Registruj se    Prijavite se    Forum    Pretraga    FAQ

Index boarda » Tehnicka strana sveta » PC&Konzole&internet

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Windows 7
 Post Poslato: 18 Nov 2009 13:51 
Avlijaner
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2007 21:29
Nova verzija windowsa je veæ uveliko meðu nama...
Bilo bi dobro da svi koji je koriste ovde podele sa ostalima svoje utiske i da oni koji se razumeju u operativne sisteme i raèunare uopšte bolje od nas proseènih smrtnika napišu poneki savet o tome kako unaprediti rad u novom sistemu.

Ono što sam ja uspeo da zakljuèim je da vizuelno izgleda odlièno i da u odnosu na xp ima nekoliko novih i korisnih funkcija u samom windows exploreru. Mnogo stvari u vezi samog izgleda koje sam na xp morao da menjam pomoæu dodatnih programa ovde je moguæe sa nekoliko klikova mišem... Meðutim imam utisak da su pokušavali previše da pojednostave taj postupak kako bi i poèetnici mogli da menjaju boje okvira prozora i velièinu ikonica i slova, ali ostavljena i je i advance varijanta koja ipak daje bolje opcije i moguænosti...

Meni se èini da je ovo korak napred u odnosu na xp i to ne mali, mislim da treba malo vremena kako bi se èovek uhodao u rad na novom sistemu iako nije mnogo razlièit od prethodnog, barem na prvi pogled...
Treba malo vremena da se upoznaju sva podešavanja kojih ima više nego na xp-u, ali mislim da se nakon procesa prilagoðavanja i upoznavanja sa opcijama dobija bolje organizovan i brži sistem koji svako može da prilagodi svojim potrebama na bolji naèin nego u ranijoj verziji.

Na visti nisam nikad radio tako da ne mogu da ga uporeðujem sa njom, samo mogu da napišem ono što sam proèitao u nekom èasopisu, da je ovo sistem sa svim prednostima viste, ali bez njenih mana, što svakako zvuèi odlièno... A da li je istina? Neka nam diskusija na ovoj temi to odgonetne... :)

Slika

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 14:19 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
Meni su prvi utisci vrlo loši. Što reèe jedan kolega - kada "sedmici" promeniš pozadinu, izgleda bezveze.. Ali, mislim da æe to biti dobar OS u skorijoj buduænosti. Za sada imam problem sa nekompatibilnosti sa aplikacijama i igricama koje sam igrao u XP-u. Primetio sam neoprostiv bug kad u igrici Pure poveæam rezoluciju, pa se ceo sistem pogubi prilikom izlaženja iz igrice i vraæanja na standardnu rezoluciju. Tada se sve pokarabusi, i više mi sistem ne da da pokrenem igru. Primetio sam i da u COD4 ne radi multiplayer. A i nisam uspeo da namestim Sezampro ADSL modem. Verujem da nije problem u samom sistemu, veæ u trenutnoj nekompatibilnosti sa postojeæim software-om (slièno kao nekadašnji prelazak sa win 98 na XP), i da æe se uz novije igrice i programe to srediti samo od sebe. Ali, ipak æu saèekati bar još pola godine pre nego što nateram sebe da mi to postane primaran OS.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 15:57 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 10 Avg 2009 14:50
Kopija nikad ne moze da bude orginal.

U osnovi verujem u veliki uspeh W7, ali kao sto rekoh, kopija nikad ne moze da bude orginal.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 16:14 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2006 21:38
kopija èega...? :)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 16:59 

Do daljnjeg ostajem na XP, bolje i sigurnije mi za sad ne treba.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 17:36 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2006 01:56
Meni sedmica odlicno radi..nasla mi sve drajvere,svi programi rade,bar ono malo sto ja koristim...od viste je bolja zilion puta..

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 19:38 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Ja æu ga metnem na netbook, èisto testiranja radi, a i to kada se dokopam nekog externog DVD-a...

Taman da se malo ustali na tržištu, da se sredi po koji bag i poveæa kompatibilnost sa svim sa èime veæ treba da se poveæa...

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 19:45 
Iskusni Forumdžija!
Iskusni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2007 02:10
imam to cudo na laptopu...
lepo izgleda, mad aza moj ukus previse sareno...
bice bolje samo da se sredi taj problem komparatibilnosti sa starijim programima...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 20:46 
Glavni Baya!
Glavni Baya!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2006 21:38
što se mene tièe - XP može u zasluženu penziju... ;)

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 18 Nov 2009 20:51 
Super Moderator
Super Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2008 16:39
moja procena je da æe za do 2 godine sedmica totalno zameniti XP, ali æe se do tada taj operativni sistem morati još promeniti.. ponavljam - za sada ostajem pri XP-u, ali sam otvoren za sedmicu, i probavaæu je svakih par meseci..

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 19 Nov 2009 01:28 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2007 17:26
Ko hoce sistem koji isto tako lepo izgleda, a mnogo bolje radi, neka instalira suse sa KDE4. :)
Odgovor na pitanje chega je win7 kopija je linux + kde4.
Grafika kde4 ispod haube linux ideje.
Do sada su krali od apple-a, sada od linuxasha...

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 19 Nov 2009 12:29 
Forumdžija u Razvoju!
Forumdžija u Razvoju!

Pridružio se: 10 Avg 2009 14:50
Vaxter je napisao:
Ko hoce sistem koji isto tako lepo izgleda, a mnogo bolje radi, neka instalira suse sa KDE4. :)
Odgovor na pitanje chega je win7 kopija je linux + kde4.
Grafika kde4 ispod haube linux ideje.
Do sada su krali od apple-a, sada od linuxasha...

:)
Bas tako :) W7 je bas taj operativni sistem linux openSUSE sa KDE4 okruzenjem iskopirao. Pa nisu dzaba Novell i Microsoft sklopili taj dogovor (Microsoft kupio neka autorska prava od Novella).

Da ne bude ovo ili ono mislim da je openSUSE11.2 trenutno najbolji operativni sistem (em za dzabe em radi savrseno i pun je novotarija i podesavanja), koristim Kubuntu9.10 KDE4.3 (zbog par sitnica) i najverovatnije cu da instaliram u pozadini (iduce godine) W7 cisto reda radi (da imam zbog nekih).

Sve u svemu W7 ima zagarantovanu lepu buducnost i verujem da je on dostojan naslednik XP. Boljke koje sada ima, pa setimo se XP je ima daleko vise mana, ali sa SP1 je postao neprikosnoven. Dakle za koji mesec veeeeeeeeelika kolicina korisnika ce preci na W7, ma sta neki o tome sad misli. Za sad na W7 sve radi, sem velikog dela igrica (a to je nekima prva granica). O ovome imam jedan komentar, koji cu ipak da zadrzim za sebe jer ne spada u domen ove teme.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 19 Nov 2009 15:10 
The Prvokator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2007 18:08
Ja ga veæ instalirao . Po ubeðenju sam kicoš, i volim te novotarije. :) Lepo radi , da kazem brže, u odnosu na Vistu koju sam imao prethodnom periodu.
E sad, imam neku verziju instaliranu, piratsku, ali vidim bez problema update radi, skida ove teme sa windows.microsoft.com. Kazu neki da su pustili besplatno, pirateke verzije, da navuku masu, pa ce onda da povuku te ilegalne kljuèeve.
Eto mene su navukli! :)

VRH
CAR
ALAL VERA
KRALJ

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 20 Nov 2009 19:55 
Napredni Forumdžija!
Napredni Forumdžija!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2007 17:26
Ja tako malo testirao, i nije loshe...
Za neshto shto MS pravi... :D
Ono, fino to izgleda.
KDE4 je fin, a ovo je to pa onako, majkrosoftovski doshminkano.
Ispod haube...
Memori menadzer i hipervizor su sada pravljeni da rade kao na linuxu.
Kernel sada tezi vishe ka monolitnom, kao na vecini *nix-a.
Zato sistem radi neshto stabilnije.
Dechje bolesti su ovaj put bash dechje, obzirom da se ms prvi put ozbiljnije hvata u koshtac sa ovakvom arhitekturom sistema.
U svakom sluchaju, velik napredak u odnosu na prethodnike.
Vec mu sada, bez sp-ova, mnogo stvari radi drastichno bolje nego na prethodnicima.
To ipak poprilichno kaska za ovim shto je kde4 postavio sad.
Pocheli su da postavljaju standard uz apple.

Vrh 

Tema posta:
 Post Poslato: 20 Nov 2009 22:19 
WitchKing
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2006 00:10
Vaxter je napisao:
Ono, fino to izgleda.

Kad ovo kaže jedan linux fan, to u suštini znaèi "VRH NAJBOLJI OS IKADA". :D

Dr. Martin Luther King Jr.

Vrh 

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Index boarda » Tehnicka strana sveta » PC&Konzole&internet