Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Tehnicka strana sveta » PC&Konzole&internet

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Nuba Invest razvija optičku mrežu kakva je Srbiji potrebna
 Post Poslato: 07 Okt 2011 10:38 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2006 13:51
Informacije o raskopavanju Stare Pazove:

Nuba Invest, u Srbiji, gradi optičku mrežu, koja će građanima obezbediti višestruko brži, kvalitetniji i pouzdaniji pristup Internetu.

Trenutni kapaciteti naše zemlje su znatno skromniji, od onih koje razvija ova kompanija - rekao je generalni direktor kompanije Nuba Invest Rasto Tomažič

Optička mreža će se sastojati od optičkih kablova kapaciteta od 72 do 144 vlakana, koji sadrže do 40 kanala. Svaki optički kabl održava protok od 10 do 40 Gb/s, po jednom kanalu. U slučaju da se ukaže potreba za eventualnim novim radovima i širenjem kapaciteta, duž čitave mreže postavljaju se rezervne cevi i kablovska okna koja omogućavaju jednostavan pristup.

Optički kablovi su najbolje rešenje: oni omogućavaju najsavremeniji i najbrži način protoka signala, koji prenosi veliku količinu informacija. Veza optičkim kablom je najsigurnija, u odnosu na alternative: ona je imuna na električne smetnje, vodu ili visoke temperature.

Mreža kompanije Nuba Invest pokriće celu Srbiju i sve tranzitne pravce. Pored ove, Nuba razvija i optičku metro mrežu u Beogradu, koja pokriva 95 procenata celokupne urbane površine grada. Na taj način, gradska uprava i kompanije imaće na raspolaganju brži i pouzdaniji Internet, namenjen protoku velike količine podataka.

preuzeto sa sajta http://www.nubainvest.com/

Kakvi su Vaši komentari i mišljenje o ovome?

Nešto se šuška da će recimo pristup internetu od 20Mb/s koštati oko 10eura, a televizija sa oko 90ak kanala isto toliko i da će recimo doplata za HBO paket i slične kanale biti oko 3 eura, ali da će moći da je koriste korisnici koji imaju digitalne tjunere. takodje se priča da će priključak na ovu mrežu biti besplatan i da uključuje 50 metara kabla.

E sad koliko sam ja razumeo ova firma radi samo kablovsku infrastrukturu i da je posle iznajmljuju internet i tv operaterima....

E sad informacija koja je 100% ne proverena je da Kopernikus neće dobiti više dozvolu za rad zbog mreže koja ne ispunjava standarde...

Vrh 

Tema posta: Re: Nuba Invest razvija optičku mrežu kakva je Srbiji potreb
 Post Poslato: 07 Okt 2011 11:21 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ono što je sigurno je da je koopernikusu konkurencija NEOPHODNA.

Da li će prestati da rade ne znam, ali će oni sigurno gledati da egzistiraju jer imaju već klijentelu. Padaće cene samo to je sigurno, a i najbitnije sa obzirom da su neki korisnici kopernikusa koje znam uglavnom zadovoljni.

Ali ovo je kontam tehnologija ispred njihove jedno 50 svetlosnih godina. :)

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Post Poslato: 11 Okt 2011 10:04 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Radujem se svakom pomaku u tehnologiji. Koristim adsl Orion i zadovoljan sam, alikonkurencija je uvek dobra za nas krajnje korisnike. Tv slabo gledam, ali to možd aima veze sa tim da od 70 kanala i nemam šta mnogo da gledam.. Možda će se tu takođe promeniti stvari.

Vrh 

Post Poslato: 24 Nov 2011 19:52 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2010 15:14
Jel su postavljali ovi optiku uopste u ovom haosu na centru?

Vrh 

Post Poslato: 20 Dec 2011 16:00 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

I mene interesuje šta se tu do kraja dogodilo? Možda su kablovi baš u onim problematičnim ostrvcima :D

Vrh 

Post Poslato: 13 Jan 2012 12:59 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Eto još jedan od pokazatelja da je Kopernikusu odzonilo, sada je priključak na nazovi kablovsku besplatan a pretplata je skočila na 1050 dinara, moje mišljenje pokušavaju da naberu još novca pred zatvaranje, njihovi monteri i operateri dele račune u okviru opisa radnog mesta, mislim da je to strašno, banana firma.

jedino je problem što su ljudi koji su se priključili na tu mrežu prevareni, nikad nije postojala dozvola za postavljanje te mreže zato što je ona tehnički neispravna i opasna, korisnici su plaćali od 7.000-10.000 dinara za priključak i samim tim gradili su Kopernikusu infrastrukturu mreže, praktično Kopernikus je imao jako mala ulaganja, još ako se uzme da su emitovali programe koji su skidani sa Total TVa i preko Loga antena, nisu imali nikakva ulaganja samo dobru ideju.

Pogledajte malo ponudu SBBa, mreža koja je najozbiljnija u Srbiji posle Telekoma, Telekom je krenuo koliko vidim nizbrdo, ponuda im je najskuplja i najlošija na našem tržištu, ja mislim da je razlog tome što je država uložila mnogo para u isti da bi mu digla cenu na tržištu i da bi uspela da ga proda što skuplje i tako profitira, setite se kakav je problem dobiti priključak na telefon, ADSL i IPTV radili su kvartalno, znači minimalna ulaganja, postavljali su opremu planski ispitivanjem tržišta, znači ako su imali u prvom kvartalu 20.000 zahteva za ADSL oni su u drugom kvartalu tehnički omogućili taman toliko koliko je zahteva bilo i onda korisnici koji su se prijavili u drugom kvartalu čekali su tehničko proširenje u trećem kvartalu i tako u krug, a tamo gde nije bilo puno zahteva korisnici su čekali i po godinu dana, jednostavno igraju na sigurno, ali sada se promenilo stanje kad nije uspela prodaja, sada država crpi novac od telekoma i zato im je ponuda najskuplja i najlošija na tržištu. Elem oni su takodje radili kao i Kopernikus, priključak na telefon su pre 20 godina plaćali oko 1500 maraka i tada su korisnici izgradili mrežu i sad se telekom bahati na toj istoj mreži i dere ljude a najgora stvar je da moraš da tražiš vezu da bi se povezao na njihovu mrežu i plaćao njima skupo usluge.

Nego da se vratim na SBB, internet 6Mbit/s je 1420 dinara, kablovska analogna je 910 dinara, digitalna je 910 + 200 po risiveru, a HD je 910 + 300 po risiveru što je i više nego dobra ponuda, čuo sam da je kvalitet odličan, ponuda deluje primamljivo a takodje imaju promocije ono 3 meseca džabe i tako to. Problem je samo što su odradili Banovce a Pazova im nije ni u planu.

Vrh 

Post Poslato: 13 Jan 2012 19:16 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Evo u izradi je sajt Nuba Invest,tacnije targo telekom kako nosi naziv http://www.targotelekom.rs/

Vrh 

Post Poslato: 13 Jan 2012 20:20 
WitchKing
Korisnikov avatar

Ja sam zadovoljan kopernikusom, spustili cenu net paketa 16mb koji imam u igraonici sa 4800 na 3500??? :wacko: :D

TV je druga priča i pašće IPTV uskoro.

Vrh 

Post Poslato: 13 Jan 2012 20:44 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

I ja sam takodje zadovoljan sa netom.Koristim ga 3,5 godina i nikakvih problema nema,ali sta vredi kad moras imati i TV i net.
A i cuo sam da ce AT&T ( http://www.att.com/#fbid=3lEZ9z2lfKM ) da kupi Kopernikus.

Vrh 

Post Poslato: 16 Jan 2012 13:31 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

ja bi bio zadovoljan kada bi recimo net od 4-8 Mbit bio oko 10 eura i televizija isto toliko mislim da je to realno da se mesečno daje oko 20 jevra za te usluge sve preko toga je preterano, jedini još uslov je da to sve radi, za razliku od Kopernikusa i Telekoma. Ja u sam u Telekomu imao ADSL+IPTV za dva tva+ HD i HBO paket + fiksni telefon i računi su mi bili oko 5-6 hiljada + račun za mobilni a rata za auto mi je 8 hiljada pa mislim da tu nema nikakve logike. Jednostavno nas klepaju po ušima. Ali doćiće i tome kraj ja se nadam, ja sam sve usluge fino odjavio i čekam nove operatere ili ponude.

Vrh 

Post Poslato: 21 Feb 2012 21:16 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Nadam se da ce biti dostupno kod nas ovo,konacno neka konkurencija ovim nasim domacim monopolistima!
Slika

Vrh 

Post Poslato: 27 Feb 2012 07:48 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Živi bili pa videli... Ja sam počeo polako da pizdim na Orion ADSL, ne toliko zbog kvaliteta interneta već zbog odnosa kompanije prema klijentima. Po 25 minuta čekam na vezu sa operaterom, na sve mejlove korisničkoj podršci nikad nisam dobio odgovor..
Tv i dalje ne gledam, ali ne znači da se to ne bi promenilo kada bih imao šta da gledam.

Vrh 

Post Poslato: 12 Apr 2012 09:06 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

Proradio sajt http://www.targotelekom.rs/
Saljiite im mail,pitajte za Staru Pazovu.Ja jos cekam odgovor juce sam poslao.
Video sam na drugim forumima da su lljudima pisali u mejlu da je u Beogradu i Staroj Pazovi mreza pri kraju i da ce uskoro poceti sa radom.
Samo jos da vidimo sta nude tj. po kojoj ceni.Internet ce biti najnizi paket 10/5 i bice DTV i analogna TV.Mocice posebno da se uzme,ne mora zajedno kao kablovska.

Vrh 

Post Poslato: 12 Apr 2012 11:16 
WitchKing
Korisnikov avatar

Taman, pošto hoću da se prebacujem od kopernikusa. Jbt, u telekomu plaćam 2200 4mb, a koliko čujem u koppernikusu za tolik ose dobija 12!!! Pa makar štucao po ceo dan!

Ups, sada vidim, na sajtu, za iste pare dobija se 8 a ne 12, što je i dalje "samo" duplo više nego kod usranih monoplista telekoma.

Vrh 

Post Poslato: 12 Apr 2012 15:22 
Novi Kolač
Novi Kolač
Korisnikov avatar

nisi se zajebao 12 je 2100 kod kopernikusa za Staru Pazovu
http://www.kopernikus.rs/component/cont ... -novi.html
Sigurno si video drugi cenovnik za par gradova drugih,ne znam zbog cega oni imaju manje brzine :D
Ne potpisuj nista jos,cekaj pa vidi kad ce TARGO poceti sa radom i kada ces moci da uzmes njihov net.Cekam i ja da vidim pa da odjebem KOpernikus(zadovoljan sam sa netom odlican je,ali ipak 10/5 za 1400 ili cak manje kako se prica,a o TV da ne pricam...)
Evo bas danas sam gledao i optika je postavljena u glavnim ulicama u Pazovi
Slika

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Index boarda » Tehnicka strana sveta » PC&Konzole&internet