Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Tehnicka strana sveta » PC&Konzole&internet

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Koji je po vama browser najbolji?
Internet Explorer 3%  3%  [ 1 ]
Mozilla Firefox 30%  30%  [ 11 ]
Safari 8%  8%  [ 3 ]
Chrome 27%  27%  [ 10 ]
Opera 32%  32%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 37

Autoru Poruka
 Tema posta: Najbolji web browser?
 Post Poslato: 15 Feb 2010 00:44 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
Koristim mozillu veæ duže vreme, možda i oduvek, ali probao sam i operu više puta...

Pošto sam potpuno zadovoljan mozillom, a i navikao sam se na nju, nikad nisam prestajo da je koristim...
Mislim da bi bilo zanimljivo da neko ko ima više iskustva sa ovim programima napiše zbog èega je za proseènog korisnika jedan bolji ili lošiji u odnosu na druge...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 01:54 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2010 17:55
safari.... najbrzhi i najozbiljniji od gorepomenutih....

Oder eiskalt die Nacht.
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ist unser Sinn

Schwarz - Weiß - Rot

Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis !

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 02:04 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 10 Avg 2009 14:50
Iskreno browser zavisi od operativnog sistema (provereno) i mislim da su ove kombinacije najbolje

Windows - Opera
Linux - Mozilla
OSX - Safari

Mada iskreno mislim da je Opera najobuhvatniji program sto se tice Interneta uopste i da mu nema ravnog, jedina moja zamerka za Operu je sto pod Linuxom zna da zablokira s vremena na vreme kad se pokrenu vise flash filmova (youtube).

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 02:46 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2007 17:26
Safari.
Shteta shto ga nema za lindzu.
Hromi je oke, ali mi to nekako nije to, pa se na lindzi drzim ff-a.
Opera mi je mnogo ruzna, a i prikaz stranica joj nije bash najispravniji niti u skladu sa ostalim browserima.
Najvishe me nervira shto shta god da radim, uvek moram da pravim neke dodatne optimizacije za nju.
Skoro kao za IE.
Ono shto svi ostali podrzavaju, ova dva ni da pomisle na to...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 03:12 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Vaxter, ne znam da li si koristio operu 10, redizajniran je look, i izgleda bolje od svih ostalih browsera zajedno. A i optimizacija za sve sajtove je mnogo bolja od 10ke pa na dalje, što realno jeste bila falinka.

Meni je opera keva baš zato što ima sve, i ne mora da se trpa gomila stvari u nju kao npr ff sa addonovima, da bi natakarila osobine koje opera ima po defaultu. Od mouse gestures pa na dalje.

Moj glas svakako oèekivano za operu.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 09:22 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2007 19:15
Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 10:33 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2009 18:25
Ja sam pre koristio Mozilu pa kad sam bio na servisu nesto mi se nije trpelo pa predjem na WIE i jucer krenem sa Operom i mislim da je dobra...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 12:43 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2007 22:33
Opera definitivno. Elaboracija sledi... Operu koristim od verzije 7 i nesto, sto mu dodje vec nekih 7 ili 8 godina. Poceo sam je koristiti iz razloga sto sam na sestrin komp preko IE navlacio takve gamadi da to nije nije bilo normalno (a inace branio sam ce cutanjem, u ekstremnim slucajevima negiranjem :) ) a i Svet Kompjutera je takodje bio malo krivac :). Dakle prva i osnovna premisa za koriscenje doticne je bila i ostala SIGURNOST. Posle hiljadugodisnjeg iskustva cini mi se da trenutno ne postoji sigurniji "bravzer". Dalje, sve na jednom mestu. Ono sto se dobija u samom paketu, bez vijanja dodatnih ekstenzija kao kod ostalih browser-a poput Firefoxa ili Chroma. Mouse gestures, block content, rss citac, mail klijent (isto jedna od vaznijih stavki, jerbo me mrzi otvarati zaseban program kako bih proverio postu). Onda recimo novina od verzije 10, synchronize Opera ili ti Opera link, simpaticna dzidza kojom se recimo svi bokmarksi, spiddajlovi i beleske salju na Operin server i njima se moze pristupiti sa bilo kog drugog kompjutera na kome se koristi Opera. Tu je i Opera Unite http://unite.opera.com/. Doduse s moje strane ne dovoljno testirana opcija, ali cini mi se veoma korisna. Problem jedino predstavlja ADSL kod nas i njegov odnos U/D. Preko Unite-a mogu se deliti apsolutno svi fajlovi sa osobama sa kojima to zelite. Dodje mu nesto ko privatni P2P. Bah... isprekidali su me 500 puta dok sam ovo kucao. E da, i da ne zaboravim... Brzina. Sunce ti zarko :)
Downside Opere je sto zaista neke strane ne prikazuje kako Bog zapoveda. Iako se slepo i dosledno pridrzava W3C standarda uvek ce naravno postojati sajtovi koji se ne pridrzavaju toga i koji su bolje optimizovani za odredjene pregledace.
Stoga uvek mi je u rezervi pored Opere i Chrome. Sada poslednja verzija bete 5. Brz skoro kao i Opera, fine i korisne ekstenzije. Minimalisticki dizajn (koji je sad i Opera preuzela u 10.50 beta verziji) koji ume nekad za bocne oci i na koji se sad vec navikavam. Meh, cena progresa :) Lep mi tako nekako i Chrome. + za njega u odnosu na Operu je naravno sto sve prikazuje kako treba. Koliko sam do sad primetio, ni njemu ne manjka sigurnosti. Dobar je, dobar...
O Firefox-u i IE cem ne pisem nesto. IE ne volim nikako, ama bas nikako. FF mi je ok zaista, koristio sam i njega dosta na poslu ranije, ali ne znam. Nije mi to to. Subjektivan sam :D Opera i dalje rula za mene.

E da, vidis Safari sam zaboravio da spomenem. Sareno, ajkendi, ali mi to nikako ne ide na Win. Inace srce RAM-a kao besan. Vise o njemu ne bih, zaista ga nisam dugo koristio. Nekih mesec dana, uporedo sa mojom miljenicom.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 14:20 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

@RicMan
Uvek imam poslednju verziju.
Kako sam Web Dev moram imam sve verzije svih browsera... :lol:
I dalje sa operom isti problemi od kojih ludim... :hammer:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 19:32 
Ugledna Forumska Persona!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2006 11:49
a google chrome, koristi li ko?

http://www.myspace.com/lowpezmusic
http://www.last.fm/music/Lowpez

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 20:02 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Koristim ga nekad.
Uglavnom na starom kompu na kom se svi drugi otvaraju po pola sata. :lol:

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 21:56 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
lowpez je napisao:
a google chrome, koristi li ko?

Probao, simpatiènog izgleda, brz i pregledan, ali presiromašan opcijama.

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 15 Feb 2010 23:54 
Robocop
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006 08:37
Ja ne volim da se vezujem za jedno parce softvera pa zato da bi bio u toku sta radi konkurencija koristim sve :)

Na poslu Firefox i retko IE.

Kuci na desktopu Chrome, a na netbooku Operu.

Safari pogledam s vremena na vreme - ali mi je ceo taj Mac fazon malo gej pa ga ubrzo i ugasim ;)

Trenutno mi Chrome, odkad su uveli dodatne Extensions, najvise lezi jer sam ga namestio bas onako po meri...

Iako internet koristim na sasvim drugaciji nacin kuci i na poslu, za sada sto se tice okupacije memorije najvise problema imam sa Firefox-om koji bas cesto zna da mi napravi zayeb na masini koja ima samo 1GB RAM-a.

Naravno tvrditi da je jedan od ovih browsera najbolji je poprilicno naivno, jer se u zavisnosti kako browser koristite i smenjuje top lista, a sve ostale price da je ovaj ili onaj najbolji je samo stvar navike...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Feb 2010 00:30 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
I ja sam prešao na Chrome poslednjih par meseci. Do tada sam koristio Firefox. Ne volim Operu, ne znam zašto, suviše mi je geek.. Chrome se pali brzo, nema bugova, èak google plaæa 500 dolara onom ko naðe bug. Ok, nema nekih naprednih funkcija, ali radi posao.Najviše mi na njemu nedostaje greasemonkey, tako da Firefox još koristim tza to baratanje skriptama (najviše za browser games)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 16 Feb 2010 02:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jul 2007 12:34
Mozilu sam prestao da koristim, jer kad god upadnem na youtube procesor mi digne na 100% I onda ludim jer mi se pali hladjenje na lapu. Chrome jeste osiromashnen opcijama, ali je keva kako radi.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Index boarda » Tehnicka strana sveta » PC&Konzole&internet