biras... Boja mi nije toliko bitna, ali ne mora bas da bude neka ruzna:) Bela je najjeftinija za odrzavanje, mada se meni kod nekih kola i svidja bas bela.

Sta je po vama bitno kod izbora kola? Volela bih da cujem i vase misljenje o lopuzama/japancima i toj tematici :)

Pare :) Dal ih imam ili nemam :D

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Nov 2009 13:13 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007 02:17
Hahaha, na to sam i pomislila da ce neko reci :D Naravno, ja ga zovem nulti faktor :D

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Nov 2009 15:09 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2009 18:25
Tesko dati bilo kakav savet ipak odluka ovisi od tebe, novo ili polovno, od koliko do koliko para, uzi izbor modela, buduce ulaganje i slicno mislim nije lako nismo svi isti i sutra da uzmes nesto pola ce da bude protiv a pola za i slicno tako da je izbor na tebi...

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2009 16:16 
Ugledna Forumska Persona!
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 00:21
Veverica je napisao:

Komfort - isprobala sam stvarno raznorazna kola i ako bih vec mogla da biram radije bih izabrala nesto udobnije.

I meni je komfor najbitniji, samo da je veliki karavan, da mogu da se odmorim, od puta. :bleh:

Vrh 

Post Poslato: 22 Nov 2009 16:31 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Veverica je napisao:

Mislim da sada za oko 5 soma može da se dobije sasvim zadovoljavajuæi kvalitet. Auto indrustrija mnogo napreduje, a kola koja mogu da se kupe za te pare, i te kako su kvalitetna, udobna i bogata svom moguæom opremom. Spomenuo sam 5.000 jer ne možeš recimo isto da dobiješ za 3, ili 4 hiljade. Tako da za te pare možeš da dobiješ najbolji kvalitet, a i nije da kažeš mnogo para. Sa druge strane, logièno je da æeš dobiti kvalitet za 7, 8 hiljada.

Glede lopova, baš sam gledao reportažu kada su nahvatali neku grupu skoro. Pored VW-a koji im je uvek omiljena tema, poèeli su reno-a da klepaju samo tako, jer su nabavili neku opremu, pa i one kartice koje renoi koriste.

Ja imam Japanca, i delovi nisu kao što se prièa. Doduše moj se proizvodi i u Maðarskoj, pa je možda to razlog. Ali èinjenica je da su delovi skuplji za njih, kao i za francuze, Pežo pre svega, Reno i sl. Ortak je za rerovizor Megana koji doduše ima neki kao grejaè, platio 15.000 dinara...

Najmanje ti troše dizeli.

Inaèe, meni je jako bitan komfor, udobnost, servo, menjaè, enterijer, ispade sve.. :) Ali biram to sve u odnosu na spoljnu estetiku, al opet, treba naæi neku sredinu svega što si i sama navela.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Nov 2009 16:49 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2009 18:25
Dizel je dobar, malo trosi npr 5L 1.5dci, ali je skuplji u startu a tko planira duze da vozi kola za sebe njemu se isplati malo je skuplje odrzavanje u odnosu na benzince ali sve stoji sto su rekli iznad mene...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Nov 2009 17:11 

Za recimo 5000 možeš uzeti sasvim pristojan BMW serija 5 polovan, pogotovo ti u eu, i to benzinca, ako ti cena goriva znaèi uzmi na plin, a dizelku ne bih kao tenk joj motor. I duže æe trajati nego neki novi krš, a voziš se kao avionom, hehe. Ako voliš male aute, onda su golfovi i opeli dobri, al sam subjektivan jer poštujem samo švapsku autoindustriju.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 22 Nov 2009 17:51 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2007 00:37
Limarija u dobrom stanju,da je motor malo presao,da nije iz uvoza,elktronike sto manje,originalni delovi(ako je moguce),benzinac je jeftiniji za odrzavanje,i ovako nam je euro dizel ocajan,da je namac :) dobre gume,zimske-letnje obavezno,kocnice,svetla,preglednost,ne manje od 1.4l....dizelas samo atmosferski...

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Index boarda » Tehnicka strana sveta » Auto-Moto